ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 15 Ιουν 2020, 17:40

Υπό διάλυση το .. μαγαζί ..της Α1.
" την απόφαση της οικογένειάς του να μην συμμετέχει ο Ήφαιστος Λήμνου την επομενη σεζόν στην Basket League έκανε γνωστή ο Παντελής Μπούμπουρας.

Το δυσμενές οικονομικό περιβάλλον οδήγησαν τον επιχειρηματία στην απόφαση να αποχωρήσει από την ΚΑΕ, αλλά με την δέσμευση πως θα συνεχίσει να επενδύει στα τμήματα υποδομής του συλλόγου."
Και υπήρχαν πολλοί που καμαρωνανε για τις υγιείς ομάδες τύπου Ήφαιστος. Υγιείς από χρέη και υποδομές αλλά χωρίς κόσμο, χωρις ιστορία, χωρίς πρεστίζ. Πραγματικοί κομήτες ..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 15 Ιουν 2020, 18:17

Τέτοιες ομάδες "πυροτεχνήματα" δεν έχουν πολλά χρόνια ζωής..
Πιστεύω έτσι θα καταλήξει και ο Προμηθέας Πάτρας..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 15 Ιουν 2020, 19:34

Όσο ο κόσμος θα παραγγέλνει καφέ από τα Coffee Island, θα υπάρχει Προμηθέας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 15 Ιουν 2020, 22:21

Είμαι περίεργος να δω τι ομάδες θα απομείνουν ώστε να διεξαχθεί πρωτάθλημα. Αυτή την στιγμή υπάρχει ένας γκρουπ ομάδων με σφυγμό (ο αποδυναμωμενος και συνάμα σοκαρισμένος Παναθηναϊκός, Η ΑΕΚ,το Περιστέρι και ο Προμηθέας)και μετά η αβεβαιότητα και το χάος.....Ίδωμεν
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Τρί 16 Ιουν 2020, 06:15

Τις τελευταίες μέρες η ερτ έχει συνέχεια αφιερώματα στο ευρωμπάσκετ του 87. Παρακολούθησα με ενδιαφέρον και θυμήθηκα εκείνα τα πρωτοφανή συναισθήματα που είχαμε ζήσει. Τότε έγινε έκρηξη ενδιαφέροντος για το μπάσκετ και μετά από λίγα χρόνια ζήσαμε και εμείς μεγάλες στιγμές που όπως βλέπω δεν θα ξαναδούμε εμείς σαν ΠΑΟΚ, αλλά και καμιά άλλη ελληνική ομάδα. Ο κύκλος έκλεισε μετά από το ένα τρίτο του αιώνα!
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 19 Ιουν 2020, 10:56

Όντως υπάρχει μια κάμψη, σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες.
Στην Ελλάδα η αιτία είναι η άνευ ορίων κόντρα γαύρου-βαζελου - βασιλακ (έφτασε μέχρι να πέσουν οικειοθελώς στην Α2!) + η "οικονομική κρίση" των τελευταίων ετών.
Στην Ευρώπη η κλειστή λίγκα έχει στραγγαλίσει τον ανταγωνισμό και έχει κουράσει με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Συν την ζημιά που έχει κάνει στις εθνικές ομάδες.
Ήρθε και ο covid .. για να ολοκληρώσει την καταστροφή..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 19 Ιουν 2020, 11:27

To μπάσκετ θα πάρει αυτό που του αξίζει και το βλέπαμε να έρχεται από χλμ μακριά. Ήρθε και ο covid και θα μπει η ταφόπλακα μια ώρα αρχύτερα.
Στην Ελλάδα το πιο βρώμικο με διαφορά άθλημα απλά δεν ασχολείται κανείς. Έχω δει διαιτησίες σε κάτι άκυρα Περιστέρι - ΠΑΟΚ και Ρέθυμνο - ΠΑΟΚ πχ που θα ζήλευε και ο Αρετόπουλος
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Ιούλ 2020, 11:53

Πρωταθλητής ο βάζελος, Α2 θα έπρεπε να είναι ο ΠΑΟΚ και το ληκισκού, αλλά... Εν πάση περιπτώσει.

Ο Γριακλής Ευρώπη, ο ΠΑΟΚ Μένουμε Ελλάδα. Να τα χαιρόμαστε τα καμώματά μας..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης