Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τρί 30 Ιουν 2020, 01:41

renegade έγραψε:Ακούω τον ιβιτς να λέει σε συνέντευξη " ευχαριστώ τον Σαββίδη " και κλαίω από τα γέλια.
Δηλαδή τι θα πει κ πως θα αντικρίσει αύριο αυτούς που ξέρουν τι πραγματικά λέει για τον Ιβάν?

Και εγώ από τα γέλια κλαίω αλλά ακριβώς για τον αντίθετο λόγο. Πώς μπορείς να συνεργαστείς με ορισμένους ανθρωπους που όταν ήσουν στην ομάδα , προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι από τον Τζαβέλλα κι τον λεοβατς θα ξεκινούσε η ομάδα
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιουν 2020, 02:09

Καλα τωρα σοβαρος ανθρωπος ο Δουκας να τον παρουμε κ στα σοβαρα...
Με ενοχλει πολυ που η ΠΑΕ απευθυνεταο στον λαο του ΠΑΟΚ ειτε μεσω περιεργων ποστ στο ινστα απο τον Γιωργη ειτε μεσω σανου απο τον Δουκα...
Ειδικα ο Δουκας ειναι ο ιδανικος ανθρωπος για να νιωσεις πως σε αντιμετωπιζει η ΠΑΕ ως ιθαγενη...τα καθρεφτακια λοιπουν μονο!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 30 Ιουν 2020, 02:18

bersekeros έγραψε:
john4serres έγραψε:
Ο Μπρούνο Λάζε υπέβαλλε την παραίτηση του από τον πάγκο της Μπενφίκα μετά από την νέα εκτός έδρας ήττα από την Μαρίτιμο με 2-0.


Just saying...


''Του Κυρίου δεηθώμεν''


Τι σύστημα παίζουν οι δύο πρώτες ομάδες στην Πορτογαλία αυτή την στιγμή, ακόμα και η τρίτη και η τέταρτη σε κάποια παιχνίδια;; Για να μην ψάχνετε 4-4-2, κολλάει κουτί για αυτές τις ομάδες ο Φερέιρα, τώρα γιατί όλη την χρονιά δεν άλλαξε το σύστημά του σε αυτό που ταιριάζει στο ρόστερ μας; Μάλλον γιατί πάρθηκε κοινή απόφαση με την διοίκηση να προσπαθήσουν να περάσουν τον Άγιαξ και να μπουν ομίλους τα λ, πράγμα που γ@μησε την φυσική κατάσταση της ομάδας για όλη τη σεζόν, πράγμα που για να διορθωθεί μέσα στην χρονιά δεν είναι εύκολο. Και αφού ο στόχος τα λ δεν ήρθε αποφάσισαν να τον αφήσουν να περάσει το σύστημα του στην ομαδα, να φανούν τα κενά στο ρόστερ ώστε την επόμενη μεταγραφική περίοδο να έρθουν οι παίχτες που χρειάζεται και να αποχωρήσουν όσοι δεν κάνουν. Είχε και πολλούς τραυματισμούς μέσα στη χρονιά, και όσοι επέστρεψαν από τραυματισμούς δεν ήταν οι ίδιοι. Τώρα γιατί το γυρισε στα πλέι-οφ το σύστημα; Έφαγε την σφαλιαρα από τον Μαρτίνς στο πρώτο παιχνίδι και κατάλαβε πως αν δεν παίξει με τρία χαφ θα ξεφτιλιζεται και δεν τα βγάζει τα πλέι-οφ. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι ένας προπονητής που μπορεί να ετοιμασει την ομάδα για το παιχνίδι, από αλλαγές και κοουτσαρισμα μέσα στο παιχνίδι δεν πολυ-νιωθει, οι αλλαγές του είναι ακατάλληλες τις περισσότερες φορές. Είναι λόγο απειρίας; Δεν το ξέρω. Θα φύγει; Ας φύγει δεν θα λείψει σε κανέναν; Θα μείνει; Μόνο αν του φέρουν 3-4 παιχταραδες, ειδικά στα χαφ, σαν αυτά τα χαφ που έχουν οι πρώτες 4 ομάδες της Πορτογαλίας, μπας και παίξει τελικά αυτό που θέλει το 4-4-2 όπως το θέλει και δούμε κάτι ρε παιδί μου να πούμε ουαου
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 30 Ιουν 2020, 07:15

Andrew R έγραψε:
renegade έγραψε:Ακούω τον ιβιτς να λέει σε συνέντευξη " ευχαριστώ τον Σαββίδη " και κλαίω από τα γέλια.
Δηλαδή τι θα πει κ πως θα αντικρίσει αύριο αυτούς που ξέρουν τι πραγματικά λέει για τον Ιβάν?

Και εγώ από τα γέλια κλαίω αλλά ακριβώς για τον αντίθετο λόγο. Πώς μπορείς να συνεργαστείς με ορισμένους ανθρωπους που όταν ήσουν στην ομάδα , προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι από τον Τζαβέλλα κι τον λεοβατς θα ξεκινούσε η ομάδα


Ε βέβαια γιατί αυτός είχε συνηθίσει να παίζει με τον Μαρσέλο και τον Βαν Ντάικ και τώρα στη Μακάμπι προπονεί τον Πικε και τον Ζορντι Αλμπα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 30 Ιουν 2020, 10:27

Gospi έγραψε:Καλα τωρα σοβαρος ανθρωπος ο Δουκας να τον παρουμε κ στα σοβαρα...
Με ενοχλει πολυ που η ΠΑΕ απευθυνεταο στον λαο του ΠΑΟΚ ειτε μεσω περιεργων ποστ στο ινστα απο τον Γιωργη ειτε μεσω σανου απο τον Δουκα...
Ειδικα ο Δουκας ειναι ο ιδανικος ανθρωπος για να νιωσεις πως σε αντιμετωπιζει η ΠΑΕ ως ιθαγενη...τα καθρεφτακια λοιπουν μονο!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί ρε αδερφέ τι είπε ο άνθρωπος και τον κράζεις έτσι;
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:23

Το πρώτο και απαραίτητο στάδιο για να βελτιωθείς είναι να κατανοήσεις την κατάστασή σου απέναντι στον βασικό σου ανταγωνιστή και εμείς φέτος είμασταν χειρότεροι απ' τον γαύρο, αισθητά κιόλας.
Με εξαίρεση τον Μίσιτς και με πολλά ίσως τον Γιαννούλη, δεν μπορώ να δω (όσο κι αν αυτό πονάει) σε ποιά θέση είχαμε καλύτερο παίκτη ή παίκτη που θα τον ήθελαν κάτω.
Και όλα αυτά σε ότι αφορά τις δηλώσεις Ιβιτς.
Δεν είναι κακό να το παραδεχτείς, αν κλείσεις τα μάτια στην πραγματικότητα αυτό μόνο κακό θα σου κάνει.
Το τι κουβαλάει από πίσω του το συγκεκριμένο σωματείο είναι μία άλλη ιστορία, η οποία φυσικά και δεν διαγράφεται, επειδή εντός αγωνιστικού χώρου φέτος ήταν καλύτεροι.

Από και και πέρα, η εξήγηση του γιατί ήταν αυτοί καλύτεροι και μεις χειρότεροι, βρίσκεται στο περυσινό καταστροφικό καλοκαίρι. Πέρα απ' το σοκ της φυγής του πιο επιτυχημένου προπονητή στην ιστορία του ΠΑΟΚ στο παρά πέντε (ή μάλλον στο και πέντε) της προετοιμασίας, τα λάθη που έγιναν ήταν εγκληματικά.
Νομίζω ότι ακόμα και τον πρεζέμπορα ή τον καρ@πουστ@ρ@ να είχαμε σαν τεχνικό διευθυντή δεν θα είχε κάνει λάθος κινήσεις σε τέτοια έκταση. Το σύνηθες ή αποδεκτό ποσοστό επιτυχίας στις μεταγραφές κυμαίνεται μεταξύ 50-60%.
Ε, εμείς καταφέραμε να το κάνουμε 0%, ξοδεύοντας και περίπου 10 εκ. Κάναμε επτά μεταγραφές και τουλ φέτος δεν βοήθησε ούτε ένας. Το περυσινό είναι για να διδάσκεται σε σεμινάρια αποφυγής αποτυχημένων μεταγραφών, μέχρι και παίκτη που σταμάτησε τη μπάλα αγοράσαμε.....
Αν είναι να δώσεις 3,5 εκ για τον Εσίτι και άλλα τόσα για τον Αουγκούστο και να ψάχνεις αγωνιωδώς να βρεις μία καλή εμφάνιση ή πέντε καλές φάσεις για να δικαιολογήσεις τα λεφτά που έδωσες, μάλλον τον εαυτό σου κοροιδεύεις και κανέναν άλλο.
Και όταν το φετινό μεταγραφικό καλοκαίρι προμηνύεται πολύ σφιχτό λόγω ffp, σκέφτεσαι τα 10 εκ που πέταξες πέρυσι και μελαγχολείς.
Στον αντίποδα ο ανταγωνιστής σου ότι πλήρωσε του βγήκε στο 100%. Βαλμπουενά, Σεμέδο, Ελ Αραμπί, Μπα. Που προστέθηκαν στους Γκιγιέρμε,Σα,Τσιμίκα και Καμαρά που έφερε πρόπερσι. Οκτώ μεταγραφές πρώτης γραμμής εκ των οποίων αγορές μόνο οι τρείς.
Έφερε και παλτά αλλά είτε με μηδενικό κόστος είτε δανεικούς.
Όλα λάθος εμείς, όλα σωστά αυτοί.
Και τέλος αγορά με σπάσιμο ρήτρας 2.5 εκ και τριετές συμβόλαιο (αν δεν κάνω λάθος το ακριβότερο της ιστορίας μας), σε προπονητή με 1,5 χρόνο προπονητικής εμπειρίας σε κάποια μεσαία Πορτογαλική ομάδα. Τέταρτη έβγαινε και πριν απ' αυτόν, τέταρτη βγαίνει και μετά απ' αυτόν.
Σαν να τραβάς απ' τα 17-18 και να περιμένεις να βγάλεις 21.

Ο Αμπελ έχει σίγουρα το ελαφρυντικό των αποτυχημένων μεταγραφών που μάλλον καμία δεν ήταν δικιά του, έχει και το ελαφρυντικό των πολλών τραυματισμών και κάπου εδώ τελειώνουν οι δικαιολογίες του.
Το ότι όλοι οι παίκτες πλην Μίσιτς παρουσιάζονται φέτος αγνώριστοι προς το χειρότερο, δεν μπορεί να είναι ευθύνη άλλου.
Το ότι έχουμε παίξει κάπου οχτακόσια διαφορετικά συστήματα και ακόμα δεν έχουμε κατασταλάξει τι παίζουμε, επίσης.
Το σημαντικότερο όμως είναι η απουσία έστω και δειγμάτων προόδου της ομάδας μετά από έναν ολόκληρο χρόνο, αυτή η αίσθηση ότι στην ομάδα λείπουν κάποιες λεπτομέρειες για να απογειωθεί.
Η απουσία τρεξιμάτων και έντασης σε όλη τη σεζόν, με ένα ματς την βδομάδα.
Η απουσία πάθους,ένα ευθύ καρδιογράφημα σε όλα τα κρίσιμα ματς της σεζόν.

Να με συγχωρεί ο Αμπέλ και όποιος άλλος έχει διαφορετική γνώμη, αλλά προχθές με το αποδεκατισμένο (και μεις είχαμε πολλές απουσίες αλλά πολύ μεγαλύτερο ρόστερ) και ημιδιαλυμένο σκουλήκι, ακούω για "όποιος δεν τρέχει δεν έχει θέση στην ομάδα" και για "αυτό περίμενα να δω" σε ματς που η κατοχή ήταν 65-35% υπέρ τους και απορώ.
Είδε τρεξίματα ο Αμπελ?? Είδε πίεση ψηλά?? Σοβαρά τώρα? Γιατί εγώ είδα τα ακριβώς ανάποδα.
Ενα ματς που το πήραμε καθαρά και μόνο λόγω διαφοράς ποιότητας, μεταξύ δύο ομάδων που διαφέρουν χαοτικά σε βάθος.
Με τέτοια μυαλά οι σφαλιάρες που θα ακολουθήσουν κυρίως σε ευρωπαικά ματς θα συνεχιστούν,ας μην εκπλαγεί κανείς.
Και το κυριότερο όλων είναι η εντύπωση που μου δίνει ότι άγεται και φέρεται πίσω απ' τις εξελίξεις καθυστερημένα, χωρίς κάτι ξεκάθαρο στο μυαλό του, χωρίς να έχει την αντίληψη να δει αυτό που όλοι βλέπουμε και ξέρουμε πριν συμβεί.
Ο Μίσιτς δεκάρι, ο Εσίτι βασικός στις αρχές που ήταν σε τραγική κατάσταση, ο Βιέρι εσωτερικός χαφ, ο Στοχ παντελώς παροπλισμένος, οι τριπλές αλλαγές, ο Μάτος τρίτο στόπερ, ο Λημνιός και ο Μπίσεσβαρ καραβασικούρες, έπρεπε να περάσουν πολλά ματς μαζί με το απαραίτητο κράξιμο για να καταλάβει πόσο αποτυχημένα πειράματα ήταν, για τον Στοχ του πήρε ένα ολόκληρο πρωτάθλημα για να ακριβολογώ.
Και φυσικά το 433 που επαιζε ο Μαρτινς για καιρό πριν το ματς του πρωταθλήματος στην Τούμπα και όφειλε να το μελετήσει και να ξέρει πως θα το αντιμετωπίσει, έπρεπε να χαθούν δύο ματς εντός έδρας και μαζί και το πρωτάθλημα, για να καταλάβει την χρησιμότητα να χρησιμοποιήσει κι αυτός τρία χαφ στον επαναληπτικό του κυπέλλου όπου σαφώς η εικόνα ήταν καλύτερη.
Όλα αυτά σημαίνουν για μένα μη οξυδερκή προπονητή.

Τέλος είναι φανερό ότι για την απόφαση παραμονής ή όχι του Αμπελ, βαρύνων παράγοντας είναι το κλειστό συμβόλαιο και τα λεφτά που ήδη ξοδεύτηκαν γι' αυτόν. Κάθε άλλο παρά ποδοσφαιρικό κριτήριο, σαν παραμονή σε έναν τελειωμένο γάμο επειδή το διαζύγιο είναι οικονομικά ασύμφορο.
Απ' την άλλη το ρόστερ χρήζει εκτεταμένης ανακαίνισης που με τα τα στενά οικονομικά είναι αμφίβολο πόσο επιτυχημένη θα είναι. Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ θα είναι σεζόν χτισίματος νέας ομάδας.
Οπότε και στην επόμενη σεζόν ξεκινάμε ως το μεγάλο αουτσάιντερ πίσω απ' τον γαύρο και γω τουλ. μπορώ να το αποδεχτώ αυτό. Αποτυχία όμως θα είναι και μάλιστα χοντρή να μην μπούμε σε ομίλους Γιουρόπα.
Οπότε αν και δεν τον πιστεύω σαν προπονητή και με πάντα στο πίσω μέρος του κεφαλιού την αποζημίωσή του, θα σκεφτόμουν να τον δώ και του χρόνου στον πάγκο, να δω τι μπορεί να καταφέρει όντας πλέον έναν χρόνο στην ομάδα και έχοντας λόγο στις όποιες μεταγραφές ή αποχωρήσεις, με απολύτως κόκκινη γραμμή την ευρωπαική πορεία της ομάδας.
Πως λένε η ανάγκη που έγινε φιλότιμο? ε κάπως έτσι....
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:29

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:
Gospi έγραψε:Καλα τωρα σοβαρος ανθρωπος ο Δουκας να τον παρουμε κ στα σοβαρα...
Με ενοχλει πολυ που η ΠΑΕ απευθυνεταο στον λαο του ΠΑΟΚ ειτε μεσω περιεργων ποστ στο ινστα απο τον Γιωργη ειτε μεσω σανου απο τον Δουκα...
Ειδικα ο Δουκας ειναι ο ιδανικος ανθρωπος για να νιωσεις πως σε αντιμετωπιζει η ΠΑΕ ως ιθαγενη...τα καθρεφτακια λοιπουν μονο!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί ρε αδερφέ τι είπε ο άνθρωπος και τον κράζεις έτσι;
Με ενοχλει η εν γενει παρουσια του και το ύφος τν γραφομενων του.
Βλαχομαγκια και εξυπνάδα!
Και εν προκειμενω το να συγκρινουμε το κραξιμο στον Λουτσεσκου με το κραξιμο στον Φερειρα ειναι λαικιστικη λογικοφανης προσεγγιση με εξισωση ανομοιων καταστασεων δεδομενων και συνθηκων!
Εχω αλλεργια στην υποτιμηση της αντιληψης μου, οπως και στα μη τεχνοκρατικα και καταρτισμενα στελεχη που δεν ειναι του επιπεδου του οργανισμου στον οποιο εργαζονται!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:36

Gospi έγραψε:..........Με ενοχλει η εν γενει παρουσια του και το ύφος τν γραφομενων του.
Βλαχομαγκια και εξυπνάδα!
.........
.


ειναι καποιος μεσα στον ΠΑΟΚ που δεν σε ενοχλει??
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιουν 2020, 11:52

Φυσικα! Δεν με ενοχλει ο Κυρ Κυρ, ο Αρωνιαδης π είναι εξαιρετικός, ο εμπορικος διευθυντης, ο υπευθυνος του ΠΑΟΚ ΤV και γενικοτερα ολοι εκτος αυτων που εμπλεκονται με το αγωνιστικο κομματι και το οργανωτικο κομματι του ποδοσφαιρικου τμηματος. Το εν λογω τμημα εμφανιζει σημαδια ανοργανωσιας και κακοδιοίκησης, οποτε ελπιζω να μου επιτρεπεις να μην μ αρεσουν οι εμπλεκομενοι!
Εξαλλου για οποιον δεν μ αρεσει εχω σοβαρη επιχειρηματολογια.
Η δικη σου επιχειρηματολογια ποια ειναι? Ή απλα ακολουθεις την ευκολη λυση "ολα καλα για να μην ταλαιπωρουμαι"?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:34

Gospi έγραψε:Φυσικα! Δεν με ενοχλει ο Κυρ Κυρ, ο Αρωνιαδης π είναι εξαιρετικός, ο εμπορικος διευθυντης, ο υπευθυνος του ΠΑΟΚ ΤV και γενικοτερα ολοι εκτος αυτων που εμπλεκονται με το αγωνιστικο κομματι και το οργανωτικο κομματι του ποδοσφαιρικου τμηματος. Το εν λογω τμημα εμφανιζει σημαδια ανοργανωσιας και κακοδιοίκησης, οποτε ελπιζω να μου επιτρεπεις να μην μ αρεσουν οι εμπλεκομενοι!
Εξαλλου για οποιον δεν μ αρεσει εχω σοβαρη επιχειρηματολογια.
Η δικη σου επιχειρηματολογια ποια ειναι? Ή απλα ακολουθεις την ευκολη λυση "ολα καλα για να μην ταλαιπωρουμαι"?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


η δικη μου ειναι οτι οταν γραφεις για σανους για ιθαγενεις και για καθρεφτακια για βλαχομαγκες..

μαλλον περαν της προσωπικης σου γνωμης...δικαιωμα σου ειναι να την λες....θεωρεις οτι ειναι και η σωστη και ολοι εμεις πρεπει να ακουμε απο εσενα ολα αυτα τα ...οτι να ειναι....

να σε ρωτησω κατι....τον δουκα (ουτε τον εχω δει ποτε μεχρι τωρα) την διαδρομη του μεχρι τωρα την γνωριζεις??

του ....γιωργη...που μας ταιζει το σανο??

διοτι αν δεν τους γνωριζεις ο σανοφαγος ...μαλλον...εσυ εισαι

στον ΠΑΟΚ του σαββιδη κανενας δεν λεει κατι χωρις ...ελεγχο...

οταν ..την λες...στον δουκα φιλε μου την λες σε ολον τον οργανισμο του ΠΑΟΚ..
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:06

Τρικυμία εν κρανιω μεγαλε...
Την αποψη μου λεω και η αποψη μου ειναι σωστη για μενα. Δεν την επεβαλα σε κανεναν ποτε. Αν δεν σ αρεσει δικαιωμα σου. Οπως ειναι δικαιωμα μου να σε θεωρω χειροκροτητη χωρις κριση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:15

ενω εσυ που τους βριζεις ...σχεδον ολους...εχεις κριση ε?

δηλ. μας λες τωρα οτι ο δουκας μεσω της παε μας ...ταιζει σανο...και εσυ τους εχεις καταλαβει??


απο περσυ μεχρι φετος ουσιαστικα μονο ο προπονητης αλλαξε και η μαρουπα

περσυ δεν μας ταιζαν σανο??

αστο αδερφε ειμαστε και εκτος θεματος
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:23

Εγω δεν γουσταρω τον Δουκα. Το θεωρω γραφικο και φαιδρο. Και δεν με ενδιαφερει να βρω συμπαραστατες σ αυτη μου την αποψη. Δεν εξαρτω την ηρεμια μου και την ισορροπια μου απο το αν θα συμφωνησει κανεις μαζι μου. Δεν το θεωρω κριτήριο εγκυρότητας και πιστοποιησης αποψης

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:33

Gospi έγραψε:Εγω δεν γουσταρω τον Δουκα. Το θεωρω γραφικο και φαιδρο. Και δεν με ενδιαφερει να βρω συμπαραστατες σ αυτη μου την αποψη. Δεν εξαρτω την ηρεμια μου και την ισορροπια μου απο το αν θα συμφωνησει κανεις μαζι μου. Δεν το θεωρω κριτήριο εγκυρότητας και πιστοποιησης αποψης

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


αυτη η αποψη ειναι ....διαφορετικη...και με την οποια αν και διαφωνω την ακουω και την σεβομαι

αλλα αυτο απο το να αποκαλεις....γενικα...σανοφαγους...εχει μια καποια διαφορα ,και να επιτρεψεις και στον ...συνομιλητη σου...να σου την πει...
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:35

Εν τω μεταξυ που μίλησα για δανοφαγους δεν καταλαβα...
Ειδικα στο πρωτο ποστ ειπα πως ο συγκεκριμενος νιωθω οτι υποτιμαει την αντιληψη μου..
Δεν αποκάλεσα κανενα σανοφαγο εξ αρχης και δεν εμπλεξα σε κανενα σημειο το. Γιωργη κλπ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες