Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 29 Φεβ 2020, 18:56

Πάλι; Πριν δύο μήνες δεν θα φρόντιζε να σωθούμε;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 29 Φεβ 2020, 18:58

Dimg4 έγραψε:Ακουστηκε σεναριακι σωτηριας. Μας πηρε ο Ιβαν στο μπασκετ και θα φροντισει να σωθουμε. Ιδωμεν



Αυτός δεν είπε "κάντε ό,τι χρειαστεί για να σωθούμε κι εγώ είμαι εδώ";;;;

Και πήραμε Brown, Rhett & Williams ενώ διώξαμε Wiggins & Knowles...


Μαλάκα δεν μπορώ... Τα γράφω και πέφτουν τα εναπομείναντα μαλλιά μου. Σε λίγο θα πέσει και το μούσι..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47045
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 29 Φεβ 2020, 19:22

Κόβει το μάτι τους από Μπάσκετ. Και από σουλούπι ο Γιώργης για μπασκετικός φέρνει
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 29 Φεβ 2020, 19:23

Από τις δηλώσεις του Μέξα,
"Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η εικόνα μας ήταν κακή, πρώτα από όλα στην επίθεση και στη συνέχεια επηρεάστηκε και το αμυντικό κομμάτι. Κάναμε εύκολα λάθη, δεν είχαμε συνεργασίες, παίξαμε με περισσότερη ντρίμπλα από όσο έπρεπε. Είναι κάποια πράγματα που πρέπει να βελτιώσουμε. Δεν μπορούμε να κερδίζουμε ματς παίζοντας με αυτόν τον τρόπο για ένα ολόκληρο δεκάλεπτο. Στην άμυνα δεν είχαμε καλές επιστροφές λόγω των κακών επιλογών στην επίθεση και έτσι ο Ήφαιστος πήρε κάποιους εύκολους πόντους, πήρε ψυχολογία και κέρδισε δίκαια.

Το 0/15 που είχαμε στα τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο, θέλω να πιστεύω ότι είναι κάτι τυχαίο, βάσει της εικόνας που είχε η ομάδα και πριν έρθω, αλλά και βάσει της ποιότητάς μας.

Νομίζω ότι εφόσον από τη Δευτέρα δουλέψουμε όλοι μαζί στην προπόνηση, γιατί στη διακοπή αλλιώς τα περιμέναμε και αλλιώς μας ήρθαν τα πράγματα, θα μπορέσουμε να βρούμε τους ρόλους μας και το πώς θέλουμε να λειτουργούμε στο παιχνίδι υπό συνθήκες πίεσης, όπως αυτές που βάζει ο Ήφαιστος με την άμυνά του ειδικά στην έδρα του, για να δούμε το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία.

Σίγουρα παραμένουμε σε δύσκολη θέση, αλλά πιστεύουμε στην ομάδα μας και την ποιότητα των παικτών. Απλά πρέπει να καταλάβουν και οι παίκτες ότι η ποιότητα πρέπει να βγαίνει τις περισσότερες φορές μέσα από το ομαδικό παιχνίδι και όχι με τόσες πολλές ατομικές ενέργειες."
(κι εσύ ρε μεγάλε τι έκανες από τον πάγκο; :evil: )
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 29 Φεβ 2020, 19:24

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Ακουστηκε σεναριακι σωτηριας. Μας πηρε ο Ιβαν στο μπασκετ και θα φροντισει να σωθουμε. Ιδωμεν



Αυτός δεν είπε "κάντε ό,τι χρειαστεί για να σωθούμε κι εγώ είμαι εδώ";;;;

Και πήραμε Brown, Rhett & Williams ενώ διώξαμε Wiggins & Knowles...


Μαλάκα δεν μπορώ... Τα γράφω και πέφτουν τα εναπομείναντα μαλλιά μου. Σε λίγο θα πέσει και το μούσι..



Να προσθέσω ότι κρατήσαμε τον βρωμόπουστα AS2. Τον ράπερ της φάπας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47045
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 29 Φεβ 2020, 20:01

Μεξα εισαι ΤΡΑΓΙΚΟΣ....αν ειναι δυνατον να κανεις τετοιες δηλωσεις.....32 λεπτα αφησες αυτον τον ΚΑΡΝΑΒΑΛΟ (επικαιρο) μεσα στο ματς.....και τα διελυσε ΟΛΑ....οι ψηλοι μας ηταν σε καλη μερα.....ηταν ισοπεδωτικοι στα ριμπαουντ και παρολο που ειχαν 2 τραγικους/ανυπαρκτους πλει μεικερ που δεν μοιραζαν παιχνιδι καταφεραν να βαλουν 29 ποντους! Με εστω 1 κανονικο πλει μεικερ το ματς δεν χανοταν σημερα!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 29 Φεβ 2020, 21:54

Και που θα τον έβρισκε, τα μονα πλειμεικερ είναι τσοχλας και Μπράουν, τραγικός απο το πρώτο παιχνίδι,και τι ήθελες να πει ότι με αυτά τα πλειμεικερ δεν σωζεσαι και δεν μπορείς να τα αλλάξεις;
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 29 Φεβ 2020, 23:32

Μα για αυτό το λόγο λέμε ότι εγκληματισαν όλοι με τις κινήσεις που έκαναν το καλοκαίρι και 2η φορά τώρα μεσούσης της χρονιάς.
Μια σειρά λαθών στις αλλαγές παικτών αντί να διορθώσουν την αρχική εικόνα, έκαναν την ομάδα μάλλον χειρότερη. Σοβαρή ευθύνη έχουν όσοι αποφάσισαν να φέρουν τον Brown και να αντικαταστήσουν τον Wiggins. Ακόμη και οι ελάχιστοι μπασκετικοί φίλαθλοι του ΠΑΟΚ, έχουν κουραστεί. Μόνο με ένα θαύμα θα αλλάξει η εικόνα της ομάδας.
Ουτε να σας βρισω εχω κουραγιο θα σας γραψει η ιστορια. Ανεπαγγελτοι πουθεναδες.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 29 Φεβ 2020, 23:56

Κακώς δεν έχεις κουράγιο.
Να έρθεις με Περιστέρι να τους βρίσουμε παρέα!
Αυτό τους αξίζει...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47045
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ » Κυρ 01 Μαρ 2020, 00:52

Dimg4 έγραψε:Ακουστηκε σεναριακι σωτηριας. Μας πηρε ο Ιβαν στο μπασκετ και θα φροντισει να σωθουμε. Ιδωμεν

Που ακούστηκε?
ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί 16 Ιούλ 2019, 13:42

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 01 Μαρ 2020, 11:25

Ιάσονας έγραψε:Και που θα τον έβρισκε, τα μονα πλειμεικερ είναι τσοχλας και Μπράουν, τραγικός απο το πρώτο παιχνίδι,και τι ήθελες να πει ότι με αυτά τα πλειμεικερ δεν σωζεσαι και δεν μπορείς να τα αλλάξεις;


Καταρχην αν δεν βλεπεις ΚΑΜΙΑ εναλλακτικη λυση οταν ενας παικτης διαλυει την ομαδα τοτε ΔΕΝ εισαι προπονητης!
Επι του πρακτέου.....ο Σορτερ ειχε παιξει αρκετες φορες στον άσσο με πολυ καλή αποδοση......και επισης να εβαζε τον χατζηνικόλα.....ΔΕΝ ΥΠΗΧΡΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να ηταν τοσο κακος οσο ο γερο-καρνάβαλος......αμα λες οτι εισαι προπονητης και αφηνεις 1 παικτη να διαλυει την ομαδα σου κι εσυ απλά να τον καμαρωνεις(που ειπε καποιος πιο πανω) τοτε εχεις ΟΛΗ την ευθυνη για την ηττα!!!

Πραγματικά δεν ξερω πως μπορει να αισθανεται καποιος σαν τον χατζηνικολα που βλεπει εναν καρναβαλο να διαλυει την ομαδα και ο προπονητης του να μην δοκιμαζει ΚΑΝ να τον ριξει μεσα!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό dtown » Κυρ 01 Μαρ 2020, 14:47

Ο Χατζηνικολας ρε παιδια ειναι ενα δυαροτριαρι επιπεδου μετριας ομαδας Α2 στην καλυτερη.Επαιζε στα Τρικαλα και ειχε κατω απο ενα ποντο μ.ο.Ποιος Χατζηνικολας,τι νομιζετε οτι εχουμε πυρηνικο οπλο στον παγκο και δεν το χρησιμοποιουμε?Αυτος αποκτηθηκε για να συμπληρωνει 12αδα η ομαδα με κανα 500ρικο τον μηνα.

Τον Μεξα δεν τον θεωρω τιποτα σπουδαιο,το αντιθετο,αλλα πως να κατηγορησεις καποιον που δεν εχει καμια δυνατοτητα παρεμβασης-αλλαγης σε ενα ροστερ τραγικο και τελειως δυσλειτουργικο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Κυρ 01 Μαρ 2020, 15:30

Την ζημιά που έκανε στην ομάδα μας ο Μπράουν την είδαμε όλοι μας από την τηλεόραση. Προφανώς το έβλεπε κι ο Μεξας. Αλλά ήλπιζε ότι κάποια στιγμή θα τα βάλει..
Είναι καθαρά ευθύνη Μεξα, είτε γιατί δεν τον άκουσε ώστε να μοιράζει το παιχνιδι, είτε επειδή ο ίδιος του έδωσε το Οκ να πάρει την ομάδα στις πλάτες του.
Μας έκαψε..
Όσο για τον Χατζηνικολα,
την σεζόν 2018-19 συμμετείχε με την ομάδα του Ιπποκράτη Κω στο πρωτάθλημα της Α2 και σε 28 αγώνες είχε 12.9 πόντους. Παίζει στις θέσεις 2 και 3.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό paokathens » Κυρ 01 Μαρ 2020, 15:53

Να φύγει ο Μπανε να αναπνεύσει η ομάδα.
Α, έχει φύγει σόρι μπερδεύτηκα
Άβαταρ μέλους
paokathens
 
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2009, 14:26

Re: Ήφαιστος - ΠΑΟΚ 77-69 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Μαρ 2020, 15:54

Ο Χατζηνικόλας δεν είναι Westbrook, ούτε καν Κόνιαρης...αλλά τουλάχιστον θα μπει να παίξει με τσαγανό, να αποδείξει πέντε πράγματα... Δεν είναι 35ρης πρώην ΝΒΑer με τριψήφια γκαφρά στην τράπεζα και στα παπάρια του..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47045
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron