ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:12

τρια ματς (τα τελευταια πριν τον ΠΑΟΚ) χρειάστηκε ολόκληρος ο Κολοσσός να ξεπεράσει (έχοντας 8 στα 52) τον χτεσινό Λασανά Κρομά στα τρίποντα (ο οποίος είχε χτες 6/11). Μετά τον πολύ Μπρούσεβιτς που στη Ρόδο μας έβαλε 6 στα 7 και μετά αποχώρησε ως ΑΧΡΗΣΤΟΣ από την ομάδα του... έχουνε βάλει σε 2 ματς με ΕΜΑΣ το 19% των τριπόντων τους (25 σύνολο) σε σχέση με το υπόλοιπο 81% σε 16 ματς.

PS: μην ξεχνάμε οτι ο Κολοσσός ΕΠΕΣΕ πέρυσι ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ αλλά ο δισεκατομμυριούχος ιδιοκτήτης του αγόρασε το ΑΦΜ του Χολαργού (αν θυμάμαι), δλδ την εταιρεία ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΕΗ της και το άλλο ΑΦΜ έμεινε αμανάτι με τα ΧΡΕΗ του να τα πληρώσει ο ... ?????
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:44

Αμ ο άλλος ο αχμάκης, ο Έλληνας ψηλός τους, που πήρε 6 επιθετικά ριμπάουντ απ τον 22 μας, δίχως να πηδήξει?

Υ.Γ. Ο 24 τους, με το συμπάθιο κιόλας, χθες με θύμισε νεκραναστημένο τον Κόμπε, ρε π**στη μου...Έλεος δηλαδή!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:45

Τραγικό αποτέλεσμα, ο Κολλοσός σωθηκε, πλέον μείναμε 4 ομάδες για δύο θέσεις (ΠΑΟΚ αρης Πανιώνιος αι Ιωνικός) ακόμα δεν πέσαμε αλλά οι νίκες στο Παλατάκι είναι μονόδρομος και αν μπορέσουμε μία εκτός. Θα είναι καθοριστικό να πάρουμε τη διαφορά από Πανιώνιο πιστεύω ίσως με 9 νίκες και τις διαφορές (που τις έχουμε) να σωζόμαστε.
Όλα αυτά αν δεν πέσει το στησιμο του αιώνα (που θα πέσει).
Κακώς πέφτει τόσο κράξιμο στον Χαραλαμπίδη και το Σταυρόπουλο κατα τη γνώμη μου, το κράξιμο πρέπει να είναι όλο του Κατσαρή αλλά δεν είναι η ώρα ακόμα. . .
Ειδικά για το Χαραλαμπίδη η γνώμη μου είναι οτι αδικείται γιατί πιθανότατα κατέστρεψε τις πιθανότητες να κάνει καλή καριέρα αναλαμβάνοντας τη φετινή παρωδία που ονομάζεται τμήμα μπάσκετ ΠΑΟΚ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:47

Ναι, ο 24 ήταν πράγματι σαν πρώτος ξάδερφος του Kobe. Σαν special ξεκλειδωμένος παίκτης προς τιμήν του Kobe. Γάμησέ τα.

Ο Τουντζιαράκης....άσ'το, αν τον πετύχω πουθενά έξω (καθιστό), θα έχουμε θέμα. Εκατό φορές βήματα έκανε το αρχίδι!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46901
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:01

Βήματα έκανε τρεις τέσσερις φορές μέσα στην ρακέτα μοιράζοντας πάσα.
Αλλά και περίπου 2' πριν την λήξη, κι ενώ έχουμε πλησιάσει στο σκορ, κάνει hedge out σχεδόν στην πλαϊνή γραμμή. Πέφτει με τα γόνατα πάνω στον (πιο γνωστό μας παίκτη) Μπραουν, τον αναγκάζει σε λάθος αλλά τα κοράκια δεν μας δίνουν το σφύριγμα! :twisted:
Μέσα στο φλεγόμενο Παλατάκι..
Πλήρης ανυποληψία και μόνιμο κυνηγητό ..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:13

Και αντί να μπούμε να δείρουμε τουλάχιστον τους ρεφς, καθόμασταν και κοιτούσαμε.

Έστω να τους περιμέναμε απ'έξω.

Η ΚΑΕ βέβαια, πούτσα της. Ο Γαλατσόπουστας είναι φίλος μας. Και ο δπγ φίλος του Γιωρίκα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46901
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:15

Ιάσονας έγραψε:Κακώς πέφτει τόσο κράξιμο στον Χαραλαμπίδη και το Σταυρόπουλο κατα τη γνώμη μου, το κράξιμο πρέπει να είναι όλο του Κατσαρή αλλά δεν είναι η ώρα ακόμα. . .


δε νομίζω, ο Κατσαρής εδώ και 10 χρόνια ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ. Στο έχει αποδείξει. ΔΕΝ. Ό,τι κάνει το κάνει τυπικά για την ΚΑΕ. Πώς διάολο θα βγάλει κάποιος τα κάστανα απο τη φωτιά όταν ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ? Ωστόσο υπάρχουν(αν) μπασκετάνθρωποι στον ΠΑΟΚ, αυτοί κινούν όλα τα νήματα. Μην τρελαθούμε κιόλας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 03 Φεβ 2020, 13:29

Κατα τη γνώμη μου ο Κατσαρής είναι αυτός που κινεί τα νήματα της καε από τον Ιανουαριο 19 και μετά.
Αυτός έκανε τη διοικηση των εξιλαστήριων θυμάτων τον Αύγουστο όταν όλοι είχαν κλείσει ρόστερ, αυτός έκανε πρώτο προπονητή τον Χαραλαμπίδη για οικονομία,γενικά είναι πρόεδρος στον ερασιτέχνη και θα έπρεπε να ασχολείται από το πρωί μέχρι το βράδυ με το να βρεθεί λύση στο μπάσκετ.
Το χειρότερο απ΄όλα θα είναι η επόμενη μέρα αν σωθούμε. Δεν υπάρχει σοβαρός ανθρωπος που βλέποντας τα φετινά θα ξανασχοληθεί με το μπάσκετ του ΠΑΟΚ
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό fossa » Δευτ 03 Φεβ 2020, 14:20

Το σκορ 77-88 έτσι για το τυπικό παιδιά...
Δεν έγινε δεκτή η παραίτησή του; εντάξει θέλετε να τελειώσει και η τελευταία ελπίδα έτσι;
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 16:21

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Ερωτηση:Ποσους συνδεσμιτες ειχε σημερα το πεταλακι?
Και δε ρωταω για να ριξω ευθυνες στον κοσμο.



500; Δεν ξέρω, δεν θυμάμαι...

Αλλά παλμός υπήρχε για 40'. Άντε για 38'.

Οι παρόντες ήσαν όπως έπρεπε. Οι απόντες να πάνε να γαμηθούν.
Μηπως γνωριζουν κατι που δε γνωριζουμε?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26723
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 03 Φεβ 2020, 17:01

hellrider έγραψε:Τελικά ειχε δικιο ενας αδελφος που ειχε πει(οχι εδω) οτι απο το καλοκαιρι εχει αποφασιστει απο μέσα η ομαδα να πεσει......"λαθη"; "απειρία"; "πανικός";


Σ' αυτό το σενάριο,τα χρέη της ομαδας πηγαινουν στους διοικούντες;Τότε δεν υπαρχει καμια λογική να συμβει αυτό.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: ΠΑΟΚ - Κολοσσός 71-88 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 03 Φεβ 2020, 17:03

fossa έγραψε:Το σκορ 77-88 έτσι για το τυπικό παιδιά...
Δεν έγινε δεκτή η παραίτησή του; εντάξει θέλετε να τελειώσει και η τελευταία ελπίδα έτσι;

Τώρα ποιος προπονητής θα έρθει και θα συνδέσει το όνομα του με τον υποβιβασμό του ΠΑΟΚ?
Αφήστε τώρα το παιδί με τα χέρια στην μέση
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης