Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 27 Φεβ 2020, 22:59

ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 έγραψε:Μια πρόταση προς κάποιους. Με τόσες γνώσεις γύρω από το στήσιμο ομάδας (μεταγραφές, αποχωρήσεις, προσθήκες κ.λπ.), να καταθέσετε αίτηση για να καλύψετε τη θέση του τεχνικού διευθυντή. Επίσης, άνετα κτυπάτε τη θέση του προπονητή. Πιστεύω δε ότι θα έπρεπε οι αναλύσεις αυτές να κοινοποιηθούν στον Φερέιρα. Δωρεάν σεμινάριο θα ήταν για τον πορτογάλο. Θα έπαιρνε ιδέες. Και είναι κρίμα που η χρονιά κύλησε χωρίς να εφαρμόζονται αυτές οι ιδέες. Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ όχι μόνο θα είχε μπεί σε ευρωπαϊκό όμιλο και θα ήταν φαβορί για πρόκριση στους 16 αλλά και πρώτος και αήττητος στην ελλάδα. Κρίμα. Κρίμα.


Δηλαδη αποκλειεται να εκανε λαθη που στοιχισαν? αποκλειεται ενας οπαδος να ειδε κατι που δεν ειδε ο προπονητης? Οταν ο οπαδος ελεγε πως με εσιτι και 10αρι μισιτς θα καταστραφουμε ειχε αδικο?
Dimg4
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Πέμ 27 Φεβ 2020, 23:14

Καταρχην παιδες δεν χρειαζεται να μαλωνουμε εδω μεσα. Δεν υπαρχει λογος. Νομιζω πως η αληθεια ειναι οτι και οι μεν και οι δε θα ηθελαν καλυτερο προπονητη στην ομαδαρα μας. Μας ετυχε αυτος τωρα που για καποιον λογο δεν τον διωχνει η ομαδα. Ποδοσφαιρικα μιλωντας ο αμπελ δεν εδωσε τιποτα στην ομαδα. Ισα ισα που χαλασε πραματα. Τωρα η γνωμη μου ειναι οτι δεν ηταν ετοιμος να καθησει στον παγκο μεγαλης ομαδας. Ουτε στον παγκο που καθησε ενας Σαντος ενας Λουτσεσκου ακομη και ενας Στεφενς. Εμεις καλως η κακως εκπαιδευτηκαμε στο ποδοσφαιρο (ευχαριστω τον Σαντος γιαυτο). Ειναι νεος (σχετικα) απειρος με λιγα πραματα στο μυαλο του και μαλλον νομιζε οτι ολα θα ηταν ευκολα εδω. Ελα που δεν ειναι. Παμε λοιπον τωρα ποιο κατω στηριζοντας την ομαδα, τους παικταραδες μας, και την διοικηση που μας εκανε περηφανους ξανα. Εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει αλλος δρομος για εμας. Ο προνητης μας μοιαζει σαν να ηταν ταλεντο στα καρτ και τον βαλανε στην φορμουλα 1. Ε στην πρωτη στροφη στουκαρε. Ενδεχομενως αργοτερα να γινει τιτανοτεραστιος. Τωρα ομως δεν μπορει να σηκωσει ουτε ψυχολογικα ουτε προπονητικα το βαρος της ομαδας μας. Αν τον κρατησει η διοικηση εμεις πρεπει να το σεβαστουμε. Κυριως το λεω για τους παικτες μας που μοιαζουν να υποφερουν. Και σε αυτα τα παιδια εγω προσωπικα χρωσταω πολλα. Παρα πολλα και νομιζω ολοι μας.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Rock4 » Πέμ 27 Φεβ 2020, 23:19

Η ομάδα εξακολουθεί και βρίσκεται σε χειμερία νάρκη.
Αυτός που έχει τη βασική ευθύνη να την ξυπνήσει από το λήθαργο είναι ο προπονητής.
Οι επιδόσεις στα ντέρμπι λένε πολλά, που δεν χρειάζεται να σχολιαστούν ξανά και ξανά και ενόψει πλέι οφ, πάλι ντέρμπι ακολουθούν...
Το χειρότερο είναι ότι οι αντίπαλοι έπαψαν όχι απλά να φοβούνται την Τούμπα, αλλά και τον αήττητο πρωταθλητή ΠΑΟΚ.
Η όποια κριτική είναι καλοπροαίρετη για το καλό του οργανισμού.
Φέτος παίζονται πολλά που θα τα αντιληφθούμε μόνον όταν ξεκινήσει το υποτιμημένο europa l. και το ch.l καταντήσει κλειστό κλαμπ.
Στον υβριδικό πόλεμο που υφίσταται ο Σύλλογος, είναι ότι χειρότερο να σημανουμε " ισπανική υποχώρηση " στον αγωνιστικό χώρο και στο χόρτο..
Ο πρώτος που οφείλει να το αντιληφθεί αυτό είναι ο κοουτς.
Ποτέ δεν θα υποκύψουμε στο αθηναϊκό κατεστημένο.
Άβαταρ μέλους
Rock4
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:09
Τοποθεσία: Πλανήτης ΠΑΟΚ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Παρ 28 Φεβ 2020, 00:30

Εγώ οπαδός είμαι. Ιδιαίτερες τεχνικές γνώσεις δεν διαθέτω ώστε να εκφέρω με ευκολία άποψη για το ότι πρέπει να φύγουν αυτοί, να ανανεώσουν εκείνοι, να αποκτηθούν οι άλλοι, να παίζει με το άλφα σύστημα η ομάδα ή να παίζει με το βήτα σύστημα, να παίζει στην τάδε θέση ο ένας, να αγωνίζεται στην τάδε θέση ο άλλος.
Αυτό που βλέπω εγώ είναι το αποτέλεσμα στο χορτάρι. Και το αποτέλεσμα δεν με καλύπτει προφανώς στο βαθμό που με κάλυπτε πέρυσι.
Φταίει ο Φερέιρα ?
Που ανέλαβε ξαφνικά μια ομάδα ταυτισμένη απόλυτα με τον Λουτσέσκου (που εγκατέλειψε εν ψυχρώ) της οποίας τα βασικά στελέχη είχαν κάνει υπερπροσπάθεια για τρεις συνεχόμενες χρονιές, παίζοντας κάθε κυριακή και τετάρτη "στο κόκκινο" ? Που μάλλον είχαν αδειάσει ψυχοσωματικά ?
Για μένα είναι λογικό να έχει στο μυαλό του ένα σύστημα και να προσπαθεί να το εφαρμόσει. Δεν μπορεί να το περάσει στους παίκτες ? Έχει μια ποδοσφαιρική φιλοσοφία που οι παίκτες δεν μπορούν να υιοθετήσουν μέσα στο γήπεδο ?
Η φυγή Λουτσέσκου είναι η κύρια αιτία της αγωνιστικής υποχώρησης. Όποιος και να ερχόταν στη θέση του, δύσκολα θα κατόρθωνε να κρατήσει για τέταρτη συνεχή χρονιά στο ίδιο επίπεδο αγωνιστικής και κυρίως ψυχολογικής ετοιμότητας την ομάδα. Μόνο ο Λουτσέσκου θα το πετύχαινε σε μεγάλο βαθμό λόγω της χημείας που είχε αναπτύξει με τους παίκτες.
Η μετάβαση στην μετά Λουτσέσκου εποχή τελικά ήταν γεμάτη αναταράξεις. Όμως η ομάδα, εν μέσω αναταράξεων, κρατήθηκε ψηλά. Δεν κατέρρευσε. Πρώτη, δεύτερη, πρώτη, δεύτερη ήταν στην κανονική διάρκεια.
Ο προπονητής δεν κρίνεται σε μια χρονιά που αποδείχτηκε μεταβατική. Θα κριθεί τέτοια εποχή του χρόνου όταν θα έχει αυτός από την αρχή στήσει την ομάδα προσαρμοσμένη στη δική του ποδοσφαιρική φιλοσοφία.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό opaloka » Παρ 28 Φεβ 2020, 00:50

Γκει τον ανεβαζουμε και τον κατεβαζουμε αλλα στο γηπεδο μας τα καμαρια μας αξιζαν περισσοτερο τον συγκεκριμενο χαρακτηρισμο. Και δεν ηταν η πρωτη φορα φετος. Οσο και να φταιει ο "προπονητης" μας περισσοτερο φταινε οι μονιμως αδιαφοροι καλοπληρωμενοι παικτες μας. Αποψε φαγαμε κι αλλο καρκινο με την κωλοαρσεναλ. Βαζω στοιχημα τα βουτυροπαιδα μας κοιμοντουσαν τον υπνο τον βαθυ...
Άβαταρ μέλους
opaloka
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 28 Φεβ 2020, 00:57

ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 έγραψε:Μια πρόταση προς κάποιους. Με τόσες γνώσεις γύρω από το στήσιμο ομάδας (μεταγραφές, αποχωρήσεις, προσθήκες κ.λπ.), να καταθέσετε αίτηση για να καλύψετε τη θέση του τεχνικού διευθυντή. Επίσης, άνετα κτυπάτε τη θέση του προπονητή. Πιστεύω δε ότι θα έπρεπε οι αναλύσεις αυτές να κοινοποιηθούν στον Φερέιρα. Δωρεάν σεμινάριο θα ήταν για τον πορτογάλο. Θα έπαιρνε ιδέες. Και είναι κρίμα που η χρονιά κύλησε χωρίς να εφαρμόζονται αυτές οι ιδέες. Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ όχι μόνο θα είχε μπεί σε ευρωπαϊκό όμιλο και θα ήταν φαβορί για πρόκριση στους 16 αλλά και πρώτος και αήττητος στην ελλάδα. Κρίμα. Κρίμα.
Και συ τι προτείνεις Γκουερινο δλδ?
Να αρχισουμε ολοι μαζι να βελαζουμε παρεα?
Μπεεεεεεε τελεια η ομαδα
Μπεεεεεεε γαματος ο κοουτς
Μπεεεεεεε τι κι αν εχουμε να δουμε ευρωπη 3 χρονια
Μπεεεεεε τι κι αν σερνονται με ενα παιχνιδι τη βδομαδα
Μπεεεεεε δεν πειραζει αν χανουμε ολα μεσα στη ζωη ειναι, το ειπε και ο Γιωργης

Μαλλον μερικοι εδω μεσα την εχετε δει αστυνομια αποψης και κριτικης!
Αν εσυ γουσταρεις αυτο που βλεπεις γραψε την αποψη σου και τα επιχειρηματα σου κι ασε τις ειρωνίες προς τους υπολοιπους.
Κάθε Κυριακη παρακολουθουμε το φαντασμα της περσινης ομαδας και ακομη παραμυθιαζομαστε μεταξύ μας οτι ολα ειναι καλα και οτι ξαφνικα θα τουε γαμησουμε ολους...
Μονο απο αυτα π λεει στις συνεντευξεις να το κρινει κανεις, ειναι να κλαις!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 28 Φεβ 2020, 07:03

ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 έγραψε:Η μετάβαση στην μετά Λουτσέσκου εποχή τελικά ήταν γεμάτη αναταράξεις. Όμως η ομάδα, εν μέσω αναταράξεων, κρατήθηκε ψηλά. Δεν κατέρρευσε. Πρώτη, δεύτερη, πρώτη, δεύτερη ήταν στην κανονική διάρκεια.
Ο προπονητής δεν κρίνεται σε μια χρονιά που αποδείχτηκε μεταβατική. Θα κριθεί τέτοια εποχή του χρόνου όταν θα έχει αυτός από την αρχή στήσει την ομάδα προσαρμοσμένη στη δική του ποδοσφαιρική φιλοσοφία.


Όταν λες ότι κρατήθηκε ψηλά, δηλαδή τι εννοείς?
Φλόκο στας ευρωπας και κράτημα στην κορυφή, οκ... Αν μας περνούσε η Κούλα και ο βαζελιακος, θα έπρεπε να πάρουμε φορά και να πέσουμε στον Θερμαϊκό!

Και εγώ τόσο καιρό ήμουν της άποψης να κρατηθεί άλλο ένα χρόνο και να κριθεί του χρόνου το καλοκαίρι, αλλά πλέον είμαι στο "έτσι κ έτσι"...

Ρε φίλε όχι μόνο δεν εχει δείξει πράγματα, αλλά όλα είναι περίεργα πάνω του! Λάθος κοουτσαρισμα, λάθος αλλαγές, λάθος ενδεκάδες (έπρεπε να γίνει 4ωρο Skype και να δώσει χαρτάκι ο Βιερίνια, για να αλλάξουν κάποια πράγματα), λάθος στην ψυχολογία του γκρουπ και απειρία στο να κρατήσει ένα σταθερό πλάνο...

Οκ, έχει μερικά ελαφρυντικά κυρίως εξωαγωνιστικά, αλλά η γενική αίσθηση είναι ότι 8 μήνες μετά, ακόμα φαίνεται ότι δεν ξέρει την ομάδα του...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Athens » Παρ 28 Φεβ 2020, 08:12

ρε φιλε Γκουερινο χαλαρωσε λιγο... ο Αμπελ δεν εχει το αλαθητο του ΠΑΠΑ για να μην κρινεται,,,,
και μονο οτι αλλαξε το συστημα σε μια πετυχημενη ομαδα χωρις να εχει τους παικτες που ηθελε εκανε τραγικο λαθος...
μηπως το αμφισβητεις και αυτο? πρεπει να εχω δεκαδες προπονητικα διπλωματα για να αναγνωρισω το απλο λαθος?
ειναι εγωιστης, διελυσε τα αποδυτηρια, απενεργοποιησε παικτες, και την μονη μεταγραφη που εκανε ουτε αυτος πλεον δεν μπορει να την στηριξει...
γι αυτο αραξε και δες την καλοπιστη κριτικη γιατι την ομαδα την αγαπαμε και γι αυτο ολη μερα ασχολουμαστε μ αυτην..
ο Φερειρα αυριο αν παρει αποζημειωση την κανει με ελαφρα πηδηματακια...εμεις ομως θα ειμαστε παντα στην τουμπα να τρμε χαρες και λυπες...αντε με τον καθε τυχαρπαστο πια!!!
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4540
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Παρ 28 Φεβ 2020, 08:28

1. Ο καθένας λέει την άποψή του κι εγώ είπα την άποψή μου για το Φερέιρα.
2. Η δική μου θέση είναι στήριξη από όλον τον οργανισμό ΠΑΟΚ στο πλάνο που θα παρουσιάσει το Μάιο. Απομάκρυνση ύστερα από δική του εισήγηση των παικτών που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να προσφέρουν άλλο. Όποιο κι αν είναι το όνομά τους.
Δεν μπορώ εγώ να πω τι θα περιέχει το πλάνο αυτό. Δεν είμαι ούτε ΤΔ ούτε προπονητής.
3. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι η ομάδα χρειάζεται ένα restart σε όλους τους τομείς. Αλλά με όρους ποδοσφαιρικής λογικής και όχι ανθρωποφαγίας. Το κουμπί για την επανεκκίνηση προφανώς θα το πατήσει ο Ιβάν.
4. Πάμε λοιπόν στον Ιβάν. Το γεγονός ότι στηρίζω τον Ιβάν δεν με κάνει ούτε γιεσμενάκια ούτε πρόβατο. Οι ταμπέλες αυτές καλό είναι να σταματήσουν. Γιατί κι εγώ μπορώ να βάζω ταμπέλες για "δήθεν Παοκτσήδες" και δεν το θέλω ούτε είναι ορθό. Εγώ ΠΑΟΚ είμαι. Ο Σαββίδης ήρθε και μας βρήκε. Επειδή λοιπόν, έζησα τον ΠΑΟΚ του Καλαφάτη, του Χάρη Σ., του Δεδέογλου, του Βουλινού, του Καλύβα, του Μπατμαν, του Παγώνη και του Γούμενου, θεωρώ τυχερό τον εαυτό μου που ζώ τώρα τον ΠΑΟΚ του Ιβάν. Με όλα τα λάθη και τις αστοχίες σε επιλογές προσώπων. Και δεν είναι οι τίτλοι που με έδωσε τα τελευταία χρόνια η ομάδα με τον Ιβάν, η άνοδος στην κορυφή. Είναι το γεγονός ότι, ακόμα κι αν χαθεί μια χρονιά (όπως ίσως φέτος), διασφαλίζει την προοπτική για τα επόμενα χρόνια. Μόνο αυτός μπορεί.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Παρ 28 Φεβ 2020, 09:00

ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 έγραψε:Μια πρόταση προς κάποιους. Με τόσες γνώσεις γύρω από το στήσιμο ομάδας (μεταγραφές, αποχωρήσεις, προσθήκες κ.λπ.), να καταθέσετε αίτηση για να καλύψετε τη θέση του τεχνικού διευθυντή. Επίσης, άνετα κτυπάτε τη θέση του προπονητή. Πιστεύω δε ότι θα έπρεπε οι αναλύσεις αυτές να κοινοποιηθούν στον Φερέιρα. Δωρεάν σεμινάριο θα ήταν για τον πορτογάλο. Θα έπαιρνε ιδέες. Και είναι κρίμα που η χρονιά κύλησε χωρίς να εφαρμόζονται αυτές οι ιδέες. Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ όχι μόνο θα είχε μπεί σε ευρωπαϊκό όμιλο και θα ήταν φαβορί για πρόκριση στους 16 αλλά και πρώτος και αήττητος στην ελλάδα. Κρίμα. Κρίμα.


Μπροστινός του Γιώργη δεν πάω...
Αν σοβαρευτεί και με αφήσει να δουλέψω το συζητάμε.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 28 Φεβ 2020, 09:12

Την Τετάρτη, αν χάσουμε, μη διανοηθείς να μπεις στα αποδυτήρια.
Με το επόμενο αεροπλάνο για Πορτογαλία
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Kevin » Παρ 28 Φεβ 2020, 09:32

Καλά, αν κάνει κλαρίνο και στο κύπελλο μας χαιρετάει με συνοπτικές διαδικασίες...
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1006
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 28 Φεβ 2020, 09:32

από χθες, τρίζει περισσότερο η καρέκλα
ας κοιτάξει ο ίδιος να την στερεώσει
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10187
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Παρ 28 Φεβ 2020, 09:41

Την τεταρτη θα δειξεις αν οντως σε αγγίζει όλη η συζήτηση που γίνεται γύρω από το όνομα σου ή για ακόμη μια φορά θα μας γράψεις στα φρύδια σου. Για να δούμε,ιδρώνει καθόλου το αυτί σου..
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 28 Φεβ 2020, 09:46

Ωραίος τύπος ο Γκουερίνο, χάναμε τόσα χρόνια που δεν έγραφε.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες