Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 15:29

34 και 6 μηνών σε λίγες μέρες, με παλαιότερο αχίλλειο, με 3 χιαστούς και μπόλικα κιλάκια καλοπέρασης, δεν τον υπολογίζεις, χωρίς ρίσκο για παραπάνω από 1.000 λεπτά ποιοτικής προσφοράς κι αυτό, με μεγάλη προσπάθεια...

Σκεφθείτε αν θα θέλατε έναν τέτοιο παίχτη, δίχως το εν λόγω ονοματεπώνυμο κι αν ναι, πόσα θα του χαλαλίζατε..
Μετά, προσθέστε και ένα 30%, λόγω "υπεραξίας", ως "σημαία" και βρείτε, εύκολα, τι πρόταση πρέπει να του γίνει...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 15:34

buffalobill4 έγραψε:
obanebane έγραψε::mrgreen:

Μπανε δεν με ξενίζει τίποτα στην λειτουργία της παε. Αν σε κάτι είναι συνεπής (πέρα από τις πληρωμές σε όλα της τα στελέχη) είναι στην μη ύπαρξη πλάνου. Προφανώς και δεν περίμενα αυτά τα γεγονότα για να κρίνω.


Δε διαφωνώ ρε,αλλά πάνω σε αυτό τοποθετήθηκες γι'αυτό και απάντησα, να μην τους χρεώσουμε και έξτρα,αρκετά έχουν στην πλάτη τους. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 29 Ιουν 2020, 15:47

Θα μου πειτε ειναι ηθικη ηττα να φυγει ο Αντρέ με αυτον τον τροπο.

Από την άλλη, Αντρε ακουμε και Αντρε δεν βλεπουμε. Εδώ και πόσες μέρες κάνει ατομικό.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 16:15

Gospi έγραψε:
obanebane έγραψε:Gospi ,πιστεύω ότι τα 800 ο ΠΑΟΚ του τα δίνει, ίσως να του δίνει και περισσότερα,το θέμα είναι τι ζητάει ο παίχτης.
Εγώ διαφωνώ μαζί σου για παγκιτη Βιερινια,οπως και για τα λεφτά που αναφερεις,μια χαρά πιστεύω ότι μπορεί να διεκδικήσει θέση βασικού και πως τα χρήματα αύτα τα αξίζει.
Από εκεί και πέρα είναι καθαρά στο χέρι του να δουλέψει στην προετοιμασία γιατί την ποιότητα την έχει και τα χρόνια δεν τον πήραν,έστω και με αυτόν τον δύσκολο τραυματισμό.

Μακαρι να επιβεβαιωθεις αν παραμεινει, αλλα η ιστορια εχει δειξει πως δεν ειναι και πιο συνεπης παιχτης τοσο διατροφικα, οσο και σε επιπεδο εκγυμνασης...
Μετα το διμηνο του κορωνοιου ειναι εμφανως πεσμενος, και πολυ φοβαμαι οτι του χρονου θα σερνεται...
Μακαρι να εχω αδικο και να κανω κωλοτουμπα!



Αν πρόσεξες έγραψα ότι είναι στο χέρι του,εννοείται ότι βλέπω και εγώ αυτά που αναφέρεις (και ποιός δεν τα βλεπει;)
Δε νομίζω όμως να ανανεώσει για μια διετία με την ομάδα και να επαναπαυτει στο συμβόλαιο του.
Αν ήταν άλλος ούτε καν θα έμπαινα σε κουβέντα, αλλά μιλάμε για τον αρχηγό των τίτλων και με δεδομένο ότι θα τον ενδιαφέρει η υστεροφημία του άλλα και η συνέχεια του στον ΠΑΟΚ από άλλο πόστο,συν το γεγονός ότι έχει αποφασίσει να ζήσει μόνιμα στην θεσ/νίκη,θα τον κάνουν να τα δώσει όλα και από εκεί και πέρα εξαρτάτε αποκλειστικά από το σώμα του.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 29 Ιουν 2020, 16:41

Διαβάζω για ανανέωση στον ουαρντα και μια ακόμη ευκαιρία. Μυαλό δεν βάζουμε τελικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14495
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Ιουν 2020, 16:47

Ξερεις τι σημαινει η ανανεωση Ουαρντα?
Σφιχτο μπατζετ και ελλειψη στοχων μεταγραφικα...
Το ολο κλιμα ψιλοβρωμαει λευκή πετσέτα στα μεταγραφικα...
Αρχισαν τα παπαφαλακια να μας λεν πως ακομη κι αν φυγει ο Ινγκασον δεν χρειαζεται να φερεις αλλον γτ εχεις τοσους... Μαλιστα επαιξε η ατακα σε ραδιο, σιγα την θεση του κεντρικου αμυντικου, και εγω παιζω!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 29 Ιουν 2020, 16:52

Ο καθένας μεταφράζει τα πράγματα με την δική του ματιά.
Εσύ λες για λευκή πετσέτα στα μεταγραφικά,εγώ λέω ότι ο τύπος που κάνει τον προπονητή είδε τον ουαρντα και τον θεωρεί ιδανικό για την θέση του ερμαφρόδιτου αριστερου εξτρέμ.
Όσο για τα στοπερ, ακόμα και αν πωληθεί ο ινγκι θα είναι έγκλημα η αγορά παίκτη την στιγμή που υπάρχει ο μιχαι και ο μιχογεβιτς
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14495
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 16:59

Αν τη θέση του Ινγκασον την έπαιρνε ο Μιχογεβιτς και έμπαινε ένα 2αρακι+ τα χρήματα από το συμβόλαιο του Ισλανδου στο ταμείο, καθόλου δεν θα με χάλαγε.
Ο ΠΑΟΚ θέλει αντι Μαουρισιο,αντί Μπισεσβαρ, και φορ κανόνι.
Αν πάρει τρεις παιχταράδες (καλύτερους τέλος πάντων από αυτους) αυτόματα ανεβάζει επίπεδο.
Αν βρει και έναν αντι Λημνιο όλα καλά όλα ανθηρά.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:06

Εδώ που τα λέμε ο ινγκασον αν φέρει καλά λεφτά προφανώς και να πουληθει. Όχι ότι δεν εινσι καλός κλπ. Μια χαρά είναι. Αλλά για τα λεφτά που στοίχισε και αυτά που παίρνει δεν δίνει το κάτι παραπάνω. Δηλαδή η διαφορά μιχαι ινγκασον δεν είναι επ ουδενί 3.5 μύρια συν διαφορά μισθών.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:13

Γενικα παιδια δεν πληρωνεις αυτα και μονο αυτα που κανει ενας ποδοσφαιριστης στο γηπεδο μεσα.

Πληρωνεις και τις εμπειριες του, τις παραστασεις του, την σταση του στα αποδυτηρια, τα ηγετικα χαρακτηριστικα που μπορει να εχει, ειναι πολλα πραγματα. Το λεω με αφορμη την συγκριση Μπιλ αναμεσα σε Μιχαι και Ιγκι, στην οποια μαλλον συμφωνω οτι η διαφορα που υπαρχει στα λεφτα που παιρνει ο καθενας, ειναι πολυ μεγαλη σε σχεση με οτι βλεπουμε στο γηπεδο.

Απλα δεν ειναι μονο αυτο.

Για τα μεταγραφικα, σιγουρα δεν ηταν τυχαιο το αρθρο που ανεβηκε στο Repress πριν κανα 10ημερο που μιλουσε μονο για ελευθερους στην μεταγραφικη περιοδο που ερχεται. Και να πω την αληθεια δεν μου φαινεται καθολου περιεργο.

Στην αγορα των ελευθερων ομως πρεπει να εισαι γρηγορος και συγκεκριμενος.
Θα επρεπε ηδη να εχουν κλεισει παικτες οι οποιοι απο αυριο μενουν ελευθεροι.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:24

433
Ρευ ή μεταγραφή
Ματος,Βαρελα,Κρεσπο,Γιαννούλης
Εσιτι,μεταγραφή,Καντουρι
Ζαμπα,φορ κανόνι,Στοχ

Πασχαλακης
Ροντριγκο, Μιχαι,Μιχαηλίδης,Βιερινια
Αουγκουστο,Πελκας,Μίσιτς
Μεταγραφή (Με την προοπτική να πάρει τη θέση Ζαμπα όταν πουληθεί,εν δυνάμει βασικός δηλαδή) Σφιντερσκι,Τζολης.

22 παίχτες μέχρι εδώ,οι υπόλοιποι 6 του 28μελους ροστερ από ακαδημίες συν τον Μιχογεβιτς που θα του έδινα ευκαιρία.


Πωλήσεις:Ινγκασον,Λημνιος,Ακπομ,Λαμπρου,Μπισεσβαρ και Ρευ αν αποκτηθεί άλλος,θα προτιμούσα μεταγραφή.
Αποδεσμεύσεις: Ουαρντα,Κατσε,Βερνμπλουμ,Μουλεν,Ζιφκοβιτς.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:35

ο Ινγκασον κοστισε 4 μυρια για το 70%...
Δυσκολα θα βρεθεί κορόιδο να δωσει τετοια λεφτα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:36

Και άλλη ευκαιρία στον Ουαρντα..
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει φέτος...
Ειλικρινά ώρες ώρες νομίζω πως μας τρολλαρουν, αλλά δυστυχώς είναι η αλήθεια..
Μήπως να αποδεχτούμε σιγά σιγά ότι στόχος του χρόνου είναι η 3η θέση;;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:36

Ιγκασον και Βαρελα παιζουν στην ιδια θεση. Θεωρητικα αν χασουμε εναν απο τους δυο δεν θα μιλαμε για αποδυναμωση, γιατι θα παμε με Βαρελα ή Ιγκασον και διπλα τους τον Κρεσπο. Ειναι πολυτελεια να ειναι στο παγκο ενας απο τους δυο και ταυτοχρονα ειναι χαζο να συνεχισουμε και του χρονου με βασικους δυο στοπερ που το αριστερο το εχουν μονο για να περπατανε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6360
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:42

Απορω γτ το καλοκαιρι εμεινε ο Βαρελα οταν ειχαμε δωσει 4 μυρια για τον Ινγκασον π παίζει στην ιδια θεση...
Ινγκασον Μαου, Μπισε, σβιντ, γιαννουλης θα χαιρετίσουν, λεω εγω...
και ισως και ο ροντριγκο αν μεινει ο Μάτος..
Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Gospi και Δευτ 29 Ιουν 2020, 17:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες