Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:53

Έφτασε ο καιρός να βρεθούν όλοι ενώπιον των ευθυνών τους. Διοίκηση, "Καρτελακηδες",Παίκτες,Προπονητής,Κόσμος.Το καράβι βουλιάζει πλέον ωσάν μοντέρνος Τιτανικός.Η κατάσταση πλέον μοιάζει do or die.Η Διοίκηση επειγόντως πρέπει να βρει κάποιον να τραβήξει το κάρο από την λάσπη και να βγάλει στην σέντρα όλους αυτούς που αποτελούν τροχοπέδη για κάτι τέτοιο με διευθύνσεις και Ονόματα. Τέλος πια οι αερολογίες. Οι "Καρτελακηδες αποποιηθούν των καρτελων τους δείχνοντας έμπρακτα το ποσό Π.Α.Ο.Κ. είναι και όχι με λόγια ώστε να βρεθεί ένας χριστιανός ν' αναλάβει χωρίς να είναι τρόφιμος ψυχιατρείου. Οι παίκτες ας παίξουν για τον εγωισμό και την αξιοπρέπεια τους.Αν δεν μπορούν ας μας το πουν.Ο προπονητής να συνειδητοποιήσει πως αυτό που είναι απέχει παρασάγγας από αυτό που λέμε προπονητής.Και φυσικά ο Κόσμος ας δειξειεμπρακτα την δύναμη του και όχι στα λόγια και με αναφορές στο ένδοξο παρελθόν.Οταν γίνουν όλα αυτά θα υπάρχει ελπίδα. Αν δεν γίνουν τότε είναι θέμα χρόνου το οριστικό τέλος
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:57

Η ομάδα εκπέμπει ΣΟΣ!!!

Το ότι γινόταν επί χρόνια, όσο και να το συζητήσουμε και να γκρινιάζουμε τώρα, δε θα βγάλει κάτι!

Ας κυνηγούσαμε τον μπανε, τον πηξε τον δείξε, όταν ήταν πάνω. Ας πηγαίναμε να ζητήσουμε τα ρέστα!

Στο προκειμενο...

Η ομάδα θα σωθεί μόνο με τη στήριξη στα εντός, από τον κόσμο!!
Μόνο έτσι!!!

Ας κάνουμε την προσπάθεια μας και θα βγούμε νικητές!!

Η γκρίνια θα μας φέρει σε χειρότερο σημείο θεωρώ.

Αν αρχίσει όλη τη βδομάδα ή κουβέντα ποιος φταίει, γιατί ο μπανε δεν,γιατι ο Σαββίδης δεν, θα μείνουμε στο ίδιο σημείο.

Αν υπάρχει ελπίδα θα υπάρχει μόνο αν η ομάδα τα καταφέρει!
Και θα τα καταφέρει κυρίως με την συστηματική παρουσία στο παλατάκι.

Οποίος θελει παιδιά. Ξέρω κάποιοι δεν μπορούν, κάποιοι δεν αντέχουν κάποιοι πολλά.

Οσοι μπορούμε πάμε να γεμίσουμε το παλατάκι. Η ομάδα δυστυχώς, αυτή είναι. Δεν αλλάζει!!



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 28 Δεκ 2019, 20:58

hellrider έγραψε:Η αναπαραγωγη της κουβεντας "ποιος φταιει" αυτη τη στιγμη δεν προσφερει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ....ουτε η μιζερια και τα σκυμενα κεφάλια.....δεν ταιριαζει στον ΠΑΟΚτση.......ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ......ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ......εχουμε 7 ματς εντος.....να κανουμε το Παλατακι κολαση για καθε αντιπαλο αρχης γενομενης απο το επομενο με το σκουληκι.......εγώ βουτάω στην οικογενεια και ανεβαινω το αλλο Σ/Κ.....να ενωσουμε την φωνη μας(οικεγενειακως) με ολους οσους δεν θελουν την ΠΑΟΚαρα μας στην Α2!!!

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΞΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΜΑΣ.....Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΡΚΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ!!!

Τερμα η λογικη και η μιζερια...ηρθε η ωρα για ΠΑΟΚ!!!
Και γω αυτό λέω!!!

Σηκώνουμε κεφάλι!!!

Δε βγαίνει αλλιώς!!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 28 Δεκ 2019, 21:58

Besuch 2 έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:
Besuch 2 έγραψε:Οκ....αυτοί φταίνε , ωραία;;;;;;

Όταν θα σου λέει ο γνωστός σου γριογαυροσκωλικας του χρόνου "καλό αγροτικό στην Α2 παοκακι" εσείς να τους απαντάτε "μας έριξε ο Γαλατσοπουλος..ή ο Μπάνε"...ανάλογα που κλίνετε. Αυτό φαντάζομαι θα σας κάνει να ξεπερνάνε πιο εύκολα την ξεφτυλα εκείνη τη στιγμή.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία ξεφτίλα δεν είναι η α2. Ξεφτίλα είναι αυτήν η πορεία στην α1
Οκ. Ας το αντιστρέψω λοιπόν:

Είχαμε και καλύτερες πορειες και μάλιστα πολύ προσφατα. Κατά τη διάρκεια των οποίων ΑΓΝΟΟΥΣΑΜΕ ότι συσσωρεύονταν χρέη (για να προλάβω πριν το ακούσω ως αντεπιχείρημα).
Τότε τι ντρεπομασταν και ούτε τότε στηρίζαμε;

Βγαίναμε 3οι...δεν στηρίζαμε γιατί δεν μας έφτανε ως όραμα κ θέλαμε τίτλους.
Παμε για φούντο...δε στηρίζουμε γιατί κάποιοι άλλοι φταίνε και στην τελική...."δεν είναι ντροπή να πέσουμε Α2". (Άρα γιατί κοροϊδεύεις το ρούλη για τα αγροτικά του στη β' και τη γ';;)

Ωραία...όλα καλά λοιπόν. Και καθόμουν και αγχωνομουν ο μ@λ@κ@ς κι ας μην υπήρξα ποτέ ιδιαίτερα μπασκετικός, ούτε καν όταν παίρναμε ευρωπαϊκούς τίτλους.
Έγινε παιδιά ...συνεχίστε, όλα καλά....
Πιστεύω ο Άρης έχει καλύτερο πρόγραμμα οπότε το δεύτερο εισητηριο για το γκρεμό θα πάει μάλλον στη Λάρισα.

Καλή συνέχεια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου είπα εγώ να μην στηρίξεις; ο καθένας όπως μπορεί.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 28 Δεκ 2019, 22:04

george188 έγραψε:
renegade έγραψε:Έχεις πολύ μεγάλο λάθος σνουφ

Που έχει λάθος, όλοι οι προηγούμενοι στο απυρόβλητο..Το μπάχαλο που παρέδωσαν τεράστιο, ομάδα μπουρδέλο

Αν είσαι πάντως διαχειριστής μιας πολυκατοικίας για παράδειγμα για να λάβεις ένα ταμείο που είναι μείον 100 ευρώ και όταν παραδώσεις το ταμείο αυτό είναι μείον 50 ευρώ... Τότε σίγουρα δεν χτες εσύ αποκλειστικά και κανείς δεν μπορεί να σου πει ότι παρέδωσες μπουρδέλο.

Αν αύριο όσοι κατέχουν μετοχές της ΚΑΕ ΠΑΟΚ τις παραδώσουν στον ερασιτέχνη, ακόμα και αν πάρουνε υπογεγραμμένο χαρτί ότι ανήκουν στους πιστωτές της ΚΑΕ... Σε ένα μήνα η ομάδα θα έχει επενδυτή.
Το ερώτημα όμως είναι γιατί δεν τις παραδίδουν
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14339
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό george188 » Κυρ 29 Δεκ 2019, 04:56

Δεν θα το συνεχίσω γιατί η ομάδα είναι ένα βήμα πριν το γκρεμό..ας βγει αυτή η γαμωχρονιά κάπως και στο τέλος ας αναζητηθούν ευθύνες με ονοματεπώνυμο..Κάποιοι διαχειρίστηκαν χρήματα και το καράβι βούλιαξε, απλά τα πράματα. Γέμιζουμε το ματς με ρουλη κ βλεπουμε
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2691
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 29 Δεκ 2019, 16:41

Που να το φανταζοταν οι γριες οτι τα συνθηματα τους κατα του βανια θα ταν η αιτια για να τα παρει κρανιο και να αποφασισει να σωσει την ομαδα.
Να σται καλα ρε παλιογριες
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 29 Δεκ 2019, 16:43

Στοίχημα ότι σε 2-3 χρόνια το μπάσκετ της γριάς θα είναι α2.... Και όχι φυσικά εμείς......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Δεκ 2019, 17:03

2-3 χρόνια; Πολλά είπες. Πρόσφατα έπεσαν διασυνδεσμιακές φάπες μεταξύ των. Έπεσε πείνα και στο μπάσκετ υπάρχει πίτα να φαγωθεί...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γριακλής - ΠΑΟΚ 99-82 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 31 Δεκ 2019, 10:17

Αρκετά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης