Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 17 Νοέμ 2019, 21:14

???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 17 Νοέμ 2019, 22:55

το σάββατο με ρέθυμνο, όλοι στο γήπεδο.
όποιος κολλάει λόγω εισιτηρίου, ας επικοινωνήσει μαζί μου.
Να δώσουμε εμείς, την ψυχή που λείπει από την ομάδα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 18 Νοέμ 2019, 09:31

η τραγική εικόνα στο σετ παιχνίδι για 5 περίπου λεπτά όταν και το ρευστό 56-49 έγινε (νομίζω) 74-49 μετατράπηκε σε "δείξαμε χαρακτήρα" με το ανεπανάληπτο 6-26 στα επόμενα 5'. Το φοβερό είναι οτι η εικόνα του ματς ήταν αρκετά κακή για μας ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο ενώ κερδίσαμε και τα 2 δεκάλεπτα του δευτέρου με 3 πόντους πάνω το καθένα!

η εικόνα είναι τραγική διότι ο φιλότιμος lewis ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ στο 5-5, απλά δεν μπορεί. Και το κακό είναι οτι όταν οργανώνει μία στις 3 καλές επιθέσεις, έχουμε παίκτες οι οποίοι ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ είτε είναι στο τρίποντο (όπου έχουμε με διαφορά τη χειρότερη ομάδα τα τελευταία 35 χρόνια) είτε από κάτω τα χάνουνε! Ε δεν είναι καθόλου παράλογο μια κανονική ομάδα να σου τρέξει ένα 6-0, ένα 10-0 μέσα σε 2 λεπτά από τη στιγμή που και η αμυνά σου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να είναι δυνατή με πόδια Τσόχλα-Μαργαρίτη-Σαρικόπουλου (όχι οτι οι ξένοι είναι τίποτα Gist στα πόδια βέβαια). Και όταν λέω κανονική ομάδα μιλάω και για τον Κολοσσό που έχασε ας πούμε εντός από τη Λάρισα...

Βλέποντας τους αγώνες με λάρισα-ήφαιστο εντός και το χτεσινό 5λεπτο, δεν ξέρω, μήπως παίζουμε τελικά σε λάθος ρυθμό? Μήπως αυτοί οι παίκτες μόνο αυτό μπορούν? Ξέρω ξέρω, κάνουμε λίγα σχετικά λάθη τώρα (12) και αυτός ο αριθμός μπορεί να αυξηθεί και να χάσεις τα αυγά και τα πασχάλια. Αλλά αναρωτιέμαι...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 18 Νοέμ 2019, 10:26

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...Με τόσο, από αμφιλεγόμενους ως ανίκανους, στο σκοράρισμα, παίχτες και run and gun να παίζαμε, δεν πιστεύω να καταφέρναμε κάτι καλύτερο απ όσα γίνονται τώρα, σε σκαμπανεβάσματα...

Εδώ βλέπουμε, π.χ., αυτόν τον Ουϊγκινς να τρέμει να αφήσει την μπάλα στο καλάθι, όσο παίζεται το σκορ...

Συν τοις άλλοις δεν βοηθάει καθόλου, τον (όποιον) κόουτς να σκεφτεί, να παίξει με περισσότερη ταχύτητα και ενέργεια, το γεγονός των δύο παιχνιδιών ανά βδομάδα και το ότι με μια ματιά στον πάγκο βλέπει όσους βλέπει...

Αλλά, όντως, μια δοκιμή, σε μια συνεχόμενη δυάδα παιχνιδιών, ξεκινώντας από ένα ευρωπαϊκό και με την ακόμα μεγαλύτερη χρονική συμμετοχή νεαρών στο ματς, θα μπορούσε να την κάνει, για να δει τι πουλιά θα πιάσουμε...

Η οπτική μας, πλέον, θεωρώ ότι πρέπει να είναι να βγάλουμε κάνα δυο νέους Έλληνες παίχτες, για του χρόνου...
Ελπίζω οι παπαριές που ακούσαμε, περί διάθεσης αγωνιστικότητας, ως το τελευταίο λεπτό, να μην την κρύψουν...


Υ.Γ. Το "χαρούμενο μνημόσυνο" μας της 17Ν 1993, που στήσανε οι Κασουρίδης, Μυλωνάς και ο άλλος ο ψηλός, δεν θυμάμαι καν το όνομα του, του πουθενά, με τον σπήκερ της ΕΡΤ, τον γλίτσα, μ έκανε να θέλω να σπάσω την tv....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 18 Νοέμ 2019, 10:46

τους εκλεισα οταν ειδα το παρεακι. άκουγα λίγο τον κασουριδη (για να ειμαι ελικρινης δεν ειχα καταλαβει ποιος ειναι) ο οποιος σχολιαζε σαν να παιζανε περιπου lakers με αια ευόσμου. Δάκρυσαν τα λάβαρα στο ταβάνι του Ανδρέας Παπανδρέου από τα τρόπαια του ιστορικού σωματείου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 18 Νοέμ 2019, 16:59

palok έγραψε:τους εκλεισα οταν ειδα το παρεακι. άκουγα λίγο τον κασουριδη (για να ειμαι ελικρινης δεν ειχα καταλαβει ποιος ειναι) ο οποιος σχολιαζε σαν να παιζανε περιπου lakers με αια ευόσμου. Δάκρυσαν τα λάβαρα στο ταβάνι του Ανδρέας Παπανδρέου από τα τρόπαια του ιστορικού σωματείου.


Αυτόν τον ΠΑΟΚ ονειρεύονται και τους τον δίνουμε απλόχερα και τους πληρώνουμε μάλιστα γι'αυτό μαζί με το ρεύμα.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Περιστέρι - ΠΑΟΚ 80-75 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 19 Νοέμ 2019, 23:10

Κλειδώνει
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης