ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP ΠΑΟΚ - Λάρισα

Lewis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Smith
10
67%
Σχίζας
1
7%
Καρράς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
2
13%
Χατζηνικόλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Best
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Wiggins
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Egekeze
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Knowles
2
13%
 
Σύνολο ψήφων : 15

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Οκτ 2019, 22:14

Φέτος να εύχεστε η ομάδα να καταφέρει να τερματίσει στο πρωτάθλημα. Σε οποιαδήποτε θέση...
ΔΕΝ είναι μόνο το αγωνιστικό!


Μπαρκαρούτσος έγραψε: Με μπάτζετ στα 490 χιλ. ευρώ περίπου και συνολικό προϋπολογισμό για φέτος κοντά στο 1.5 εκ. ευρώ, η ομάδα χρειάζεται περίπου 100 χιλ. ευρώ το μήνα για να αντέξει με άνεση και εταιρικά και αγωνιστικά. Αν τα καταφέρει το κλαμπ, θα γίνει λόγος για το 2ο θαύμα, μετά από αυτό της δημιουργίας ομάδας στο πιτς φυτίλι...
(τα παραπάνω νούμερα και η εκτίμηση είναι του basketplus)

-Για το δίμηνο αυτό... «Πήραμε 56000 ευρώ από διαρκείας και 4500 από επιταγές, 164.500 από Αμοιρίδη, Σαββίδη και άλλους. Δώσαμε 11.500 σε μισθούς, 48.500 στο δημόσιο, 133.000 σε οφειλές, 5500 σε προμηθευτές και τρίτους».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46902
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 05 Οκτ 2019, 22:24

Να πηγαίνετε στο μπάσκετ παιδιά. Κυκλοφορούν και ενδιαφέρουσες παρουσίες!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Σάβ 05 Οκτ 2019, 22:54

Goran μην λες χαζα....πανω απο 5 χιλιαδες ειχε.....αφου φωναζαν και ειχε χεστει πανω του ο Νώντας!!!
Οι δε διαιτητες δεν τολμουσαν να κανουν μ....κια(οπως τους ειχαν προειδοποιησει με την ανακοινωση τους οι ΣΦ)!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 06 Οκτ 2019, 08:38

μια χαρά μας έπαιξε η διαιτησία By the way. είχανε όλοι οι ψηλοί τους 2-3 φάουλ από το 15'.

ilovegame27 διαφωνώ με Lewis αν και προφανώς δεν τον έχω δεί από κοντά. Πολύ κουτρουβάλας, ψάχνει κάτι απίθανες πάσες νομίζοντας οτι είναι ο ρούμπιο, δεν παίρνει (και να τα βάζει) 2-3 σουτάκια (midrange ή τρίποντο) είτε στην πίεση είτε στην weak side. Oύτε να σου πω βλέπω να τρέχει σωστα την ομαδα. Απλά έχει καλό ρυθμό μεσα του. Anyway.

2 σουτερ θέλει η ομαδα να ανοιξει το γηπεδο αυτη τη στιγμη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 09:53

3:45 η φάση που ο Smith πάει coast to coast και βγαίνει τελικά από τα 6.75 να το βάλει..ο speaker κατάπιε κιόλας τη γλώσσα του..

4:09 η εξαιρετική assist του Μαργαρίτη στον Knowles που εμφατικά καρφώνει! Η φάση φυσικά ξεκίνησε από τον Τσόχλα... https://www.youtube.com/watch?v=baBdnA7cui0





Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46902
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 06 Οκτ 2019, 10:32

Μπορεί κάποιος να μας συγκρίνει το μπάτζετ το φετινό με πέρσι που ρίξαμε ευθύνες στον Μπάνε;
Επίσης ο Προϋπολογισμός είναι σταθερός κάθε χρόνο;
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 06 Οκτ 2019, 10:33

Αφου εχεις το κουραγιο ρε εσυ palok να κανεις κριτικη σε αυτην την ομαδα....μπράβο.....εγω μετά απο 30 χρόνια συνεχους παρακολουθησης και του ΠΑΟΚ μας βεβαια αλλα και συνολικά της Α1, φετος για πρωτη φορά δεν εχω ΚΑΜΙΑ διαθεση να παρακολουθησω τιποτα απο τα 2......λιγες ματιές μονο γιατι τα ματια πονανε!
Δεν ειναι πραγμα αυτο....εδω και αρκετα χρόνια στο μπασκετ γενικα ειναι καθε περυσι και καλυτερα αλλα το φετινο δεν εχει προηγουμενο....βεβαια το ιδιο λεγαμε και περυσι αλλα φαινεται πως το βαρελι που λεγεται ελληνικο μπασκετ δεν εχει πάτο!
Ειδα λιγο χθες το γρια-σκουληκι.....το επιπεδο ειναι τοσο χαμηλο που φαινοτανε ο κακαρουδης σαν κανονικος παικτης, ο φλιωνης σαν κανονικος γκαρντ και ο γκαρετ(που επαιζε περυσι σε εμας) σαν τον Ντίνο Ράτζα!
Το αποτελεσμα ειναι ομαδες που κανουν εστω τα βασικα οπως ο Προμηθεας και το Περιστερι να φανταζουν σαν ΑΝΙΚΗΤΕΣ ΟΜΑΔΑΡΕΣ!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 10:44

Athens έγραψε:Μπορεί κάποιος να μας συγκρίνει το μπάτζετ το φετινό με πέρσι που ρίξαμε ευθύνες στον Μπάνε;
Επίσης ο Προϋπολογισμός είναι σταθερός κάθε χρόνο;



To budget είναι (όπως είπε ο Καρακούσης στη συν. τύπου) είναι το μισό από πέρσι. Δηλαδή.. 400.000€ - 450.000€..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46902
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 06 Οκτ 2019, 11:32

Αυτο που ειχε γραφτεί ηταν οτι δεν πηραν τον σακελαριου γιατι ετσι το μπατζετ διαμοφωθηκε στα 490 χιλ. και ειχαν βαλει ταβάνι τα 500 που θα το ξεπερνουσαν αν τον επαιρναν.
Απο την άλλη ο Ζουρνατσιδης ειπε πως με στοιχεία και οχι με φήμες το μπατζετ περυσι ηταν 780 χιλιαρικα!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 11:44

palok έγραψε:μια χαρά μας έπαιξε η διαιτησία By the way. είχανε όλοι οι ψηλοί τους 2-3 φάουλ από το 15'.

Παρ' όλα αυτά, σε αγώνα που οι δύο ομάδες είχαν πάνω από 2 κλάσεις διαφορά, στο 2ο & στο 3ο δεκάλεπτο, τα κοράκια κατάφεραν, με τα (μη κυρίως, υπέρ μας) σφυρίγματα τους, να με σηκώσουν όρθιο και να ακούσουν τα σχετικά γαλλικά τους...Θαρρούσε κανείς ότι το να ρίξουμε στην Αγιά μια 40άρα κατακέφαλα ήταν απαγορευτικό...

Όσο για την χθεσινή προσέλευση και επειδή έχω μετρημένα τα καρεκλάκια, των κάτω κάτω διαζωμάτων, ένα προς ένα και γύρω γύρω, μαζί με τις πολυθρόνες των επισήμων, είναι 2.120, είχε, σίγουρα, 100%, πάνω από τόσους...

Το γεγονός ότι, απ τις 15:30 που έφτασα στο γήπεδο, τα παρκαρισμένα, στον κεντρικό δρόμο και στις 2 πλευρές του, έφταναν πολύ χαμηλά, αλλά επίσης, η ύπαρξη τριών καντινών, στην γνωστή τους θέση και το σχετικό μποτιλιάρισμα, κατά την αποχώρηση, εκτιμώ ότι κάτι πρέπει να λέει, για όσους είναι συχνοί επισκέπτες, φυσικά...

Εύχομαι να μην ήταν το συγκινητικό "μνημόσυνο" των αδικοχαμένων αδερφιών μας η αιτία να είμαστε χθες τόσοι!
Εύχομαι, λοιπόν, η προσέλευση να είναι παρόμοια και σε άλλα, επόμενα ματς, "άνευ αντικειμένου", στα οποία, τα προηγούμενα χρόνια, μπορούσαμε να συνομιλήσουμε, με άνεση, με τα φιλαράκια μας, στην απέναντι κερκίδα...

Ελπίζω, δε, να μην υπάρχουν, ανά τον κόσμο, ΠΑΟΚτσάκια, που εύχονται να πέσουμε, για να φταίει ο κόσμος...
Επειδή, για όλους εμάς που ήμασταν εκεί, αλλά και για πολλούς ακόμα, δεν έχει σημασία η κατηγορία, Α1 ή Α2...
Δεν έχει, καμία απολύτως, σημασία αν στο παρκέ βλέπουμε τον Γκος ή τον Λιούις, ούτε ποιος είναι Πρόεδρος μας!
Αντιθέτως, πιστεύουμε ειλικρινά, αυτό που τραγουδάμε: Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δω!!!!

Υ.Γ. Ο Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ' όλα, αλλά και απ' όλους....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 15:32

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46902
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Λάρισα 87-61 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 07 Οκτ 2019, 09:46

First W!

Αδιαφιλονίκητος MVP ο Smith!

Συνέχεια με Ιωνικό το Σάββατο, εκτός έδρας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46902
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης