Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 01 Δεκ 2019, 23:45

Ρε φουστη νιώθω ότι έκανες χάρη στον συνάδελφο σήμερα, σαν να μην ήθελες να χάσει την δουλειά του, πάω για ύπνο είδα και το κόκκινο ποτάμι νιώθω πλήρης.

Πήρες αποτέλεσμα αλλά να δίνουμε μόνιμα την μπάλα σε αυτά τα παιδάκια , λες και δεν θέλαμε να παίξουμε στο β δεν μου άρεσε

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από pilotos και Κυρ 01 Δεκ 2019, 23:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Δεκ 2019, 23:48

Έκλεισε ήδη 5 μήνες στην ομάδα και μια "προσωρινή" κριτική είναι πλέον, σχετικά, ασφαλής...
Με καθαρό μυαλό, όμως, αυτή λέω να γίνει αύριο ή τις επόμενες μέρες, γιατί σήμερα, ακόμα, βράζω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 01 Δεκ 2019, 23:53

kos έγραψε:
abc_o_ karpouzas έγραψε:πω ρε πουστη....

αδιορθωτοι ειστε ....

παω στο σδνα γιατι εδω ΕΙΣΤΕ για τον π....

και οπως λεει και ο κολκας.....βλαχοοπαδοι....


kos έγραψε:Πρόσφατα στον δρόμο συνάντησα τον Βιερίνια. Παραλίγο να τον προσπεράσω χωρίς να καταλάβω ποιός ήταν. Πήγα για καφέ και φεύγοντας συνάντησα.στον δρόμο έναν τύπο που στο περπάτημα του είχε τόσο τουπε που δεν έχει μαζεμένο όλη η 11αδα του ΠΑΟΚ.
Βγήκε η μαϊμού στο γυαλί, την είδε διαμορφωτής της κοινής γνώμης και υπερασπιστής του συλλόγου. Ο έμμισθος επαγγελματίας θα κρίνει τον αγνό οπαδό.
Ρε άιντε τραβά στο σδνα[



:shock: :shock:

αδερφε δεν σε ξερω δεν με ξερεις...

αν κατι σε ενοχλησε συγνωμη...

αν παω η δεν παω στο σδνα ή οπου αλλου θελω δεν σου πεφτει λογος..

το ....για τον π...που ειπα

αν σε ενοχλησε αυτο δεν μπορω να κανω κατι..κανε οτι σε φωτισει ο θεος...

για το ..βλαχοοπαδοι...

αν ηταν αυτο εχεις δικαιο λαθος μου

εσυ ...συγκεκριμενα...δεν εισαι βλαχοοπαδος

ασχετος εισαι...

και τωρα ΡΕΕΕ τραβαω στο σδνα
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6008
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό markos4 » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:01

Αντί να ηρεμήσω, όσο περνάει η ώρα έχω και περισσότερα νεύρα...
Ρε πουστη μου ,αντί να πας σαν αήττητος πρωταθλητής και να τους δείξεις ποιος είναι ο αήττητος, μου παίζεις σαν χεσμενος στο 2ο ημίχρονο...ακόμα και στο 1-1 πίστευα ότι κάτι θα αλλάξεις να πάρουμε το 2πλο....
Οκ το καταλαβαινω ότι παίζουμε σε εχθρική ατμοσφαιρα,στην έδρα του βασικού σου ανταγωνιστή για το πρωτάθλημα....ΑΛΛΑ μην κατεβάζεις την ομάδα λες και παίζουμε με την Μπάρτσα....με τους πουτ@νες γιους παίζουμε....

Μέχρι στιγμής είσαι μυρωδιάς...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:06

abc_o_ karpouzas έγραψε:
kos έγραψε:
abc_o_ karpouzas έγραψε:πω ρε πουστη....

αδιορθωτοι ειστε ....

παω στο σδνα γιατι εδω ΕΙΣΤΕ για τον π....

και οπως λεει και ο κολκας.....βλαχοοπαδοι....


kos έγραψε:Πρόσφατα στον δρόμο συνάντησα τον Βιερίνια. Παραλίγο να τον προσπεράσω χωρίς να καταλάβω ποιός ήταν. Πήγα για καφέ και φεύγοντας συνάντησα.στον δρόμο έναν τύπο που στο περπάτημα του είχε τόσο τουπε που δεν έχει μαζεμένο όλη η 11αδα του ΠΑΟΚ.
Βγήκε η μαϊμού στο γυαλί, την είδε διαμορφωτής της κοινής γνώμης και υπερασπιστής του συλλόγου. Ο έμμισθος επαγγελματίας θα κρίνει τον αγνό οπαδό.
Ρε άιντε τραβά στο σδνα[



:shock: :shock:

αδερφε δεν σε ξερω δεν με ξερεις...

αν κατι σε ενοχλησε συγνωμη...

αν παω η δεν παω στο σδνα ή οπου αλλου θελω δεν σου πεφτει λογος..

το ....για τον π...που ειπα

αν σε ενοχλησε αυτο δεν μπορω να κανω κατι..κανε οτι σε φωτισει ο θεος...

για το ..βλαχοοπαδοι...

αν ηταν αυτο εχεις δικαιο λαθος μου

εσυ ...συγκεκριμενα...δεν εισαι βλαχοοπαδος

ασχετος εισαι...

και τωρα ΡΕΕΕ τραβαω στο σδνα


Αυτον τον καρπουζα ξερουμε...αυτον we trust... :mrgreen: :mrgreen:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:14

Demir έγραψε:ρε ειστε καλα ?? κραζεται τον κουτς?? ο περσινος εκει μεσα παρεδωσε πνευμα..

Ο περσινός είχε 4 ισοπαλίες όλη την σαιζόν και διαχειριζόταν όλο το ρούτερ εξίσου!Αυτός ο νεοκοπος προπονητής μέσα σε 12 αγωνιστικές έχει καταφέρει να μην κερδίσει 4 δικά του παιχνίδια και να ξενερώσει τουλάχιστον 5-6 ποδοσφαιριστές με αποτέλεσμα ένα ρόστερ,ίσως το πιο γεμάτο της ιστορίας μας,να μοιάζει ελλιπές ...Τεσπα ως τα play off ας ελπίσουμε να δικαιολογήσει το σούσουρο που έγινε γύρω από το όνομα του και τα χρήματα που δαπανήθηκαν αδικαιολόγητα κατ'εμέ βάση του φτωχού βιογραφικού του.Γιατι μέχρι τώρα δεν πείθει...
Τελευταία επεξεργασία από boogeyman77 και Δευτ 02 Δεκ 2019, 11:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5001
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:21

Εντάξει, μη φτάνουμε και στο άλλο άκρο.

Η ομάδα σίγουρα δεν ενθουσιάζει από την αρχή της χρονιάς και έχει αρκετά θέματα. Κυριως το απίστευτο ντεφορμαρισμα της μεσοεπιθετικης της γραμμής, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων.

Πρόκειται σίγουρα για έναν προπονητή αμαθο στον πρωταθλητισμό.

Δεν είναι ακόμα έτοιμος γι' αυτό το επίπεδο κατ' εμέ, από την άλλη ακόμα και με μέτρια εικόνα έχει τον ΠΑΟΚ πρώτο και αήττητο στο πρωτάθλημα.

Στο χέρι του είναι, ξεκάθαρα.

Αν μαθαίνει από τα λάθη του και είναι έξυπνος μπορεί να βρει τρόπο να ανεβάσει την ομάδα και να γίνει πρώτος μάγκας.

Όπως και να χει προπονητή δεν αλλάζουμε, μ' αυτόν θα πάμε.

Οπότε υπομονή και ελπίδα ότι θα βελτιωθεί.

Αδιαφορο πάντως δεν τον λες, πιστεύω ότι θα το παλέψει.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3798
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:24

markos4 έγραψε:Αντί να ηρεμήσω, όσο περνάει η ώρα έχω και περισσότερα νεύρα...
Ρε πουστη μου ,αντί να πας σαν αήττητος πρωταθλητής και να τους δείξεις ποιος είναι ο αήττητος, μου παίζεις σαν χεσμενος στο 2ο ημίχρονο...ακόμα και στο 1-1 πίστευα ότι κάτι θα αλλάξεις να πάρουμε το 2πλο....
Οκ το καταλαβαινω ότι παίζουμε σε εχθρική ατμοσφαιρα,στην έδρα του βασικού σου ανταγωνιστή για το πρωτάθλημα....ΑΛΛΑ μην κατεβάζεις την ομάδα λες και παίζουμε με την Μπάρτσα....με τους πουτ@νες γιους παίζουμε....

Μέχρι στιγμής είσαι μυρωδιάς...
Αν το έκανε σε όλο το ματς θα είχες το δικαίωμα να πεις ότι κατέβασε έτσι την ομάδα. Αυτό που έχει λογική να πεις για σήμερα είναι ότι στο δεύτερο δε διαχειριστής καλά το υλικό του.

Σαν αήττητος πηγές, ο γάβρος είναι ένα μηδενικό σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Του έκοψες τα ατού και η μόνη απειλή ήταν από κάποιες κοφτές μπαλιές στο κέντρο.

Στο δεύτερο λες και μπήκε άλλη ομάδα.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:30

boogeyman77 έγραψε:
Demir έγραψε:ρε ειστε καλα ?? κραζεται τον κουτς?? ο περσινος εκει μεσα παρεδωσε πνευμα..

Ο περσινός είχε 4 ισοπαλίες όλη την σαιζόν και διαχειριζόταν όλο το ρούτερ εξίσου!Αυτός ο νεοκοπος προπονητής μέσα σε 12 αγωνιστικές έχει καταφέρει να μην κερδίσει 4 δικά του παιχνίδια και να ξενερώσει τουλάχιστον 5-6 ποδοσφαιριστές με αποτέλεσμα ένα πόστερ,ίσως το πιο γεμάτο της ιστορίας μας,να μοιάζει ελλιπές ...Τεσπα ως τα play off ας ελπίσουμε να δικαιολογήσει το σούσουρο που έγινε γύρω από το όνομα του και τα χρήματα που δαπανήθηκαν αδικαιολόγητα κατ'εμέ βάση του φτωχού βιογραφικού του.Γιατι μέχρι τώρα δεν πείθει...


Να θυμίσω τις περσινές 11αδες που δεν άλλαζαν ούτε με αίτηση;; να θυμίσω τα πρώτα ματς που λέγαμε που είναι ο πριγιο και γιατί δεν παίζουμε μπάλα;; να θυμίσω τα 5λεπτα έως ανύπαρκτα λεπτά του ακπομ;;μέχρι και στο 5 0 του κυπέλλου έπαιξε ο πριγιο. Το πνευμονί του Μαου που είχε φυγει το ξέχασες;;;

Είχε 4 ισοπαλίες γιατί έτσι!!!

Αλλάξαμε πρωτάθλημα!!

Είναι τραγικό να μετράτε τις νίκες και τις ισοπαλίες. Φταίει ο φερειρα που μέσα στο χαρτί δεν έριξες 3;;

Αν θέλετε να κάνετε κριτική να βλέπετε όλες τις παραμέτρους.

Σίγουρα έχει αδυναμίες και κάνει λάθη. Περιμένουμε τη συνέχεια. Λεφτά δαπανήθηκε και για τον Ίνγκασον και μεχριιλ να βγει ο Βαρέλα εκτός κάποιοι λέγανε για τα 4 εκ. πεταμένα.

Νομιζω πήρανε απαντήσεις τελευταίο καιρό. Δε λέω ότι έτσι θα γίνει και με Φερευρα, αλλά το να βγει συμπέρασμα από τώρα μάλλον είναι βεβιασμένο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό markos4 » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:35

Γι αυτό sourme θες προπονητή με κακαλα...με νοοτροπία πρωταθλητή...είδε ο δικός μας ότι μπορούμε να πάρουμε το διπλό και χέστηκε επάνω του...
μέχρι και γω που δεν γουστάρω καθόλου τον Πελκα σαν παίχτη,τον λυπήθηκα...τι τον έβαλε να κάνει στο Καραϊσκάκη μετά από τόσες εβδομάδες απραξίας;

Για μένα λάθος επιλογή προπονητή.
Εύχομαι στο μέλλον να κάνω κωλοτουμπες.
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:38

Μια χαρά είναι ο προπονητής.... Και η ομάδα πάει καλά... Προπονητής 5 μηνών στον ΠΑΟΚ.... Δείχνει ότι το έχει λάθη θα κάνει... Υπομονή όπως με ιβιτς όπως με λουτσεσκου.... Και θα πάμε πολύ καλά....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:38

Αυτο το πρωταθλημα θα ερθει πιο ευκολα απο το περσινο. Ο γαυρος θα μεινει απο μονος του 7-8 βαθμους πισω συντομα
Dimg4
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:41

sourmenetes έγραψε:Να θυμίσω τις περσινές 11αδες που δεν άλλαζαν ούτε με αίτηση;; να θυμίσω τα πρώτα ματς που λέγαμε που είναι ο πριγιο και γιατί δεν παίζουμε μπάλα;; να θυμίσω τα 5λεπτα έως ανύπαρκτα λεπτά του ακπομ;;μέχρι και στο 5 0 του κυπέλλου έπαιξε ο πριγιο. Το πνευμονί του Μαου που είχε φυγει το ξέχασες;;;


Δεν εισαι ΠΑΟΚ εσυ.Υπαρχει ΠΑΟΚτσης που θυμαται? :twisted:
Το οτι ο γαυρος περσι εκει μεσα μας ειχε κανει γιογιο και βρηκαμε πορτοφολι πεφτοντας απο ΛΠ δε το θυμαται κανεις.
Με λουτσο 1 χρονο στον παγκο.Και βριζαμε ολοι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26759
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:47

markos4 έγραψε:Γι αυτό sourme θες προπονητή με κακαλα...με νοοτροπία πρωταθλητή...είδε ο δικός μας ότι μπορούμε να πάρουμε το διπλό και χέστηκε επάνω του...
μέχρι και γω που δεν γουστάρω καθόλου τον Πελκα σαν παίχτη,τον λυπήθηκα...τι τον έβαλε να κάνει στο Καραϊσκάκη μετά από τόσες εβδομάδες απραξίας;

Για μένα λάθος επιλογή προπονητή.
Εύχομαι στο μέλλον να κάνω κωλοτουμπες.
Ναι ρε μεγάλε να συμφωνήσω αλλά γιατί δεν μπήκε χεσμενος που αυτό ήταν το λογικό;; είχαμε προπηλακισμους, είχαμε ντου στην ομάδα και η ομάδα δε μάσησε.

Στο δεύτερο ήταν στα χαμένα.

Είναι παράξενο... Μόνο αν έγινε κάτι που δε μάθαμε.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Δευτ 02 Δεκ 2019, 00:48

καραβανα....

:lol: :lol:

αϊ λοβιου μαδαφακα
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6008
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες