Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Άρης - ΠΑΟΚ

Lewis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Smith
12
80%
Σχίζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καρράς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
1
7%
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Best
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καραμανώλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Wiggins
2
13%
Egekeze
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Knowles
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 15

Άρης - ΠΑΟΚ 85-82 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 05:07

Εικόνα VS Εικόνα



Ξεκινάμε!

Ίσως κάνω μετάδοση του αγώνα από το σπίτι... Θα δω.


Ο Άρης έχει έναν από τους καλύτερους προπονητές της ιστορίας του στον πάγκο, ο κόσμος αναμένεται να γεμίσει το Παλαί, τα ban από τη FIBA ήρθησαν, αλλά παρ'όλα αυτά είναι ομάδα που σχηματίστηκε ακόμα πιο αργά από εμάς... Ποιοτικά είναι κι εκείνοι σε πτωτική πορεία.

Η λογική και η εμπειρία από τους αγώνες των τελευταίων ετών, λένε ότι θα δούμε ξανά κακό μπάσκετ.

Αναμένουμε τον Τσόχλα να μεγαλουργήσει ξανά σ'αυτό το γήπεδο, όπως πριν 2 χρόνια...


Ευχαριστώ όσους κράτησαν ζωντανά τα μπασκετικά topics και όσους τα άνοιγαν το διάστημα που έλειπα!

Ετοιμαστείτε και για φέτος, σε λίγο καιρό...

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 05:18

Βάζω κάποια πράγματα από τον τελευταίο αγώνα με Προμηθέα, για να μη ξεχνάμε πού βρισκόμασταν και τι λέγαμε μόλις λίγο καιρό πριν...




Ζαντός έγραψε:Εγώ θα είμαι εκεί. Και το Paokmania Web Radio, επίσης.

Προτείνω όποιος μπορεί, να κάνει το ίδιο.

Ούτε μπας και το γυρίσουμε, ούτε για τα συνθήματα, ούτε για να βοηθήσουμε την Κ.Α.Ε. με το πεντάευρο ή δεκάευρο, ούτε για να πάρετε κάτι από την μπουτίκ.

Ελάτε να χειροκροτήσουμε τα παλικάρια που κάθονται μήνες απλήρωτα και παίζουν σε μια ομάδα απαξιωμένη από την συντριπτική πλειονότητα των οπαδών της ομάδας. Να χειροκροτήσουμε τον κόουτς που, παρ'όλα όσα του προσάψαμε όταν ήρθε, απέδειξε ότι έχει @@ ο άνθρωπος και παρ'όλη τη μίζερη κατάσταση, τις απουσίες, τις φυγές, είναι τουλάχιστον εδώ και ασχολείται, απλήρωτος επίσης, προς τιμήν του!


Αλλά don't take my word for it...

Αντιγράφω κείμενο από το προσωπικό προφίλ ενός παλικαριού που εργάζεται στην Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. τα τελευταία χρόνια και τα λέει καλύταρα από όσο θα μπορούσα να τα πω εγώ:


Η κατάσταση πλέον δεν είναι απλά δύσκολη, έχει φτάσει στον πάτο, όλοι είμαστε κουρασμένοι, όλοι έχουμε ευθύνες. Την Τετάρτη όμως αυτά τα 6-7 παιδιά που θα παίξουν,που έχουν ματώσει, που έχουν φθαρεί και μόνο έρμαια έχουν γίνει της καταστασης πρέπει να χειροκροτήθουν, πρέπει να λάβουν την αγάπη του κόσμου γιατί την αξίζουν και με το παραπάνω.

Ο Απολλωνας που όλη την χρόνια δεν αγωνιζόταν και δεν δημιουργήσε το παραμικρό πρόβλημα αλλά για άλλη μια χρόνια έδειξε την ψυχή του τώρα που τον χρειάστηκε η ομάδα παίζοντας 35 λεπτά.

Ο Λίνος που κάνοντας την καλυτερη χρόνια της καριέρας του θα μπορούσε να κάθεται σπίτι του και να μην ρισκάρει για αυτήν την κατάσταση.

Ο Τζοντρε που ήρθε τον Γενάρη και έμεινε και η θετική του ενέργεια και η άψογη του συμπεριφορά ήταν ένας από τους λόγους που συνεχίζει η ομάδα.

Ο Τεπα με το τρόπαιο της Ευρωλίγκας, ο παίκτης της Εθνικής Σερβίας, ένα παιδι που έχει δώσει την ψυχή του και αγαπάει την ομάδα και την πόλη όσο τίποτα, που έγινε μπαμπάς και θα μπορούσε να περνάει γαλήνια στην Σερβία με την γυναίκα του αυτές τις μέρες, παρολαυτα είναι ακόμα εδώ.

Ο Αντώνης που και αυτός αναγεννήθηκε με την ομάδα και έμεινε μέχρι τέλους να παλεύει και να δινει το 100%

Ο Θοδωρής, το ΠΑΟΚΤΣΑΚΙ από τα δυτικά που αν δεν είχε αυτό τον τραυματισμό θα ήταν στην Πάτρα να δίνει και αυτός ότι έχει και δεν έχει.

Ο Σταύρος που ήταν και αυτός ατυχώς αλλά είναι η ψυχή της ομάδας και όποτε του έχει ζητηθεί έχει προσφέρει τα μέγιστα σε όλους τους τομείς χωρίς να έχει δημιουργήσει το παραμικρό θέμα

Ο Τζαμαλ που χειρουργήθηκε εδώ και 2 μήνες και θα μπορούσε να είναι στην Αμερική με την οικογένεια του, κάθεται εδώ να τελειώσει την σεζόν με την μπασκετική του οικογένεια #paokfamily όπως λέει.

Ο Φιλ της σπουδαίας καριέρας, ένας ξένος που αγάπησε και αγαπήθηκε απίστευτα από όλους, όχι μόνο γιατί είναι ο καλύτερος ξένος της τελευταίας 15ετιας, αλλά γιατί πάλεψε για το σήμα της φανέλας, γιατί μετά από 14 χρόνια που ήταν άψογος επαγγέλματιας χαμηλών τόνων, εδώ χρειάστηκε να γίνει τρελός για να αντεπεξέλθει,γιατί παλευε με ενέσεις όλη την χρόνια για να παίξει, γιατί ενώ τα πόδια του και η μέση του πολλές φορές δεν μπορούσαν, η τρέλα του και η καρδιά του δεν τον άφηναν να σταματήσει.

Τέλος, ο Α-Ρ-Χ-Η-Γ-Ο-Σ αυτής της ομάδας, ο πιο ΠΑΟΚ παίκτης που έχω γνωρίσει, αυτός δεν αξίζει απλά τον σεβασμό μας, δεν αξίζει απλά το χειροκρότημα, αξίζει την καθολική αποθέωση, 8 χρόνια στην ομάδα, ότι και να γίνει θα πάει για 9ο γιατί την πονάει την φανέλα και την αγαπάει, αυτός είναι ο λόγος που μια ομάδα απλήρωτων ηρώων παλι θα είναι μέσα στην πεντάδα.

Την Τετάρτη πρέπει να δείξει ο κόσμος ότι δεν θα αφήσει την ομάδα να καταστραφεί, την Τετάρτη ελάτε να αποθέωσετε αυτά τα παιδιά, ελάτε να μας πείτε την γνώμη σας, ελάτε να μας βρίσετε αν αυτό πιστεύετε, απλά ελάτε, γιατί αν δεν νοιαστειτε εσείς για το τι θα γίνει σε αυτη την ομάδα, γιατί να νοιαστεί κάποιος άλλος;



BlackMagicPAOK έγραψε:Μόνο χειροκρότημα για όσους αγωνιστούν την Τετάρτη.



gergeo4 έγραψε:το τελευταιο λεπτο ειναι η επιτομη του πιασαμε πατο.εγω ντραπηκα με το φερπλει του προμηθεα.......οι διοικουντες;;;



painkiller4 έγραψε:Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε Παπαθεοδώρου και τα παιδια που εμειναν κι εβγαλαν τη χρονια.... κρίμα όμως...κρίμα



Ζαντός έγραψε:Φορτισμένη ατμόσφαιρα και δάκρυα στην συνέντευξη τύπου.



goran 64 έγραψε:Το ήπιαμε, διά ζώσης και το τελευταίο πικρό ποτήρι και μάλιστα αργά αργά και τρομερά βασανιστικά.... :evil:

Το να με δίνει βολές-ελεημοσύνη στους έφηβους μου, για να γράψουν πόντους στο ταμπλό, ο Κασελάκης κι ο Σαλούστρος, κάποιου Προμηθέα Πατρών, αν γινόταν πριν 25 χρόνια, θα γκρεμιζόταν το Αλεξάνδρειο.... :twisted:

Μπράβο σε όσους έμειναν μέχρι σήμερα, μόνο εντός των 4 γραμμών και λίγο έξω απ αυτές, στον πάγκο.... :ugeek:

Μόνο θλίψη όμως σήμερα, μεγαλύτερη για την κατάντια και μικρότερη για την απογοητευτική προσέλευση.... :cry:

:pano:



palok έγραψε:o kat τα είπε όλα: σαν μνημόσυνό ήμασταν σήμερα. Πολύ περίεργη ημέρα, θα τη θυμάμαι για πάντα. Μπράβο σε όλους όσοι έμειναν. Μπράβο. Μείναμε να χειροκροτούμε στο τέλος περισσότερο και από ένα νικηφόρο ματς με ΑΕΚ ξερω γω ή το αντίστοιχο περσινό με Προμηθέα. Ας είναι αυτό το τελευταίο πικρό ποτήρι που θα πιούμε.



biriba427 έγραψε:Και ενώ είναι το τελευταίο παιχνίδι στο Παλατάκι, όλοι ξέρουμε τα προβλήματα της ομάδας, το ποδόσφαιρο έχει τελειώσει... Εμείς και πάλι δείξαμε ποιος φταίει για την κατάντια της... Και την εγκατάλειψη της... Εμείς οι οπαδοί του ΠΑΟΚ πρώτοι στα πανηγύρια και στα μνημόσυνα... Απόντες εκεί που πρέπει, απόντες σε αυτούς τους 6 που σήκωσαν το όνομα του ΠΑΟΚ πιο ψηλά από όλους εμάς. Αντε και του χρόνου υποβιβασμός... Ουτε 5 ευρώ δεν αξίζει για σένα Παοκτση η ομάδα μπάσκετ; Αφού δεν αξίζει και δεν σε νοιάζει σταματά να λυπάσαι, να κατακρίνεις και να λοιδωρεις αυτούς που 8 χρόνια τώρα παλεύουν...να κρατήσουν όρθιο το τμήμα αυτό... Μπανε...Σε ευχαριστούμε και εσένα Τελη και εσένα Σουλη και εσένα Ηλία... Στο μπάσκετ το Τζάμπολ το κερδίζει σχεδόν πάντα ο πιο ψηλός ο πιο ευρωστος... Μερικές φορές όμως και οι κοντοί μπορούν να το κερδίσουν.Αυτό προσπαθήσατε... Αλλά εισασταν μόνοι σας... Ο μεγάλος λαός του ΠΑΟΚ... Ηταν απών... Καληνυχτα σας.



KalamarGiannis έγραψε:Το συναίσθημα κηδείας το χτεσινό, ότι κια φέρει το μέλλον, δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Πως πονάμε μόνο εμείς ξέρουμε

Όποιος λέει το μπάσκετ μπασκετάκι, όποιος μιλά για υποβιβασμό, όποιος νταμπλούχος αδιαφορεί για το τμήμα, εμένα να μη μου μιλάει- μας χωρίζει άβυσος





Ζαντός έγραψε:


Αυτά δεν είναι ούτε το 1/10.



free4 έγραψε:Καθίστε και κάντε μνημόσυνα από δω μέσα.. Ευτυχώς υπάρχουν άτομα που τα γνωρίζω προσωπικά που έρχονται κι ας μη γράφουν.. Δεν αξίζει σε κανέναν που δεν έχει πατήσει το πόδι του τα τελευταία χρόνια στο Παλατάκι μας, ούτε να μεμψιμοιρει, ούτε να σχολιάζει καν.. Δεν έχει το δικαίωμα.. Το μπάσκετ του ΠΑΟΚ δε θα πεθάνει, υπάρχει διαδοχή κατάσταση, το ζήτημα είναι αν αυτός θα βάλει τα φράγκα του για να βλέπει για ακόμη μια χρονιά άδειο το στολίδι μας ή, τουλάχιστον, θα ευαισθητοποιηθουν κάποιοι να ανηφορίσουν προς το γήπεδο μας..








Οι τιμές είναι:

40€ ΣΦίτικο (μπορεί να το πάρει όποιος θέλει και από τη μπουτίκ της ΚΑΕ χωρίς να είναι σε ΣΦ)
50€ ανέργων/φοιτητών/ΑμεΑ
80€ κατόχου διαρκείας ΠΑΕ/ανανέωση περσινού διαρκείας
100€ νέο διαρκείας
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 12:47

Οριστικά παρελθόν αποτελεί ο «πονοκέφαλος» των ba της ΦΙΜΠΑ για τον Άρη.

Η Παγκόσμια Ομοσπονδία αφαίρεσε και το τελευταίο ban από τη λίστα της, αυτό του Μάικλ Τζένκινς, και πλέον ο «βραχνάς» έφυγε από τον Άρη. Οι «κίτρινοι» μπορούν πλέον να ενεργοποιήσουν τις συμφωνίες που έχουν κάνει με τους ξένους παίκτες, να φέρουν τα «λέτερ οφ κλίαρενς» στην Ελλάδα και να βγάλουν τα δελτία τους, ώστε να αγωνιστούν κανπνικά στο ντέρμπι της πρεμιέρας της Basket League με τον ΠΑΟΚ.





Ανακοίνωσε Γκάγκιτς ο Άρης


Ο Τζόρτζε Γκάγκιτς είναι η πρώτη ανακοίνωση του Άρη αναφορικά με τις προσθήκες στο ρόστερ, μετά την άρση των ban της ΦΙΜΠΑ.

Η ΚΑΕ ανακοίνωσε την απόκτηση του Σέρβου σέντερ και αυτό σημαίνει ότι ο Μάρκους Λι θα αποτελέσει παρελθόν, αφού την έκτη θέση ξένου θα καλύψει ο Μαρτίνας Γκετσεβίτσιους.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΚΑΕ Άρης:

«Η Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον Djordje Gagic για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020. Ο Σέρβος παίκτης γεννήθηκε στις 28 Δεκεμβρίου του 1990 στην πόλη Benkovac της Κροατίας. Έχει ύψος 2,11μ. και αγωνίζεται στη θέση του center.

Έκανε τα πρώτα του μπασκετικά βήματα, παίζοντας για τις σερβικές FMP, Superfund, Vojvodina Srbijagas και τον Ερυθρό Αστέρα.

Το Δεκέμβριο του 2009 υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την Mornar. Έμεινε για δυο χρόνια (2009-2010, 2010-2011) στην ομάδα από το Μαυροβούνιο και η σεζόν 2011-2012 τον βρήκε στην πατρίδα του, για λογαριασμό της Hemofarm. Με την ομάδα από το Vrsac συμμετείχε σε 34 παιχνίδια (σε πρωτάθλημα Σερβίας και Αδριατική Λίγκα), έχοντας 5,8 πόντους και 3,9 ριμπάουντ, κατά μέσο όρο.

Η Partizan ήταν ο επόμενος σταθμός της καριέρας του Gagic, βάζοντας την υπογραφή του σε τετραετές συμβόλαιο. Τη χρονιά 2012-2013 πήρε μέρος σε 55 αγώνες (10 εκ των οποίων στην Ευρωλίγκα και οι υπόλοιποι στο Σερβικό πρωτάθλημα και την Αδριατική Λίγκα) και μέτρησε 6,5 πόντους και 3,6 ριμπάουντ. Αναδείχθηκε μάλιστα Πρωταθλητής Σερβίας, ενώ κατέκτησε και την Αδριατική Λίγκα.

Την επόμενη σεζόν (2013-2014) είχε 67 συμμετοχές (σε Σερβικό πρωτάθλημα, Ευρωλίγκα και Αδριατική Λίγκα) και προσέφερε 5,3 πόντους και 4 ριμπάουντ, πανηγυρίζοντας το δεύτερο σερί Πρωτάθλημα Σερβίας. Στα μέσα της σεζόν 2014-2015, αποχώρησε από την Partizan κι αφού πάτησε παρκέ σε 27 ματς, για να ολοκληρώσει τη χρονιά στο τουρκικό πρωτάθλημα με τη Gaziantep. Με την ομάδα του Βελιγραδίου πετύχαινε 9,5 πόντους και μάζευε 5 ριμπάουντ, ανά ματς. Στην Τουρκία σημείωνε 10,3 πόντους και έπαιρνε 3,7 ριμπάουντ.

Την περίοδο 2015-2016 συμφώνησε με την Brindisi και σε 37 αναμετρήσεις, σε ιταλικό πρωτάθλημα και Eurocup τα νούμερα του ήταν: 8,1 πόντοι και 4,7 ριμπάουντ. Στο τέλος της ίδιας σεζόν, αγωνίστηκε για τέσσερα παιχνίδια με την ισπανική Iberostar Tenerife στη λίγκα ACB.

Ακολούθησε η μεταγραφή του στη Tsmoki-Minsk, στην οποία πέρασε το πρώτο μισό της χρονιάς 2016-2017. Σε 31 παρουσίες στη VTB League, στα Προκριματικά του Basketball Champions League και στο FIBA Europe Cup είχε 11 πόντους και 6,9 ριμπάουντ. Τον Φεβρουάριο του 2017 μετακινήθηκε στην Τουρκία, μετά τη συμφωνία του με την Istanbul Buyuksehir Belediyesi και σε 12 αγώνες οι αριθμοί του ήταν οι εξής: 9,4 πόντοι και 3,9 ριμπάουντ.

Συνέχισε την επόμενη αγωνιστική περίοδο (2017-2018) την καριέρα του στην Τουρκία, αλλά σε άλλη ομάδα, την Yesilgiresun Belediye. Σε 12 συμμετοχές, μέτρησε 8 πόντους και 4,2 ριμπάουντ. Τις πρώτες μέρες του 2018 επέστρεψε στην Partizan, με την οποία συμμετείχε σε 25 αγώνες (σε Σερβικό πρωτάθλημα, Κύπελλο Σερβίας και Αδριατική Λίγκα) και οι επιδόσεις του ήταν: 10,6 πόντοι και 5,4 ριμπάουντ. Στην επιστροφή του στο Βελιγράδι στέφθηκε Κυπελλούχος Σερβίας.

Πέρυσι το καλοκαίρι, ανανέωσε τη συνεργασία του με την Partizan και παίζοντας 59 ματς σε τέσσερις διοργανώσεις (Πρωτάθλημα και Κύπελλο Σερβίας, Eurocup και Αδριατική Λίγκα) συνείσφερε 7,9 πόντους, 3,4 ριμπάουντ με 66,3% στις βολές και 58% στα σουτ δυο πόντων, σε 13,1 λεπτά συμμετοχής. Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατέκτησε το Κύπελλο Σερβίας.

Ο Gagic είναι διεθνής με την Εθνική Σερβίας, με την οποία πήρε μέρος στο Ευρωμπάσκετ του 2013 που έγινε στη Σλοβενία και ήταν μέλος της στην Προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Κίνας».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 13:07

Στην επίσημη σελίδα των, έχουν τους εξής 8 παίκτες:



ΚΩΣΤΑΣ ΒΛΑΣΙΟΣ PG 1.90 05/06/2001

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΦΛΙΩΝΗΣ PG 1.93 08/04/1997

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΠΟΧΩΡΙΔΗΣ G 1.96 18/04/1994

ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ G/F 2.00 17/11/2001

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΣΛΑΦΤΣΑΚΗΣ SF 2.01 27/07/1994

ΜΙΛΑΝ ΜΙΛΟΣΕΒΙΤΣ F 2.05 26/09/1985

ΣΤΡΑΤΟΣ ΒΟΥΛΓΑΡΟΠΟΥΛΟΣ C 2.17 31/10/2000

ΤΖΟΡΤΖΕ ΓΚΑΓΚΙΤΣ C 2.11 28/12/1990


Στα "Νέα" έχουν την ανακοίνωση του 30χρονου Βαγγέλη Σακελλαρίου (1.95 G).. Αυτά.

Στα ΜΜΕ βλέπω και τα ονόματα των Ντραγκίσεβιτς (C) και Γκεσεβίτσιους (G)..επίσημες ανακοινώσεις δεν υπάρχουν. Πάντως συμμετείχαν σε καναδυό φιλικά.

Σε ένα άρθρο αναφέρονται οι Τάλτον και Μόρις, αλλά δεν ξέρω τι είναι αυτοί.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Τρί 24 Σεπ 2019, 13:28

Ο Ταλτον είναι παίκτης που έχει αγωνιστεί σε τρεις ελληνικές ομάδες τα τελευταία χρόνια.Περσι αγωνιζόταν στον Χολαργό και είναι PM.Στην περιφέρεια είμαστε καλύτεροι από τον αρη πιστεύω αλλά ίσως υστερούμε κάτω από το καλάθι.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Σεπ 2019, 17:01

νίκη με διαφορά με λάρισα και αν μπορέσουμε και κλέψουμε ένα διπλό τις 4 πρώτες αγωνιστικές θα μαστε καλά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 24 Σεπ 2019, 17:25

Ελαφρύ προβάδισμα στους συμπολιτες η στοιχιμαν

1,75 - 2,05
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 24 Σεπ 2019, 17:34

Καλή αρχή να έχουμε!! Πάμε να πατήσουμε τα σκουλίκια!!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 17:52

Ο κουτσός και ο στραβός. Θα βιαστεί το άθλημα από κάθε διαθέσιμη τρύπα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 24 Σεπ 2019, 17:56

Καλα δεν παιξαμε?
Τι θα ξαναγινει ο αγωνας?
Ρε το νομικο μου τμημα μεσα ποσο μ@λ@κες
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 24 Σεπ 2019, 18:01

Στο εξοχικό μας παίζουμε μεν, με πονόματο θα φύγουμε δε..
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 19:08

paokovios1974 έγραψε:Καλα δεν παιξαμε?
Τι θα ξαναγινει ο αγωνας?
Ρε το νομικο μου τμημα μεσα ποσο μ@λ@κες



:lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 15:21

Έφτασε στη Θεσσαλονίκη ο Μαρτίνας Γκετσεβίτσιους, ο οποίος το απόγευμα θα προπονηθεί με την νέα του ομάδα.

Ο Άρης ανακοίνωσε χθες την συμφωνία του με τον Μαρτίνας Γκετσεβίτσιους. Οι δύο πλευρές είχανε δώσει τα χέρια πολύ καιρό πριν, αλλά λόγω των «ban» που είχαν οι «κιτρινόμαυροι», δεν μπορούσαν να προχωρήσουν στην απόκτηση του.

Από την στιγμή που λύθηκε αυτό το πρόβλημα, ανακοινώθηκε η συμφωνία με τον Γκετσεβίτσιους, ο οποίος σήμερα το πρωί έφτασε στη Θεσσαλονίκη. Στο αεροδρόμιο «Μακεδονία», τον υποδέχθηκε ο General Manager της Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ, Θωμάς Ντούλης.

Ο 31χρονος παίκτης θα προπονηθεί σήμερα το απόγευμα με την νέα του ομάδα και θέτει τον εαυτό του, στην διάθεση του Σούλη Μαρκόπουλου ενόψει και της έναρξης της Basket League την Κυριακή, με τον ντέρμπι κόντρα στον ΠΑΟΚ.






Zoki4 έγραψε:Ο Ταλτον είναι παίκτης που έχει αγωνιστεί σε τρεις ελληνικές ομάδες τα τελευταία χρόνια.Περσι αγωνιζόταν στον Χολαργό και είναι PM.Στην περιφέρεια είμαστε καλύτεροι από τον αρη πιστεύω αλλά ίσως υστερούμε κάτω από το καλάθι.



Ευχαριστώ! Τώρα που το λες, κάπου πρέπει να τον έχω πετύχει..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 25 Σεπ 2019, 20:25

Κάνε μας τη χάρη ...
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Άρης - ΠΑΟΚ 29/09 17:45 (ΕΡΤ3 - Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τετ 25 Σεπ 2019, 23:38

Εξαιρετικός πονόματος προβλέπεται, το απόγευμα της Κυριακής.. Ελπίζω σε νίκη, αλλά πιστεύω ο αρης με τον Σούλη θα είναι αρκετά σοβαρός φέτος.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης