ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 94-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP ΠΑΟΚ - Ήφαιστος

Lewis
4
27%
Smith
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σχίζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καρράς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
9
60%
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Best
1
7%
Καραμανώλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Wiggins
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Egekeze
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρικόπουλος
1
7%
Knowles
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 15

ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 94-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 30 Οκτ 2019, 00:28

Εικόνα VS Εικόνα


Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Paokmania Web Radio.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Τετ 30 Οκτ 2019, 07:17

Επιβάλλεται, να πάμε στο γήπεδο.. Τώρα, που ακόμη υπάρχουν περιθώρια. Επιβάλλεται..
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 30 Οκτ 2019, 08:15

Ματς ζωής και θανάτου
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 30 Οκτ 2019, 11:33

Must win παιχνίδι.
Απαραίτητη η προσέλευση του κόσμου. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα νίκη για την επιβίωση του τμήματος.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6625
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 30 Οκτ 2019, 11:39

Νικήστε γιατί χανόμαστε
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15431
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 30 Οκτ 2019, 11:49

Με τον Κώστα Χαραλαμπιδη στον πάγκο (μετά την απομάκρυνση του Φλεβαρακη..).
Νίκη uber alles!
Μακάρι να έχουμε κόσμο, ώστε από την αρχή του ματς να απαιτήσουμε (χωρίς ακρότητες) το 50-50 απο τους κόρακες.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 30 Οκτ 2019, 12:24

Πριν απο 11 χρονια ειμασταν ακριβως στην ιδια θεση και ο κοσμος ειχε στηριξει πολυ.....ελπιζω να κανει και φετος το ιδιο.......με αυτο το ροστερ αν δεν ειναι γεματο το γηπεδο σε ΚΑΘΕ ματς ωστε να παρεις τις νικες που χρειαζεσαι τοτε η Α2 ειναι σιγουρη...επιπλεον αν γεμιζει το γηπεδο θα μπορεσει η διοικηση να κανει τις απαραιτητες 2 (τουλαχιστον) αλλαγες.....
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 30 Οκτ 2019, 20:30

http://www.paokbc.gr/el/nea/omadas/691- ... o-palataki

Ο ΠΑΟΚ χρειάζεται τη βοήθειά σου με την παρουσία σου στο “PAOK Sports Arena” και την υποστήριξή σου στην ομάδα, η οποία θέλει να επιστρέψει στις νίκες σε έναν πολύ κρίσιμο αγώνα για την εξέλιξη της χρονιάς.

Το Σάββατο 2 Νοεμβρίου, στις 15:45, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Ήφαιστο Λήμνου για την 6η αγωνιστική της EKO Basket League.

Από αύριο, Πέμπτη, 31 Οκτωβρίου, κυκλοφορούν τα εισιτήρια του αγώνα του Σαββάτου, με τις τιμές να ξεκινούν από τα 5 ευρώ!

Σας περιμένουμε όλους στο «Παλατάκι», δίπλα στην προσπάθεια της ομάδας. Αυτό το Σάββατο δεν πρέπει να λείπει κανείς…

Τα παιδιά ηλικίας ως 12 ετών έχουν ελεύθερη είσοδο στο γήπεδο χωρίς να καταλαμβάνουν θέση.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 30 Οκτ 2019, 22:29

Να μη παει κανεις. Δεν αξιζει. Ολοι τουμπα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26716
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 31 Οκτ 2019, 08:49

παράταση.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10602
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 01 Νοέμ 2019, 11:56

Ο Μπιδης θα επανεμφανιστεί ως βασικός κόουτς μετά το νικηφόρο ματς με την αεκ (Νοε 2018), όπου λόγω αποβολής του κόουτς Ηλια, είχε αναλάβει αυτός για 1,5 περίοδο!
Δηλώσεις του εδώ

(05/11/2018)

Χαραλαμπίδης: «Δεν έχω αποβάλλει τη σκέψη του παίκτη ακόμη»

O βοηθός του Ηλία Παπαθεοδώρου, Κώστας Χαραλαμπίδης μίλησε στους εκπροσώπους του τύπου πριν την αναχώρηση της ομάδας για την Τσεχία για την εμπειρία του ως πρώτος προπονητής απέναντι στην ΑΕΚ αλλά και το μέλλον του ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κώστα Χαραλαμπίδη:

Για το γεγονός ότι κάθισε ξαφνικά στον πάγκο ως πρώτος προπονητής στο παιχνίδι με την ΑΕΚ: «Δεν είναι κλισέ ότι ήμουν απροετοίμαστος. Θα έλεγα το ακριβώς αντίθετο, γιατί η δουλειά του βοηθού είναι να αποτελεί ένα… άγρυπνο μάτι, όσον αφορά το παιχνίδι και τη βοήθεια που μπορούμε να προσφέρουμε στον κόουτς. Η αλήθεια είναι ότι σχεδιάζοντας το πλάνο του παιχνιδιού, πως θα κινηθούμε τακτικά, έχω διάφορα πράγματα στο μυαλό μου, όπως έχω επίσης όταν παίρνει μια τεχνική ποινή ο κόουτς. Οπότε, πάντα, είναι ένα πιθανό σενάριο αυτό».

Για την κρισιμότητα του αγώνα στο σημείο που έπρεπε να αναλάβει αυτός: «Δεν υπήρχε κάποιο άγχος. Εγώ απλά κινήθηκα στο πλάνο που είχαμε κάνει για το παιχνίδι με τον κόουτς και αυτό εφάρμοσα ως το τέλος. Μπήκε και ο κόσμος στην «εξίσωση» μετά την αποβολή, αλλά και τα παιδιά ενεργοποιήθηκαν ακόμα περισσότερο».

Για τη διαχείριση της κατάστασης μετά το σερί του ΠΑΟΚ και την επιστροφή της ΑΕΚ: «Είναι γνωστό ότι η ΑΕΚ δεν είναι τυχαία ομάδα. Είναι πολύ καλή, με πάρα πολύ καλό προπονητή. Περιμέναμε κάποια αντίδραση. Η αλήθεια είναι ότι τα παιδιά έδωσαν πολλή ενέργεια μετά την αποβολή του κόουτς και σε εκείνο το σημείο αμυντικά, υπερέβαλαν εαυτό, ενώ βάλαμε και πολύ μεγάλα σουτ. Περιμέναμε την αντίδραση της ΑΕΚ, αλλά θεωρώ ότι οι παίκτες ήταν απόλυτα ψύχραιμοι και αυτό μπορεί να φανεί από τις 22/22 βολές. Αυτό είχα πολλά χρόνια να το δω! Είχαν πολύ μεγάλη ψυχραιμία, εκτός από κάποιες μικρές κακές επιλογές στην επίθεση. Γενικά πιστεύω ότι πήγαμε το παιχνίδι εκεί που έπρεπε».

Για το δημόσια συγχαρητήρια του Ηλία Παπαθεοδώρου: «Θα πω τα κοινότυπα, αλλά είναι η αλήθεια. Με τον κόουτς, έχουμε μια πολύ καλή συνεργασία, όλα τα παιδιά που είμαστε στο γραφείο. Συζητάμε πάρα πολύ για μπάσκετ. Προσπαθούμε να προετοιμάσουμε τα παιχνίδια, να τον βοηθήσουμε κι εμείς όσο γίνεται, γιατί αυτή είναι η δουλειά μας, ουσιαστικά, το πως θα προσεγγίζουμε τις ομάδες που παίζουμε. Θεωρώ ότι έχουμε μία πολύ καλή συνεργασία, στην οποία μέρα με τη μέρα, προσθέτουμε κάποια πράγματα για τη βελτίωση της».

Για την τρίτη του σεζόν στην προπονητική: «Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό, αλλά δεν έχω αποβάλλει τη σκέψη του αθλητή ακόμα! Για μένα, σε αυτήν τη φάση, πιστεύω ότι είναι καλό. Να έχω δηλαδή το μάτι και την εικόνα του αθλητή, πως σκέφτεται μες στο παιχνίδι σε περιόδους έντασης ή κάποια στιγμή που μπορεί να μην πάνε καλά τα πράγματα. Έχω ακόμα αυτήν την οπτική και προς το παρόν, θεωρώ ότι την έχω με θετική χροιά».

Για το Κύπελλο και αν αποτελεί απωθημένο για την ομάδα: «Αν σκεφτούμε τα σχεδόν 20 χρόνια απουσίας από τελικούς… Με αυτό το σκεπτικό, υπήρχε και αρκετή ένταση στον αγώνα με την ΑΕΚ. Είναι ένας θεσμός που θέλουμε να προχωρήσουμε, προσπεράσαμε ένα δύσκολο αντίπαλο και φτάνοντας στους ημιτελικούς, δε μπορεί να είναι άλλος ο στόχος από το να πάμε στον τελικό. Θα δούμε, βέβαια και την κλήρωση, αλλά θεωρώ ότι μετά από τόσα χρόνια, η ομάδα το αξίζει συνολικά, με την υγιή παρουσία της τα τελευταία χρόνια και με το τι πρεσβεύει στο ελληνικό μπάσκετ».

Για το αν η τρίτη φορά σε ημιτελικό, μετά τους αποκλεισμούς από Παναθηναϊκό και Φάρο, θα είναι και η «φαρμακερή»: «Όποιον αντίπαλο και να έχουμε, τα παιδιά έχουν κρίση. Ξέρουν σε ποια ομάδα βρίσκονται και θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους, όταν έρθει εκείνη η στιγμή, γιατί μέχρι τότε, έχουμε αρκετά».

Για το παιχνίδι που ακολουθεί στην έδρα της Οπάβα: «Είναι μια πολύ ιδιαίτερη ομάδα. Έχουν έναν πολύ ιδιαίτερο τρόπο προσέγγισης και αμυντικά και επιθετικά. Δεν έχουν ξένους, παίζουν μόνο με Τσέχους. Θέλουν πολύ μεγάλη προσοχή, ειδικά όσον αφορά το επιθετικό κομμάτι, γιατί χρησιμοποιούν κάποια κόλπα και κάποια συστήματα που δεν τα έχουμε συναντήσει στα τελευταία παιχνίδια. Η αμυντική τους λειτουργία, θέλει αρκετό διάβασμα από εμάς, για να μπορέσουμε να βρούμε τις κατάλληλες επιλογές. Θεωρώ ότι είναι μέσα στις δυνατότητες μας και μπορούμε να κερδίσουμε».



Στήριξη στην ομάδα!!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 01 Νοέμ 2019, 12:49

Σάββατο, τέσσερις παρά τέταρτο...
Μετά από κονσέρτο για κλαρίνα...
Δίχως καν κανονικό προπονητή...
Με την μάσκα του αλφασίγμα πεσμένη...
Με τον Βάνια να χώνει 38.000 κάθε μήνα...
Χμμμμμμ...Για τριψήφιο αριθμό μας κόβω...
Αλλά....

Ο κόσμος φταίει...

Μείνω δεν μείνω...
Πέσω δεν πέσω....
Το χάλι μου δεν μαζεύεται...

Υ.Γ. Μαντάς λέω και κλαίω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Παρ 01 Νοέμ 2019, 17:50

Οι φίλαθλοι φαίνονται στα δύσκολα και πρέπει να έχει κόσμο το γήπεδο και να στηρίξει την ομάδα ανεξαρτήτως μέχρι τώρα αποτελεσμάτων!
Να στηριχτεί ο Χαραλαμπίδης για να μην καεί από αυτήν την δύσκολη χρονιά!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 01 Νοέμ 2019, 18:00

Αν κάποιος θέλει αύριο να έρθει Παλατάκι και δεν του περισσεύουν 5€, να με πει να τον βάλω με ένα διαρκείας που έχω... Ή αν έχετε κανέναν φίλο κτλ που είναι ΠΑΕΠΑΟΚτσής και βαριέται να δώσει 5€ στο μπάσκετ, ή αν δεν του περισσεύουν..

Κάντε με παράθεση και θα κανονίσω να έρθουμε σε επαφή.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Ήφαιστος 02/11 15:45 (Paokmania Web Radio-ERTplay

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 01 Νοέμ 2019, 19:00

Αδέλφια τα φώτα σας... Πως έρχομαι με ΟΑΣΘ από κέντρο (Καμαρα) στο Παλατάκι;;;( Ποια λεωφορεία μπορώ να παρω, σε ποια στάση να κατέβω κλπ)
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10817
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης