Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό klainmein » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:16

Εγώ θα το πάω βάσει των περυσινών αποτλεσμάτων...Υπάρχει το θετικό ότι φέτος έχουμε πολύ λιγότερα ματς στο κύπελλο συν ότι μπορείς να ρεφάρεις στα play off. Για εμένα το αποτέλεσμα με την χάρτινη θα είναι καλό, μόνο εάν η εμφάνιση είναι καλή. Φυσικά θέλω τη νίκη, αλλά πιο σημαντικό για εμένα είναι να δείξουν βελτίωση κάποιοι παίκτες ή να παίξουν Στοχ, Λάμπρου κλπ. και να παίξουν ΚΑΛΑ. Και πέρυσι εξάλλου Χ έφερες, αλλά η ψυχολογία ήταν στα ύψη γιατί τους είχες πατήσει μέχρι την άδικη αποβολή Ζαμπά.

Πρέπει να υπάρξει ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ και ΣΤΗΡΙΞΗ στο πλάνο, από τους ίδιους τους παίκτες. Και μετά ακολουθεί το απόλυτα κομβικό ματς στην Τρίπολη...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1300
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:22

Να σας δω όλους εσάς που πέσατε να τον φάτε μετά από κανένα διπλό στο ΟΑΚΑ.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17137
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:29

navigator11 έγραψε:Εφόσον το ... 10.γρ λέει ότι "παίζει" το κεφάλι του, έτσι θα είναι. :lol: :lol: :lol:
Κινδυνεύει αυτός κι όχι ο Μαρτίνς, ας πούμε, που σε πρόσφατες δηλώσεις του έδωσε συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, αναγνωρίζοντας ότι το κέρδισε επάξια.

Εχεις καταλάβει φαντάζομαι ότι ο μαρτινς τους έχει βάλει σε ομίλους Τσάμπιονς λιγκ φαντάζομαι.
Τι συγκρίνεις?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:34

Να τον αφήσουν να δουλέψει, να στηρίξουν την επένδυση τους και αυτός θα την βρει την άκρη.
Τώρα αν οι παίχτες δεν τα βρίσκουν μαζί του (ήδη ήρθε η πρώτη δημόσια μπηχτη,από τον Κρεσπο) να κάνουν όλοι μαζί μια μεγάλη κουβέντα και να βρουν τη λύση.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:45

Balance
Mentality
Aggression
Πόσο μου λείπετε


Υγ και ο Παράσχος με τέτοιο ρόστερ σε σχέση με τους αντιπάλους και το χαμηλής δυναμικότητας ελληνικό ποδόσφαιρο αν είναι καμιά διετία προπονητής στον ΠΑΟΚ και αυτός κάτι θα δείξει
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:17

Με καλύτερο ρόστερ από το σημερινό, ο Λουτσέσκου μέχρι το ματς στα Πηγάδια που γύρισε διακόπτης, τι το καλό είχε δείξει ας πούμε; Πόσες γκέλες είχαμε κάνει και είχαμε αποκλειστεί κι από το Europa.
Ξεχνάμε όχι απλά εύκολα. Πανεύκολα. Λες και συνέβη πριν 250 χρόνια.
Μέχρι και ο Guardiola την πρώτη του σεζόν στη City γτπ καβάλα ήταν.
Εμείς εδώ δε θέλουμε προπονητές. Θαυματοποιούς θέλουμε.
Προφανώς ο προπονητής κάνει και λάθη. Ίσως έχει και κολλήματα.
Ο μόνος τρόπος αυτά να βελτιωθούν είναι ο χρόνος.
Εγώ το είπα, αυτό που έκανε με τον Ζαμπά στα φορ με ψιλοσόκαρε. Δεν έδειξε ευελιξία.
Από την άλλη όταν προσλαμβάνεις έναν προπονητή. Προφανώς και ζητήματα όπως ο σχηματισμός ε λογικά πέφτουν στο τραπέζι. Ο άνθρωπος έχει ένα συγκεκριμένο στυλ, που για να το ακολουθεί σημαίνει ότι μ' αυτό συμφώνησε και η διοίκηση. Έμπρακτα στηρίχθηκε όμως στα μεταγραφικά για το 4-4-2;
Υπομονή χρειάζεται να βρει κι αυτός τα πατήματά του.
Μακάρι να τα βρει μένοντας μακριά από γκέλες.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:18

Το ροστερ με τις απουσίες των τραυματιών και τις νέες αφίξεις-αντικαταστάσεις αυτών που έκλεισαν την περσινή χρονιά,είναι εμφανώς χειρότερο.
Μετά την κόκκινη του Σάσα και μέχρι το τέλος του παιχνιδιού αν υπήρχε στην ομάδα ο Πριγιοβιτς,το παιχνίδι θα είχε λήξει 5-2.
Να τα λέμε όλα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:40

giapas έγραψε:Εδώ θες κωλοπετσωμένο , έμπειρο ταλιμπαν να ξυπνήσει την ομάδα. Τους βλέπεις γαμ@ τη καταδίκη μου και είναι σαν τιτικες όλοι τους , πολύ ντεκαβλέ κατάσταση.



Gattuso περιγράφεις!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:54

Ηρεμια, η ομαδα ειναι καλυτερη απο οτι φενεται. Θεωρω οτι θελει ενα ξυπνημα και εντονο rotation σε τερμα και varela και στα extrems. Το κεντρο δειχνει να δενει καλα, οπως ανεφερε και ο Abel για Misic-Augusto ο ενας εκτος ομαδας και ο αλλος καινουργιος που ειπε οτι δεν χανουν μπαλα ουτε με αιτηση και εχει δικιο. Νομιζω οτι νιωθει οτι τον κρεμανε καποιοι παιχτες συνεχεια Varela πχ εχει ατομικη ευθυνη σε πολλα γκολ που εχουμε φαει αλλα συνεχιζει να τον στηριζει προσωπικα θεωρω αδικο για Ingason να μην παιρνει ευκαιρια με εναν κακο βαρελα που ειχε και τραυματισμο κιολας. Εγω θεωρω οτι δεν πρεπει να φυγει και οτι ειναι τρομερα ατυχος εως τωρα σε πολλα παιχνιδια και πως ακομα και παιχτες που θεωρουνται μοναδες τον εχουν εκθεσει αν και καλα κανει και τους καλυπτει. Εχω κατσει να δω ολα τα γκολ που τρωμε και ειναι καθαρα ατομικα λαθη τραγικα μερικες φορες μαζι με δοση ατυχιας μερικα.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό mbison » Δευτ 23 Σεπ 2019, 16:06

gika έγραψε:Εν τω μεταξύ δεν έχει φέρει ούτε ενα αποτέλεσμα χειρότερο από πέρσι, ενώ κέρδισε και στον Ατρόμητο.

Ναι ισχυει, απλα πέρυσι ο γαυρος έχασε πολλούς βαθμούς. Να δούμε φέτος.
Εγω μετά τον πονοματο Σαντος κ Λουτσ αρεσκομαι να βλεπω την επιθετικογενη ομαδα που παει να φτιαξει.
Υ. Γ.
Το κουμπί που αλλαξε η ομάδα πέρυσι, γυρισε οταν ηρθε ο Μιρτσεα.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5164
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 23 Σεπ 2019, 16:09

Μπρανκο υπάρχει;
Καρυπιδης υπάρχει;

Αυτοί δεν μπορούν να πιάσουν και τον προπονητή αλλά και τους παίκτες να δούμε τί γίνεται πριν συμβεί τίποτα κακό;

Ποιός είναι ο ρόλος τους; να πέφτει ο μισθός και όλα καλά;
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3514
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Azrael » Δευτ 23 Σεπ 2019, 16:15

παιδια κανεις δεν ειπε οτι ο Λουτσος επαιξε καλυτερα στην αρχη.
Ειναι διαφορετικο να ειναι θεμα χρονου και δεσιματος και διαφορετικο να βλεπεις περιεργα πραγματα σε θεσεις πχ Ζαμπα ως 2ος επιθετικος.
Επισης οταν ο Πριγιο δεν επαιζε καλα καθησε παγκο και επαιξε ο Κουλουρης.Εδω βρεξει χιονισει οι ιδιοι και οι ιδιοι.Ειμαι πραγματικα πολυ περιεργος πως θα επαιζε ο Στοχ εχθες αντι αυτου του απαραδεκτου Ζαμπα ή ο Ινγκανσον ή ο Ζιφκοβιτς.
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4685
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 23 Σεπ 2019, 16:30

Ναι γιατί αν θυμάμαι καλά και ο Λουτσεσκου παρέλαβε ομάδα πρωταθλήτρια και αήττητη και όχι μια διαλυμένη ομάδα που έκανε προετοιμασία ερασιτεχνικου συλλόγου και με βάση δηλώσεις παικτών δεν μπορούσαν να βγάλουν ένα ημίχρονο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 16:32

Ζαντός έγραψε:
giapas έγραψε:Εδώ θες κωλοπετσωμένο , έμπειρο ταλιμπαν να ξυπνήσει την ομάδα. Τους βλέπεις γαμ@ τη καταδίκη μου και είναι σαν τιτικες όλοι τους , πολύ ντεκαβλέ κατάσταση.



Gattuso περιγράφεις!

Μάλλον Pablo περιγράφει!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4990
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό alp920 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 16:42

Ο μόνος λόγος που θα περιμένω και δεν θα σε κραξω είναι ότι την προηγούμενη φορά που το έκανα με τον λουτσεσκου στο τέλος αναγκάστηκα να ζητήσω συγνώμη.
Εγώ όμως από εκείνο το λάθος έγινα πιο σοφός.Εμαθα να κάνω λίγη υπομονή.
Μέχρι τον Νοέμβριο όμως θα έχω μια καλή εικόνα του αν μπορείς να ανταπεξέλθεις.Και σίγουρα θα χρειαστούν πολλές διορθωτικές κινήσεις στο ρόστερ για να υποστηρίξουν αυτό που θέλεις να παίξεις, ώστε η ομάδα να μπορεί να σταθεί ως σύγχρονο κλάμπ στην Ευρώπη, κάτι που ο προηγούμενος προπονητής δεν κατάφερε.
Προφανώς και μέχρι να συμβεί αυτό και να στρώσει η ομάδα κάποια κλαρίνα είναι αναμενόμενα.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες