23. Δημήτρης Γιαννούλης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 23. Δημήτρης Γιαννούλης

Δημοσίευσηαπό tsoupakampra » Δευτ 26 Αύγ 2019, 10:08

Χθες σε κάποια φάση ενώ κλέψαμε την μπάλα κάτω από το κέντρο , νομίζω ο Αουγκούστο έβγαλε αυτές τις γ@μ@τες 40αρες και στην επίθεση ήταν ο ακπομ και ένας άλλος που δεν έμοιαζε στα εξτρέμ μας... τελικά ήσουν εσύ,ο πυραυλοκινητος... εύγε :pano:
tsoupakampra

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 26 Αύγ 2019, 10:40

πλέον δε θέλω άλλο αριστερό μπακ
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 26 Αύγ 2019, 11:05

Σταθερά καλός
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI

Δημοσίευσηαπό TwoDoubles » Δευτ 26 Αύγ 2019, 11:22

Πραγματικά μπράβο

Σε 2-3 μηνες από το 5 ανέβηκε στο 7-8

Πολύ σοβαρός,άψογες σέντρες και πάσες,γενικά μεστή παρουσία.
TwoDoubles

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Δευτ 26 Αύγ 2019, 11:23

Αλλ η μια απόδειξη του πόσο αμπαλοι είμαστε...

Εύγε Δημήτρη...
Τελευταία επεξεργασία από paoki19 και Τρί 27 Αύγ 2019, 10:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
paoki19

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 26 Αύγ 2019, 11:51

Οσο αμπαλοι ειναι τοτε και στην διοικηση και ειχαν θεσει ως πρωταιρεοτητα την αποκτηση αριστερου μπακ και για τον λογο αυτο εφεραν τον Κοεντραο στη Θεσσαλονικη.Η εκτιμηση σε καποιον παικτη κερδιζεται στο γηπεδο.Ο ιδιος δημιουργησε ερωτηματικα για το κατα ποσο μπορει να ανταπεξελθει και ο ιδιος καλειται να συνεχισει να δινει απαντησεις και τα παει αρκετα καλα εως τωρα.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 26 Αύγ 2019, 11:52

Υπομονή δεν έχουμε, είμαστε αμπαλοι δεν είναι κακό να το παραδεχτούμε.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 26 Αύγ 2019, 11:56

Οκ ειναι αμπαλος και ο Μπρανκο...
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 26 Αύγ 2019, 12:05

Εγώ εξακολουθώ να μην μπορώ να δω κάτι εξαιρετικό στον Γιαννούλη. Τρέχει πάνω - κάτω ναι, αλλά τις περισσότερες φορές είναι αμαρκάριστος και ως τέτοιος κάνει σέντρες. Μία από αυτές βρήκε στόχο. ΟΚ. Δεν θα το κάνουμε και θέμα. Όπως η σέντρα του Leovac που βρήκε το κεφάλι του Αθανασιάδη μέσα στη Liberec στο 1-2.
Αν τον συγκρίνουμε πχ με Matos είναι τουλάχιστον μία κλάση κάτω. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον Vieirinha. Ούτε προσωπικότητα έχει, ούτε τριπλάρει, ούτε σουτάρει, πολύ περισσότερο δεν οργανώνει.
Μακάρι να είναι τόσο καλός, όσο τον περιγράφετε εδώ και να προσφέρει στην ομάδα. Εγώ δεν το βλέπω, αλλά σημασία έχει να πηγαίνει καλά η ομάδα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 26 Αύγ 2019, 12:11

Το σημαντικο ειναι οτι μοιαζει σταθερος αμυντικα,σημειο που προκαλουσε τις περισσοτερες ανησυχιες.Απο εκει και περα επιθετικα ναι ειναι μονοδιαστατος και χρειαζεται βοηθεια απο τους διπλα του για να φανει χρησιμος.Βιερινια δεν βρισκεις ευκολα,μιλαμε ουσιαστικα για εξτρεμ.Αν πρεπει να εχει κατι σαν στοχο ειναι να μοιασει και να ξεπερασει τον Λινο, να προσθεσει και αυτος επιθετικοτητα στο παιχνιδι του στο δευτερο μισο του γηπεδου.
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 26 Αύγ 2019, 12:18

Εγώ πλάγιο μπακ που 3/5 σέντρες του όταν είναι σε πλεονεκτική θέση είναι συρτές προς το πέναλτι δε το φοβάμαι. Θα μου πεις δεν έχει γράψει νούμερα , οκ θα έρθουν και αυτά.
Επίσης ο σωματότυπος του είναι ιδανικός για τη θέση. Φτερό , νευρικός που βγάζει συρτές σέντρες. Τέτοιο μπακ αν δουλέψει θα αφήσει εποχή στην Ελλάδα.
giapas

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 26 Αύγ 2019, 15:16

ΑποστόληςΑ έγραψε:Εγώ εξακολουθώ να μην μπορώ να δω κάτι εξαιρετικό στον Γιαννούλη. Τρέχει πάνω - κάτω ναι, αλλά τις περισσότερες φορές είναι αμαρκάριστος και ως τέτοιος κάνει σέντρες. Μία από αυτές βρήκε στόχο. ΟΚ. Δεν θα το κάνουμε και θέμα. Όπως η σέντρα του Leovac που βρήκε το κεφάλι του Αθανασιάδη μέσα στη Liberec στο 1-2.
Αν τον συγκρίνουμε πχ με Matos είναι τουλάχιστον μία κλάση κάτω. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον Vieirinha. Ούτε προσωπικότητα έχει, ούτε τριπλάρει, ούτε σουτάρει, πολύ περισσότερο δεν οργανώνει.
Μακάρι να είναι τόσο καλός, όσο τον περιγράφετε εδώ και να προσφέρει στην ομάδα. Εγώ δεν το βλέπω, αλλά σημασία έχει να πηγαίνει καλά η ομάδα.

Το ότι είναι αμαρκαριστος τυχαίο είναι ή κακό? Αν διαβάζει σωστά τις φάσεις, κάνει τις κατάλληλες κινήσεις, και δουλεύει άψογα ως μέλος της ομάδας, τότε τι άλλο να ζητήσουμε?
Ριαν_Καπαγιαννιδης

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 26 Αύγ 2019, 16:18

ΑποστόληςΑ έγραψε:Εγώ εξακολουθώ να μην μπορώ να δω κάτι εξαιρετικό στον Γιαννούλη. Τρέχει πάνω - κάτω ναι, αλλά τις περισσότερες φορές είναι αμαρκάριστος και ως τέτοιος κάνει σέντρες. Μία από αυτές βρήκε στόχο. ΟΚ. Δεν θα το κάνουμε και θέμα. Όπως η σέντρα του Leovac που βρήκε το κεφάλι του Αθανασιάδη μέσα στη Liberec στο 1-2.

Διαφωνώ. Πρώτον παίρνει όλη την πλευρά για 90 λεπτά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το ότι βρίσκεται μόνος του είναι απόρροια του ότι έχει αφομοιώσει το σύστημα Φερέιρα. Ποτέ δεν του δίνουν μπάλα πίσω από το κέντρο. Η ομάδα αναπτύσσεται από τον άξονα και δεξιά, μέχρι να ξεχαστεί μόνος του ο Γιαννούλης.

Όλες οι σέντρες του είναι σωστές σε χρόνο, χώρο και δύναμη. Ακόμα και αυτές που βγαίνουν εκτός ισορροπίας με την μπάλα πάνω στη γραμμή. Με τόσες σωστές σέντρες, κάποια θα γίνει γκολ. Ένα άλλο τρομερό χαρακτηριστικό του, είναι οι παράλληλες συρτές μπαλιές του πίσω από την πλάτη του πλάγιου μπακ σε χώρο όπου κινείται κάθετα ο Μπίσεσβαρ με φάτσα προς το τέρμα. Πολύ ωραία δουλεμένη κίνηση που έγινε σίγουρα 2-3 φορές χθες.

Η τεχνική του είναι πολύ καλή και αυτό φαίνεται στα πλάγια που εκτελούνται στην πλευρά του. Κατεβάζει, πασάρει και ξεμαρκάρεται με μεγάλη ευκολία και αποτελεσματικότητα. Εκεί είδαμε και κάποιες κοφτές τριπλίτσες.

Ναι δεν έχουμε δει ακόμα να κάνει μπούκες και να σουτάρει εκτός περιοχής, αλλά αυτό συμβαίνει γιατί είναι αριστεροπόδαρος που παίζει αριστερά. Δύσκολα θα συγκλίνει για σουτ σε αντίθεση με τον Βιειρίνια που έπαιζε με ανάποδο πόδι.

Και σαφώς δεν έχει την προσωπικότητα του αρχηγού. Αυτό είχαμε να το δούμε από τον Πάμπλο. Δεν έχει ο κάθε παιχταράς αρχηγική προσωπικότητα.
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό wickerman » Δευτ 26 Αύγ 2019, 16:50

Μία απορία έχω μόνο. Γιατί δεν αναλαμβάνει τις εκτελέσεις κόρνερ και φάουλ που κερδίζουμε από τη δεξιά πλευρά όπως επιτιθόμαστε(ώστε να βάζει τα σωστά φάλτσα που πάνε προς τα μέσα); Οι εκτελέσεις του με σέντρα στις στημένες φάσεις ήταν πάντοτε εξαιρετικές ειδικά από τη δεξιά πτέρυγα. Ελπίζω να γίνει στο μέλλον γιατί πιστεύω πως θα γίνουμε πολύ περισσότερο απειλητικοί από το να εκτελούν αντίστοιχες φάσεις αποκλειστικά δεξιοπόδαροι παίχτες μας.
Τελευταία επεξεργασία από wickerman και Δευτ 26 Αύγ 2019, 21:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ+ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 2018-19
Άβαταρ μέλους
wickerman

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Δευτ 26 Αύγ 2019, 20:39

Τέταρτη συνεχόμενη καλή εμφάνιση. Αρχιζεις να με κάνεις ρομπα και χαίρομαι πραγματικά γι αυτό. Συνεχισε ετσι.
Άβαταρ μέλους
ramboutla

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Gospi, renegade και 20 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler