Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Kevin » Πέμ 10 Οκτ 2019, 13:08

ΟΚ δεκτό ότι ο προπονητής βλέπει όλες τις προπονήσεις και ξέρει περισσότερα απ' τον οποιοδήποτε οπαδό, κι ότι (θεωρητικά) ξέρει πολύ καλά το ρόστερ της ομάδας. Αυτό σημαίνει ότι έχει το αλάθητο; Δηλαδή το ότι χρησιμοποίησε τον Βαρέλα μετά από τραυματισμό με ελάχιστες προπονήσεις αντί του διαθέσιμου Ίγκι είναι νορμάλ; Ή αν χρησιμοποιεί κάποιους παίχτες σε λάθος θέσεις; Επαγγελματίες προπονητές δεν είμαστε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο Άμπελ και ο κάθε Άμπελ έχει το αλάθητο ή ότι είναι ο Φέργκιουσον με την απίστευτη εμπειρία και γνώσεις. Σε φόρουμ είμαστε, κριτική κάνουμε (σε λογικά πλαίσια) και φαντάζομαι ότι αρκετοί έχουν ενστάσεις μιλώντας καθαρά αγωνιστικά.
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 10 Οκτ 2019, 13:49

Θα προτιμούσα πάντος με το σύστημα που παίζουμε να έπερνε 'πόδι' ο Kaddouri(που για εμένα είναι ασήμαντος στην ομάδα το έχω ξαναγράψει) παρά ο Stoch και να χωρούσε και με την επιστροφή του Αρχηγού να τον βάζει στα φτερά και τον Γιαννούλη αρ.μπακ
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 10 Οκτ 2019, 14:46

gika έγραψε:Μα κρίνεις χωρίς να έχεις όλα τα στοιχεία. Επιμένεις για Στοχ. Και πως είσαι σίγουρος ότι δεν είναι χειρότερος του Ζαμπά αφού δεν τον έχεις δει; Να τον βάλουμε για να μη παίξει καλά, να χάσει ο ΠΑΟΚ βαθμούς, να πούμε είχε δίκιο ο προπονητής; Κι ας χάσουμε το πρωτάθλημα;

Αν κάποιος από εδώ παρακολουθεί και τις προπονήσεις ας μας πει τη γνώμη του. Ο Άμπελ που τους έχει δει όλους αρκετά μας δείχνει τι πιστεύει. Πως γίνεται μια άποψη που στηρίζεται σε υποθέσεις να είναι τόσο ισχυρή;


Δηλαδή ο από χιαστούς Μάου βγάζει μάτια στις προπονήσεις? Είναι εμφανώς έτοιμος? Δεν είναι ρίσκο που τον βάζει να έρθει Χ το ματς και να χάσεις το πρωτάθλημα?

Είναι ρίσκο, και καλά κάνει ο αμπελ και ρισκάρει για να κερδίσει το ρόστερ έναν παικταρα.
Τον Μάου δεν τον είχε και από πέρυσι παίκτη. Δεν έχει προσωπική άποψη. Με τον στοχ έχει 10πλασιες ώρες προπονήσεων και έχει πιο ολοκληρωμένη εικόνα για τον παίκτη.

Δεν του κάνει ο παίκτης? Δεν μαρκάρει? Δεν έχει τακτική παιδεία? Τρίχες κατσαρες, πράσινα άλογα κτλ κτλ.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 10 Οκτ 2019, 14:56

sourmenetes έγραψε:
renegade έγραψε:Το τελευταίο είναι όλη η αλήθεια για τον φετινό ΠΑΟΚ
Μια ομάδα που μέχρι το παιχνίδι με τον Ατρόμητο ο μόνιμος εκτελεστής στημένων ήταν ο πελκας.
Μια ομάδα που μέχρι σήμερα οι καλύτεροι τις παίκτες είναι ο Γιαννούλης που παίζει γιατί μας έκλασε ο κοεντραο και γιατί ο τ.δ προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να φέρει κάποιον άλλον.
Και ο μισιτς που από Νο 5 στα χαφ, καταλάθος μετά από τραυματισμούς μπήκε και έπαιξε κ είναι ο σούπερ.

Ο στοχ θα παίξει μόνο οταόταν ο προπονητής νιώσει ότι είναι Καβάλα στο άλογο.

Όλα τα παραπάνω δεν είναι μομφή στον προπονητή αλλά σε αυτόν που θα έπρεπε να τον βοηθήσει να μάθει πιο γρήγορα την ομάδα
Ο γιαννουλης δεν έπαιξε κατά τύχη. Αν καιγόταν θα φέρναμε αρ.μπακ όπως και φέρανε αμ. Χαφ 5 μέρες πριν τον αγιαξ.

Σίγουρα κάποιες συγκυρίες τον βοηθάνε αλλά και κάποιες άλλες τον μαμησανε. Αλλά το ποδόσφαιρο έτσι είναι. Το θετικό για μένα είναι ότι ο προπονητής προσαρμόζει και προσαρμόζει και την ομάδα.

Το θετικό είναι ότι η ομάδα αρχίζει και ξεπερνάει την αλλαγή προπονητή και συνηθίζει στα θελω του φερειρα.

Λάθη θα γίνουν και πάντα θα γίνονται.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σόρρυ σουρμε αλλά ο Γιαννούλης είναι σήμερα βασικός γιατί ο κοεντραο ήρθε και τελευταία στιγμή αποφάσισε να μην υπογράψει.

Όσο για τα χαφ, τ.δ πήρε την απόφαση να φέρει δύο παίκτες βάσης και αυτή τη στιγμή έχουμε τρεις για μια θέση χωρίς να υπολογίζεται ο βερμπλουμ.
Και μιλάμε για δύο αγορές με πάνω από τρία εκατομμύρια έκαστος
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 10 Οκτ 2019, 15:07

Άλλο πράγμα ήθελα να τονίσω. Αν καιγοντουσαν για αρ. Μπακ θα φέρναμε άλλον πέρα του κόεντραο.

Τον είδε, του έκανε για αυτό και του έδωσε αυτόν το ρολόγλ. Για το γιαννουλης μιλάω.

Το αν είναι σωστές οι μεταγραφές δεν είπα κάτι. Σίγουρα στα χαφ υπάρχει θέμα.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 10 Οκτ 2019, 15:19

Μέχρι πριν τα ματς με Άγιαξ ο ΠΑΟΚ έψαχνε αριστερό Μπακ.
Μετά ο Γιαννούλης έκανε ματσαρες με μία τοπ ομάδα και ήταν λογικό πλέον να στηριχθεί.
Το παραπάνω το τονίζω ως αντίλογο στο ο προπονητής τους βλέπει στην προπόνηση και κρίνει.
Και τον μισιτς τον έβλεπε στην προπόνηση και τον είχε κάτω από τους δύο νεοαποκτηθεντες χαφ, μέχρι που μπήκε αναγκαστικά και έβγαλε μάτια.
Γενικά είμαι της γνώμης ότι έγιναν πολλά λάθη στην αξιολόγηση των παικτών, των χαρακτηριστικών τους και των δυνατοτήτων τους.
Ο μεγαλύτερος υπεύθυνος για μένα βέβαια είναι ο τ.δ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 10 Οκτ 2019, 16:28

Θου Κύριε ...
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 10 Οκτ 2019, 16:31

gika έγραψε:Μα κρίνεις χωρίς να έχεις όλα τα στοιχεία. Επιμένεις για Στοχ. Και πως είσαι σίγουρος ότι δεν είναι χειρότερος του Ζαμπά αφού δεν τον έχεις δει; Να τον βάλουμε για να μη παίξει καλά, να χάσει ο ΠΑΟΚ βαθμούς, να πούμε είχε δίκιο ο προπονητής; Κι ας χάσουμε το πρωτάθλημα; ;


Ναι ρε γκικα θα παιξει 1 ημιχρονο ο Στοχ των 8 του τσου λου και θα χασει ο ΠΑΟΚ τ πρωταθλημα. Κι εγω σου λεω οτι επιμενοντας στον καντουρι χασαμε 4 βαθμούς αρα και το πρωταθλημα. Ωραιο επιχειρημα?
Dimg4
 

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 10 Οκτ 2019, 16:47

Το έχετε παραξηλώσει.
Έχει διακοπή και δεν έχετε με τι να ασχοληθείτε;;

Ο Kimγιάκος Μαρινάκης ασυδοτεί κι εμείς λέμε για τον Jaba, τον Λάμπρου και τον Fereira!!
Είπα κι εγώ τα παράπονά μου, εξέφρασα την εμπάθειά μου για τον Jaba, αλλά ένα-δυο ποστς, φτάνει πια!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 10 Οκτ 2019, 16:49

Καλά τους λες ρε. Παλιοτσόχλανοι, να πούμε!!!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 10 Οκτ 2019, 16:53

8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 10 Οκτ 2019, 17:01

danirifle έγραψε:η μόνη εξήγηση που δίνω, είναι το ότι ο σλοβάκος ίσως είναι κάκιστος τακτικά στο συγκεκριμένο σύστημα

επίσης, αν επανέλθει ο βιερίνια και μπει αριστερό εξτρεμ (δε νομίζω να αφήσει έξω το γιαννούλη), τότε ο στοχ δε θα δει ποτέ 11άδα

Ο Γιαννουλης θα χρειαστει ανασες. Ηδη χρειαζεται. Ποιος θα τον αντικαταστησει;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89838
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 10 Οκτ 2019, 17:09

Τι ανάσες να χρειαστεί ένας 23χρονος που παίζει ένα παιχνίδι την εβδομάδα;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 10 Οκτ 2019, 17:20

Πήγε στην εθνική Μυκόνου και γλύτωσε μερικές μέρες προπονήσεις Abel ο Γιαννούλης. Θα τις πάρει εκεί τις ανάσες του! :mrgreen: :twisted:
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3460
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 10 Οκτ 2019, 17:21

Διαβασα οτι ο τραυματισμος του οφειλεται σε κουραση.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89838
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες