19. Pontus Wernbloom

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 19. Pontus Wernbloom

Δημοσίευσηαπό opaloka » Παρ 29 Νοέμ 2019, 10:13

Δεν θα παραστησω τον μετα χριστου προφητη αλλα καλα να παθουμε. Παρακαλετο μο*νι ξυνο γαμ¥σι λενε οι παλιοι. Σηριαλ το καναμε για τραυματια μιας και δεν ειχαμε βαλει μυαλο απο Λεβεκ, Μουλεν, Τιαμ και Λοπεζ. Ποτε ξανα αγορα τραυματια. Αλλα παλι τα ιδια θα εχουμε. Ας τα πληρωνει ο Ιβαν αφου τρεις χρονιες γινομαστε ρεζιλι στην Ευρωπη αλλα ο μηνας εχει εννια. Δεν με νοιαζει αν χασουμε στο τρουμπολιμανο αλλα να δω να φευγει αυτο το μπλαζε υφος που εχουν οι παικτες μας λες και ειναι του δημοσιου
Άβαταρ μέλους
opaloka

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Παρ 29 Νοέμ 2019, 12:23

Καλημέρα!

Ρίξτε μια ματιά και δώ:

https://www.thebiglead.com/posts/projec ... dkveqqbt3p

Περιλαμβάνει περιπτώσεις παικτών που ήταν σε υψηλό επίπεδο πριν πάθουν Αχίλλειο και την πορεία τους μετά.
34 ΧΡΟΝΙΑ HTAN ΠΟΛΛΑ
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 29 Νοέμ 2019, 12:47

georgedoulk2008 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Ακόμα να χαρίσει τα χρήματα του υπολοίπου του συμβολαίου του και να φύγει, ε; Πάει πίσω και το πρότζεκτ των χιονανθρωποκατασκευών ...

Μην ανησυχείς. Στη Σουηδία μέχρι το Μάρτη έχει χιόνι.
Αυτός όπως πάει το πράγμα θα κάνει Πρωτοχρονιά σπίτι του. :lol:

Το έχετε καταλάβει ότι τσάμπα μαλώνουμε, έτσι;
Πιστεύω ότι μόνο το πείσμα σας έχει μείνει.
Ο άνθρωπος ποδοσφαιρικά έχει τελειώσει και το έχει καταλάβει και ίδιος.

Κανένας γιατρός δεν έχει πει οτι θα επανέλθει στο 100% γιατί μετά από αχίλλειο κανένας και ΠΟΤΕ δεν έχει επανέλθει στα προηγούμενα στάνταρ του.

Πολλοί αναφέρετε την περίπτωση του Ντουράντ (ο οποίος είναι 30 παρεμπιπτόντως). Καθίστε πρώτα να επιστρέψει απο την επόμενη σαιζόν και θα δούμε αν και κατα πόσο θα είναι ο ίδιος παίκτης.

Ο Κόμπι Μπράϊντ πάντως που στην καριέρα του είχε περάσει κάθε πιθανό και απίθανο τραυματισμό, φτάνοντας να παίζει με διαφορετικό νούμερο παπούτσι σε κάθε πόδι, χωρίς τένοντα στον αριστερό αντίχειρα, με τον δείκτη και τον παράμεσο δεμένους με ταινία κτλ μόλις έπαθε αχίλλειο σταμάτησε το μπάσκετ.

Αλλά το πείσμα και η ξεροκεφαλιά σας και η ανάγκη να υπερασπιστείτε έναν παίκτη που δεν πρόσφερε απολύτως τίποτα, αντίθετα ζημιώνει την ΠΑΕ, υπερισχύει της λογικής.

@Quefor

Θα το ξαναπώ. Δεν ξέρω αν ήταν καλός παίκτης ή όχι. Ξέρω ότι το λίγο που έπαιξε στον ΠΑΟΚ δεν έκανε απολύτως τίποτα. Δυστυχώς τραυματίστηκε και ακόμα και αν είχε να προσφέρει δεν θα το μάθουμε ποτέ.

Βασικά την λογική υπερασπιζόμαστε, όχι τον παίκτη.
Κάνεις ένα σωρό λογικά άλματα και βγάζεις ένα σωρό αυθαίρετα συμπεράσματα που δεν προκύπτουν από πουθενά.

Ξέρεις, κανένας γιατρός δεν έχει πει ότι ΔΕΝ θα επανέλθει στο 100%. Γενικά το να χρησιμοποιείται ως επιχείρημα το τι ΔΕΝ είπε κάποιος, είναι κάτι που αντιμετωπίζω πρώτη φορά.

Το ότι έχει καταλάβει και ο ίδιος πως έχει τελειώσει, από που προκύπτει; Μπορείς να το βασίσεις κάπου πέρα από την απολύτως προσωπική σου γνώμη η οποία δεν στηρίζεται ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ; Εκτός αν πίνετε παρέα και τα λέτε το βραδάκι, ειδάλλως παρουσιάζεις σαν δεδομένο κάτι που έβγαλες ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.

Τον Ντουράντ γιατί να τον περιμένουμε; Γι'αυτόν δεν είσαι σίγουρος; Γιατί "καθίστε" και "αν" και "θα δούμε"; Όχι πως έχει σημασία, δεν συγκρίνονται. Αλλά εκεί δεν είσαι τόσο κάθετος ρε παιδί μου, πολλή ανασφάλεια.

Ο Κόμπε παράτησε το μπάσκετ 3 χρόνια μετά τον τραυματισμό του, σε ηλικία 38 χρονών. Στο τελευταίο του παιχνίδι σκόραρε 60 πόντους. Όχι πως έχει σημασία, γιατί το να συγκρίνει κανείς τον Κόμπε με τον Βέρνμπλουμ σε οτιδήποτε είναι δίχως νόημα.

Ο παίκτης δεν ζημιώνει την ΠΑΕ. Η ΠΑΕ υπέγραψε συμβόλαιο με τη θέλησή της. Για την ακρίβεια το διαπραγματεύτηκε για καιρό ώστε να είναι το συμβόλαιο ακριβώς όπως το θέλει. Δεν της το επέβαλλε κανείς. Το να πληρώνεις τους εργαζόμενους δεν είναι ζημιά, είναι κοινή λογική. Αν ο Βέρνμπλουμ ήταν καλά δεν θα είχαμε πρόβλημα με το FFP ξέρω γω, αλλά τώρα που τραυματίστηκε έχουμε; Οποιοδήποτε οικονομικό πρόβλημα είναι ευθύνη ΚΑΘΑΡΑ και ΜΟΝΟ και ΔΙΧΩΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ της ΠΑΕ και κανενός άλλου. Κανενός άλλου. Δεν ξέρω πως πρέπει να το γράψω αυτό το τόσο απλό πράγμα ώστε να γίνει πιο κατανοητό από όσο είναι ήδη. Μόνο η ΠΑΕ ευθύνεται για τα οικονομικά ζητήματα του ΠΑΟΚ, κανένας παίκτης.

Στην τελική, αν είναι δουλειά των παικτών να ασχολούνται με τα οικονομικά και τις ζημιές τις ΠΑΕ, τότε θα έπρεπε να τα βάλεις με όλη την υπόλοιπη ομάδα που 3 χρόνια αποκλείονται στην Ευρώπη και έχουν φέρει ζημιές κυριολεκτικά 50 φορές μεγαλύτερες από το συμβόλαιο του Βέρνμπλουμ. 10 συμβόλαια Βέρνμπλουμ θα βγάζαμε φέτος αν απλά περνούσαμε τη Μπρατισλάβα. Τόσο απλά. Αλλά αυτούς δεν τους κράζεις. Μάλλον επειδή με αυτούς δεν έχεις προσωπικά.

Γενικά, το να υποστηρίζεις πως το 1,5 μύριο του Βέρνμπλουμ είναι αυτό που προκαλεί πρόβλημα στον ΠΑΟΚ είναι εκτός πραγματικότητας. Το συνειδητοποιείς πως ο ΠΑΟΚ έχει αγωνιστικό μπάτζετ πάνω από 30 μύρια; Ότι δώσαμε 5πλάσια του ετήσιου μισθού του Βέρνμπλουμ για να φέρουμε Εσίτι και Ντάγκλας. Όχι για να τους πληρώσουμε. Απλά για να τους φέρουμε. Τα 5πλάσια του μισθού του Βέρνμπλουμ. Και τους δίνουμε άλλο ένα συμβόλαιο Βέρνμπλουμ μισθό. Δηλαδή φέτος πληρώσαμε 6 φορές το συμβόλαιο του Βέρνμπλουμ για να έχουμε στην ομάδα τον Ντάγκλας και έναν παγκίτη. Συνειδητοποιείς πως το συμβόλαιο του Βέρνμπλουμ είναι σταγόνα στον ωκεανό ή θα συνεχίσεις να βιάζεις τη λογική;

Συνοψίζοντας:
ΟΧΙ, ο Βέρνμπλουμ δεν "ξέρει ότι τελείωσε". Αν θες να σε παίρνουν στα σοβαρά, μην χρησιμοποιείς ως επιχειρήματα πράγματα που έβγαλες από το μυαλό σου.
ΟΧΙ, το συμβόλαιο του Βέρνμπλουμ δεν δημιουργεί πρόβλημα στην ομάδα. Ο ΠΑΟΚ δεν είναι Κέρκυρα για να θεωρείται 1,5 μύριο ζήτημα ζωής ή θανάτου.
ΟΧΙ, δεν είσαι γιατρός. Δεν το στηρίζω κάπου αλλά θα πάρω το ρίσκο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 07:24

Για να μιλήσουμε και λίγο με facts (με επιφυλαξη βεβαια, γιατί ούτε και εγώ είμαι γιατρός)...

{.....}
Πάντως πρόσφατη εργασία στο American Journal of Sports Medicine του 2017 το 30,6 % των επαγγελματιών αθλητών δεν επιστρέφουν και όσοι επιστρέφουν, τον πρώτο χρόνο μετά την επέμβασή τους παίζουν λιγότερο, με χαμηλότερη απόδοση . Οι επιδόσεις τους βελτιώνονται το δεύτερο χρόνο!
{....}

Πηγή: https://goal.philenews.com/podosfero/ky ... panelthei/

----------------------------------------------------------------

Οπότε επαναλαμβάνω αυτό που είχα γράψει και πριν κάτι μέρες, εκτίμηση μου είναι αν, λέω αν, ανήκει στην περίπτωση αυτών που τελικά επιστρέφουν, ίσως τον καλό Βέρνμπλουμ να τον δούμε από την επόμενη σεζόν...
Προσωπικά δεν θα έβγαζα ούτε Αυγούστη, ούτε Μίσιτς, ούτε Μαουρίσιο, αλλά ούτε και θα βάσιζα τον βασικό μου κορμό για του χρόνου στον 34άρη (σε 7 μήνες) -επανελθέντα απο τραυματισμό- Βερνμπλουμ...
Θα παίζει αναπληρωματικός σε κάποια παιχνίδια, θα λήξει το συμβολαιο του το καλοκαίρι του 2021 και θα πάει στην ευχή της Παναγίας...
Αυτό λέει η λογική.
Άβαταρ μέλους
Maximus

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 13:07

Γέροντα
δεν διαφωνώ καθόλου σ'αυτό. Εγώ δεν υποστηρίζω πως ο Βέρνμπλουμ θα επιστρέψει και θα γ@μάει μάνες. Πολύ πιθανόν να μην επανέλθει ποτέ, κι αν επιστρέψει να μην είναι ο παίκτης που ήταν.

Ανάμεσα σ'αυτό όμως, και στο ότι ο παίκτης μας κοροϊδεύει και προσποιείται πως δουλεύει για να τσεπώνει εκατομμύρια ενώ κάνει διακοπές, υπάρχει ένα χάσμα αγεφύρωτο. Λες και ο Βέρνμπλουμ δεν δουλεύει καθημερινά με ένα κάρο γιατρούς και φυσιοθεραπευτές που πληρώνονται από τον ΠΑΟΚ, όχι από τον ίδιο, που έχουν ξεκάθαρη και τεκμηριωμένη άποψη περί του αν δουλεύει ο παίκτης ή όχι.

Ανάμεσα στην επιφύλαξη σχετικά με το ποδοσφαιρικό μέλλον του παίκτη και τις εκκλήσεις για διακοπή συμβολαίου υπάρχει το χάος. Δεν γίνεται να απολύεις εργαζόμενο που έπαθε εργατικό ατύχημα. Δεν είναι αυτή η κοινωνία που θέλω να ζω, και κανείς μας δεν θέλει νομίζω. Και αν ζω σε μια τέτοια κοινωνία τότε θέλω ο ΠΑΟΚ να αποτελεί την εξαίρεση. Πρέπει να είναι κανείς τέρμα Μητσοτακικός και της αριστείας, να έχει πάει το φιλελέ στην επόμενή του διάσταση για να ζητήσει κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 15:27

Η όλη ιστορία με το παλικάρι αυτό είναι η και αρχή. Το γεγονός ότι άργησε να έρθει και πήγαμε στα προκριματικά χωρίς αυτόν που θεωρούσαμε ότι θα άλλαζε επίπεδο στο κέντρο μας. Από εκεί και ύστερα μέχρι να εγκλιματιστεί στην ομάδα χτύπησε άσχημα σε αγώνα της ομάδας. Κρίμα πολύ και γιαυτον κι για την ομάδα αλλά καλώς η κακώς αυτά συμβαίνουν. Το να τον σκίζουμε ομως συνέχεια η απλά να ασχολούμαστε δεν βλέπω τι σημασία έχει τώρα πια. ο παίκτης κάνει τον αγώνα του και Ας ελπίσουμε ότι θα γυρίσει και μαμαει στο κέντρο. Αλλιώς συνεχίζουμε. Έκατσε μεγάλη στραβή και στην ομάδα και σε αυτόν αλλά δεν φταίει κανείς. Συμβαίνουν αυτά δυστυχώς.
Totem_pk

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 15:45

PAOK_Antarctica έγραψε:Γέροντα
δεν διαφωνώ καθόλου σ'αυτό. Εγώ δεν υποστηρίζω πως ο Βέρνμπλουμ θα επιστρέψει και θα γ@μάει μάνες. Πολύ πιθανόν να μην επανέλθει ποτέ, κι αν επιστρέψει να μην είναι ο παίκτης που ήταν.

Ανάμεσα σ'αυτό όμως, και στο ότι ο παίκτης μας κοροϊδεύει και προσποιείται πως δουλεύει για να τσεπώνει εκατομμύρια ενώ κάνει διακοπές, υπάρχει ένα χάσμα αγεφύρωτο. Λες και ο Βέρνμπλουμ δεν δουλεύει καθημερινά με ένα κάρο γιατρούς και φυσιοθεραπευτές που πληρώνονται από τον ΠΑΟΚ, όχι από τον ίδιο, που έχουν ξεκάθαρη και τεκμηριωμένη άποψη περί του αν δουλεύει ο παίκτης ή όχι.

Ανάμεσα στην επιφύλαξη σχετικά με το ποδοσφαιρικό μέλλον του παίκτη και τις εκκλήσεις για διακοπή συμβολαίου υπάρχει το χάος. Δεν γίνεται να απολύεις εργαζόμενο που έπαθε εργατικό ατύχημα. Δεν είναι αυτή η κοινωνία που θέλω να ζω, και κανείς μας δεν θέλει νομίζω. Και αν ζω σε μια τέτοια κοινωνία τότε θέλω ο ΠΑΟΚ να αποτελεί την εξαίρεση. Πρέπει να είναι κανείς τέρμα Μητσοτακικός και της αριστείας, να έχει πάει το φιλελέ στην επόμενή του διάσταση για να ζητήσει κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.

Kαλα και εσύ ρε φίλε μου, καταλαβαινω πως το λές, συντάσσομαι,αλλα μην το τεντώνουμε και στην άλλη άκρη το σκοινί.
Επειδή λέγεται πολύ συχνα και στο τέλος θα πιστέψουμε ότι ο Βερνμπλουμ είναι της γενιάς των 400 ευρώ!

Ο άνθρωπος στα 33 του ,αν είναι συνετός, επαγγελματίας και έχει το κεφαλι πάνω και όχι στο τσουτσούνι, θα έχει σίγουρα κάποια εκατομμύρια στην τράπεζα ήδη... Γιατί συνέχεια εμείς οι οπαδοί ξεχνάμε ότι μιλάμε ουσιαστικά για ανθρώπους που έχουν λύσει το πρόβλημα της ζωής τους και δεν ξημεροβραδυάζονται να δουλευουν 12ωρα για 500 ευρώ... Ας το έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας αυτό.

Οπότε όταν ακούω για "εργατικό ατύχημα", άθελα μου φεύγει ένα γελάκι...
Σόρρυ ρε παιδιά, αλλά δεν μπορώ να το δω ως "εργατικό ατυχημα".
Να ήταν 20 χρονών, να το καταλαβω. Είχε μια καριέρα μπροστά του και αντε κρίμα το παιδί... Τώρα στα 33 του με αυτην την καριέρα που είχε, δεν μπορώ να το δω έτσι...

Προσωπικά λοιπόν τα πολιτικά, περι "εργατικού ατυχήματος", φιλελεδων κλπ θα τα αφηνα απέξω ως επιχειρημα στην συγκεκριμενη περίπτωση.
Στην τελική χέστηκα αν ο Βερνμπλουμ έχει 10 εκ. στην τράπεζα και θέλει να τα κάνει 12 ή 11,5...!

Και επειδή μιλάμε για επαγγελματίες αθλητές και όλα έχουν την σημασία τους, ναι, συμφωνώ, ο ΠΑΟΚ ποτέ δεν θα μπορούσε να απολύσει καποιον αθλητη που τραυματιστηκε, αυτονοητο αυτό.

Τεσπα, περιέργη υπόθεση και ακρη δεν θα βγει...
Άβαταρ μέλους
Maximus

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 15:57

Τα εργασιακά μας δικαιώματα δεν έχουν σχέση με τον μισθό, την ηλικία μας ή οτιδήποτε άλλο.
Ισχύουν τα ίδια για όλους.

Αν αρχίσουμε να δημιουργούμε εξαιρέσεις, θα είναι η αρχή του τέλους για όλους μας.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 18:09

Αυτό που είπε ο Μάξιμος ήταν πολύ ανακουφιστικό: ότι δηλαδή περιμένουμε να έχει καλή απόδοση στα 35 του, όταν θα πλησιάζει η λήξη του τωρινού συμβολαίου του.
Ευκαιρία λοιπόν να ανανεώσει το συμβόλαιό του για άλλα τρία έτη!
(έστω 2+1)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 01 Δεκ 2019, 12:32

Ξεκίνησε τρέξιμο στο γήπεδο χθες.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 01 Δεκ 2019, 16:47

Υπό ποιά έννοια ακριβώς ο τραυματισμός του δεν μπορεί να εκληφθεί ως εργατικό ατύχημα; Επειδή είναι λεφτάς και επί της ουσίας έχει κάνει την καύλα του επάγγελμα; Δε νομίζω ότι το νομικό πλαίσιο, που ισχύει στο γραικιλιστάν, ακόμα τουλάχιστον, συγκινείται ιδιαίτερα από μια τέτοια οπτική.
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 01 Δεκ 2019, 17:22

Δεν μίλησα νομικά ρε Νάβι... Άλλωστε το γραφω και πιο μετά, ότι φυσικά και δεν μπορεί να τεθεί ως τέτοιο, αλλά ούτε και μπορεί να γίνει διακοπη συμβολαίου κλπ κλπ...

Μία προσωπική γνώμη είπα, ότι ηθικά δεν μπορούν να είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Όπως πχ η Μενεγάκη και ο σάλος που είχε ξεσπάσει με το επιδομα της. Αν και έπαιρνε χιλιάδες ευρώ για κάθε επεισόδιο, είναι ουσιαστικα ζαμπλουτη, είχε εντούτοις το νόμιμο δικαίωμα και έπαιρνε επίδομα πολύτεκνης από τον ΟΓΑ.
Είναι νόμιμο? Ναι...
Είναι ηθικό? Για μένα όχι...

Είναι δηλαδη κάτι επαγγέλματα στην καρδιά του καπιταλισμού... Όπως και αυτό του επαγγελματία ποδοσφαιριστή (μόνο στα top clubs κάθε χώρας φυσικά)... Ε, πως να το κάνουμε δηλαδή, το χρήμα κινεί τον κόσμο! Άρτος και θεάματα... Τέσπα, μεγάλη κουβέντα, πιστευω καταλαβες το point μου...

Και τα έγραψα όλα αυτά, επειδή είσαι εσύ... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Maximus

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Τρί 10 Δεκ 2019, 13:58

(απο sportime)

Μία από τις πιο αποτυχημένες μεταγραφές στην ιστορία του ΠΑΟΚ αποδεικνύεται πως είναι αυτή του Πόντους Βέρνμπλουμ καθώς ο παίκτης και ο Δικέφαλος ατύχησαν, με τον τραυματισμό του Σουηδού.

Ο Βέρνμπλουμ από τη στιγμή, που ήρθε στον ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να αγωνιστεί και να προσφέρει στους πρωταθλητές Ελλάδας αφού το γεγονός πως άργησε να γίνει η μεταγραφή και έχασε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας πέρσι ήταν σίγουρα μία από τις αιτίες για τον τραυματισμό του Σκανδιναβού.

Ο Σουηδός είναι το βαρύτερο φορτίο, που κουβαλάει ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή καθώς ο πιο ακριβοπληρωμένος ποδοσφαιριστής της ομάδας δεν αγωνίζεται καθόλου. Έτσι, λοιπόν, οι διοικούντες των «ασπρόμαυρων» ψάχνουν μια λύση για να γλιτώσουν απ’ τον βραχνά και τα εκατομμύρια ευρώ, που πληρώνουν, τα οποία ουσιαστικά πετιούνται σε ένα καλάθι αχρήστων.

Παρ’ όλα αυτά καθόλου εύκολο δεν είναι να γλιτώσει ο Δικέφαλος από το συμβόλαιο του Βέρνμπλουμ, ο οποίος αμείβεται με 1,5εκ. ευρώ το χρόνο και το συμβόλαιό του έχει ισχύ ως το 2021.

Οι Θεσσαλονικείς ταλαιπωρούνται με το Financial Fair Play, πρέπει με κάθε τρόπο τον χειμώνα να μειώσουν το μπάτζετ και αν καταφέρουν να βρουν λύση για τον Βέρνμπλουμ, τότε ουσιαστικά θα είναι σαν να έχουν πάρει χρήματα από πώληση παίκτη.

Όμως τη δεδομένη στιγμή μοιάζει πολύ δύσκολο αυτά πραγματοποιηθεί η επιθυμία των παραγόντων του ΠΑΟΚ. Ο Σουηδός δεν πρόκειται να δεχθεί να φύγει από την ομάδα χωρίς αντίτιμο, με την πλευρά του να ζητά 1,5εκ ευρώ αποζημίωση, δηλαδή τα χρήματα, που έχει να παίρνει έναν χρόνο.

Την ίδια στιγμή, λόγω του γεγονότος, πως δεν αγωνίζεται δεν φαίνεται να υπάρχει ομάδα, που να ενδιαφέρεται (τουλάχιστον για την ώρα) να τον αποκτήσει.

Το προπονητικό και το ιατρικό τιμ του ΠΑΟΚ σε συνεργασία με τον παίκτη κάνουν προσπάθεια ώστε ο έμπειρος μέσος να επιστρέψει στην αγωνιστική δράση, αρχές του νέου έτους και αν δεν ρίξει τις απαιτήσεις της η πλευρά του Βέρνμπλουμ για να μπορέσει ο Δικέφαλος να σπάσει το συμβόλαιό του, τότε θα παραμείνει κάτοικος Τούμπας τουλάχιστον ως το καλοκαίρι, με την ελπίδα ότι θα μπορέσει να βοηθήσει έστω και στο δεύτερο μισό της σεζόν την ομάδα του και τον προπονητή Αμπέλ Φερέιρα, ο οποίος έχει ξεμείνει από λύσεις στη μεσαία γραμμή του ΠΑΟΚ καθώς άλλη μία μεταγραφή, αυτή του Άντερσον Εσίτι αποδεικνύεται ως τώρα κατώτερη των προσδοκιών.
34 ΧΡΟΝΙΑ HTAN ΠΟΛΛΑ
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008

Δημοσίευσηαπό falconakis » Πέμ 12 Δεκ 2019, 09:29

Πάντως ο Σόλωνας είπε "μηδένα προ του τέλους μακάριζε" ας κάνουμε υπομονή μια και όντως ο παλιός καλός Βερνμπλουμ της ΤΣΣΚΑ είναι ότι χρειαζόμαστε στο κέντρο μας...

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Δεκ 2019, 10:37

Θα μας ενισχύσει στα play-off
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Μπαρκαρούτσος και 5 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler