Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 15 Σεπ 2019, 15:15

Ακριβώς επειδή τη διάβασα, σκιάζομαι.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 15 Σεπ 2019, 15:28

Maximus έγραψε:
ampalaeas έγραψε:Εγώ πάλι νομίζω ότι εμείς έχουμε δει 6 90λεπτα της ομάδας ενώ ο προπονητής την έχει δει 1000 ώρες παραπάνω. Είναι προφανές ότι θέλει να παίξει κάτι το διαφορετικό το οποίο για να αφομοιωθεί από την ομάδα θα πάρει χρόνο. Και είναι λογικό να στηρίζεται στους ίδιους και στους ίδιους για να το πετύχει και να βάζει και τους υπόλοιπους σιγά σιγά σε αυτό. Πιστεύω ότι βάσει προπονήσεων έχει καταλήξει ότι αυτοι οι παίκτες είναι τακτικά πιο σωστοί και λογικό να χρησιμοποιεί τους ίδιους μέχρι να παίξει η ομάδα το ποδόσφαιρο που θέλει. Έτσι αποκτά ομοιογένεια ένα γκρουπ παιχτών.


Το παρόν ποστ-διαμάντι σου πρέπει να μπαίνει στην αρχή κάθε σελίδας στο παρόν τόπικ μέχρι και τον Δεκέμβριο...

Είσαι ακριβώς to the point!

Αν και αμπαλαέας, μιλήσες πολύ μπαλαδόρικα... :pano:

Σε αυτές τις παραπάνω όμως 1000 ώρες το ότι δεν κατάλαβε ότι ο μισιτς είναι ένας πολύ καλός χαφ και όχι ένας παίκτης που παίζει στην θέση του Πέλκα δεν θα έπρεπε να μας προβληματίζει?

Υγ πραγματικά κουραστικά να διαβάζω τι έκανε ο λουτσέσκου τους πρώτους μήνες στην ομάδα και αναρωτιέμαι αν είναι όντως τόσο δύσκολο να αντιληφθεί κανείς τις τεράστιες διαφορές
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14495
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 15 Σεπ 2019, 15:33

Αυτός θα μας πάει πολύ ψηλά. Κρατήστε την ημερομηνία. :nairepaok:

ΥΓ: Κι ας τους να σκούζουν πως έχοντας δει 6 παιχνίδια ξέρουν καλύτερα από σένα.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17226
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 15 Σεπ 2019, 15:34

ampalaeas έγραψε:
kos έγραψε:Η έλλειψη καλής φυσικής κατάστασης αυξάνει την πιθανότητα ατομικών λαθων και μειώνει την αυτοπεποίθεση.
Αν δεν αλλάξουν οι αντοχές δεν θα αλλάξει η εικόνα της ομάδας. Βασικοί παίκτες δεν βγάζουν 90. Αν δεν μπορείς να τρέξεις τι 442 και 4231...
Το γυμναστή τον είχε και στην Μπράγκα?


Μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς έλλειψη φυσικής κατάστασης? Έχει βγάλει η ομάδα θλάσεις ή άλλους τραυματισμούς που να φταίει η προετοιμασία που έγινε? Μπορείς να μου φέρεις παράδειγμα ομάδας που βασικοί της παίχτες βγάζουν 90λεπτο σε φουλ ρυθμούς Σεπτέμβριο μήνα?
Το γεγονός ότι η ομάδα έκανε προετοιμασία για να είναι όσο το δυνατόν πιο φρέσκια στους αγώνες των προκριματικών δεν σημαίνει ότι δεν έχει δουλευτεί σε φυσική κατάσταση. Όποια ομάδα και να δεις σε οποιοδήποτε πρωτάθλημα του κόσμου καμία μα καμία δεν παίρνει αποτελέσματα τέτοιο καιρό λόγω φυσικής κατάστασης. Η θα στηρίζονται σε ποιοτικές στιγμές παικτών που θα τους φέρουν αποτελέσματα ή θα είναι ομάδες με κορμό χρόνων που θα έχει αποκτήσει ομοιογένεια. Το ότι παίχτες με βαριά κορμία όπως ο Βαρέλα, ο Εσίτι βγάζουν κούραση δεν σημαίνει ότι έχουμε έλλειψη φυσικής κατάστασης. Ο λημνιός, ο πέλκας ο γιαννούλης θέλεις να μου πεις ότι δεν έχουν αντοχές να βγάλουν 90λεπτο?


Δεν είναι μόνο ο Βαρελά με τον Εσιτι. Ο μπισε έχει κάτσει, ο απκομ χθες μετά την λήξη ξάπλωσε στο χόρτο, ο ζαμπα είναι στο 50% κτλ.
Στην ουσία δεν λέω κάτι διαφορετικό από αυτό που λες. Ο συνδυασμός της καινούργιας ομάδας με την κούραση που βγάζουν 4-5 παίκτες 11αδας δημιουργεί πρόβλημα.
Αν δεν αλλάξει αυτό δεν θα φανεί το ποδόσφαιρο του αμπελ.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ampalaeas » Κυρ 15 Σεπ 2019, 15:36

renegade έγραψε:
Maximus έγραψε:
ampalaeas έγραψε:Εγώ πάλι νομίζω ότι εμείς έχουμε δει 6 90λεπτα της ομάδας ενώ ο προπονητής την έχει δει 1000 ώρες παραπάνω. Είναι προφανές ότι θέλει να παίξει κάτι το διαφορετικό το οποίο για να αφομοιωθεί από την ομάδα θα πάρει χρόνο. Και είναι λογικό να στηρίζεται στους ίδιους και στους ίδιους για να το πετύχει και να βάζει και τους υπόλοιπους σιγά σιγά σε αυτό. Πιστεύω ότι βάσει προπονήσεων έχει καταλήξει ότι αυτοι οι παίκτες είναι τακτικά πιο σωστοί και λογικό να χρησιμοποιεί τους ίδιους μέχρι να παίξει η ομάδα το ποδόσφαιρο που θέλει. Έτσι αποκτά ομοιογένεια ένα γκρουπ παιχτών.


Το παρόν ποστ-διαμάντι σου πρέπει να μπαίνει στην αρχή κάθε σελίδας στο παρόν τόπικ μέχρι και τον Δεκέμβριο...

Είσαι ακριβώς to the point!

Αν και αμπαλαέας, μιλήσες πολύ μπαλαδόρικα... :pano:

Σε αυτές τις παραπάνω όμως 1000 ώρες το ότι δεν κατάλαβε ότι ο μισιτς είναι ένας πολύ καλός χαφ και όχι ένας παίκτης που παίζει στην θέση του Πέλκα δεν θα έπρεπε να μας προβληματίζει?

Υγ πραγματικά κουραστικά να διαβάζω τι έκανε ο λουτσέσκου τους πρώτους μήνες στην ομάδα και αναρωτιέμαι αν είναι όντως τόσο δύσκολο να αντιληφθεί κανείς τις τεράστιες διαφορές


Συγγνώμη αδερφέ αλλά δεν κατάλαβα αυτό που λες γράφεις για τον μισιτς και τον Πέλκα.
ampalaeas
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευτ 04 Σεπ 2017, 21:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 15 Σεπ 2019, 15:41

Και για να δούμε και το επόμενο παιχνίδι θα ήθελα να δω ότι ο αμπελ μπορεί να παθιάζει τους παίκτες του.
Θα έρθει μια κατώτερη ομάδα που θα παίξει σαν να μην υπάρχει αύριο όπως έκανε όλα τα χρόνια (πλην τριών ετών :lol: ).
Στην δύναμη το πάει ο αδύναμος αλλά δεν θα μου άρεσε να δω μια σοφτ ομάδα.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 15:45

Συμπάθα με, giapas, αλλά διαφωνώ με τα περισσότερα που έγραψες πιο πίσω και το μόνο που δεν μ έβγαλε η συνέντευξη του, είναι το "σκιάξιμο"...Μια χαρά τα λέει και όπως ακριβώς έχουν, σήμερα όμως, τα πράγματα...
Φυσικά και παραδέχεται ότι η ομάδα επιδέχεται βελτίωσης σε διάφορους τομείς, λέγοντας ότι γι αυτό είναι εδώ...

Αυτό που με σκιάζει εμένα και το χω ξαναγράψει, είναι ότι η στήριξη στον προπονητή του Π.Α.Ο.Κ., ειδικότερα επί Σαββίδη, αλλά και παλαιότερα (πλην της εποχής καρπούζα-ευροβολευτή), κερδίζεται μόνο μέσω ομαδικών νικών!

Εκτός αν θεωρούμε "στήριξη" το ότι δόθηκαν μπόλικα χρήματα για το "μπάι άουτ" του, ακόμα πιο μπόλικα για παίχτες, πριν όμως ακόμα έρθει αυτός για προπονητής και το ότι αμείβεται πλουσιοπάροχα, σχετικά με τον τέως...
Όλα αυτά, ναι μεν ισχύουν, αλλά αποτελούν επιλογές της διοίκησης, στο 100% και όχι στήριξη στον προπονητή!!!!

Βέβαιο είναι ότι χρειάζεται χρόνο, για να μπολιαστεί με την ομάδα και μια δημόσια-ρητή δήλωση του Προέδρου, με αποδέκτες όλους όσους "ανακατεύονται" με το αγωνιστικό τμήμα, εντός κι εκτός, ότι "αυτός είναι το αφεντικό"._
Αυτό τον βλέπω να ζητάει, αναφερόμενος στον προηγούμενο προπονητή και τις επιτυχίες του, σε αρκετά χρόνια...

Κανένας άσχετος δεν είναι, απ όσα ξέρουμε, ως τώρα, γι αυτόν, οπότε τι ρόλο παίζει αν κερδίσει τον ρούλη, την Κυριακή, την κούλα, την πιο άλλη και το κωλοκοτρονίτσι, την παράλλη, αν θέλουμε να φτιάξει ομάδα τριετίας?
Δεν πρέπει να ξεχνάμε, θεωρώ, ούτε εμείς, ούτε η διοίκηση, πόσες "ιδιαίτερες παραμέτρους" έχει η σούπα λίγδα!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:14

Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι δηλώσεις του...πολύ φιλοσοφία και από έργα στασιμότητα.
Μπορεί να λες ότι στόχος είναι να δώσεις μεγαλύτερη αξία στους ποδοσφαιριστές και στην ομάδα ( λες και μπορεί να ισχύει το αντίθετο) αλλά προς το παρόν και η αξία των ποδοσφαιριστών κινδυνεύει να πέσει ανησυχητικά λόγω έλλειψης ευρωπαϊκών παιχνιδιών αλλά και η αξία της ομάδας είναι πολύ κάτω σε σχέση με το τέλος της περσινής σεζόν.
Στις λεπτομέρειες κρίνεται η διαφορά σ αυτό το επίπεδο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14495
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:20

Προς το παρόν, αυτό ήταν αναπόφευκτο να συμβεί, όποιος προπονητής κι αν αναλάμβανε την ομάδα, έχοντας πολύ διαφορετική ποδοσφαιρική φιλοσοφία με τον προηγούμενο και μάλιστα μέσα σε μόλις 75 μέρες δουλειάς...

Αυτό δεν νομίζω να είναι άγνωστο ή απαράδεκτο, ούτε σε μας, τους οπαδούς, ούτε στην διοίκηση που τον επέλεξε!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:26

Σόρρυ αλλά δεν θεωρώ φυσιολογικό και αναπόφευκτο να μείνει ο αήττητος πρωταθλητής εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων από τον Αύγουστο από κάποια Μπρατισλάβα,ούτε το να έχω δεχτεί 12 γκολ σε 7 παιχνίδια.
Άλλα μπορώ να τα δεχτώ , αλλά τα παραπάνω όχι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14495
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:37

buffalobill4 έγραψε: Αλλα και ετσι να ηταν. Ωραια λογικη. Εγω δεν εχω δει τον Μιχαι. Ας παιξει 4 ματς στην θεση του Κρεσπο να τον δω. Ο Γαιτανιδης επισης. Ας τον δω κι αυτον αλλα 4 αντι του Ακπομ. Κριμα και εφυγε και ο Κατσε. Θα ηθελα να τον δω 4 επισημα αντι του Εσιτι.

Παλικάρι είσαι πολύ εριστικός και δεν μπορώ να κατανοήσω το γιατί. Το τι θέλω να πω δεν το καταλαβαίνει μόνον όποιος δεν θέλει να καταλάβει.
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90097
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:47

Ο καθένας "δέχεται" ό,τι εξυπηρετεί την προαίρεσή του απέναντι σε κάποιο πρόσωπο. Είτε μιλάμε για διοικούντα, είτε προπονητή, είτε ποδοσφαιριστή, είτε γυμναστή, είτε μασέρ. Κάποιους δεν τους απασχολεί το ότι ο Φερέιρα ανέλαβε μια ομάδα, που σχεδόν τρύπησε ταβάνι στην Ελλάδα, διαλύοντας κάθε προηγούμενο αγωνιστικό ρεκόρ της. Όφειλε να φροντίσει να τη συνεχίσει ως είχε. Αυτός επέλεξε, καθώς φαίνεται, άλλο δρόμο προσέγγισης της κατάστασης. Το αν η επιμονή του αυτή θα τον δικαιώσει είναι εξαιρετικά πρώιμο και παρακινδυνευμένο είτε να αποκλειστεί είτε να θεωρείται ως δεδομένο ότι το κάνει. Σημασία για εμένα έχει το αν, βάσει όσων έχει συζητήσει με τη διοίκηση, δεν αποκλίνει του πλάνου του από φόβο για τυχόν επισφάλεια της θέσης του. Προσελήφθη στον ΠΑΟΚ, με πολλά πολλά χρήματα, για να του δώσει τον χαρακτήρα, που αυτός πιστεύει ότι του αρμόζει. Ο Μπρανκο, κατά τη συνέντευξη παρουσίασης του Αμπέλ, υπενθύμισε πως αποκτήθηκε για 3 χρόνια. Τρια.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:47

renegade έγραψε:Σόρρυ αλλά δεν θεωρώ φυσιολογικό και αναπόφευκτο να μείνει ο αήττητος πρωταθλητής εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων από τον Αύγουστο από κάποια Μπρατισλάβα,ούτε το να έχω δεχτεί 12 γκολ σε 7 παιχνίδια.
Άλλα μπορώ να τα δεχτώ , αλλά τα παραπάνω όχι



Ενταξει δεν εχεις αδικο σε αυτο και γω του χρεωνω μεριδιο για τον αποκλεισμο ειδικα απο μπρατισλαβα επρεπε να της ριξουμε 5 γκολ εδω, κρατα ομως και μια υποσημειωση οτι με 50ρισια διαιτησια παλι θα περνουσαμε αν εδινε το πεντακαθαρο πεναλτι στον ντουγκλας
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Σεπ 2019, 16:49

renegade έγραψε:Σόρρυ αλλά δεν θεωρώ φυσιολογικό και αναπόφευκτο να μείνει ο αήττητος πρωταθλητής εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων από τον Αύγουστο από κάποια Μπρατισλάβα,ούτε το να έχω δεχτεί 12 γκολ σε 7 παιχνίδια.
Άλλα μπορώ να τα δεχτώ , αλλά τα παραπάνω όχι

Ούτε εγώ δέχομαι ότι ο Άγιαξ με πέρασε στο τσαφ, με 3 πέναλτι και με άλλα μέτρα και με άλλα σταθμά, αλλά..
Πολλοί θα λέγανε πολύ διαφορετικά πράγματα σήμερα, αν παίζαμε σε ομίλους, είτε CL, είτε EL, αλλά.........
Αυτό είναι το ποδόσφαιρο...Όλα μπαίνουν κι όλα χάνονται...Η μπάλα είναι πόρνη...κι άλλα πολλά παρόμοια...

Το ότι η ομάδα άλλαξε όλα τα πρόσωπα, στον νευραλγικό χώρο των χαφ, δίχως καλύτερους, εμένα κάτι με λέει...
Που και πάλι, όμως, θα ήθελα να την κρίνω ασφαλέστερα, περνώντας ακόμα 2-3 μήνες που θα δουλευτούν μαζί...

Δεν δέχομαι, όμως, με τίποτα, το γνωστό και μη εξαιρετέο: Δοκάρι και μέσα Θεός, δοκάρι κι έξω άχρηστος...
Ούτε καν για παίχτη, πόσο δε, μάλλον, για προπονητή, ειδικά του ΠΑΟΚ της σούπας λίγδας κι από τόσο νωρίς....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Κυρ 15 Σεπ 2019, 17:25

Με τον Άγιαξ έβαλε και σε μεγάλο βαθμό το χέρι του ο Άγγλος για να αποκλειστούμε.
Το να τα ρίχνουμε όμως στη διαιτησία για τον αποκλεισμό από τον ΟΓΑ της Σλοβακίας, πάει πολύ, να μην μικραίνουμε την ομάδα. Αν μείνουμε στον διαιτητή και σε μία φάση, δεν βλέπουμε τα λάθη μας, είναι όλα καλά και οι άλλοι μας φταίνε και θα κυνηγάμε μια ζωή την ουρά μας. Ο αποκλεισμός από το Eu.L. οφείλεται στα δικά μας λάθη και ας μην κάνουμε λόγο γι αυτό πλέον, πονάει και θα μας κυνηγάει για πολύ.
Φυσική κατάσταση: είναι ο ορισμός της ταχυδύναμης που έχουν οι παίκτες όσο προχωράει ο χρόνος σε ένα αγώνα και μια αγωνιστική περίοδο. Και στις μέρες αυτές η ομάδα μας ΔΕΝ έχει φυσική κατάσταση, ίσως, ούτε τη στοιχειώδη. Το βλέπουμε όταν ο Άκπομ στο β΄κάνει μία κούρσα 20 μέτρων και την τελειώνει με αδύναμο σουτ, το βλέπουμε στον αφάνα που από το 30΄δεν έχει αναπνοές, στον Εσίτι στο β΄, στον Λημνιό που σε κάποιες φάσεις δεν έχει επιστροφές. Δεν είναι οι θλάσεις που μπορεί να έχουν σχέση και με το μυικό σύστημα. Ελπίζω να το δουν και η ένταση των προπονήσεων στον τομέα αυτόν να αυξηθεί και υπάρχουν όλα τα σύγχρονα προπονητικά μέσα να μην πιαστούν οι αθλητές.
Διαχείριση: διαβάζω την άποψη πως τον Ίγκνανσον τον έκανε τρελό ο Καμαρά. Μόνο που ο Ισλανδός είχε τότε μόλις έλθει στην ομάδα από Ρωσία, από διακοπή πρωταθλήματος και ήταν νομίζω ο πρώτος του αγώνας. Ευκαιρίες ουσιαστικές έκτοτε δεν πήρε. Να θυμίσω ότι ο Βαρέλα στον πρώτο χρόνο του είχε χαρακτηριστεί λαθέρ και θυμηθείτε τα λάθη του στο α΄ ματς με Παναιτωλικό και το αυτογκόλ με την ε.ο. στον Πειραιά. Πήρε όμως τις ευκαιρίες όλο τον χρόνο και δικαιώθηκε τα επόμενα δύο.
Ο Στοχ κρίνεται με δύο δεκάλεπτα που έπαιξε με Άγιαξ και Σλόβαν όταν όλη η ομάδα είχε καθήσει; Έλεος!
Ο προπονητής σαφώς και πρέπει να πάρει τον χρόνο του. Μόνο που προπονητής των δύο εκατομμυρίων πρέπει να καταλάβει πως το 4-4-2 με κορυφή ρόμβου τον Εσίτι και φορ τον Πέλκα δεν ταιριάζει στην ομάδα και έχει μπερδέψει τους παίκτες. Το να παίζουν ψηλά οι κεντρικοί αμυντικοί μας τους εκθέτει μαζί και όλη την ομάδα. Να κάνεις πιο επιθετική την ομάδα, αλλά δεν αλλάζεις το σύστημα άρδην με τα ίδια πρακτικά εργαλεία. Όσο για το ποσόν που δαπανήθηκε για το buy out και για το ετήσιο συμβόλαιο, υπερβολικά τα βρίσκω, αλλά ας περιμένουμε τον χρόνο να είναι ο πρώτος κριτής και γι αυτό και δεύτεροι εμείς.
Τελευταία επεξεργασία από Γερασίμου και Κυρ 15 Σεπ 2019, 17:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες