5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 27 Μάιος 2019, 22:02

Αποψη μου ειναι οτι ειχε αποφασισει οικογενειακως πως θελει να μεινει εδω και καιρο. Ωστοσο δεν το ειπε παραεξω,για να μπορεσει να παρει οσο μεγαλυτερο συμβολαιο μπορει απτον ΠΑΟΚ,για αυτο και υπηρχαν οι αναφορες των συμβολαιων περι Αραβιας,για να τα σταξει ο Σαββιδης.

Πιστευω 100% οτι εμεινε για την οικογενεια του,ωστοσο θεωρω πως η αποφαση αυτη δεν εγινε σημερα,παρα μονο την πλασαραν επικοινωνιακα ετσι.

Οπως και να χει,η ουσια ειναι οτι μενει το θηριο στην αμυνα
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6213
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 27 Μάιος 2019, 22:08

navigator11 έγραψε:Ασφαλώς και είναι θετικότατο που παραμένει. Ποιός δεν το θέλει;; Εν τούτοις, δύσκολο να πειστώ ότι μετά από όλο αυτό το σίριαλ δίστασε τώρα στο παρά ένα να ολοκληρώσει το επόμενο βήμα στην καριέρα του. "Πιέσεις" από τα παιδιά του δηλαδή όλο αυτό το διάστημα δε δεχόταν; Τώρα επεσυνέβη η έκρηξη; Μήπως συνειδητοποίησε ότι εκεί που τον προέτρεπε να πάει ο ατζέντης του είναι νεκροταφείο, επαγγελματικό, κοινωνικό κλπ κλπ;


Η απλα να τον πιστεψουμε.
Dimg4
 

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 27 Μάιος 2019, 22:14

Προφανώς και δεν ήταν τα παιδιά που τον έπεισαν, γιατί αυτά υπήρχαν 6 μήνες τώρα που γινόντουσαν οι συζητήσεις. Περίμεναν κάποιες προσφορές που δεν ήρθαν, ή ότι ο ΓΣ θα υπέκυπτε εύκολα στον εκβιασμό.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89889
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 27 Μάιος 2019, 22:22

η οτι θα υπεκυπτε ο μανατζερ του. γιατι ως γνωστον ο βαρελα ειχε συμφωνησει στα λεφτα εδω και ενα διμηνο αλλα ακολουθουσε τον μανατζερ του
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό tsachou » Δευτ 27 Μάιος 2019, 22:23

Πάντως αν τον έπεισαν τα παιδιά του μήπως να τα στείλουμε να διαπραγματευτούν με την Πόρτο για Ολιβέιρα..μπορεί να τους πείσουν και αυτού για καλύτερη τιμή :D :D
tsachou
 
Δημοσιεύσεις: 481
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 14:58

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό laska4 » Δευτ 27 Μάιος 2019, 22:59

να υπογραψει γρηογορα μην ερθει καμια προταση της τελευταιας στιγμης και τρεχουμε
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό gaz » Δευτ 27 Μάιος 2019, 23:32

gaz έγραψε:Στο καλό. Μόνο πρόσεξε. Ο καιρός περνάει και αν γίνει καμιά στραβή μην μιμηθεις την κομανετσι.

Να πω ότι δεν στο είπα; Τέλος πάντων. Καλώς τον.
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 27 Μάιος 2019, 23:47

Αγωνιστικά κερδισμένος ο ΠΑΟΚ. Χωρίς αμφισβήτηση από κανέναν.

Το θέμα μου είναι πως δε ξέρω πως θα προχωρήσει αυτή η σχέση ξέροντας ότι δεν είσαι πρώτη επιλογή του παίκτη. Ο οποίος παίκτης έπαιξε μια παρτίδα πόκερ που φαίνεται να μη του έκατσε και τελικά γύρισε πίσω σε σένα. Το όλο σκηνικό , δε το λες και θετικό όταν αποτυπώνεις τη σχέση παίκτη - ομάδας. Βέβαια στα παπάρια μας τι λέει ο κάθε γιαπας , το θέμα είναι να ικανοποιείται ο προπονητής και να προοδεύει η ομάδα.

Το μόνο σίγουρο είναι πως ο παίκτης τα δίνει όλα , είναι νικητής και δε κοροιδεύει. Θα δώσει και τη ψυχή του , πράγμα που ακόμα και στις στιγμές που έκραζα δε το αμφισβήτησα ποτέ. Απλά το όλο πήγαινε - έλα δε μου φάνηκε ωραίο και έχασε πολλούς πόντους μέσα από τη δική μου οπτική των πραγμάτων. Αλλά βέβαια αυτό είναι απλά η γνώμη μου , που δεν έχει καμία σημασία και βαρύτητα στη παρούσα φάση.

Αυτά ....
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό falconakis » Δευτ 27 Μάιος 2019, 23:52

The Beast is here (again)!!! Hav# no FEAR!!!!
I never believed you will leave!!!
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΥΓ Πάμε και για τον χορευταρά τώρα!!!
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 28 Μάιος 2019, 01:11

Dimg4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Ασφαλώς και είναι θετικότατο που παραμένει. Ποιός δεν το θέλει;; Εν τούτοις, δύσκολο να πειστώ ότι μετά από όλο αυτό το σίριαλ δίστασε τώρα στο παρά ένα να ολοκληρώσει το επόμενο βήμα στην καριέρα του. "Πιέσεις" από τα παιδιά του δηλαδή όλο αυτό το διάστημα δε δεχόταν; Τώρα επεσυνέβη η έκρηξη; Μήπως συνειδητοποίησε ότι εκεί που τον προέτρεπε να πάει ο ατζέντης του είναι νεκροταφείο, επαγγελματικό, κοινωνικό κλπ κλπ;


Η απλα να τον πιστεψουμε.


Σημασία έχει η ευτυχής κατάληξη. Το πώς και γιατί επήλθε δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία τώρα. Μένουμε στο ότι ο Λουτσεσκου θα νιώθει τεράστια ανακούφιση από σήμερα. Και οι συμπαίκτες του μεγάλη χαρά.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό opaloka » Τρί 28 Μάιος 2019, 01:22

Οπως και εγραψα το πρωι μακαρι να εχει και τα μυαλα μεσα στο κεφαλι του και να μην εμειναν στη μετακομιση. Χαιρομαι που δεν βλεπω βολες απο τους μεν προς τους δς συνοπαδους. Θα κοιμηθω ομορφα αποψε. Σαν το βραδυ απο τις 20 στις 21 του Απριλη...
Άβαταρ μέλους
opaloka
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 28 Μάιος 2019, 01:36

Dark έγραψε:Να πω κάτι ρε παιδιά..
Δε ξέρω πως θα φανεί αλλά θα το πώ..

α) Καταρχήν ήθελα να ανανέωνε ο Varela εξαρχής
β) Δεν αποδέχτηκε την πρόταση παρακαλούσαμε και εδώ τα σνόμπαρε γιατί ήθελε Αραβίες κτπ και καλύτερα Πρωταθλήματα και ξαφνικά αποδέχετε την πρόταση μας;

Είμαστε σοβαροί τώρα τέτοια δεν γίνονται ούτε στην Γ' Αγγλίας ξαφνικά του ήρθε και ανανεώνουμε;
Το ξαναλέω ήθελα και θέλω να μείνει!

Τι είμαστε μπάτε σκύλοι αλέστε; Σε λίγο θα έρθει και ο Shakhov εδώ θα είμαστε που δε θα βρίσκει ομάδα να ανανεώσει με τα 700τεμάχια.

Τέλος πάντων απλά ήθελα να το μοιραστώ αυτό που σκέφτηκα μαζί σας!




Ή πολύ απλά όλα αυτά ήταν αρδιές;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Τρί 28 Μάιος 2019, 02:02

Απλά δεν βρήκε το συμβόλαιο που του έταζε ο μάνατζερ.Το δυσκολο δεν είναι τόσο το ποσό του 1,5 αλλά η διάρκεια.31 στα 32 θα του πρότειναν μονοετές.Και ο ΠΑΟΚ δεν θα περίμενε για πολύ θα έκλεινε στόπερ σύντομα.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3797
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 28 Μάιος 2019, 03:30

Πέρα από τα χρήματα υπάρχει και η οικογένεια, η πραγματική του οικογένεια και αυτή που βρήκε στον ΠΑΟΚ. Όταν βλέπεις τα παιδιά σου να κλαίνε για την απόφαση σου να φύγεις, αλλά και από τη δεύτερη σου οικογένεια να σε παρακαλάει τόσος κόσμος να μείνεις, μιλάει το συναίσθημα, και τα φράγκα από αραβίες, κίνες κτλ μπορούν να περιμένουν 2-3 χρόνια ακόμα. Ο ΠΑΟΚ του προσφέρει πολλά παραπάνω από χρήματα. Εδώ το θηρίο για πάντα, μέχρι να κάνει συμμετοχή στην ίδια ενδεκάδα με τον γιο του :D εκεί θα πέσει το κλααααμα
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 28 Μάιος 2019, 07:43

Maximus έγραψε:
Έχει και μία οικογένεια όμως... Δεν είναι ελευθερο πουλάκι, όπως κάποιοι άλλοι Σέρβοι βιοπαλαιστες γυρολόγοι των γηπέδων, που άνετα πάνε οπου θέλουν... Προσωπικά τα παιδιά μου δεν θα τα πηγαινα ποτέ Κίνα ή Σαουδική Αραβία, ειδικά σε τόσο κρίσιμη ηλικία, που είναι τα παιδιά του Βαρέλα. Και ξέρω από πρώτο χέρι ότι ολοι οι οικογενειάρχες που αλλάζουν συχνα σπίτι, το πρώτο πράγμα που σκέφτονται είναι πρώτα την οικογένεια και μετά τους ίδιους.

Άλλωστε για αυτόν τον λόγο έφυγε από την Στεάουα και ήρθε στον ΠΑΟΚ... Για να είναι κοντά με την οικογενεια του και γιατί ο ΠΑΟΚ προσφερει ίσως και κάποιο μέλλον στα παιδιά του, τα οποια παίζουν στις ακαδημίες.


Αφού το ξέρω και το ξέρεις ότι στο τέλος θα άκουγες τα παιδιά σου, τι μας ζαλίζεις τον έρωτα τόσο καιρό!
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες