Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Άρης - ΠΑΟΚ

Lewis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Smith
12
80%
Σχίζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καρράς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
1
7%
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Best
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καραμανώλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Wiggins
2
13%
Egekeze
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Knowles
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 15

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 30 Σεπ 2019, 19:21

γμστα. μ αυτα μεγαλωσαμε, πληγες μεγαλες.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 30 Σεπ 2019, 20:58

Το ακομα πιο ασχημο ειναι πως τοτε στην ηλικια των 14-15 εβλεπα τα παιχνιδια με μια παιδικη αθωοτητα που μου εκλεινε τα ματια στα λαθη της διαιτησιας και αφηνε πισω της απλα στενοχωρια για το αποτελεσμα που δεν ηρθε.Θυμαμαι στο συγκεκριμενο παιχνιδι την μανα μου να προσπαθει να με ηρεμησει κανα τεταρτο που εκλαιγα ασταματητα.Το πρωτο παιχνιδι που μου δημιουργησε πραγματικα αισθηματα ΟΡΓΗΣ για τις διαιτητικες αποφασεις ειναι ο περιβοητος τελικος με τις καλτσες απεναντι στον γαυρο,ισως η πιο βιαιη και ωμη διαιτητικη παρεμβαση στα οσα χρονια παρακολουθω αθλητισμο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kayde » Δευτ 30 Σεπ 2019, 21:45

Ξεφτιλισμενο κορακι μπινε,δωρο το ματσακι στο σκουληκι.Μεχρι και σημερα βολες βαρανε οι πεταμενοι για να χασουμε.Βγαλτε και μπλουζακια τωρα το "φαουλ" του Τσοχλα,καμπαρετζουδες.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Δευτ 30 Σεπ 2019, 22:20

Πάντως οι ψηλοί μας (πλην του αρχηγού εννοείται) ως μονάδες είναι τραγικοί.
Μπροστά τους ο ...Οστοϊτς μοιάζει Ολάζουον. Ελπίζω να γίνει εκεί καμιά διορθωτική αλλαγή. Καμιά παλιά καραβάνα τύπου Κλαντον. Πάλι καλά που πήραμε τα ριμπάουντ αλλά αυτό είναι και ομαδική δουλειά.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 30 Σεπ 2019, 23:16

Με νέα ανακοίνωση η ΚΑΕ καταγγέλλει ότι στην τελευταία επίθεση του αρη (πριν την παράταση)το χρονόμετρο κόλλησε για 4" ! Φαίνεται και στο βίντεο εξάλλου! (μάλλον αυτό εννοούσε ο κόουτς στις δηλώσεις του περί γραμματείας).
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 30 Σεπ 2019, 23:21

Η ανακοίνωση (και η σχετική φάση)
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1659 ... yrie-video
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 01 Οκτ 2019, 01:17

Πω ρε τα βλέπω και ξαναθυμώνω βραδιάτικα, γαμώ τον Άρη μου γαμώ!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 01 Οκτ 2019, 01:28

joshua έγραψε:Το ακομα πιο ασχημο ειναι πως τοτε στην ηλικια των 14-15 εβλεπα τα παιχνιδια με μια παιδικη αθωοτητα που μου εκλεινε τα ματια στα λαθη της διαιτησιας και αφηνε πισω της απλα στενοχωρια για το αποτελεσμα που δεν ηρθε.Θυμαμαι στο συγκεκριμενο παιχνιδι την μανα μου να προσπαθει να με ηρεμησει κανα τεταρτο που εκλαιγα ασταματητα.Το πρωτο παιχνιδι που μου δημιουργησε πραγματικα αισθηματα ΟΡΓΗΣ για τις διαιτητικες αποφασεις ειναι ο περιβοητος τελικος με τις καλτσες απεναντι στον γαυρο,ισως η πιο βιαιη και ωμη διαιτητικη παρεμβαση στα οσα χρονια παρακολουθω αθλητισμο.



Είπαμε ο Γκάλης έπρεπε να κερδίζει πάντα,το τι σφαγές υπέστη αυτή η ομαδάρα που είχαμε δεν λέγεται.
Και μετά ήρθαν οι κοκκαλογιανακοπουλοι και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 01 Οκτ 2019, 07:57

o γουλιέλμος είπε μάλλον ήμασταν σε άλλο γήπεδο εμείς. Καλά τώρα, εδώ εξαφάνισαν χρόνο (4 sec), στην ύλη (γουλιέλμος) θα κολλούσαν?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 01 Οκτ 2019, 10:17

Φρόντισα να λειπω απο το σπιτι και να μην δω το ματς.....οποτε δεν εχω συνολικη εικονα του ματς....ετυχε να γυρισω 2' πριν την ληξη της κανονικης διαρκειας και να το δω(δυστυχως).....ανεκαθεν ημουν τυπος που παντα κοιταω πρωτα την καμπουρα μου και μετα να τα βαλω με τους αλλους.....ενταξει ρε παιδες τραγικο το φαουλ που δινουν στον "Απο" αλλα το ματς το εχεις χασει πιο πριν με το ΤΡΑΓΙΚΟ-ΑΣΤΕΙΟ-ΠΑΙΔΙΚΟ λαθος του δικου σου πλει μεικερ λιγο νωριτερα!

Κατα τα άλλα θα εμπιστευτω τα σχόλια του palok ΑΛΛΑ απο την αλλη ενα δικιο το έχει και ο marley4 οτι ειναι πρωτο ματς σε ομαδα που δεν εχει βρεθει μαζι πανω απο 3 εβδομαδες!

Αλλα ρε εσυ palok....επειδη εχουμε και μια κουβεντα περι διοικησεων και μπατζετ....οταν κανεις ομαδα τον Αυγουστο και με ταβανι τα 500 χιλ. τι περιμενεις;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 01 Οκτ 2019, 12:36

Ερωτηση: Για το γεγονος οτι η τελ επιθεση του ρουλη στη κανονικη διαρκεια κρατησε 1-2 '' παραπανω μιας και παγωσε το χρονομετρο οπως φανηκε στη τηλεοπτικη μεταδοση(το ανεφεραν και οι σπικερ) καναμε καμια ενσταση?


Εδιτ τωρα ειδα για ανακοινωση αλλα ενσταση?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 01 Οκτ 2019, 13:05

Δεν θα ήθελα ένσταση... Αυτά που κοροϊδεύαμε θα κάνουμε; Άλλη ομάδα είναι ο Ενστασιακός...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 01 Οκτ 2019, 13:52

To μόνο που μου προκαλεί χαρά είναι ότι κάποια στιγμή, έστω στο βοθροαθηναισταν που ζούμε όλοι παίρνουν κάποια στιγμή, κάτι έστω από αυτά που αξίζουν.
Ο μεγάλος γαυραικος λοιπόν, έπεσε εθελουσία στην Α2 γιατί δεν άντεξε λέει την πράσινη παράγκα! Ποιος; Ο σύλλογος του καθηγητή της αλητειας, του Γιάννη Γιαννάκη , του τελικού των ξυπολητων που με το έτσι θέλω έκλεψαν το πρωτάθλημα από τον ΠΑΟΚ, της ομάδας που έστειλε με δηλητηρίαση στο νοσοκομειο τα 9/12 της ομάδας της ΤΣΣΚΑ για να προκριθεί, και δεν ντράπηκε να παίζει 5 εναντίον 2 ακόμα και όταν το παιχνίδι ήταν στους 30 πόντους διαφορά!
Δεν με νοιάζει λοιπόν αν έπεσε για να αντιδράσει στην πράσινη παράγκα...με νοιάζει που ΕΠΕΣΕ. Κι αυτό λεω σε όποιον γαύρο μου ανοίγει μπασκετική κουβέντα: " καλή επιτυχία εκεί στην Α2".
Βλέπω ότι σήμερα αντέγραψαν μάλιστα και τακτικές Καρυπίδη εξαφανίζοντας χρήματα από τα ταμεία τους για να τα χρησιμοποιήσουν μαύρα! Ούνα φάτσα Ούνα ράτσα!!

Και πάμε λοιπόν στους γαύρους της γειτονιάς που δεν μπορούν να είναι γαυροι εδώ και 29 χρόνια που έστειλαν όλη την ομάδα τους/ προπονητές/ παραγοντες κατω για να στηθούν από το μηδέν οι αθηναϊκές ομάδες:
Αυτο το τσίρκο, που ταιζεται από τα αφεντικά του με κοκκαλακια πλέον, θα έχει νομοτελειακά το τέλος που του αρμόζει...
Όσο κι αν στήνει ομάδες που αφήνει απλήρωτες βγάζοντας τις χρονιές κουτσά στραβά, και μετά παρακαλά για κουρέματα χρωστουμενων κ διακανονισμών, θα έρθει η ώρα που η συσσώρευση των χρωστουμενων θα φτάσει σε επίπεδο που δεν θα μπορεί να αναπνεύσει άλλο...δεν ήταν φέτος; Θα είναι του χρόνου ..του παραχρόνου...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ!
Και θα πάνε να κάνουν παρέα στα αδερφάκια τους στην Α2.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 01 Οκτ 2019, 14:14

Τελικά, καλά έκανα και δεν έκατσα να το δω...
Μια σύγχυση λιγότερη κι η πίεση χαμηλότερη...

Η ισχυρότερη συναγωγή της Γης, το Αλεξάνδρειο... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 01 Οκτ 2019, 21:02

οι φίλοι μας τα αρειανά...
πρώτα προσθέτουμε 1 πόντο ώστε να μη μπορούν να μας φτάσουν...
αχ μας είδαν δεν έπιασε...
ΟΚ
κολλάει το χρονόμετρο ΠΑΝΩ στην τελευταία φάση, ώστε να ξανακάνουν το σουτ κερδίζοντας μερικά ανύπαρκτα δευτερόλεπτα...
και μετά παίρνουμε από καθαρή άμυνα φάουλ και μάλιστα δηλώνουμε παντού ότι ήταν φαουλάρα και δίκαιο το σφύριγμα...
τι ντροπή όμως να έχεις τα 70 χρόνια σοβαρότητας του Σούλη και να πρέπει να υπηρετήσεις αυτό το μπουρδέλο...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης