Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:15

Ο Λημνιος βελτιώνεται καθε χρονο. Και αγωνιστικα αλλα και σε νουμερα. Το κακο ειναι πως η εξελιξη του ειναι πολυ πολυ αργη. Πρεπει να εχει ανταγωνισμο και η αποκτηση εξτρεμ που θα κανει τη διαφορα ειναι επιτακτικη.

Με Μεταγραφαρα-Στοχ-Ζαμπα-Λημνιο και 5ο εξτρεμ/3ο Επιθετικο τον Τζολη ειμαστε πολυ καλα.

Το να πωληθει με 1,5-2 εκατομμυρια ο Λημνιος δε θεωρω πως ειναι καλη κινηση. Γιατι στην παρουσα φαση παραπανω δεν πιανει.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7705
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:16

Όχι στην ισοπέδωση

Η πιο σωστή κουβέντα.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:28

Δίδυμο φορ στον ΠΑΟΚ δεν μπορούν να είναι ο Ακπομ και ο Σφιντέρσκι.
Κανένας τους δεν είναι κλάση σκόρερ, ο Πολωνός μάλλον το έχει περισσότερο με το γκολ αλλά δεν μπορεί να παίξει μόνος στην κορυφή, ο Άγγλος είναι περισσότερο κινητικός με και χωρίς την μπάλα αλλά δεν έχει σκοράρισμα.
Και οι δύο είναι υπό μία πολύ ευρεία έννοια πρότζεκτ και δεν μπορείς να έχεις δύο τέτοιους άρα κάποιος πρέπει να φύγει για να έρθει κάποιος που να το έχει με το γκολ και φυσικά κάθε άλλο παρά εύκολο είναι βρεις τέτοιο αλλά πρέπει.
Δεν ξέρω τι εννοείς με τη λέξη ισοπέδωση αλλά Μαουρίτσιο Μπίσεσβαρ Λημνιός και οι δύο τερματάδες (με κωμικές, διαφορετικού στυλ εμφανίσεις κάτω απ' τα δοκάρια) για μένα είναι must να αποχωρήσουν.

Και για να είμαι απολύτως ειλικρινής πλην Μίσιτς, Γιαννούλη και Κρέσπο δεν θα με στεναχωρούσε καμία άλλη αποχώρηση απ' την ομάδα.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:39

φορ και δεκαρι θελουμε παικτες στο 1.5 εκ καθαρα με οτι αυτο σημαινει για την ποιοτητα τους. ιδανικα θα ηθελα Carlos Eduardo και Bafetimbi Gomis (ναι, στα 30 και στα 34) απο τον Ραζβαν. ακομη και το 1.5 βεβαια λογικα ειναι λιγο για να το σκεφτουν.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 30 Ιουν 2020, 12:51

Bono. έγραψε:Δίδυμο φορ στον ΠΑΟΚ δεν μπορούν να είναι ο Ακπομ και ο Σφιντέρσκι.
Κανένας τους δεν είναι κλάση σκόρερ, ο Πολωνός μάλλον το έχει περισσότερο με το γκολ αλλά δεν μπορεί να παίξει μόνος στην κορυφή, ο Άγγλος είναι περισσότερο κινητικός με και χωρίς την μπάλα αλλά δεν έχει σκοράρισμα.
Και οι δύο είναι υπό μία πολύ ευρεία έννοια πρότζεκτ και δεν μπορείς να έχεις δύο τέτοιους άρα κάποιος πρέπει να φύγει για να έρθει κάποιος που να το έχει με το γκολ και φυσικά κάθε άλλο παρά εύκολο είναι βρεις τέτοιο αλλά πρέπει.
Δεν ξέρω τι εννοείς με τη λέξη ισοπέδωση αλλά Μαουρίτσιο Μπίσεσβαρ Λημνιός και οι δύο τερματάδες (με κωμικές, διαφορετικού στυλ εμφανίσεις κάτω απ' τα δοκάρια) για μένα είναι must να αποχωρήσουν.

Και για να είμαι απολύτως ειλικρινής πλην Μίσιτς, Γιαννούλη και Κρέσπο δεν θα με στεναχωρούσε καμία άλλη αποχώρηση απ' την ομάδα.


Λημνίος, Πασχαλάκης δεν φεύγουν με τίποτα και έχουν να προσφέρουν. (Τους ισοπέδωσες)
Επίσης ο Ρέυ θα κριθεί. Εσύ τον θεωρείς ότι είναι για βασικό με φανέλα στο σπίτι μόλις γυρίσει.

Σφιντέρσκι και Άκπομ είναι 23 ακαι 24 χρονών. Μια καλή χρονιά να κάνουν θα τους πουλήσεις. Η περίοδος είναι μεταβατική δεν μπορώ να τους κρίνω τόσο άσχημα.

Αυτό που λέω είναι ότι η απόδοση ενός παίκτη δεν εξαρτάται μόνο από την τωρινή στιγμή και ειδικά με αποφάσεις κάτω από μια δύσκολη στιγμή για την ομάδα. Οι παίκτες όλοι έχουν καλά τεχνικά χαρακτηριστικά. Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα όσον αφορά την φυσική τους κατάσταση. Δεν μπορείς να τα ξηλώσεις όλα. Μείωσε κάποια συμβόλαια, δώσε καλύτερους και πιο σωστούς ρόλους μέσα στην ομάδα, βελτιώσε προπόνηση και διώξε τα παιδιά που δεν προσφέρουν καθόλου ή δε θέλουν άλλο και θέλουν μια αλλαγή.
Πιο εύκολα βελτιώνεις κάτι, παρά το φτιάχνεις από το 0, άσε που έχει μικρότερο κόστος και θα έχει πιο γρήγορα αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:06

Εξτρεμ που δεν έχει τρίπλα, ασίστ και γκολ ισοπεδώνεται μόνος του, δεν χρειάζεται την δική μου βοήθεια.
Ακόμα και προχθές που μπήκε για ένα δεκάλεπτο σαν παλαίμαχος έδειχνε.
Τρία χρόνια παίζει στον ΠΑΟΚ, δεν είναι πιτσιρίκος πχ Τζόλης να ελπίζω σε βελτίωση.
Ο δε Πασχαλάκης....τέρμα που η μπάλα μοιαζει με αυγό και φοβάται να την πιάσει, που οι έξοδοι είναι εφιάλτης και που παίζει διαρκώς μέσα απ' την γραμμή του τέρματος, μου φέρνει κάτι σε κωμικό και οπωσδήποτε μου θυμίζει τον Τοχούρογλου μόνο που εκείνος ήταν και κάπου 20-25 πόντους πιό κοντός και πρόεδρο είχαμε τον Μπατατούδη στις αφραγκίες του.
Αν το να διώξεις 5-6 παίκτες θεωρείται ισοπέδωση, στα δικά μου μάτια απλά θεωρείται δικαιοσύνη με βάση του ότι είδα όλη την φετινή σεζόν.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:20

Την προηγούμενη χρονιά Πασχαλάκης και Πρίγιοβιτς, ιδίως στον πρώτο γύρο έδωσαν βαθμούς. Ισοπέδωση είναι να θεωρείς άχρηστο τον Πασχαλάκη, έναν τερματοφύλακα που ξέρεις ότι στη μέρα του σου δίνει βαθμούς. Ο Λημνιός φέτος αύξησε τις μετοχές του με τα συνεχή παιχνίδια και έγινε βασικός και στην εθνική ομάδα. Ας μην ξεχνάμε ότι είναι μόλις 22 και ότι φέτος σχεδόν όλη τη χρονιά έπαιζε μόνος του την δεξιά πλευρά...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό left back » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:28

Ακόμα να αποφασίσει ο Βιερίνια;
left back
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ 10 Αύγ 2019, 13:12

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:34

Bono. έγραψε:Εξτρεμ που δεν έχει τρίπλα, ασίστ και γκολ ισοπεδώνεται μόνος του, δεν χρειάζεται την δική μου βοήθεια.
Ακόμα και προχθές που μπήκε για ένα δεκάλεπτο σαν παλαίμαχος έδειχνε.
Τρία χρόνια παίζει στον ΠΑΟΚ, δεν είναι πιτσιρίκος πχ Τζόλης να ελπίζω σε βελτίωση.
Ο δε Πασχαλάκης....τέρμα που η μπάλα μοιαζει με αυγό και φοβάται να την πιάσει, που οι έξοδοι είναι εφιάλτης και που παίζει διαρκώς μέσα απ' την γραμμή του τέρματος, μου φέρνει κάτι σε κωμικό και οπωσδήποτε μου θυμίζει τον Τοχούρογλου μόνο που εκείνος ήταν και κάπου 20-25 πόντους πιό κοντός και πρόεδρο είχαμε τον Μπατατούδη στις αφραγκίες του.
Αν το να διώξεις 5-6 παίκτες θεωρείται ισοπέδωση, στα δικά μου μάτια απλά θεωρείται δικαιοσύνη με βάση του ότι είδα όλη την φετινή σεζόν.

Συμφωνώ 100% . Πρέπει να αφήσουμε συναισθηματισμούς στην ακρη είναι επαγγελματίες κ αμοιβονται δυσανάλογα
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1725
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 30 Ιουν 2020, 14:56

makispaspartou έγραψε:Ισοπέδωση είναι να θεωρείς άχρηστο τον Πασχαλάκη, έναν τερματοφύλακα που ξέρεις ότι στη μέρα του σου δίνει βαθμούς. Ο Λημνιός φέτος αύξησε τις μετοχές του με τα συνεχή παιχνίδια και έγινε βασικός και στην εθνική ομάδα. Ας μην ξεχνάμε ότι είναι μόλις 22 και ότι φέτος σχεδόν όλη τη χρονιά έπαιζε μόνος του την δεξιά πλευρά...

Εντάξει φίλος, ένα πρωτάθλημα πέρασε και όχι βαθμούς δεν σ έδωσε αλλά έκανε τραγικά λάθη και έχασες βαθμούς απ' αυτόν. Άλλωστε ο ρόλος κάθε τερματοφύλακα αυτός είναι, να σώζει καταστάσεις, αλλιώς θα βάζαμε κώνους μέσα στο τέρμα.
Αν φέτος εσύ είδες να παίζει αυτόν τον ρόλο ή τον Λημνιό να ανεβάζει τις μετοχές του, μάλλον βλέπουμε πολύ διαφορετικά το ποδόσφαιρο οπότε δεν έχει νόημα περαιτέρω κουβέντα.
Ας τους κρατήσουμε όλους και τον Μπισεσβαρ και τον Μαουρίτσιο γιατί μας πήραν πέρυσι το πρωτάθλημα, όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 30 Ιουν 2020, 15:07

Σίγουρα βλέπουμε διαφορετικά το ποδόσφαιρο. Εγώ θεωρώ φέτος νούμερο ένα φταίχτη τον προπονητή για την μη επίτευξη των στόχων. Θεωρώ ότι το roster με τα θετικά και τα αρνητικά που έχει ήταν το καλύτερο στην Ελλάδα και ο προπονητής το έκανε να παίξει πολύ κάτω από τα standar του. Αντίθετα ο γάβρος έπαιξε πολύ πάνω από την αξία του roster του. Ναι και ο Μαουρίτσιο με λογικά χρήματα είναι πολύ καλή περίπτωση να παραμείνει στο roster. Και τον Biseswar με μία κακή χρονιά που δεν έτυχε της διαχείρισης που είχε με Λουτσέσκου δεν τον απαξιώνω. Για μένα η πρώτη αλλαγή πρέπει να είναι ο προπονητής. Και η δεύτερη να είναι η προσθήκη στα χαφ ταχυδύναμης και ποιότητας..
Αυτά...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 30 Ιουν 2020, 15:14

makispaspartou έγραψε:Σίγουρα βλέπουμε διαφορετικά το ποδόσφαιρο. Εγώ θεωρώ φέτος νούμερο ένα φταίχτη τον προπονητή για την μη επίτευξη των στόχων. Θεωρώ ότι το roster με τα θετικά και τα αρνητικά που έχει ήταν το καλύτερο στην Ελλάδα και ο προπονητής το έκανε να παίξει πολύ κάτω από τα standar του. Αντίθετα ο γάβρος έπαιξε πολύ πάνω από την αξία του roster του. Ναι και ο Μαουρίτσιο με λογικά χρήματα είναι πολύ καλή περίπτωση να παραμείνει στο roster. Και τον Biseswar με μία κακή χρονιά που δεν έτυχε της διαχείρισης που είχε με Λουτσέσκου δεν τον απαξιώνω. Για μένα η πρώτη αλλαγή πρέπει να είναι ο προπονητής. Και η δεύτερη να είναι η προσθήκη στα χαφ ταχυδύναμης και ποιότητας..
Αυτά...


Καλά τα λες.
Όλα θα φανούν του χρόνου. Σίγουρα όλοι πρέπει να πάρουν τις ευκαιρίες που τους αναλογούν.
Φέτος δεν είναι ότι μείναμε 20 βαθμούς πίσω, ούτε ότι χάναμε όλα τα ματς με κάτω τα χέρια.
Απλά δεν είχαμε αυτό που μας έκανε πρωταθλητές πέρσυ, καθαρό μυαλό, καλή φυσική κατάσταση και αποδοτικότητα σε άμυνα και επίθεση. Που μπορεί να είναι και σε μεγάλο βαθμό θέμα συγκέντρωσης. Μιλάμε φέτος γίναν πράγματα από την φαντασία του Stephen King.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 30 Ιουν 2020, 16:18

Δεν ξέρω για εσάς αλλά η μη ανακοίνωση της επέκτασης του συμβολαίου και (κυρίως) του Βιεϊρίνια μου προκαλεί άσχημη εντύπωση. Δεν μπορώ να ξέρω τα τι και πώς. Για αυτό προσπαθώ να αποφύγω να γράψω καμιά βαριά κουβέντα. Ας περιμένω μερικές ώρες ακόμα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 30 Ιουν 2020, 16:20

υπομονη navi! :)
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kos » Τρί 30 Ιουν 2020, 16:24

Ζητάει κλειστό συμβόλαιο για 20 μέρες και του δίνουν 10+10
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης