ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Σεπ 2019, 12:30

Ο νέος «συμπαίκτης» του Προμηθέα

Με έναν νέο ισχυρό συνεργάτη θα πορευθεί τη νέα αγωνιστική περίοδο, εντός κι εκτός συνόρων, ο Προμηθέας Πατρών.

Λίγο πριν από την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών του στην Basket League, το Κύπελλο Ελλάδας, αλλά και το Eurocup το αχαϊκό συγκρότημα παρουσίασε τo μεγάλο χορηγό του για τη σεζόν 2019-2020. Πρόκειται για την εταιρία Βetshop.gr, η οποία θα ενισχύσει χορηγικά την ομάδα.



Μάλισταααα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 16 Σεπ 2019, 12:47

Ο Προμηθέας εξελίσσεται στην ανερχόμενη δύναμη του ελληνικού μπάσκετ. Με ισχυρό επενδυτή και υγιής βάσεις.Το μόνο που του λείπει είναι το "βάρος" της φανέλας.Στα του Πανιωνίου και Γριάς και τις αποκτήσεις πρώην παικτών μας, θα δούμε εν μέσω της χρονιάς που θα καταλήξουν οικονομικά......Εγώ προσωπικά φέτος θα ήμουν ευχαριστημένος με μια εύκολη σωτηρία,οικονομικές εκκρεμότητες τακτοποιημενες και "αληθινή" αναζήτηση εξεύρεσης επενδυτή και χορηγών.Οσο μίζερο και συνάμα ρεαλιστικό ακούγεται κάτι τέτοιο
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Σεπ 2019, 13:04

Με νέο όνομα στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας ο πουστόγαυρος!

Ο πουστόγαυρος ενημέρωσε την ΕΟΚ πως θα χρησιμοποιήσει ως όνομα το «Πουστόγαυρος Β' - Αναπτυξιακή ομάδα» στην Α2 και στο Κύπελλο Ελλάδας.

Ο πουστόγαυρος ετοιμάζεται για την Α2 και σε αυτό το πλαίσιο ενημέρωσε την ΕΟΚ πως θα αλλάξει ο διακριτικός τίτλος του συλλόγου.

Συγκεκριμένα, οι «πουστόγαυροι» θα χρησιμοποιήσουν το «Πουστόγαυρος Β'» ως όνομα, μαζί με την... επεξήγηση της αναπτυξιακής ομάδας στον τίτλο, που θα υφίσταται στο πρωτάθλημα της Α2 και το Κύπελλο.

Θυμίζουμε πως σε αυτή την ομάδα θα αγωνίζονται οι νεαροί παίκτες του συλλόγου μαζί με κάποιους... μπαρουτοκαπνισμένους της κατηγορίας, ενώ το... βασικό τμήμα με τον Ντέιβιντ Μπλατ θα συμμετέχει μόνο στην Euroleague.

Αναλυτικά η ενημέρωση του συλλόγου:

«Η ΚΑΕ ΠΟΥΣΤΟΓΑΥΡΟΣ ενημέρωσε την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ότι ο διακριτικός τίτλος που θα χρησιμοποιεί η ομάδα που θα συμμετέχει στο Πρωτάθλημα της Α2, το Κύπελλο Ελλάδος και κάθε διοργάνωση της Ε.Ο.Κ., θα είναι: «POUSTOGAVROS B – DEVELOPMENT TEAM» και στα Ελληνικά: «ΠΟΥΣΤΟΓΑΥΡΟΣ Β’ – ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ».

Επιπλέον ζητήσαμε από την ΕΟΚ να προχωρήσει στις σχετικές ενέργειες και την χρήση του παραπάνω διακριτικού τίτλου και σήματος σε όλα τα σχετικά έγγραφα, ανακοινώσεις, δελτία Τύπου κλπ. καθώς και για την σχετική ενημέρωση των υπόλοιπων ομάδων και των σχετικών φορέων που έχουν συμμετοχή στην οργάνωση του Πρωταθλήματος».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Σεπ 2019, 13:04

boogeyman77 έγραψε:Ο Προμηθέας εξελίσσεται στην ανερχόμενη δύναμη του ελληνικού μπάσκετ. Με ισχυρό επενδυτή και υγιής βάσεις.Το μόνο που του λείπει είναι το "βάρος" της φανέλας.Στα του Πανιωνίου και Γριάς και τις αποκτήσεις πρώην παικτών μας, θα δούμε εν μέσω της χρονιάς που θα καταλήξουν οικονομικά......Εγώ προσωπικά φέτος θα ήμουν ευχαριστημένος με μια εύκολη σωτηρία,οικονομικές εκκρεμότητες τακτοποιημενες και "αληθινή" αναζήτηση εξεύρεσης επενδυτή και χορηγών.Οσο μίζερο και συνάμα ρεαλιστικό ακούγεται κάτι τέτοιο



Ακριβώς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Σεπ 2019, 11:39

Πόσες ομάδες πέφτουν φέτος;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό laska4 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 12:33

στη προκυρηξη λεει η 13 και η 14
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 05:12

2η αγωνιστική:
Σάββατο 5/10 15:45 ΠΑΟΚ - Λάρισα (Paokmania Web Radio)

3η αγωνιστική:
Σάββατο 12/10 17:45 Ιωνικός Νίκαιας - ΠΑΟΚ (ΕΡΤ2)

4η αγωνιστική:
Σάββατο 19/10 17:45 ΠΑΟΚ - Βάζελος (Paokmania Web Radio)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 25 Σεπ 2019, 00:38

Mε 2 νίκες στις 4 πρώτες θα είμαστε καλά.
Πολλή υπομονή, ξεκινάμε με στόχο όσες περισσότερες νίκες γίνεται στο πρώτο γύρο, ντέρμπι όλα τα ματς, κλειδί ένα ζεστό παλατάκι.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 08:50

Μπορούμε και το 3/4, πιστεύω..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 26 Σεπ 2019, 14:28

Τι φαση η ομαδα φετος? ειδα κατι στιγμιοτυπα και δειχνει καλη στην περιφερεια...
Αμυντικα τι λεμε?
σε σχεση με περσι καλυτερα ή χειρότερα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 26 Σεπ 2019, 16:45

Θα δούμε μοιάζει να βασίζεται περισσότερο στο τρίποντο έτσι όπως είμαστε αλλά όλα τα συμπεράσματα θα φανούν στο παρκέ.
Ζαντός έγραψε:Μπορούμε και το 3/4, πιστεύω..

Μακάρι είναι το πιο αισιόδοξο σενάριο εγώ και με 2/4 είμαι ικανοποιημένος για τώρα
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Σάβ 28 Σεπ 2019, 17:28

Ο Παπαντωνίου θα μπορούσε να παίξει σε δευτεροκλασατη ταινία δράσης από τους κακούς αυτόν που σκοτώνεται προτελευταίος ενώ το μεγάλο αφεντικό πηγαίνει για το ελικόπτερο.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Σεπ 2019, 18:15

:lol: :lol: :lol: :lol:
Πράγματι!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 04 Οκτ 2019, 15:31

Ένα όρθιο cult με πόδια είσαι ρε Μπογρίνιο...




Εικόνα



ΒΑΑΑΑΑΛΤΕ ΜΕΣΑ ΤΟΝ ΜΠΟΟΟΟΓΡΗΗΗΗΗΗ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:31

Νέο ban από τη FIBA στον Άρη


Δεν έχουν τελειωμό οι μπελάδες για τον Άρη, καθώς στο επίσημο site της FIBA εμφανίστηκε από σήμερα μια περίπτωση τιμωρίας για οφειλές των «κιτρίνων».

Θυμίζουμε ότι πριν από λίγες εβδομάδες, οι άνθρωποι των «κιτρινόμαυρων» προχώρησαν σε διακανονισμούς και κατάφεραν να διαγράψουν τα 8 ban που υπήρχαν.

Σύμφωνα με τα όσα αναφέρει η FIBA, ο Άρης βρέθηκε τιμωρημένος λόγω των οφειλών προς τον Γουίβερ, με τα οικονομικά προβλήματα των «κιτρινόμαυρων» να συνεχίζονται.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες