Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 08 Οκτ 2019, 22:27

Αν κατέβαζε προχθές καμιά 11άδα με 7-8 αλλαγμένους παίχτες, της ομάδας των περσινών αήττητων Πρωταθλητών και νταμπλούχων κι έφερνε κάνα Χινάρι με την Τρίπολη, μένοντας 4 βαθμούς πίσω απ τον gay, στην βαθμολογία, τότε μαύρο φίδι που θα τον έτρωγε και μην με πει κανένας ότι, κάτι τέτοιο δεν πέρασε απ το μυαλουδάκι του.....

Ελπίζω να συνυπολογίζετε, ορισμένοι, ότι τα θετικά αποτελέσματα έχουν να κάνουν, πολύ, με την ομοιογένεια...
Αν και αφ' ενός, δεν το βλέπω, κρίνοντας απ τα σχόλια σας και αφ ετέρου, τότε κακώς συνεχίζω να επιμένω......
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 08 Οκτ 2019, 22:30

Κάποιοι θέλετε δηλαδή να έρθει ένας παίκτης από τον πάγκο και σε 10 λεπτά συμμετοχής να δείξει καλύτερα πράγματα από κάποιον που παίζει συνεχώς και έχει αγωνιστικό ρυθμο...αυτά δεν γίνονται.
Όσο για τον προπονητή που δεν εχει εμμονές από τις 5 αλλαγές που γράφει ο τσακαλεας που δεν ξέρει καν τι έπαιζε ο ΠΑΟΚ στην αρχή κάποιες ήταν σχεδόν αναγκαστικές.
Ο μισιτς μπήκε όταν τραυματίστηκε ο καντουρί και ο αγκουστο ως τελευταίος στην ιεραρχία στα χαφ και βγάζει μάτια.
Ο ζαμπα βγήκε γιατί θα τον έβγαζε και τυφλός.
Ο Τσούμπα μοιράζεται την θέση του επιθετικού ανάλογα με το παιχνίδι, μέχρι πριν 2 αγώνες ήταν αυτός βασικός.
Ο πελκας ήταν τραυματίας.
Τώρα θα αλλάξει και τον Βαρέλα καθώς και αυτός είναι τραυματίας
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14327
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 08 Οκτ 2019, 22:41

ΑποστόληςΑ έγραψε:Δεν έχει εμμονές με όλους του παίκτες! ΕΛΕΟΣ!
Με Ινγκασον ναι, έχει εμμονές, όταν ο Βαρέλα μας έχει κάψει σε πολλά παιχνίδια αλλά ο Άμπελ τον αλλάζει μόνον όταν τραυματίζεται.
Με τον Στοχ ναι, έχει εμμονές αφού βάζει αριστερά Biseswar, Kaddouri ακόμη και τον Ζαμπά που δεν βλέπεται, ακόμη και Λημνιό (με Αστέρα). Οποιοσδήποτε εκτός απ τον Σλοβάκο.
Με Βαρέλα δε θεωρώ ότι είναι εμμονή! Θεωρώ ότι προσπαθεί να μη σπάσει το δίδυμο γιατί πήγαινε εκπληκτικά και θέλει το ίδιο και φέτος. Προσπαθεί να κρατήσει τη γραμμή ίδια θεωρώ.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τρί 08 Οκτ 2019, 22:56

CCCP έγραψε:Και ποια ειναι ακριβως η αποδειξη οτι εχει εμμονες με τον Ινγκασον και τον Στοχ? Κι εγω λεω οτι καλα κανει και δεν τους βαζει γιατι σερνωνται στις προπονησεις και δεν εχουν δειξει τιποτα. Αιντε ετσι εμμονες ο προπονητης επειδη δε βαζει παικτες που θελουμε να παιξουν.

Και στα σοβαρα, στα οποια λεπτα μπηκαν απο την αρχη του καλοκαιριου, ουτε ο Ινγκασον ουτε ο Στοχ εχουν δειξει οτι πρεπει να παιζουν. Κι εγω θελω να πετυχουν αλλα δεν.

Ο Ινγκασον οποτε παιζει παντα λαθη κανει, μονομαχιες χανει κτλ. Κι εγω γουσταρω το σουλουπι του και θελω να πετυχει αλλα δεν εχει δειξει απολυτως τιποτα που να δικαιολογει να λεμε οτι δεν παιζει απο "εμμονη" του προπονητη. Ναι, ακομα και με αυτον τον τραγικο φετινο βαρελα. Τα ιδια και με τον Στοχ.

Μακαρι να παρει την ευκαιρια ο Ινγκι να φαει και ο Βαρελα παγκο


++++++
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5507
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 08 Οκτ 2019, 23:23

Σοβαρα τωρα? Ανεφερες καποια λεπτα στην προετοιμασια?
Dimg4
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 09 Οκτ 2019, 08:06

renegade έγραψε:Κάποιοι θέλετε δηλαδή να έρθει ένας παίκτης από τον πάγκο και σε 10 λεπτά συμμετοχής να δείξει καλύτερα πράγματα από κάποιον που παίζει συνεχώς και έχει αγωνιστικό ρυθμο...αυτά δεν γίνονται.

Ακριβώς. Εγώ θέλω τον Στοχ να τον ξεκινήσει σε 4 συνεχόμενους αγώνες. Και ΑΝ δείξει στους αγώνες αυτούς ότι δεν μπορεί, τότε να κάτσει πάγκο. Το να τον βάζει μέσα στο τελευταίο τέταρτο δεν βοηθάει ούτε τον ΠΑΟΚ, ούτε τον παίκτη.
Η εμμονή του προπονητή με τον παίκτη φαίνεται από το ότι έχει βάλει στη θέση του ένα κάρο παίκτες, αρκεί να μην βάλει αυτόν.
ΑποστόληςΑ έγραψε:Με τον Στοχ ναι, έχει εμμονές αφού βάζει αριστερά Biseswar, Kaddouri ακόμη και τον Ζαμπά που δεν βλέπεται, ακόμη και Λημνιό (με Αστέρα). Οποιονδήποτε εκτός απ τον Σλοβάκο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 09 Οκτ 2019, 08:18

CCCP έγραψε:Και στα σοβαρα, στα οποια λεπτα μπηκαν απο την αρχη του καλοκαιριου, ουτε ο Ινγκασον ουτε ο Στοχ εχουν δειξει οτι πρεπει να παιζουν. Κι εγω θελω να πετυχουν αλλα δεν.

Ο Ινγκασον οποτε παιζει παντα λαθη κανει, μονομαχιες χανει κτλ.

Σοβαρά τώρα;
Δεν βλέπεις ότι ο Βαρέλα φέτος μας έχει στοιχίσει πολύ με τα συνεχόμενα λάθη του;
Δηλαδή, παίζει ο Βαρέλα ΣΥΝΕΧΩΣ, μας δολοφονεί σε ένα σωρό αγώνες, ο Ίνγκασον έχει παίξει ΜΟΝΟ μία φορά (αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού του Καποβερντιανού με Πανιώνιο), αλλά ο Ίνγκασον είναι αυτός που κάνει συνέχεια λάθη;;
Ο Ινγκασον και ο Στοχ, που δεν παίζουν, είναι αυτοί που έχουν δείξει ότι δεν έχουν θέση στην ομάδα;;
ΟΚ.
Δεν έχουμε τίποτε κοινό να συζητήσουμε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τετ 09 Οκτ 2019, 09:19

Nαι ο Βαρελα ειναι τραγικος αλλα οταν ειναι και οι δυο σκατα, δε θα ρισκαρεις παραπανω χαλωντας το δηδυμο. Αυτο πιστευω τουλαχιστον οτι ειναι η λογικη του προπονητη.

Δυο πραγματα τα οποια ειναι πολυ λαθος στη λογικη σας:

1) λετε οτι πρεπει να δουμε τον παικτη και πως ειναι δυνατων να κρινουμε απο λιγα λεπτα. Ναι, εσεις σαν οπαδοι μπορει να θελετε να δειτε τον παοκτη στο γηπεδο. Ο προπονητης ομως εχει τις προπονησεις. ΟΚ, διακαωμα σας σαν οπαδοι να θελετε να δειτε εναν παικτη αφου δεν ειστε στις προπονησεις αλλα ε οχι ρε αποστολη να βγαζουμε συμπερασμα οτι ο προπονητης εχει ξερω κομπλεξ με παικτη οταν δεν ειμαστε στην προπονηση. Αυτο σημαινει οτι ο προπονητης δεν εχει δικαιωμα να κρινει απο την προπονηση.

2) Δεν καταλαβαινετε τι εννωω οταν αναφερω τα λιγα λεπτα που τους εχουμε δει σε φιλικα κτλ. ΦΥΣΙΚΑ και δεν περιμενω να μπει ο στοχ και να βγαλει γκολ και ασιστ η δε ξερω τι αλλο σε λιγα λεπτα. Δεν τον κρινω. Περιμενω να μπει και να μην χαμενος στο διαστημα και αλλου γι αλλου. Οταν ΑΚΡΙΒΩΣ παιζει μονο λιγα λεπτα και παρ ολα αυτα δεν κανει ΤΙΠΟΤΑ σωστα, τοτε τον κρινω ως ανετοιμο να παιξει στα ματια μου. Οταν λεω λαθη δεν εννοω λαθος πασα πχ εννοω να πηγαινει δεξια οταν πρεπει να παει αριστερα, out of sync τελειως με τους συμπαικτες του, κτλ.

Πειτε μου οσο θελετε οτι προσπαθω να υπερασπιστω τον προπονητη γιατι ναι θελω να το κανω. Αλλα ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, δεν υπαρχει ουτε ενας παικτης στο ροστερ που να μην παιζει και να αναρωτιεμαι γιατι δεν παιζει απο αυτα που εχω δει.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 09 Οκτ 2019, 09:22

Αχ βρε Άμπελ, τι τραβάς κι εσύ, καλέ μου άνθρωπε, επειδή κάποιοι δεν γνωρίζουν ότι οι αλλαγές στο ποδόσφαιρο δεν είναι "ελεύθερες", όπως στο handball και δεν ξεχωρίζουν καν τη διαφορά μεταξύ εξτρέμ και ακραίου μέσου...

Για συστήματα και διατάξεις, τι να μπούμε στο θέμα, όταν θεωρείται μεταπτυχιακό, για όσους μαθαίνουν την ΑΒ?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 09 Οκτ 2019, 09:36

Άσε μας ρε Γκόραν με τις εξυπνάδες σου!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 09 Οκτ 2019, 09:45

Α και πού σαι, Άμπελ?
Ξέχασα να σε πω, καλέ μου άνθρωπε...
Μια αρχαιοελληνική ρήση λέει: "Η υπομονή είναι αρετή"...
...και μια νεοελληνική: " Όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται"...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 09 Οκτ 2019, 11:00

Με ενδιαφέρει να πάρει τέσσερις συνεχόμενες νίκες ο ΠΑΟΚ στα επόμενα τέσσερα παιχνιδια, οποίος και να παίξει.

Κανένας Στοχ ή Λάμπρου δεν είναι πάνω από την ομάδα.



ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 09 Οκτ 2019, 11:28

Μετά τις δηλώσεις που έκανε, στην Τρίπολη, την προηγούμενη Κυριακή, εκτιμώ ότι αυτή η χρονική περίοδος είναι ιδανική, για να ξεκαθαρίσει με τους παίχτες, μια και καλή, το τι και πώς θα παίζει η ομάδα, από τώρα και μετά...
Ακολουθεί μία τετράδα, όχι τόσο απαιτητικών, σχετικά, παιχνιδιών, όπου μπορούμε να μαζέψουμε 12 βαθμούς...

Θέλω να πιστεύω ότι, το 2ο ημίχρονο του αγώνα με την Τρίπολη, αποτέλεσε το τελικό crash test για όλους τους...
Η αχρείαστη οπισθοχώρηση μας, ίσως να έγινε αποδεκτή απ τον ίδιο, λόγω έλλειψης καλής φυσικής κατάστασης, συγκεκριμένων παιχτών μας, κάτι το οποίο οφείλει να δουλευτεί, τώρα ή να αντικατασταθούν, πλέον, αυτοί...

Το ότι θα λείπουν αρκετοί διεθνείς μας, του δίνει την δυνατότητα να δουλέψει, περισσότερο, με τους υπόλοιπους..
Έχει ήδη τρεις μήνες στην ομάδα και οφείλει να γνωρίζει τα στοιχεία του κάθε παίχτη μας, απ έξω κι ανακατωτά...
Με αυτό, σαν βασικό δεδομένο, νομίζω ήρθε η ώρα να ξεκινήσει να κρίνεται και το πλάνο του κι η εφαρμογή του!!

Όσο κι αν είναι, αντικειμενικά, εξωπραγματικό, το ότι κάθε χαμένος βαθμός, μας απομακρύνει απ, τον βασικότερο εναπομείναντα στόχο μας, το ΠρωΚτάθλημα, ελέω Ε.Ο.-gay, οφείλει να το ξεπεράσει, θεωρώντας το δεδομένο...


Υ.Γ. Η εμπειρία είναι ένα προσόν, το οποίο αποκτιέται, με την πάροδο των χρόνων, αναλόγως και των βιωμάτων!
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τετ 09 Οκτ 2019, 11:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Τετ 09 Οκτ 2019, 11:29

V-olakiotis έγραψε:Με ενδιαφέρει να πάρει τέσσερις συνεχόμενες νίκες ο ΠΑΟΚ στα επόμενα τέσσερα παιχνιδια, οποίος και να παίξει.

Κανένας Στοχ ή Λάμπρου δεν είναι πάνω από την ομάδα.



ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!

Αυτο ακριβως!τπτ αλλο :nairepaok:
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 09 Οκτ 2019, 12:14

Πέντε είναι οι αγώνες μέχρι να πάμε στο τηγάνι. Και φυσικά θέλουμε το 5χ3=15, αδιάφορο το ποιοι θα είναι στην ενδεκάδα και στη δεκαοκτάδα.
Αμπέλ, σφίξε παραπάνω τις προπονήσεις φυσικής κατάστασης, οι μέσοι μας κυρίως αλλά όχι μόνον αυτοί, τα "φτύνουν" μετά το 60΄.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4944
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες