ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

ΠΑΟΚ - Άρης 101-84,Σχολια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:17

Εικόνα VS Εικόνα

Γεμίζουμε το Παλατάκι και ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑΝΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΗΡΘΑΝ ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΜΕ GPS ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.

ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ



(...)
9. Ρέθυμνο 5-8
10. Κολοσσός 5-8
11. Πανιώνιος 5-7 (λείπει αγώνας με βάζελο, αύριο)
12. Λάρισα 4-9
13. Galis BC 3-10
14. ΠΑΟΚ 3-10



Εισιτήρια πωλούνται ήδη.


ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:20

Διαβάζει εδώ, όποιος ακόμα έχει κουράγια και θέλει να στηρίξει την ομάδα επιπλέον, μιας και ο ΠΑΟΚ ψάχνει 350.000€ μέχρι μέσα Ιανουαρίου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:29

Το παιχνίδι αυτό θα χρειαστεί πολλή υπομονή και ατσάλινα νεύρα. Όποιος δεν αντέχει δεν έρχεται. Όποιος έρθει να κάνει κακό σε μια ήδη βαριά τραυματισμένη ομάδα είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του. Πόσος κόσμος θα είναι δεν έχει καμία σημασία: το ποιοι και με τι διάθεση είναι το παν. Ιδανικά, θα είμαστε 8500 με αφρούς στο στόμα, με συνθήματα για την ομάδα μας, γιούχα για τον αντίπαλο και μόνο.

Φανταστείτε να πήγαινε κάποιος στο 1991 και να έλεγε ότι το παιχνίδι αυτό κάποτε θα ήταν χορός των καταραμένων μεταξύ προτελευταίου και τελευταίου. Η ιστορία δεν διαθέτει απλώς αίσθηση ειρωνείας αλλά ισχυρή σαδομαζοχιστική διάθεση.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:32

Πραγματικά... Φωνάζαμε (κι εμείς και αυτοί) "εμείς θα ξαναφέρουμε το μπάσκετ στο Βορρά" και τώρα παλεύουμε ποιος θα σωθεί και ποιος θα πέσει.


Εγώ, φίλε Τρικυμία, θα έρθω με διάθεση να παίξω μπουνιές με όποιον πάει να μπει μέσα, να κάνει ζημιά στον ΠΑΟΚ κτλ. Θα του δώσω να δαγκώσει το κάγκελο. ΕΙΔΙΚΑ αν είναι φάτσα που δεν έχω ξαναδεί εκεί μέσα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:37

Αυτό εννοώ κι εγώ αλλά δεν μου αρέσει να τα γράφω στο διαδίκτυο, προτιμώ τη φυσική παρουσία :oops:

Κάποια στιγμή είχα γράψει ειρωνικά ότι τυχόν υποβιβασμός στο μπάσκετ θα κάνει κακό στο ποδόσφαιρο. Ήδη το μπάσκετ παίζει πρώτη είδηση παντού ώστε να φτιάξουν κλίμα και να έρθουμε στο γήπεδο... νευρικοί αλλά και ώστε να μειωθούν τα επιτεύγματα της ποδοσφαιρικής ομάδας. Τώρα θα συνειδητοποιήσουν πολλοί ότι, παρά την απαξίωση του μπάσκετ, παρά το ότι η χρονιά αυτή δυσκόλεψε πάρα πολύ λόγω υποσχέσεων που δεν τηρήθηκαν κι εσόδων που δεσμεύτηκαν μήνες πριν, ο υποβιβασμός πονάει και τα συνθήματα για Α2 δεν χωνεύονται. Πλην πρασίνων, που ζουν τη δική τους τιμωρία και είναι υπερβολικά ελαφριά, όλοι οι υπόλοιποι ήπιαν το πικρό ποτήρι σε κάποιο από τα δύο αθλήματα. Εμείς μπορούμε ακόμη να τη γλιτώσουμε.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:40

Αργά θυμήθηκαν οι κωλοαρδ να παίξουν πρώτο θέμα το μπάσκετ. Άντε μην αρχίσω τώρα και με τα μουνόπανα γαμιόλες.
Πριν τρεις εβδομάδες που έκανε έκκληση η ΚΑΕ, πού ήταν; Ντεμέκ οπαδοί...τ'αρχίδια μου τα δυο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:45

Απ' όσο ξέρω, περίπου το αντίθετο γινόταν το πρώτο μισό δεκαετίας 1990: το ποδόσφαιρο παιζόταν ως είδηση μόνο και μόνο για να πνίγουν ορισμένοι τον πόνο τους από τον μπασκετικό ΠΑΟΚ. Μετά ήρθε το 1997, όπου το μπάσκετ έπαιξε τον τελευταίο ευρωπαϊκό τελικό και το ποδόσφαιρο έπαιξε το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι μετά από πέντε χρόνια, και η κατάσταση άλλαξε οριστικά.

Το 2008 λέγαμε ποτέ ξανά να μην φτάσουμε στο σημείο να κινδυνεύσουμε... Τπ, τώρα οι αναμνήσεις και η (αυτο)κριτική δεν έχουν νόημα. Προέχει να μην βουλιάξει το πλοίο.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:47

Τρικυμίας έγραψε:Προέχει να μην βουλιάξει το πλοίο.



Όχι τέτοιες εκφράσεις εδώ μέσα ρε! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:48

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΤΟΝ ΞΕΚΩΛΙΑΡΗ
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:54

Sekeris έγραψε:ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΤΟΝ ΞΕΚΩΛΙΑΡΗ


Για τυχόν ισοβαθμία, θα χρειαστούμε νικη τουλάχιστον 4 πόντων διαφορά, σωστά;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29886
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:56

hellrider έγραψε:Η αναπαραγωγη της κουβεντας "ποιος φταιει" αυτη τη στιγμη δεν προσφερει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ....ουτε η μιζερια και τα σκυμενα κεφάλια.....δεν ταιριαζει στον ΠΑΟΚτση.......ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ......ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ......εχουμε 7 ματς εντος.....να κανουμε το Παλατακι κολαση για καθε αντιπαλο αρχης γενομενης απο το επομενο με το σκουληκι.......εγώ βουτάω στην οικογενεια και ανεβαινω το αλλο Σ/Κ.....να ενωσουμε την φωνη μας(οικεγενειακως) με ολους οσους δεν θελουν την ΠΑΟΚαρα μας στην Α2!!!

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΜΑΣ.....Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΡΚΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ!!!

Τερμα η λογικη και η μιζερια...ηρθε η ωρα για ΠΑΟΚ!!!



Πάρε εισιτήριο από τώρα, δεν κάνω πλάκα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:57

john4serres έγραψε:
Sekeris έγραψε:ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΤΟΝ ΞΕΚΩΛΙΑΡΗ


Για τυχόν ισοβαθμία, θα χρειαστούμε νικη τουλάχιστον 4 πόντων διαφορά, σωστά;


Ναι.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:58

Όχι, δεν ήταν το ίδιο. Πάντα ο νταλγκας του ΠΑΟΚτση ήταν η μπάλα, οπότε οι αρδ δεν μπορούσαν να παίξουν άλλο σκοπό.
Στα σούπερ χρόνια του μπάσκετ κόσμο μαζεύαμε με Άρη, γαύρο μετα , βαζελο (αργότερα) που γέμιζε με 5500 άτομα, και στα σημαντικά κυρίως ευρωπαϊκά. Στα υπόλοιπα με ΑΕΚ Περιστέρια Ηρακλή δε μάζευε πάνω από κανά 3αρο4αρι το παλε... για παγκρατια και δάφνες δεν το συζητώ καν.
Αντίθετα ακόμα και στα τραγικά χρόνια του βουλινου στη μπάλα αν εξαιρέσεις την οργανωμένη απόχη μαζευες περισσότερο κόσμο.
Οπότε οι ρεπόρτερ έπαιζαν και τα δύο, γιατί στην τελική δεν πουλάς φύλα μόνο με μίζερα πρωτοσέλιδα.

Και το ίδιο θα παίζαν και τώρα αν δείχναμε ενδιαφέρον....μην κατηγορουμε μόνο αυτούς.
Ο δημοσιογράφος ενδιαφέρεται για αυτό που ενδιαφέρεται ο κόσμος...συν τις πωλήσεις και τα κλικ που τον ταΐζουν.
Λογική η αδιαφορία τους για το μπάσκετ λοιπόν.....ευπρόσδεκτο το ενδιαφέρον τους τώρα μπας και αλλάξει κάτι......από ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 28 Δεκ 2019, 21:59

ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΠΑΟΚΑΡΑ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΑΡΑ ΤΟΝ αρη
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: ΠΑΟΚ - Άρης 05/01 17:45 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 28 Δεκ 2019, 22:05

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
hellrider έγραψε:Η αναπαραγωγη της κουβεντας "ποιος φταιει" αυτη τη στιγμη δεν προσφερει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ....ουτε η μιζερια και τα σκυμενα κεφάλια.....δεν ταιριαζει στον ΠΑΟΚτση.......ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ......ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ......εχουμε 7 ματς εντος.....να κανουμε το Παλατακι κολαση για καθε αντιπαλο αρχης γενομενης απο το επομενο με το σκουληκι.......εγώ βουτάω στην οικογενεια και ανεβαινω το αλλο Σ/Κ.....να ενωσουμε την φωνη μας(οικεγενειακως) με ολους οσους δεν θελουν την ΠΑΟΚαρα μας στην Α2!!!

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΜΑΣ.....Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΡΚΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ!!!

Τερμα η λογικη και η μιζερια...ηρθε η ωρα για ΠΑΟΚ!!!



Πάρε εισιτήριο από τώρα, δεν κάνω πλάκα.


Αυριο πρωι πρωι απο το ιντερνετι..........
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης