Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2019/20...

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 08:53

ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ. οι διωγμένοι από τον ιωνικό νικαίας μόλις ανέβηκε Α1 κοστίζουν περισσότερο από τον ΠΑΟΚ των 6 ξένων και του ενός έλληνα διεθνή. ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ. εντάξει τώρα πέραν της πλάκας δεν θα παίρνει ο Λιακόπουλος στα 38 του ένα 100αρι εύκολα? Στα 30 του έπαιρνε όσα ο χουέρτας, Και μιλάω για την χρονια που πηρανε με 3-0 τη μπαρτσα. Και άντε να δεχτώ οτι ο Λιακόπουλος παίρνει περισσότερα από τον (διεθνή) Κόνιαρη. Γιατί δεν παρακαλέσαμε τον Λιακόπουλο και προτιμήσαμε τον τζεκουάν? Δεν θα ρχοταν ο Λιακόπουλος στα 38 του στον ΠΑΟΚ έστω και με λιγότερα?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 08:57

Το πρόβλημα είναι ότι μπορούμε και κάνουμε τέτοιες συγκρίσεις, είτε σοβαρά είτε για πλάκα...

Όταν ξυπνήσαμε και αρχίσαμε να ψάχνουμε παίχτες, ήταν ήδη αργά.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 11:59

Ιάσονας έγραψε:
Kostomanolis έγραψε:Θλίψη και ντροπή... Έχουμε κάνει μάγκες όλους τους ανύπαρκτους... Θέλαμε Γιανκοβιτς για να κερδισουμε μια καλη ομαδα Α2;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ρε φίλε θέλαμε γιατί στον άσο ο λιακοπουλος έμοιαζε με τον καλαθη σε σχέση με τους δικούς μας και πλην Σμιθ ένας δεν έβαλε ένα τρίποντο. Με αυτό το ροστερ δεν υπάρχει διαφορά από καλή ομάδα α2 χρειάζεται τουλάχιστον μια ποιοτική προσθήκη
Δεν χρειαζόμουν τον καθε Γιανκοβιτς αν επαιζε η ομαδα καλά και με σχέδιο. Ειτε δεν υπηρχε ειτε οι παίκτες δεν το εφάρμοσαν. Οταν εχεις 2 μιση ψηλους και οι άλλοι κανένα ακόμα και στο σχολικό πρωτάθλημα θα επαιζες μεσα στην ρακετα και οχι ρεσιτάλ αστοχιας απο καθε πιθανο σημείο. Ακομα και ο πιτσιρικάς ο ψηλος μας καλυτερα θα έπαιζε. Αυτο το ανεκδοτο δε του νιγηριανου μπασκετμπολιστα που το ανανεωσαν το συμβόλαιο δεν το καταλαβαίνω. Προς το τέλος εριξε 2 τρίποντα για να μειωσουμε και τα 2 ηταν ειρμπολ.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 18:21

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τα σκαπανευασματα στην αποδοση μας. Κερδιζουμε ανετα τον Ηφαιστο, το παλευουμε στην Γαλλια και μετα χανουμε στο Κυπελλο απο ομαδα Α2 - πια ειναι η εξηγηση?
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 21:35

Η εξήγηση είναι ότι οι περισσότεροι είναι αμπαλοι. Παιζανε σε ομάδες που κάνανε 9 νίκες 28 ήττες το χρόνο, δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει μομεντουμ στο μπάσκετ, δεν διαβάζουμε τίποτα στην επίθεση και την άμυνα, ακόμα και σε προπόνηση δεν πρέπει να δούνε πάνω από 50%τριποντο. Και μέσα σ' όλα αυτά δεν έχουμε καταλάβει ποιος τους έφερε όλους αυτούς, σημειωτέον είχαμε και έχουμε έναν από τους έμπειροτερους τεχνικούς διευθυντές στη λιγκα με κονε σε όλη την Ευρώπη και Αμερική
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pirate_salonica » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 22:17

Αυτό το (ελάχιστο) μπάτζετ αυτά μπορεί... Δεν υπάρχει σάλιο αφού...
Άβαταρ μέλους
pirate_salonica
 
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 19:46

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 22:26

palok έγραψε:ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ. οι διωγμένοι από τον ιωνικό νικαίας μόλις ανέβηκε Α1 κοστίζουν περισσότερο από τον ΠΑΟΚ των 6 ξένων και του ενός έλληνα διεθνή. ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ. εντάξει τώρα πέραν της πλάκας δεν θα παίρνει ο Λιακόπουλος στα 38 του ένα 100αρι εύκολα? Στα 30 του έπαιρνε όσα ο χουέρτας, Και μιλάω για την χρονια που πηρανε με 3-0 τη μπαρτσα. Και άντε να δεχτώ οτι ο Λιακόπουλος παίρνει περισσότερα από τον (διεθνή) Κόνιαρη. Γιατί δεν παρακαλέσαμε τον Λιακόπουλο και προτιμήσαμε τον τζεκουάν? Δεν θα ρχοταν ο Λιακόπουλος στα 38 του στον ΠΑΟΚ έστω και με λιγότερα?
100 δεν θα παίρνει (ίσως) αλλά είμαι σίγουρος ότι το συμβόλαιο του στον ΠΑΟΚ δεν το έχουν περισσότεροι από 2.

Γνωρίσα προσωπικά παίχτη που μετά τα 27-28 του έπαιζε συνειδητά στην Α2 (νομίζω παίζει ακόμα σε αντίστοιχη ηλικία με το Λιακό) αρνούμενος συμβόλαια ομάδων Α1 (όπου θα είχε δευτερεύοντα ρόλο, άρα κ πιθανόν πτώση στο κασέ του έστω σταδιακά) και έβγαλε μια χαρά χρήμα όντας πρώτο βιολί σε ομάδες που κάθε χρόνο τις μετέτρεπε σε βασικές διεκδικητριες της ανόδου στην Α1. Τις ανέβαζε...αρνούνταν ανανεωση...πήγαινε στην επόμενη.


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 11 Νοέμ 2019, 10:27

ωραία, δε θα διαφωνήσω γιατί δεν ξέρω. Ας γυρίσουμε τώρα στα του μπάσκετ: o Λιακόπουλος (τον οποίο θέλαμε ΔΙΑΚΑΩΣ για βασικό μας άσσο αφού μας έκανε όλους γιο-γιο) μας έκλασε για τα λεφτά. Είμαι σίγουρος οτι τα έμπειρα μάτια των σκαουτς μας τον κυνηγούσαν καιρό τώρα αλλά αυτός δεν ήθελε (για τα λεφτά επαναλαμβάνω) να παίξει σε κάποιον ΠΑΟΚ και προτίμησε την Κύθνο και την Α2. Η κύμη πέρυσι γιατί πήρε τον Τζεκουάν και δεν πήρε τον Λιακόπουλο που είναι και καλύτερος? Και η Κύμη χαμηλότερο μπάτζετ? Και αφού είναι τόσο καλός ο Λιακόπουλος γιατί δεν τον πήρε τα τελευταία χρόνια ο Παπαθεοδώρου στον ΠΑΟΚ? Θα έπαιρνε περισσότερα από τα γκαρντ της εθνικής ελλάδας Αθηναίου-Κόνιαρη-Κατσίβελη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Δευτ 11 Νοέμ 2019, 11:09

Πολλές απορίες...χαχαχαα...δεν ξέρω!!!
Δεν γνώριζα καν το Λιακόπουλο μέχρι προχθές.. ούτε καν ότι υπήρχε ενδιαφέρον από εμας.
Πάντως εγώ δεν είπα ότι είναι "τόσο καλός". Υπάρχουν όμως Έλληνες παίχτες που είναι ταμάμ για Α2 και μπορούν να πάρουν μια ομάδα από το χερι σε μια ελληνοποιημενη κατηγορια, αλλά δεν θα έιχαν ιδιαίτερη τύχη στην Α1 για πολλούς λόγους, παλιότερα τουλάχιστον γιατι το επίπεδο εκεί πέφτει συνεχως και μαζί και των Αμερικανών που έρχονται. Για μια τέτοια περίπτωση αναφερομουν εγώ τουλάχιστον.
Παίχτης που έπαιρνε το 50αρι-70αρι του βασιζόμενος στο βρωμοσουτο που είχε. Στην Α1 με λιγότερα οι ομάδες φέρναν Αμερικανούς ελπίζοντας ότι πέρα από το σουτ θα είχαν και δύο πράγματα επιπλέον στο παιχνίδι τους.


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 11 Νοέμ 2019, 13:51

Στην ΑΕΚ ο Γιάνκοβιτς...
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 11 Νοέμ 2019, 16:24

palok έγραψε:ωραία, δε θα διαφωνήσω γιατί δεν ξέρω. Ας γυρίσουμε τώρα στα του μπάσκετ: o Λιακόπουλος (τον οποίο θέλαμε ΔΙΑΚΑΩΣ για βασικό μας άσσο αφού μας έκανε όλους γιο-γιο) μας έκλασε για τα λεφτά. Είμαι σίγουρος οτι τα έμπειρα μάτια των σκαουτς μας τον κυνηγούσαν καιρό τώρα αλλά αυτός δεν ήθελε (για τα λεφτά επαναλαμβάνω) να παίξει σε κάποιον ΠΑΟΚ και προτίμησε την Κύθνο και την Α2. Η κύμη πέρυσι γιατί πήρε τον Τζεκουάν και δεν πήρε τον Λιακόπουλο που είναι και καλύτερος? Και η Κύμη χαμηλότερο μπάτζετ? Και αφού είναι τόσο καλός ο Λιακόπουλος γιατί δεν τον πήρε τα τελευταία χρόνια ο Παπαθεοδώρου στον ΠΑΟΚ? Θα έπαιρνε περισσότερα από τα γκαρντ της εθνικής ελλάδας Αθηναίου-Κόνιαρη-Κατσίβελη.


Πάντως ο Λιακόπουλος σε αυτόν τον ΠΑΟΚ παίζει βασικός, ο Λιακόπουλος (το γράφω και ντρέπομαι) 39 χρονών (ξανάντρέπομαι).
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 11 Νοέμ 2019, 16:34

Δε μπορω να καταλαβω πως φαγαμε τοσα πικ εν ρολ χωρις αντιδραση πως βγαζαμε γουιγκινς να σουταρει τριποντα απ τη γωνια με Γιεκε γιεκε στη ρακετα(κι οχι αντιθετα 40% εχει ο εγκε). Πως γινεται αν εξαιρεσεις σμιθ να χουν 1/18 τριποντα οι υπολοιποι.?Ρε μπας και δε θελαμε?
Οι παικτες ειναι πληρωμενοι? ξερουμε?
Πολλα απιθανα μαζεμενα γινανε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΠΑΟΚ 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 11 Νοέμ 2019, 18:28

Αρκετό αυτομασίγωμα.

Happy Casa Brindisi:
http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=266&p=1634804#p1634804
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σεζόν 2019-2020

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης