Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Salpigoal » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 14:36

Ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος! Σε όλες τις ομάδες παγκοσμίως γίνονται τέτοιες χαρές, απλά εμάς ίσως μας κακοφαίνεται γιατί είναι μακραν η πιο κραυγαλέα περίπτωση....οποίος δεν το βλέπει απλά εθελοτυφλει...
Salpigoal
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 20:03

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 14:41

Επειδή φαίνεσαι γνώστης και εγώ από παρασκήνια δεν σκαμπάζω, η χάρη που μας έγινε αφού φορτωθήκαμε τέτοιο παλτό ποια ήταν;

Αν θυμάμαι καλά, ίδιες ατάκες ακουγόντουσαν και για τον Κρέσπο. Το μισό φόρουμ παρακαλούσε να μην έρθει και τελικά κατέληξε να είναι από τους σημαντικότερους αμυντικούς της ιστορίας μας. Και τότε εθελοτυφλούσαμε όσοι είχαμε εμπιστοσύνη στις επιλογές των αρμοδίων μάλλον.
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 14:45

Salpigoal έγραψε:Αλλά κι εμείς με Καντούρι κέντρο δεν πάμε πουθενα...



Κρατά το αυτό και θα τα πούμε πάλι σε λίγες μέρες.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Salpigoal » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 14:58

Παιδιά ότι και να λέμε καθρέφτης είναι το γήπεδο. Τι σχέση η προσφορά του Κρεσπο με αυτή του Καντουρι; Τι παράδειγμα είναι αυτό; Το κράξιμο στον Καντουρι πέφτει αφού τον έχουμε δει για 1,5 χρόνο...δεν πρόκειται ν αλλάξει ο παίκτης ούτε να βελτιωθεί. Αυτο είναι. Ένας καλός ρολιστας ικανός να σου ξεκλειδώσει ένα ματς στην Σουπαλιγδα με μια μπαλιά ακρίβειας όπως πέρσι με Παναιτωλικό, αλλά για παραπάνω δεν...δεν υπάρχει κάτι παραπάνω να συζητήσουμε σε αυτό. Οποίος πιστεύει ότι η καινουρια θέση στο 8 θα τον μεταμορφώσει και θα του δώσει κι αλλά δυο πνευμονία είναι αιθεροβαμων. Θέλει ο Σαββιδης να πληρώνει ένα ρολιστα με 1,2 τον χρόνο;Μαγκιά του...κουμαντο δεν κάνω στο πορτοφόλι του. Όταν όμως πάνε να μου τον πασάρουν σαν τον παίκτη αποκαλυψη της προετοιμασίας και η ομάδα θα στηριχτεί πάνω του για το 8 στα πιο κρίσιμα ματς της ιστορίας της, Ε εκεί θα μιλήσω και θα γράψω...λυπάμαι...




Έκανα ελαφρώς εντιτ το ποστ σου. Την επόμενη φορά που θα εκφραστείς με αυτό τον τρόπο για εν ενεργεία παίκτη του ΠΑΟΚ ( τον τρώμε στη μάπα ) θα αναγκαστούμε να σε μπαναρουμε. Μαύρο Χιόνι.
Salpigoal
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 20:03

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 15:04

Η σχέση με τον Κρέσπο είναι ότι και για αυτόν έλεγαν τότε οι παντογνώστες ότι είναι μανατζεροδουλειά.

Για τον Καντουρί αν ήταν τέτοιο γατί που παρουσιάζεις, πιστεύεις ότι ο πιο πετυχημένος προπονητής στην ιστορία του ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου) και ο πιο ακριβός προπονητής στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου (δε νομίζω ποτέ άλλη ομάδα να έδωσε 3 εκ.€ για αγορά προπονητή!!!) θα τον εξυμνούσαν με τέτοιο τρόπο δημόσια; Και θες να πιστέψω ένα account με νικ "salpigoal" και όχι τους 2 προπονητές που ανέφερα. Σόρρυ, αλλά δε θα πάρω. Άσε που έχω μάτια και κρίση δική μου και διαφωνώ κάθετα με όσα λες.
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό riegel » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 15:09

Salpigoal έγραψε:Παιδιά ότι και να λέμε καθρέφτης είναι το γήπεδο. Τι σχέση η προσφορά του Κρεσπο με αυτή του Καντουρι; Τι παράδειγμα είναι αυτό; Το κράξιμο στον Καντουρι πέφτει αφού τον έχουμε δει (ή καλύτερα τον έχουμε φάει στην μάπα) για 1,5 χρόνο...δεν πρόκειται ν αλλάξει ο παίκτης ούτε να βελτιωθεί. Αυτο είναι. Ένας καλός ρολιστας ικανός να σου ξεκλειδώσει ένα ματς στην Σουπαλιγδα με μια μπαλιά ακρίβειας όπως πέρσι με Παναιτωλικό, αλλά για παραπάνω δεν...δεν υπάρχει κάτι παραπάνω να συζητήσουμε σε αυτό. Οποίος πιστεύει ότι η καινουρια θέση στο 8 θα τον μεταμορφώσει και θα του δώσει κι αλλά δυο πνευμονία είναι αιθεροβαμων. Θέλει ο Σαββιδης να πληρώνει ένα ρολιστα με 1,2 τον χρόνο;Μαγκιά του...κουμαντο δεν κάνω στο πορτοφόλι του. Όταν όμως πάνε να μου τον πασάρουν σαν τον παίκτη αποκαλυψη της προετοιμασίας και η ομάδα θα στηριχτεί πάνω του για το 8 στα πιο κρίσιμα ματς της ιστορίας της, Ε εκεί θα μιλήσω και θα γράψω...λυπάμαι...


Να σου θυμίσω τι έγραφες για τον Βαρέλα ;
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 15:24

Θύμησες μας γιατί θ μας τρελάνει σε κάθε τοπικ τον καντουρι αναφέρει έως και τον προπονητή κράζει λόγω καντουρι.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Salpigoal » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 15:24

Για Βαρέλα έπεσα έξω, δεν μπορώ να πω κάτι. Σταθερότατος και εγγύηση....ο άλλος 1,5 χρόνο δεν κατάφερε να μου αλλάξει την άποψη...και δεν ελπίζω σε κάτι σε αντίθεση μ εσάς...
Τον προπονητή τον κράζω γιατί η δήλωση που έκανε μόνο ως τρόλ μπορώ να την εκλάβω..
Salpigoal
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 20:03

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 15:50

Δεν έπεσες μόνο για Βαρελά έξω, τον Γκάρι τον βαφτισες Ολίσε, εκθειαζες τον Σιμοες τον μυρωδια κτλ κτλ.
Όλοι το έχουμε κάνει,κάποιοι παίχτες μας αρέσουν κάποιοι άλλοι όχι, αλλά να γράφεις για μανατζεροδουλειες και άλλες πίπες,πάει πολύ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 18:05

Ολισε; :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 18:31

Salpigoal έγραψε:Για Βαρέλα έπεσα έξω, δεν μπορώ να πω κάτι. Σταθερότατος και εγγύηση....ο άλλος 1,5 χρόνο δεν κατάφερε να μου αλλάξει την άποψη...και δεν ελπίζω σε κάτι σε αντίθεση μ εσάς...
Τον προπονητή τον κράζω γιατί η δήλωση που έκανε μόνο ως τρόλ μπορώ να την εκλάβω..


Δεν έπεσες έξω με τον Βαρέλα. Με τα λιμα εγγύηση αλλά με την μπενφικα που τον χρειάστηκα έμοιαζε αμπονσά.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό stanilas14 » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 19:11

Salpigoal έγραψε:
Τον προπονητή τον κράζω γιατί η δήλωση που έκανε μόνο ως τρόλ μπορώ να την εκλάβω..

:lol:
stanilas14
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Σάβ 27 Ιούλ 2019, 18:15

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 20:19

Salpigoal έγραψε:Για Βαρέλα έπεσα έξω, δεν μπορώ να πω κάτι. Σταθερότατος και εγγύηση....ο άλλος 1,5 χρόνο δεν κατάφερε να μου αλλάξει την άποψη...και δεν ελπίζω σε κάτι σε αντίθεση μ εσάς...
Τον προπονητή τον κράζω γιατί η δήλωση που έκανε μόνο ως τρόλ μπορώ να την εκλάβω..


Ο προπονητής μας δεν μου έδωσε την εντύπωση ότι είναι αφελής ούτε τρολ.
Αντίθετα μου έδωσε την εντύπωση ενός συγκροτημένου έξυπνου ανθρώπου.
Οπότε η συγκεκριμένη δήλωση έχει σίγουρα σκοπιμότητα. Εγώ θεωρώ την τόνωση της ψυχολογίας ενός δεδομένα καλού ποδοσφαιριστή τον οποίον θέλει να τον κερδίσει και να τον χρησιμοποιήσει σε έναν κομβικό ρόλο στα χαφ.
Δεν θα διαταραχθεί καμία ισορροπία στα αποδυτήρια διότι οι υπόλοιποι βασικοί έχουν ακούσει πάρα πολλούς διθυράμβους και δεν έχουν ανάγκη.


Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 23:17

Ο Καντουρι στα 21 του αγοράστηκε από τη Νάπολι 3,5 μύρια και ήρθε σε μας στα 26 του ελεύθερος με γεμάτες σαιζόν σε Ιταλία. Όσο βύσμα κι αν είσαι δεν παίζεις με μάνατζερ εκεί.
Asimos
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 23:28

Σταξαμε 1.3 μυρια για Καντουρι δεν ηρθε ελευθερος στα 26 στον ΠΑΟΚ και σχεδον αλλο τοσο σε συμβολαιο.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες