Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 14 Σεπ 2019, 23:58

Μ αρέσει που συνεχίζει να επιμένει ακριβώς πάνω σ αυτή τη διάταξη, που θέλει να παίξει φέτος η ομάδα ΤΟΥ...

Δεν μ αρέσει που επιμένει σε κάποιους συγκεκριμένους παίχτες, οι οποίοι δείχνουν, τουλάχιστον, ντεφορμέ...

Αν τυχόν αυτό συμβαίνει, δε, επειδή ο ίδιος νιώθει την όποια ανασφάλεια, σε περίπτωση κάποιων πιθανών αρνητικών αποτελεσμάτων, αυτό είναι που το απεχθάνομαι, επειδή οδηγεί, νομοτελιακά, σε λάθος "δρόμους"...

Περιμένω πιο πολλή δουλειά στα αμυντικά στημένα και αληθινό (το δυνατόν) ξεθέωμα στην φυσική κατάσταση...

Την στήριξη της διοίκησης περιμένω να την δω μετά το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα, ασχέτως των επιλογών του!!
Ίδωμεν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 00:07

Το πραγματικό πρόβλημα αυτήν τη στιγμή φαντάζει το της φυσικής κατάστασης. Ας εξαιρέσουμε την τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, όπου ξανά μανά σε επίπεδο συγκέντρωσης και αντίδρασης πιαστήκαμε βλήτα και δεχτήκαμε ένα αστείο γκολ, σε όλο το ημίχρονο εγώ είδα μια ομάδα με μεγάλη διάθεση και δύναμη να μην επιτρέψει στον αντίπαλο να διαβεί τη σέντρα. Και για περίπου 40 λεπτά το καταφέραμε, με τις όποιες αδυναμίες κατά τη μετάβαση από την άμυνα στην επίθεση, ανεξαρτήτως ότι βάλαμε 2 γκολ. Ο Πασχαλάκης σχεδόν σε όλο το α ημίχρονο θεατής ήταν. Μετά δεν ξέρω τι έγινε και έπεσαν οι διακόπτες. Φαντάζομαι πως υπήρξε και μια ψυχολογική πίεση που ξανά δεχτήκαμε κοροιδίστικο γκολ αλλά και θέμα δυνάμεων. Λογικά δε θα αργήσει η ώρα που θα πάρουν τις ευκαιρίες τους και άλλα μέλη του ρόστερ. Δε γίνεται να μην πάρουν. Αυτό είναι στην απόλυτη κρίση του προπονητή. Αλλά προφανέστατα και μια σεζόν, ακόμα και μειωμένων υποχρεώσεων, δε θα βγει με 15 παίχτες.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 15 Σεπ 2019, 01:06

Καιρός να βάλεις και κανέναν άλλο μέσα, μάστορα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 15 Σεπ 2019, 01:09

ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ JABA!!!!

Πες μας τι σκατά γίνεται με Stoch και Λάμπρου! Έστειλαν dickpic στη γυναίκα σου; Σε στραβοκοίταξαν;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 05:53

Alastor έγραψε:
Maximus έγραψε:
GI4NNEN4 έγραψε:Θέλω να φύγει. Δεν ξέρω αν είναι καλός ή κακός, το σίγουρο είναι ότι δεν εμπνέει. Δεν κάνει.


Τον Μαίο το ξανασυζητάμε...
Αν έχεις δίκιο, θα φανεί...


Ετσι. Ακομα καποιοι δεν εχουν μαθει. Τον Μαιο θα κανουμε ταμειο. Ο ημιθεος Μαρτινς ηδη θα ταν 2 βαθμους πισω απτην 3η αγωνιστικη,αν δεν ειχαν τα πλανα απτην πολυκατοικια στο ματς με αστερα. Αρα αν φυγει ο Φερευρα,ο Μαρτινς τι πρεπει να κανει δηλαδη,να τον κλεισουν φυλακη ?

Απο κει και περα,πρεπει να εγκληματιστεις στο ελληνικο πρωταθλημα Αμπελ μου. Οταν κερδιζεις 0-2,δεν νοειται η αντιπαλη ομαδα να πιστευει σε ανατροπη. Απλα τους λιωνεις,κλεινεις πιο καλα τους διαδρομους και αν πιστεψουν οτι θα το γυρισουν τους ξανατιμωρεις. Ο Λουτσος το χε καταλαβει αυτο,οντας χρονια στο Ελλαντα. Πρεπει να μπεις και εσυ στο νοημα των ομαδων της λιγδας που θα αντιμετωπισεις,αλλιως δεν θα κερδιζουμε παντα στο 90


ο μαρτινς τους εβαλε ομιλους με 5/6 νικες...
Dimg4
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 15 Σεπ 2019, 07:48

Άμυνα πανυγυρι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 15 Σεπ 2019, 07:55

Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Ο Λουτσεσκου γκελαρε με Λεβαδειακό, με Απόλλων Σμύρνης, με Λάρισα και Πανιώνιο όταν ηρθε. Και στα τέσσερα εκτός έφερε Χ. Νομίζω πρώτο διπλό είχαμε πάρει τον Δεκέμβριο στην Ξάνθη.

Επίσης ο Μαρτινς κι αυτός πέρσι γκελαρε πολύ και ήταν στο -8 τα Χριστούγεννα. Μόνο θετικό του ήταν ότι είχε περάσει την Burnley στα προκριματικά και τον όμιλο του Europa. Αυτόν τον κράτησε.

Πάντως επιθετικά σα να γίνεται δουλίτσα. Βγαίνανε συνδυασμοί στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά αμυντικά δεν είμαστε καλά. Αλλά είναι και ατομικό θέμα. Δηλαδή μια ντρίμπλα μπορεί να κάνει ο Βέλλιος στο δεύτερο γκολ και ο Κρέσπο την τρώει. Ο Πασχαλακης πάει όπου να ναι και λοιπά.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6471
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 08:02

Πολλές φορές έχει γραφτεί το "αν οι παίχτες μαλακίζονται, τι φταίει ο προπονητής;". Και ποιος φταίει δηλαδη όταν οι παίκτες είναι ασοβαροι αν όχι ο προπονητής; Θα ήθελα να ξέρω, έχει κερδίσει άραγε την εμπιστοσύνη των παιχτών του ή όχι :?:
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kostas.doumpis » Κυρ 15 Σεπ 2019, 08:04

παντως σε κατοχη μπαλας μονο 4-4-2 δεν παιζουμε!σημερα ο λημνιος επαιζε καθαρα φουλ μπακ σε παραταξη 3 αμυντικων πισω του ,το ιδιο και ο γιαννουλης!3-5-1-1 σε πολλες φασεις και 3-4-2-1 οταν μπισε και πελκας βγαιναν στο χωρο καθαρα πισω απο τον ακπομπ!στο πρωτο και οσο ειχαμε δυναμεις τους πατησαμε ,οσο χαναμε δυναμεις αρχισαν τα προβληματα!το συστημα του βασιζεται στα τρεξιματα και στην αλληλοκαλυψη!οσο τρεχουμε δεν εχουμε αντιπαλο!πιστευω οτι σε καποια φαση θα αρχισει να φαινεται καλυτερα η δουλεια του!
ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΟΡΔΕΣ ΜΑΣ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΤΟΠΙΑ!
kostas.doumpis
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2018, 10:19
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 15 Σεπ 2019, 08:59

Η έλλειψη καλής φυσικής κατάστασης αυξάνει την πιθανότητα ατομικών λαθων και μειώνει την αυτοπεποίθεση.
Αν δεν αλλάξουν οι αντοχές δεν θα αλλάξει η εικόνα της ομάδας. Βασικοί παίκτες δεν βγάζουν 90. Αν δεν μπορείς να τρέξεις τι 442 και 4231...
Το γυμναστή τον είχε και στην Μπράγκα?
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό comismontechristo » Κυρ 15 Σεπ 2019, 09:31

GI4NNEN4 έγραψε:Πολλές φορές έχει γραφτεί το "αν οι παίχτες μαλακίζονται, τι φταίει ο προπονητής;". Και ποιος φταίει δηλαδη όταν οι παίκτες είναι ασοβαροι αν όχι ο προπονητής; Θα ήθελα να ξέρω, έχει κερδίσει άραγε την εμπιστοσύνη των παιχτών του ή όχι :?:



Δεν την έχει κερδίσει από ότι φαίνεται. Οι παίκτες δεν πιστεύουν σε αυτό που παίζουν με αποτέλεσμα το ξενέρωμα αρκετών από αυτούς σε συνδυασμό με το παρατεταμένο ντεφορμάρισμα. Πρέπει ο κόουτς να προσαρμοστεί στην ομάδα και τους παίκτες που έχει, σε διαφορετική περίπτωση δεν τον πολυβλέπω καλά. Επίσης η ομάδα παρουσιάζει τεράστιο πρόβλημα φυσικής κατάστασης άρα υπάρχει μεγάλο θέμα σωστής εκγύμνασης που αν δεν αλλάξει με τα συνεχόμενα ρεπό δεν μας βλέπω καλά. Το χειρότερο όμως είναι ότι όλα αυτά τα αντιλαμβάνονται και οι παίκτες ( επαγγελματίες είναι άλλωστε ) και κρίνουν και συγκρίνουν με τον προηγούμενο προπονητή που καλώς κακώς του είχε κάνει γκρούπ οικογένεια και για αυτό φαίνονται ορισμένοι αγχωμένοι και να μην πατάνε καλά. Δυστυχώς δεν είμαι πολύ αισιόδοξος γιατί βλέπω ότι ο προπονητής έχει απίστευτα κολλήματα. Μακάρι να είμαι λάθος.
Άβαταρ μέλους
comismontechristo
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ 27 Οκτ 2017, 13:11

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Κυρ 15 Σεπ 2019, 09:36

Έλα ντε. Αν και θυμάμαι ότι και πέρυσι τέτοια εποχή σαν συγκαμμενοι παίζαμε..
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 15 Σεπ 2019, 09:44

Η χρησιμοποίηση του κακού αυτό το διάστημα Ζαμπά έναντι του Στοχ προσβάλλει την ποδοσφαιρική νοημοσύνη μου! Είχα αγανακτήσει με τις εμπάθειες του Ivic, τώρα αρχίζω και αγανακτώ με εσένα.
Εδώ και καιρό είναι σε κακό φεγγάρι οι: Varela, Πασχαλάκης, Jaba, ακόμη και το πουλέν μου ο Biseswar. Επίσης ο Esiti δεν αντέχει πάνω από ένα ημίχρονο.
Διακρίνω μια εμμονή στην "βασική" 11άδα άσχετα αν οι παίκτες αυτοί κάνουν τα ίδια λάθη επί καιρό. Πρέπει να γίνεις πιο ευέλικτος, γιατί προς το παρόν θυμίζεις Lucesku.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 15 Σεπ 2019, 09:52

Δε νομίζω ότι ο ζαμπα ήταν κακός χθες. Έδωσε πνοή στην επίθεση, έβγαλε τρεξίματα και θα βγάζανε και μια πολύ καλή φάση αν ο ακπομ έπαιζε πιο ορθά την μπάλα στη φάση που κάνανε φράγμα στο ζαμπα και δε δόθηκε τπτ.

Όχι ότι δικαιολογείται η μη χρήση του στοχ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Κυρ 15 Σεπ 2019, 09:59

Εγω σε πιστευω ξεκαθαρα και με πλει οχ φετος εχεις και περισσοτερο χρονο υπερ σου για τυχον γκελες
Επειδη παρακολουθω πορτογαλλικο πρωταθλημα βλεπω και πως παραπαιει φετος η μπραγκα χωρις εσενα και ξερω τι δουλεια που εκανες
αυτο που δεν καταλαμβαινω μετα απο μηνες στην ομαδα η εμμονη σου σε προσωπα

πχ Βαρελα ενω κανει κακιστη σεζον , ειχε τραυματισμο ξανα ξεκιναει ενω μενει ο σαφως πιο ετοιμος ιγκνασον εξω

Δοκιμασες λημνιο δ-α χαφ , ζαμπα δ-α χαφ μπισεσβαρ α χαφ, ο λαμπρου και ο στοχ αναιτια δεν εχουν παρει ευκαιρεια απο τη στ ιγμη που οι προηγουμενοι ειναι ξεκαθαρα ντεφορμε ή επιθετικα(λημνιος) ή αμυντικα (ζαμπα) δεν προσφερουν τα μεγιστα ως ειθιστ για το συστημα που θελεις να παιξεις

σωστα ο ακπομ ειναι βασικο φορ
σωστα η δυαδα σημερα ηταν εσιντι-μισιτς

Αλλα στο SS γιατι εχεις την εμμονη με πελκα, δοκιμασε μπισε εκει, δοκιμασε ΑΚ εκει και σβιντερσκι μπροστα, δοκιμαστε τον λαμπρου δοκιμασε τον στοχ
ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ,ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΕΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ GK-RCB-SS

υγ θα στα στειλω και στο ινσταγκραμ μηπως και :opaokara: :opaokara:
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες