21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 29 Σεπ 2019, 22:53

tolis01 έγραψε:Άσε μας ρε Τζόσ. Ναι έχει ποιότητα κλπ κλπ, αλλά πίσω παίζουμε με έναν μείον, να μην πω το κούρασμα της μπάλας και το πούλημα σε τόσες επιθέσεις, ενώ έχει αντιληφθεί πως μπορει να το παίξει πιο γρήγορα.
Έλεος.


Δε θα εστιασω στο χαμένο πέναλτι. Δε θα ήταν και δίκαιο να βασιστεί η κριτική κυρίως σε αυτό. Αυτό που είναι απίστευτα εκνευριστικό με την πάρτη του μέχρι τώρα είναι η βραδύτητα στη σκέψη του. Έχει λάβει εξοργιστικές διαστάσεις αυτό το πράγμα. Καθυστερεί την ομάδα 8 στις 10 φορές. Δεν ξέρω τι του συμβαίνει. Αλλά από παίχτη αυτής της ποδοσφαιρικής αντίληψης αυτή του η συμπεριφορά φανταζει ακατανόητη.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 30 Σεπ 2019, 12:24

Ίσα - ίσα που ο Μπισε προωθεί το παιχνίδι με τη μία. Όσες φορές καθυστερεί να τη δώσει είναι όταν ο συμπαίκτης του είναι μαρκαρισμένος και δεν κάνει κίνηση. Επιπλέον, παρ' όλο που φαίνεται νωχελικός, δύσκολα του παίρνει κάποιος τη μπάλα. 9 στις 10 φορές του κάνει φάουλ, αλλά αν ο διαιτητής είναι στημένος δεν το δίνει.
Τα μείον του είναι πάντα: Δεν μαρκάρει και δεν έχει καλές τελικές. Το πρώτο το έχουν όλοι οι μεγάλοι παίκτες. Το δεύτερο δεν το έχει γι αυτό παίζει στον ΠΑΟΚ και όχι αλλού.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 30 Σεπ 2019, 12:26

Χρειαζεται παγκο να ηρεμησει και να ξεμπλοκαριστει. Μεχρι και στο πεναλτυ δεν εβγαζε σιγουρια, ηλπιζα να το εκτελεσει ο Μισιτς
Dimg4
 

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 30 Σεπ 2019, 14:57

navigator11 έγραψε:
tolis01 έγραψε:Άσε μας ρε Τζόσ. Ναι έχει ποιότητα κλπ κλπ, αλλά πίσω παίζουμε με έναν μείον, να μην πω το κούρασμα της μπάλας και το πούλημα σε τόσες επιθέσεις, ενώ έχει αντιληφθεί πως μπορει να το παίξει πιο γρήγορα.
Έλεος.


Δε θα εστιασω στο χαμένο πέναλτι. Δε θα ήταν και δίκαιο να βασιστεί η κριτική κυρίως σε αυτό. Αυτό που είναι απίστευτα εκνευριστικό με την πάρτη του μέχρι τώρα είναι η βραδύτητα στη σκέψη του. Έχει λάβει εξοργιστικές διαστάσεις αυτό το πράγμα. Καθυστερεί την ομάδα 8 στις 10 φορές. Δεν ξέρω τι του συμβαίνει. Αλλά από παίχτη αυτής της ποδοσφαιρικής αντίληψης αυτή του η συμπεριφορά φανταζει ακατανόητη.


Κι εγώ Νάβι δε γράφω τίποτε για το πέναλτυ. Ούτε και για τον -παραλίγο μοιραίο- Πρίγιοβιτς είχα γράψει στον τελικό του 2018, που είχε κάνει ένα κορυφαίο παιχνίδι κατά τα άλλα.

Προσωπικά κι εγώ δε βλέπω ούτε ταχύτητα σκέψης ούτε δράσης. Κι ο Πέλκας μοιράζει ασίστ πχ και προσφέρει και πίεση, αλλά του σούρνουμε τα εξ΄αμάξης. Με κουράζει που πρέπει κάτι πάντα να είναι ¨εξεζητημένο¨. Και μιλάω σε φάση που η ομάδα χύνεται μπροστά και όχι που απλά κρατάει τη μπάλα να προωθηθούν και οι άλλοι. Αυτό το έκανε κι ο Τζάλμα.
Πως να το κάνουμε 1-2 χαμένα δευτερόλεπτα (που το έχει αν το θέλει) κάνουν τη διαφορά.
Από την άλλη σε φάση άμυνας είναι εξοργιστικός.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 03 Οκτ 2019, 00:28

7,32 μέτρα είναι το γαμημένο
7,32 μέτρα είναι το γαμημένο
7,32 μέτρα είναι το γαμημένο
7,32 μέτρα είναι το γαμημένο
7,32 μέτρα είναι το γαμημένο
Στείλτο στην εστία κι ας το πιάσει ο τερματοφύλακας. Αν δεν το στείλεις στην εστία δεν υπάρχει περίπτωση να σκοράρεις.
Υ.Γ. Ξαναέβλεπα το ματς κι έπρεπε να το βγάλω από μέσα μου.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 03 Οκτ 2019, 09:00

Μη ξύνεις πληγές.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 03 Οκτ 2019, 10:39

Διαβάζοντας περί "φτιαξίματος του 2ου γκολ μας με την χάρτινη και για key pass", σ αυτό, έκατσα να το ξαναδώ...

Προσωπικά, λοιπόν, είδα απλά ένα σκάψιμο της μπάλας, τόσο ψηλοκρεμαστό, δε, που (αν ο Λημνιός δεν έκανε το τέλειο, για την περίπτωση, κοντρόλ-κατέβασμα με το στήθος, που έδωσε στην μπάλα την σωστή κατεύθυνση, αλλά κυρίως μεγάλη ταχύτητα) θα το λεγα ακόμα ένα "τσικλίκι", καταστροφικό για μια φάση, όπως κι αρκετών ακόμα...

Όσο assist ήταν του Κλάους στον Τζάλμα, για το γκολ που είχε βάλει μέσα στον Άγιαξ, τόσο key pass ήταν κι αυτή!

Χρειάζεται κίνητρο, μα κι αποφόρτιση, ο Μπίσε, για να αποδώσει καλύτερα...Το βλέπαμε απ τα 28 του, πριν 3 χρόνια, που είχε έρθει και δεν μπορούσε να βγάλει 2 συνεχόμενα 90άλεπτα...Εκτός αν έγινε βιονικός, στα 31...


Υ.Γ. Την προσωπική μου άποψη καταθέτω, απλά...No hard feelings, για κανέναν, φυσικά...Κάθε άποψη σεβαστή.
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 03 Οκτ 2019, 11:05

Και την τέλεια πάσα, ... 1,5 γκολ, να έβγαζε στο οαεχα ο Ντιέγκο για το 1-2 δεν είναι ικανή από μόνη της να αναιρέσει την ως τώρα εικόνα του. Θα βελτιωθεί, δεν υπάρχει σοβαρός λόγος για να αμφιβάλλει κάποιος για αυτό. Το θέμα είναι να βοηθάει περισσότερο ακόμα και στις μέτριες μέρες του. Διότι οι προϋποθέσεις εντός αγωνιστικού χώρου δημιουργούνται εν ώρα αγώνων.Αλλά οι επιλογές, που κάνει, τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, 7-8 φορές στις 10 είναι κάκιστες. Οκ, να παίζει σκυλίσια άμυνα δεν το περιμένω. Ουδέποτε το έκανε. Αλλά ειδικά αυτά τα τσαρουχοσούτ από σχετικά πλεονεκτικές θέσεις, που συχνά πυκνά επιχειρεί εδώ και κάτι παιχνίδια και ούτε καν αναγκάζουν τον αντίπαλο τερματα να κουνήσει βλέφαρο, πόσο μάλλον χέρια, έναν εκνευρισμό μου τον προξενούν. Όπως και οι κακές πάσες, οι χρονοτριβές κλπ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 03 Οκτ 2019, 11:32

Συμφωνώ, μέχρι τελείας, ελπίζοντας να μην θεωρηθώ εμμονικός κατά του Μπίσε, με τόσα posts, εδώ, τελευταία...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 03 Οκτ 2019, 12:54

Αν η πάσα του Biseswar στο 2ο γκολ είναι καταστροφική εγώ είμαι τσαλαπετεινός.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 03 Οκτ 2019, 16:00

Η πάσα πήρε τόσο ύψος για να αποφύγει δύο παίκτες και είχε το σωστό φάλτσο και δύναμη κι έτσι μπορεσε ο Λημνιός με απλή επαφή με το στήθος να την στρώσει μπροστά του. Τι συζητάμε. Τον έβγαλε ολομόναχο με πορεία προς την αντιπαλη περιοχή.
Όσο για το πέναλτυ, μια χαρά ήταν. Όλα μπαίνουν κι όλα χάνονται κ σε πέναλτυ. Ειδικά αυτό που πήγε γωνία.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Πέμ 03 Οκτ 2019, 17:34

Παιδια κι εγω κανω κριτικη στον Μπισεσβαρ, κι εμενα δε μου κανει βασικος για τον ΠΑΟΚ και το χα ξαναπει και πριν μηνες, αλλα όχι και κριτικη για ένα χαμενο πεναλτι, και μαλιστα ένα καλο πεναλτι που απλα βρηκε δοκαρι. Το λαθος ηταν ότι δεν το πηρε ο Σβιντερφσκι που τον εχω για τον κλασικο ψυχρο εκτελεστη, κι όχι το ότι ο Μπισεσβαρ εστειλε την μπαλα ένα εκατοστο πιο πλαγια.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 03 Οκτ 2019, 19:04

Μα εξυπακούεται αυτό. Δηλαδή αν το έβαζε, ως δια μαγείας θα ξεχνούσαμε τις προηγούμενες εμφανίσεις του; Κι ο Πρίγιο στον τελικό με τις χάρτινες πουτάνες έχασε πέναλτι και ακόμα μια ευκαιριάρα στο 0-0, μετά από εκείνο το γύρισμα του αμπαλοχουλτ στην μπαρκαρούτσαινα :lol:
Αλλά ήταν από τις πολύ μεγάλες εμφανίσεις του με τον ΠΑΟΚ. Θέλω να πιστεύω ότι, ξεκινώντας από την Τριπολιτσά, θα βοηθάει πιο πολύ την ομάδα. Με καθαρότερη σκέψη για όσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Πέμ 03 Οκτ 2019, 21:04

Εγω θα τον αφηνα εκτος. Είναι ματς που θα πεσει κλωτσια, κι ο Μπισεσβαρ θα εκνευριστεί και θα θολωσει το μυαλο του. Χρειαζεται ούτως ή αλλως να κατσει λιγο παγκο να ηρεμησει, κι αυτό το ματς είναι η καλυτερη ευκαιρια. Θα εβαζα Στοχ που οντας μαθημένος από Σλαβολανδη να παιζει κλωτσομπουνιδι, μπορει να τραβηξει κανενα σουτ και να ξεκλειδωσει καμια αμυνα. Και στο 55-60 βαζεις έναν Ζαμπα για να χουμε να βριζουμε και για κατι.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 06 Οκτ 2019, 19:42

Με τρομάζεις φίλε Ντιέγκο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες