ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό potamda » Κυρ 02 Φεβ 2020, 20:11

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Πείτε ένα ρεαλιστικό σενάριο σωτηρίας του ΠΑΟΚ.


4 νίκες εντός ( Περιστέρι, Πανιώνιος+11, Λαύριο, Γρια)
1 νίκη εκτός ( Λήμνο, Ρέθυμνο)

Με αυτό είσαι σωσμένος. Δύσκολο, αλλά ρεαλιστικό!
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5171
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 03 Φεβ 2020, 08:49

Εδώ δεν μπορέσαμε να κερδίσουμε τον Κολοσσό που ήταν συνυποψήφιος για υποβιβασμό.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 03 Φεβ 2020, 09:02

βγαινει ο κοουτς και λεει δεν μπορω να προσφερω κατι αλλο στην ομαδα, παραιτουμαι. και τον κρατας με το ζορι;

WTF ρε μαλακες;
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Φεβ 2020, 20:23

Αν μετά τη διακοπή δεν γυρίσουν οι Αμερικανοί, τι κάνουμε;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 20:37

Γιατί να μην γυρίσουν;;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Φεβ 2020, 20:38

Πιστεύεις ότι είναι πληρωμένοι;

Φοβάμαι ότι θα έχουμε καταστάσεις χειρότερες από τις περσινές...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 03 Φεβ 2020, 23:31

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Πιστεύεις ότι είναι πληρωμένοι;

Φοβάμαι ότι θα έχουμε καταστάσεις χειρότερες από τις περσινές...


Όλα πιθανά είναι .. Τότε κατεβάζεις τους εφήβους και ετοιμάζεσαι για την επόμενη ημέρα . . . :cry:
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Πέμ 06 Φεβ 2020, 12:37

Τι γινετε ρε παιδια ? κινητε κατι? Η πεθαινει οριστικα το πιο ιστορικο μας τμημα?
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 06 Φεβ 2020, 12:58

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 06 Φεβ 2020, 13:10

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Πιστεύεις ότι είναι πληρωμένοι;

Φοβάμαι ότι θα έχουμε καταστάσεις χειρότερες από τις περσινές...
Λογικά οι 3 του Σαββίδη είναι πληρωμένοι...
Οι υπόλοιποι, ο Θεός και η ψυχή τους...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 06 Φεβ 2020, 13:11

Btw ο Σχιζας πως είναι; Θα επιστρέψει;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 08 Φεβ 2020, 16:35

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του SDNA, το Περιστέρι ολοκληρώνει «βόμβα» με την απόκτηση του ΝτεΆντρε Κέιν! Έρχεται άμεσα στην Αθήνα ο Αμερικανός φόργουορντ με πολυετή θητεία σε Ευρώπη και Euroleague!

Μία μεγάλη μεταγραφή ολοκληρώνει το Περιστέρι. Όπως αναφέρουν οι πληροφορίες του SDNA, η ομάδα των δυτικών προαστίων έφτασε σε συμφωνία με τον πολύπειρο ΝτεΆντρε Κέιν και ισχυροποιεί σημαντικά το ρόστερ της ενόψει της συνέχειας σε Ελλάδα και Basketball Champions League.

Ο άλλοτε άσος της Μακάμπι υπέγραψε πριν λίγες ημέρες με την Μέγκα Μπέμαξ του Μίσκο Ραζνάτοβιτς, όμως το Περιστέρι κατάφερε να κάνει οικονομική υπέρβαση και βρίσκεται πολύ κοντά στην ολοκλήρωση μίας πραγματικής «βόμβας» για τα δεδομένα του συλλόγου.

Μάλιστα, οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο Κέιν αναμένεται μέχρι αύριο (9/2) στην Αθήνα, ώστε να ενσωματωθεί στο ρόστερ και αν αγωνιστεί στον ημιτελικό του Κυπέλλου με τον Προμηθέα.

Θυμίζουμε πως ο 30χρονος γκαρντ/φόργουορντ αγωνίστηκε για δύο χρόνια στην Euroleague με την Μακάμπι, μετρώντας 7,7 πόντους, 3,9 ριμπάουντ και 2,3 ασίστ ανά ματς, ενώ έπαιξε και τρία έτη στο Eurocup, με τις Κράσνι, Ουλμ και Νίζνι. Το κίνητρο της Ευρώπης και του BCL έπαιξε φυσικά καθοριστικό ρόλο στην απόφαση του Κέιν να... μετακομίσει στην χώρα μας και το Περιστέρι ρολάρει για το καλύτερο δυνατό finish εντός και εκτός συνόρων.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 08 Φεβ 2020, 17:27

ποιός (μεγαλομέτοχος) πληρώνει εκεί?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Φεβ 2020, 14:50

Σε μια σημαντική αλλαγή προχωρά ο Πανιώνιος, στη «μάχη» του για την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία, με τον Τόμισλαβ Πέτροβιτς να αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν, ενώ τη θέση του θα πάρει ο ΝτεΆντρε Λίγκινς, ο οποίος βρίσκεται ήδη στην Αθήνα για να υπογράψει το συμβόλαιο του

Ο Τόμισλαβ Πέτροβιτς δεν βοήθησε τον Πανιώνιο όσο θα περίμεναν οι ιθύνοντες της ομάδας και έτσι αποφασίστηκε να αντικατασταθεί από τον έμπειρο ΝτεΆντρε Λίγκινς, ο οποίος μας είναι γνωστός από την παρουσία του στον Κολοσσό Ρόδου, ενώ πριν από μερικούς μήνας βρέθηκε πολύ κοντά στο να υπογράψει στον Ηρακλή μετά την αποχώρηση του Λενζέλ Σμιθ.

Ο 31χρονος φόργουορντ πέρασε το μεγαλύτερο μέρος της καριέρας του αγωνιζόμενος στο NBA και στη G-League.

Στο ΝΒΑ έχει πάρει χρόνο συμμετοχής σε συνολικά 188 παιχνίδια με τη φανέλα των Ορλάντο Μάτζικ, της Οκλαχόμα Σίτι, των Μαϊάμι Χιτ, των Ντάλας Μάβερικς, των Νιου Όρλεαν Πέλικανς, ενώ την περίοδο 2017-18 ήταν συμπαίκτης του Γιάννη Αντετοκούνμπο στους Μιλγουόκι Μπακς.


Σε ευρωπαϊκό επίπεδο έχει αγωνιστεί στη ρωσική Κράσνι Οκτιάμπρ και στη γερμανική Μπρεμερχάφεν, ενώ στο τέλος της περασμένης αγωνιστικής περιόδου αγωνίστηκε και στον Κολοσσό Ρόδου, έχοντας εμπειρία από τη Basket League.

O ΝτεΆντρε Λίγκινς βρίσκεται ήδη στην Αθήνα και σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA τα έχει βρει σε όλα με τους ανθρώπους του Πανιωνίου και το μόνο που απομένει είναι οι υπογραφές και η ανακοίνωση της απόκτησης του, κάτι που δεν αποκλείεται να γίνει εντός της ημέρας.




Ακόμα ελπίζετε; Οι άλλοι ενισχύονται, εμείς κρατήσαμε τον ράπερ και διώξαμε τον Knowles και τον Wiggins...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΕΚΟ Basket League 2019-2020

Δημοσίευσηαπό hellrider » Παρ 14 Φεβ 2020, 13:45

Μετά την εντος εδρας ηττα απο τον Κολοσσο, η ομαδα επι της ουσιας θα προσπαθησει(?) να βαλει απο κατω νιονιο και σκουληκι.

Και οι 2 στα 2 απο τα εντος εδρας παιχνιδια εχουν Αεκ και Προμηθεα....αν ερθουν φυσιολογικα αποτελεσματα και παρουμε και τα 4 εντος και κερδισουμε και τον νιονιο με πανω απο 10 ποντους για την ισοβαθμια.....λογικά τους βαζουμε και τους 2 απο κατω χωρις να χρειαστει εκτος εδρας νικη.

Το θεμα ομως ουτως ή αλλως ειναι αλλο.......θελει η ομαδα να σωθει; Τον τελευταιο μηνα πειθομαι καθε μερα και περισσοτερο πως υπαρχει αποφαση να πεσει....οχι απο την διοικηση πρωτοδικειου....αυτοι ειναι πιονια!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης