31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Paok_Strymonikos » Πέμ 05 Μαρ 2020, 01:01

Βζάζει φόβο δεν γίνεται να κάνουν σέντρες οι αντίπαλοι και γεμίσματα μέσα στην μικρή περιοχή και να μην βγαίνει ούτε ο Πάσχα ούτε ο Ζίφκο . 2 μέτρα είναι ρε .
Άβαταρ μέλους
Paok_Strymonikos
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2020, 17:21

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Πέμ 05 Μαρ 2020, 01:07

Αλέξανδρε, σοβαρότητα ρε φίλε! Πάρτο αλλιώς, είσαι και πάλι βασικός, νιώσε λίγο...

Και αποκρούσεις προς το πλάι...
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 05 Μαρ 2020, 01:15

Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuperman... :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 05 Μαρ 2020, 01:22

Φοβισμένος. Μεγάλο πρόβλημα αυτό.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Πέμ 05 Μαρ 2020, 01:25

milhouse777 έγραψε:Απλά, δεν μπορεί. Δεν είναι και ούτε ποτέ ήταν ικανός για τον ΠΑΟΚ. Προκαλεί άγχος και εκνευρισμό σε ολη την ομαδα με την αβεβαιότητα και τις αψυχολογητες κινησεις του.


συμφωνώ μαζί σου. Είναι αψυχολόγητος και απρόβλεπτος, μπορεί να βγάλει το άπιαστο με εκτίναξη αλλά δεν δημιουργεί εμπιστοσύνη στην άμυνα, είναι τραγικός στις εξόδους ενώ και η λαβή του είναι χάλια. Το ξέρει και ο ίδιος αυτό γι' αυτό και όλο διώχνει με τις γροθιές. Δυστυχώς όμως και ο Ζίφκοβιτς έδειξε λίγος, νομίζω ήταν λάθος μεταγραφή και έγινε μόνο και μόνο για να ικανοποιηθεί ο Λούτσος που τον ήθελε. Σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογείται να γίνει μεταγραφή ο Ζίφκοβιτς και να στείλουμε το Ρέϊ δανεικό. Νομίζω τον Αργεντινό τον αδικήσαμε λίγο. Έπαιξε στην αρχή με το Λουτσέσκου όταν η ομάδα δεν ήταν ακόμη τόσο καλή αμυντικά και δεχόμασταν γκολ. Είχε δείξει καλά στοιχεία και μάλιστα ήταν και πολύ καλός με τη μπάλα στα πόδια. Δεν ξέρω ίσως το καλοκαίρι καλό θα ήταν να αξιολογήσουμε ξανά την κατάσταση με τους τερματοφύλακες και ποιοί κάνουν και ποιοί όχι.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Πέμ 05 Μαρ 2020, 01:34

Φοβισμένος αυτός, φοβισμένος και άλλος...τι να πω ρε σεις..τι παθαίνουν??
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Πέμ 05 Μαρ 2020, 02:00

Επικινδυνος.
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Πέμ 05 Μαρ 2020, 07:18

dimitris88 έγραψε:
milhouse777 έγραψε:Απλά, δεν μπορεί. Δεν είναι και ούτε ποτέ ήταν ικανός για τον ΠΑΟΚ. Προκαλεί άγχος και εκνευρισμό σε ολη την ομαδα με την αβεβαιότητα και τις αψυχολογητες κινησεις του.


συμφωνώ μαζί σου. Είναι αψυχολόγητος και απρόβλεπτος, μπορεί να βγάλει το άπιαστο με εκτίναξη αλλά δεν δημιουργεί εμπιστοσύνη στην άμυνα, είναι τραγικός στις εξόδους ενώ και η λαβή του είναι χάλια. Το ξέρει και ο ίδιος αυτό γι' αυτό και όλο διώχνει με τις γροθιές. Δυστυχώς όμως και ο Ζίφκοβιτς έδειξε λίγος, νομίζω ήταν λάθος μεταγραφή και έγινε μόνο και μόνο για να ικανοποιηθεί ο Λούτσος που τον ήθελε. Σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογείται να γίνει μεταγραφή ο Ζίφκοβιτς και να στείλουμε το Ρέϊ δανεικό. Νομίζω τον Αργεντινό τον αδικήσαμε λίγο. Έπαιξε στην αρχή με το Λουτσέσκου όταν η ομάδα δεν ήταν ακόμη τόσο καλή αμυντικά και δεχόμασταν γκολ. Είχε δείξει καλά στοιχεία και μάλιστα ήταν και πολύ καλός με τη μπάλα στα πόδια. Δεν ξέρω ίσως το καλοκαίρι καλό θα ήταν να αξιολογήσουμε ξανά την κατάσταση με τους τερματοφύλακες και ποιοί κάνουν και ποιοί όχι.

Ο Ρέϊ αδερφέ σε 9 τελικες είχε φάει 6 γκολ! Τι καλά στοιχεία είχε δείξει; Μας είχε διαλύσει τα νεύρα τότε. Ο Λουτσεσκου τον έστειλε πάγκο στην Ξάνθη, και από τότε τα σαρώσαμε όλα.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 05 Μαρ 2020, 08:54

Να παίξει για την μεταγραφή του γιατί εδώ δεν έχει μέλλον.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 05 Μαρ 2020, 09:16

Νομίζω ότι πέρυσι έπιασε ταβάνι με τον ΠΑΟΚ. Δεν εμπνέει πλέον για ομάδα που θέλει να κάνει πρωταθλητισμό και καλή πορεία στην Ευρώπη.
Το κακό είναι ότι δεν μ' αρέσει κανείς από τους ενήλικες τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ: Zivkovic, Rey, Πασχαλάκης, Μελίσσας.
Ας ελπίσουμε ότι οι νέοι (Σ. Παπαδόπουλος, Ταλιχμανίδης της Κ19) θα αποδειχθούν καλύτεροι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 05 Μαρ 2020, 09:26

Παίκτης ψυχολογίας. Αν ξαναβρει τη θέση του ως βασικός και βρει χημεία με την άμυνά του , θα έχουμε έναν καλό τερματά.

Οι δυνατότητές του είναι υψηλές και σε τέτοιου είδους παίκτες πρέπει να δίνονται ευκαιρίες κατά τη γνώμη μου. Είναι στοίχημα για τον ΠΑΟΚ και τον ίδιο να επανέλθει στα περσυνα επίπεδα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 05 Μαρ 2020, 09:38

Γιατί πρέπει ο ΠΑΟΚ να στηρίζει στοιχήματα δεν καταλαβαίνω. Φτάνει με τα στοιχήματα.στοιχηματα είχαμε με βουλινο που τόσα μπορούσε τόσα έφερνε.ειναι δυνατόν να πρέπει να στηρίξουμε στοίχημα; Όχι αδερφε
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 05 Μαρ 2020, 10:24

ΑποστόληςΑ έγραψε:Νομίζω ότι πέρυσι έπιασε ταβάνι με τον ΠΑΟΚ. Δεν εμπνέει πλέον για ομάδα που θέλει να κάνει πρωταθλητισμό και καλή πορεία στην Ευρώπη.
Το κακό είναι ότι δεν μ' αρέσει κανείς από τους ενήλικες τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ: Zivkovic, Rey, Πασχαλάκης, Μελίσσας.
Ας ελπίσουμε ότι οι νέοι (Σ. Παπαδόπουλος, Ταλιχμανίδης της Κ19) θα αποδειχθούν καλύτεροι.


Αυτό. Όσο πέρυσι έκανε παιχνιδάρες και βοήθησε στον τίτλο, τον λυπάμαι να μη βγαίενι 2 μέτρα παλίκαρος στη δικιά του μικρή περιοχή ποτέ.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 05 Μαρ 2020, 10:42

paok düsseldorf έγραψε:Πρωτη φορα θα μιλησω για τον Πασχαλακη.Πιστευω οτι οι δυνατοτητες του ειναι για β εθνικη,αυτο που εχει ειναι μονο σωματικα προσοντα.Δεν ειναι τυχαιο οτι πριν τον ΠΑΟΚ ηταν σε μικρες ομαδες και σε καμμια δεν επαιξε βασικος.
Αλλα το οτι παιζει βασικος ειναι λαθος του προπονητη ,το οτι παραμενει στον ΠΑΟΚ ειναι λαθος της διοικησης.
Ενας τερματοφυλακας που μπορει να ΖΗΜΙΩΣΕ οικονομικα 40 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ευρω τον ΠΑΟΚ,αποκλεισμος απο ΜΠΕΝΦΙΚΑ και ΣΛΟΒΑΝ.
Να μην ξαναφορεσει την φανελα του ΠΑΟΚ και ας παει στο καλο.


Για να σε κρεμάσει με Μπενφικα λύσσαξε και σε γλιτωσε απο 5αρα στο Ντα Λουζ!
Και στο περσινό πρωτάθλημα σε γλίτωσε από μια 5αρα στο Καραισκάκη.

Απλά να τα λέμε όλα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 05 Μαρ 2020, 10:42

Taseos έγραψε:Γιατί πρέπει ο ΠΑΟΚ να στηρίζει στοιχήματα δεν καταλαβαίνω. Φτάνει με τα στοιχήματα.στοιχηματα είχαμε με βουλινο που τόσα μπορούσε τόσα έφερνε.ειναι δυνατόν να πρέπει να στηρίξουμε στοίχημα; Όχι αδερφε


Κοίτα διαφωνώ ότι είναι στοίχημα. Τις δυνατότητές του τις έδειξε πέρυσι που ήταν πολύ καλός. Επίσης τα προσόντα και η αθλητικότητά του είναι αρκετοί λόγοι να "στηρίξεις το στοίχημα" όπως αναφέρεις. Θέλω να πω δεν είναι Γλύκος μισοριξιά , ούτε Βελλίδης , ούτε Ζιφκοβιτς. Αν ήταν πιο σταθερός θα έπαιζε σε πολύ μεγάλο πρωτάθλημα.

Το παιδί έχει τρομερά προσόντα για τερματοφύλακα , τα οποία τα συναντάς σε τέρματα που κοστίζουν πάνω από 10 χαρτια. Απλά ο χαρακτήρας του είναι παράξενος. Ας τον στηρίξουμε , οι τερματοφύλακες ωριμάζουν σταδιακά.

Με σωστό προπονητή που θα τραβάει το αυτί σε κάθε μαλακία , με σωστό προπονητή τερματοφυλάκων , με μια σωστή άμυνα που θα διαθέτει χημεία.... Νομίζω θα επανέλθει στα περσυνά στανταρντς.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες