Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 19:38

Goran,εσύ που ξέρεις ότι δεν ισχύουν τα περί οικογένειας, τα διέψευσε ο Ιβιτς;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 19:48

Όχι...Ούτε τα επιβεβαίωσε, όμως...Η δε "υπόθεση" ατόνησε, εντελώς, με το που έφυγε ο Ίβιτς από εμάς...Έτσι?

Ε, όλο και δεν θα μαθαίναμε κάτι, έστω κι απ το δικαστικό ρεπορτάζ του σαγώνια, για τις εισαγγελικές έρευνες, που μας έλεγαν, τότε, για κάνα δυο μήνες, ότι είχαν ξεκινήσει, για να ανακαλυφθούν οι δράστες του εκβιασμού?

Εγώ, πάντως, δεν ξανάκουσα, τίποτα, για το θέμα, οπότε δικαιούμαι να βγάζω τα δικά μου συμπεράσματα...
Σάμπως ο τζος κι ο ρένεγκέιτ το ίδιο δεν κάνουν? Αυτούς γιατί δεν τους ρωτάς, αν τον γνωρίζουν προσωπικά?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 29 Ιουν 2020, 19:57

H διαφορα ειναι οτι εγω κρινω με βαση συγκεκριμενες δηλωσεις και πραξεις και οχι με βαση θεωριες συνομωσιας.Αν επρεπε να κανω μια τετοια θα ηταν πως οι σχεσεις χαλασαν γιατι η παε δεν στηριξε οσο θα ηθελε τα καραγκιοζιλικια στη λεωφορο και αν θες την αποψη μου καλα εκανε.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24080
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:02

Βασικά απαντάει o joshua,χωρίς να ρωτήσω,αν και δεν είχα απορία,συγκεκριμένος ήταν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:06

Σε δηλώσεις τα βασίζεις κι εσύ, σε δηλώσεις τα βασίζω κι εγώ, άρα ο λόγος σου απέναντι στον λόγο μου...Όμως...
Το να λες θεωρία συνωμοσίας το δικό μου επιχείρημα, μπροστά στο δικό σου, είναι, τουλάχιστον, υποκειμενικό...
Βέβαια, ούτε η πρώτη φορά που το κάνεις είναι, ούτε φημίζεσαι για την αντικειμενικότητα των επιχειρημάτων σου!

Τουλάχιστον εγώ δεν χαρακτήρισα κανέναν, όπως εσύ...Ας κρίνουν, λοιπόν, όσοι μας διαβάζουν, ελεύθερα... 8-)


Υ.Γ. Πράξη είναι και το ότι έφυγε απ τον ΠΑΟΚ, κύριος, δίχως να δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα, έτσι?
Υ.Γ. 2...Όπως πράξη είναι ότι έφαγε και τον τρύπιο 31 και καθάρισε, σε μεγάλο βαθμό, τα αποδυτήρια μας.... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:10

Ρε συ goran,δε μου αρέσει να κάνω τον δικηγόρο κανενός,αλλά ρε συ ο josh τοποθετήθηκε επί συγκεκριμένων δηλώσεων του Ίβιτς.
Δηλαδή συμφωνείς εσύ περί δικαίου πρωταθλήματος γαύρου, όπως μερικοί χαχες του φόρουμ;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:12

Στο δεύτερο υστερόγραφο σου ,συμφωνώ απόλυτα,είναι αλήθεια ότι καθάρισε τη βρώμα,το έκανε για τον ΠΑΟΚ,το έκανε για τον εαυτό του,μικρή σημασία έχει,το αποτέλεσμα μετράει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:22

Ο Λουτσεσκου ας πούμε δεν υπήρχε περίπτωση να κάνει τέτοια δήλωση ούτε και αν το πίστευε.
Ο Ίβιτς, δεν ξέρει τι έχει προηγηθεί φέτος;
Δεν ξέρει ποιος είναι ο οσφπ;
Θα μπορούσε να πει ότι γαύρος είχε καλή ομάδα φέτος, δε νομίζω ότι έχει αντίρρηση κάνεις επ'αυτού.
Το δίκαιος πρωταθλητής όμως, να το βάλει στο κώλο του και αυτός και όποιος άλλος το υποστηρίζει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:23

Μπάνε....
Η κουβέντα πάει αλλού, αλλά αν στα 3 παιχνίδια τον είχα κερδίσει τα 2, στην έδρα μου, τότε, σε μένα θα έλεγε συγχαρητήρια ο Ίβιτς, όπως έκανε και πέρσι...Τότε δεν θα ήταν συμφεροντολόγος και εγωκεντρικός, δηλαδή?

Έμμεση αποκοπή σχέσεων με τον ΠΑΟΚ έκανε, μέσω των δηλώσεων του...Το έγραψα...Άλλο το ένα, άλλο το άλλο!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:46

Δηλαδή εσύ υποστηρίζεις ξεκάθαρα ότι ο Ίβιτς διώχθηκε και τώρα μετά από δύο χρόνια μας κάνει ξεκάθαρο ότι δεν θα ήθελα να ξανά γυρίσει στην ομάδα;
Κατάλαβα λάθος;
Και να σου πω και κάτι; πολύ πιθανό να ισχύει κάτι τέτοιο.
Το θέμα είναι ότι εμάς τους ΠΑΟΚτσηδες,τέτοιες δηλώσεις σωστά μας ενοχλούν και σωστά μετά από αυτό, δεν πρέπει να τον θέλουμε στην ομάδα μας.
Θα ψάχνουμε ελαφρυντικά δηλαδή σε τέτοιες δηλώσεις;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:52

Από μακριά κι αγαπημένοι, όπως έγραψα εξ αρχής...Αν δεν μας θέλει μία, δεν τον θέλουμε δέκα...

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, ας μην το τραβάμε περισσότερο, δεν χρειάζεται...Γίναμε κατανοητοί και οι 2...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 20:55

Σορρυ που επεμβαινω, αλλα...

Το να περιμενουμε απο οσους επαιξαν στην ομαδα να αποκτουν το δεσιμο του Γκαρσια και του Λινο, ειναι αφελες.

Ειδικα απο εναν παικτη που εχει παιξει σε Αεκ και αρη, με αδερφο τδ στην αεκ και πρωην παικτη του γαυρου, δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενετε.

Τωρα στις δηλωσεις του δε βρισκω κατι το μεμπτο. Ο γαυρος αγωνιστικα κανει πολυ καλη σεζον. Τι να κανουμε; Και η Ευρώπη ειναι καθρεφτης, ειτε το θελουμε ειτε οχι.
Το πως εφτασε σε αυτο σημειο και το τι κανει εξωαγωνιστικα ειναι αλλη ιστορια, αλλα το αγωνιστικο παραμενει αγωνιστικο. Και ο Ιβιτς μιλαει σαν ανθρωπος του ποδοσφαιρου και προπονητης, και οχι σαν οπαδος του ΠΑΟΚ. Οταν λεει δικαιο, μιλαει για την αγωνιστικη εικονα, και εχει απολυτο δικιο.

Σορρυ αν σε στεναχωρω bane (δε γίνεται να συμφωνούμε σε ολα). Ουτε βαζελολαγνος ειμαι, και περιμενω πως και πως να τους ξαναγαμησουμε οπως καναμε περσι.

Τελος, η αποχώρηση του Ιβιτς ειναι μια απο τις καταστασεις που έχουν μπολικο ζουμί και παρασκηνιο και δυστυχως δε θα μαθουμε ποτε τι πραγματικα συνεβη. Ουτε απο δηλωσεις, ουτε απο διαρροες. Οπως δε θα μαθουμε τι πραγματικα εγινε με Δωνη ή Λουτσεσκου. Τώρα, ολοι εχουμε κανει τις σκεψεις και έχουμε διαμορφωσει μια αποψη του τι μπορει να* συμβαινει, αλλα κανενας δεν ξερει με σιγουριά. Οσο επιχειρηματα και να παραθεσει ο καθενας, ακρη δε βγαινει σε τετοια κουβεντα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 29 Ιουν 2020, 21:02

Aς μην ειχε δεσιμο με τον ΠΑΟΚ στον οποιο εμεινε 12 χρονια,ας σεβοταν τον δικο του ιδρωτα που εκλεψε τοσες φορες ο γαυρος.Τωρα αν αυτος επιλεγει να ειναι ''αντικειμενικος'' δικαιωμα του προφανως ,εμεις δεν τον θελουμε για την επιλογη του αυτη.

Υ.Γ Εναν ''αντικειμενικο'' παικτη του γαυρου που να εμεινε 12 χρονια στο βοθρολιμανο γιατι δεν θυμαμαι ρε φιλε να μιλαει για το δικαιο πρωταθλημα του ΠΑΟΚ περσι?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24080
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 21:11

Επειδή ο γαύρος με τον ΠΑΟΚτσή είναι η μέρα με την νύχτα, γι αυτό...Και ευτυχώς ακόμα κάποιοι το βεβαιώνουν!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 21:25

Napoli,φίλε μου ήμουν ξεκάθαρος,μίλησα για τα περί δίκαιου πρωταθλήματος γαύρου και για το αν θέλω στην ομάδα μου μετά από αυτές τις δηλώσεις τον Ίβιτς.
Όπως θα έχεις διαβάσει έχω γράψει επανειλημμένα ότι ο γαύρος φέτος είχε καλή ομάδα,άλλο το ένα άλλο το άλλο.
Δικαίωμα του Ίβιτς να πιστεύει και να δηλώνει ότι θέλει ως επαγγελματίας του χώρου, δικαίωμα δικό μου να τον κρίνω για τις δηλώσεις του και να του βάζω Χ.
Όσο για τον βαζελολαγνο, ξέρει αυτός.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες