ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP ΠΑΟΚ - Slovan

Paschalakis
3
2%
Soares
4
3%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Giannoulis
83
59%
Esiti
2
1%
El Kaddouri
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Limnios
18
13%
Pelkas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
2
1%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Augusto
2
1%
Swiderski
9
6%
Misic
18
13%
 
Σύνολο ψήφων : 141

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stanilas14 » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:12

εδω και χρονια το ροστερ εχει ανομοιομορφια , υπερβολικα πολλους παιχτες σε μια θεση και σε αλλες θεση ελλειψη , και ο λογος που γινεται αυτο ειναι ο γιωργος που την ειδε μανατζερ.εκει που ειχαμε μια τιμια ομαδα που εκανε πρωταθλητισμο και το μονο που ηθελε ειναι 2-3 παιχτες οπως πχ αρ,μπακ και κανα υπερπαιχταρα στο 6 κ 8 , αυτος μας εφερνε το στοχ που στην θεση του εχουμε 500 παιχτες, γελαει ο κοσμος .... πρεπει να κανει κρατει , 2 προ δεν αντεξαν αυτο το τσιρκο και την εκαναν, καποιος να του πει οτι πλεον δεν ειναι αστειο
stanilas14
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Σάβ 27 Ιούλ 2019, 18:15

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:22

Ότι μπορούσε να παει στραβα πήγε οσο πιο στραβα γίνεται τέλεια συγχρονισμένες αρνητικές συγκυρίες πάνω στη δίκη μας ανεπάρκεια να διαχειριστούμε άλλη μια φορά νοητικά το ίδιο έργο( πρόκριση σε ομίλους).
Αν είμασταν μάγκες και εκτελεστές σαν οργανισμός τον είχαμε και τον Άγιαξ μας δόθηκε η ευκαιρία ..αλλά το κρυο αίμα λειπει γι αυτό και τα λάθη τα χαμένα σουτ από κοντά η αποτυχημένες αντεπιθέσεις πέντε με έναν ..αυτά μου δείχνουν ότι στην ουσία οσο και ν κραγαυζεις δεν έχεις πίστη και κρυο αίμα ..και αυτό διαμορφώνεται γιατί αντιδρούμε σ αυτες τις ομάδες επειδή δε τις συναντάμε με την απαραίτητη συχνότητα όπως αντιδράει ένας από ένα μικρό χωριό όταν πηγαίνει αραιά και που στο εμπορικό κέντρο μιας μεγάλης πόλης ..πάμε πάντα υποσυνείδητα να αποκλειστούμε ηρωικά άδικα κλπ ..δημιουργούμε ένα τεράστιο δεος πάντα ο Άγιαξ ημιτελικό πέρσι το ένα το άλλο . στα μέσα του γαυρου ότι η τοτεναμ πήγε τελικό πέρσι αποκλείοντας τον Άγιαξ θα ειπωθεί βαριά το 1/4 φορές συγκριτικά με το ποσο παίχτηκε στη παοκτσηδικη ατμόσφαιρα ο Άγιαξ που πήγε ημιτελικό ο Άγιαξ που έβαλε τρία στη Ρεάλ ο Άγιαξ έτσι ο Άγιαξ αλλιώς ε αντε να περάσεις..η Σλόβαν φάνηκε οσο γενναία έπρεπε για να κάνει τη δουλειά και όχι και να μείνει σ έναν ηρωικό αποκλεισμό ..
ariskatiforos
 

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kos » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:29

Jeremy4 έγραψε:Θα μοιραστώ κι εγώ τη δική μου, μη δημοφιλή, άποψη.

Πρέπει ο οργανισμός ΠΑΟΚ (διοίκηση, τεχνική ηγεσία, παίχτες, φίλαθλοι, οπαδικοί δημοσιογράφοι) να αλλάξει τη νοοτροπία που απέκτησε μετά το τέλος της προηγούμενης σεζόν. Ναι, ο ΠΑΟΚ έκλεισε την προηγούμενη σεζόν ως ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΟΣ, αλλά πάνω σε αυτή την τεράστια επιτυχία πρέπει να χτίζεις για να πας ακόμη πιο ψηλά και όχι να μένεις σε αυτή και να περιμένεις (ή ακόμη χειρότερα να "απαιτείς") παρόμοιες και μεγαλύτερες επιτυχίες χωρίς την ανάλογη προσπάθεια.
Στον ΠΑΟΚ δεν πρέπει να υπάρχει έπαρση και αλαζονεία για κάτι που πέτυχε την προηγούμενη σεζόν. Όλοι μα όλοι αναφέρονται στον ΠΑΟΚ ως αήττητο νταμπλούχο (που όντως ήταν την προηγούμενη σεζόν) λες και αυτός ο "τίτλος" από μόνος του εγγυάται την επιτυχία για την τρέχουσα σεζόν.
Επίσης, όσο θα τα ρίχνουμε ΟΛΑ στην ατυχία, στη διαιτησία, στην UEFAMAFIA, τόσο θα αποπροσανατολιζόμαστε από τους στόχους μας και θα βρίσκουμε άλλοθι για αποτυχίες σαν τη χτεσινή. Όλα τα παραπάνω εννοείται ότι έχουν μεγάλο μερίδιο στην τελική κατάληξη όπως η ατυχής κλήρωση με τον Άγιαξ, το χειρουργείο του Άγγλου ρέφερι (λες και πρέπει να πέσουμε από τα σύννεφα που σπρώχτηκε έτσι ένα "όνομα", μια φανέλα όπως ο Άγιαξ που δυστυχώς είμαστε μικροί μπροστά της για την Ευρώπη), τα αυτογκόλ, τα "δοκάρια και έξω" κ.α. Όμως αν μένουμε μόνο σε αυτά δύσκολα θα προχωρήσουμε μπροστά.
Μερίδιο έχουμε και όλοι οι άλλοι που ανήκουμε στον οργανισμό ΠΑΟΚ:
- Η διοίκηση και ο τεχνικός διευθυντής που δεν ενίσχυσαν αρκετά την ομάδα απ' όσο φαίνεται ως τώρα
- Ο προπονητής με την εμμονή του σε ένα σύστημα που δεν το "κατέχει" η ομάδα ακόμα, με κάποιες "ατυχείς" επιλογές και αλλαγές του κτλ.
- Οι παίχτες που κάποιοι παίζουν για αυτοπροβολή, άλλοι παίζουν "ψηλωμένα", άλλοι είναι ντεφορμέ, άλλοι "δε μπορούν παραπάνω"
- Ο κόσμος που μέσα στο γήπεδο δε δημιουργεί την ατμόσφαιρα που δίνει ώθηση και "πνίγει" τον αντίπαλο όταν χρειάζεται (η χτεσινή ατμόσφαιρα δε συγκρίνεται με τίποτα με αυτό που είχε γίνει σε αντίστοιχη κατάσταση με την Ουντινέζε το 2000, όταν είχαμε να ανατρέψουμε 1-0), ή που έξω από αυτό ασχολείται (συμπεριλαμβανομένου κι εμένα) με την ποιότητα εικόνας του PAOK TV, με τον ρούλη, με την κούλα, με τον Κούλη

Ο αήττητος νταμπλούχος της ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΣΕΖΟΝ δεν έχει υπογράψει κανένα συμβόλαιο με την επιτυχία για τη συνέχεια. Γι'αυτό καλύτερα να προσγειωθούμε, να αναγνωρίσει ο καθένας μας τις ευθύνες του, να δουλέψουμε σκληρά, να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με ότι δε μπορούμε να ελέγξουμε και να είμαστε προσηλωμένοι στους εναπομείναντες στόχους για τη φετινή χρονιά.


Ότι να ναι.
Αυτό φίλε μου δεν είναι μη δημοφιλή άποψη, είναι επικρατούσα άποψη.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pastor_of_Muppets » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:34

Αν θες ως ΠΑΟΚ να προχωρήσεις μπροστά μετά από αυτό το κάζο και να έχεις ελπίδες για πρωτάθλημα, διότι αυτή τη στιγμή είσαι πολύ πίσω, τότε πρέπει να διορθώσεις τα λάθη.
Και εδώ είναι το μεγάλο πρόβλημα.
Τα λάθη είναι πολλά και προσωπικά δεν ξέρω τι φταίει περισσότερο.

- Φταίει η διοίκηση που ξόδεψε τόσα για αυτούς τους παίχτες, μη ανανεώνοντας αυτούς που έφυγαν;
Σε μία μεταγραφική περίοδο, αν θες να γίνεις καλύτερος κοιτάς να φέρεις βασικούς στις θέσεις που θεωρείς ότι οι βασικοί σου δεν είναι τόσο καλοί. Έδωσες τόσα λεφτά και μόνο ο Εσίτι παίζει σταθερά. Τον οποίο δεν τον έχω δει να τρέχει. Τον βλέπω να πηγαίνει με τζόκινγκ χαλαρό στις επιστροφές στην άμυνα και μάλιστα κοντά σε αντιπάλους που κουβαλούν τη μπάλα, χωρίς όμως να τους πιέζει. Τόσα λεφτά και κανένας δημιουργικός, κανένας στα θέλω του καινούριου προπονητή (εκτός Εσίτι που δεν είμαι σίγουρος ότι δεν ήταν κίνηση βιασύνης να καλύψει ότι προλαβαίνουμε).
Δεν ξέρω ποιος έκανε τις μεταγραφές Σοάρες, Αουγκούστο, Στοχ, Εσίτι. Αλλά δε μου φαίνεται για δουλειά Μπράνκο, αλλά δουλειά του Γιώργη. Αν ισχύει, τότε δε θα στρώσουμε ποτέ αν δεν αλλάξει αυτό.
Προσωπικά θεωρώ με κέντρο Κάνιας-Σάχοφ πέρναγες αέρα.

- Φταίει ο προπονητής που δεν έχει στρώσει την ομάδα και αμυντικά και επιθετικά;
Ουσιαστικά το περίμενα κάτι τέτοιο μετά τον Άγιαξ. Επειδή ήταν η πρώτη φορά που θα βλέπαμε την ομάδα με δικιά της κατοχή να προσπαθεί να στρώσει παιχνίδι. Ο Άγιαξ "μασκάρεψε" τις αδυναμίες μας στο σετ παιχνίδι που θα αντιμετωπίσουμε και Ελλάδα σχεδόν με όλους πλην γαύρου.

- Φταίνε οι παίχτες που δεν υπάρχει καμία δικαιολογία λόγω διαφοράς ποιότητας με τη Σλόβαν;
Ούτε μια μεταγραφή δε χρειάζεσαι στην πραγματικότητα για να περάσεις τέτοια ομάδα.

Δεν ξέρω τι φταίει περισσότερο, αλλά τείνω προς διοίκηση στο μεγαλύτερο ποσοστό.
Άβαταρ μέλους
Pastor_of_Muppets
 
Δημοσιεύσεις: 581
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:43

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:34

icue έγραψε:Και κατι ασχετο. Επειδη διαβαζω για την Λαμια της Σλοβακιας, για τον Πανιωνιο της Σλοβακιας κλπ. Ναι ηταν χειροτερη ομαδα, ναι επρεπε να περασουμε αερα, αλλα η Σλοβαν αναλογικα ηταν ο ΠΑΟΚ της Σλοβακιας.


Βασικά είναι ο γκέι της Σλοβακίας. Η ομάδα με τα περισσότερα πρωταθλήματα και κύπελλα στη χώρα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:35

Αν είχαμε Vieirinha, Wernbloom και Mauricio, δεν θα χάναμε από τη Slovan... Μπορεί να χάναμε πάλι από τον Pawson, αλλά από τη Slovan δεν θα χάναμε ρε πούστη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:42

Γερασίμου έγραψε:Γυρνώντας από το γήπεδο, άκουσα λίγο από τις δηλώσεις του προπονητή μας στο ραδιόφωνο και τις διάβασα αργότερα στο διαδίκτυο. Με προβλημάτισε πολύ το γεγονός ότι δεν ανέλαβε καμία απολύτως ευθύνη, ...


Μην παραποιείτε την πραγματικότητα για να υποστηρίξετε την άποψη σας, εκτός κι αν δεν άκουσες καλά..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό demo4 » Παρ 30 Αύγ 2019, 10:59

Έτσι δε πάμε πουθενά στην Ευρώπη μόλις κάνουμε 3 χρονιές μέχρι τους 32 europa ή ch.l. και 32 europa μπορεί να μεγαλώσουμε και ευρωπαικά.Μέχρι τότε παμέ για τίτλους στα εγχώρια.Το χειρότερο ξεκίνημα που μπορούσε να έχει η χρονιά.
demo4
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ 01 Αύγ 2019, 04:08

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό maceio » Παρ 30 Αύγ 2019, 11:01

2 χρονια τουλαχιστον η ομαδα χρειαζεται και ζηταμε (εχουμε γινεI γραφικοι) τουλαχιστον εναν δημιουργικο ΧΑΦ επιπεδου ...κι εμεις πηραμε Μελιοπουλο Μιχαι Στοχ Εσιτι για CL ...Συλλυπητηρια
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Παρ 30 Αύγ 2019, 11:05

trouman έγραψε:
Γερασίμου έγραψε:Γυρνώντας από το γήπεδο, άκουσα λίγο από τις δηλώσεις του προπονητή μας στο ραδιόφωνο και τις διάβασα αργότερα στο διαδίκτυο. Με προβλημάτισε πολύ το γεγονός ότι δεν ανέλαβε καμία απολύτως ευθύνη, ...


Μην παραποιείτε την πραγματικότητα για να υποστηρίξετε την άποψη σας, εκτός κι αν δεν άκουσες καλά..


«Θα έπρεπε να είχαμε πετύχει ένα παραπάνω γκολ, ουσιαστικά αυτό μας έλειψε. Στο πρώτο μέρος είδαμε ότι ο αντίπαλος με το πρώτο σουτ έκανε γκολ, εμείς από την πλευρά μας παρότι που είχαμε την ατυχία με τον Ελ Καντουρί που τραυματίστηκε, συνεχίσαμε, προσπαθήσαμε. Στο 2ο θεωρώ παίξαμε καλά, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, κάναμε τα γκολ, θα μπορούσαμε παραπάνω, ωστόσο δυστυχώς μερικές φορές έτσι είναι το ποδόσφαιρο, υπάρχει και κάποιοι παράγοντες που εμείς δεν μπορούσαμε να ελέγξουμε, για παράδειγμα στην τελευταία φάση, ο Λημνιός μπήκε στην περιοχή, έσπασε την μπάλα και αυτή βρήκε στο πρόσωπο του αντίπαλου τερματοφύλακα. Επιθετικά κάναμε ότι ήταν δυνατό για να πετύχουμε παραπάνω τέρματα, αξίζαμε ένα διαφορετικό αποτέλεσμα σε αυτό το κομμάτι. Είναι αλήθεια ότι δεχθήκαμε δυο γκολ, ωστόσο μερικές φορές αυτό γίνεται και θα πρέπει να δούμε τι έφτιαξε για να συνεχίσουμε».
Για την δήλωση που έκανε με τον Παναιτωλικό ότι είναι ικανοποιημένος από την αμυντική λειτουργία των παικτών και αν επιμένει στην δήλωση που έκανε: «Νομίζετε ότι το πρώτο γκολ που δεχθήκαμε έχει να κάνει με την αμυντική λειτουργία της ομάδας ή το γκολ που δεχθήκαμε στην Μπρατισλάβα, έχει να κάνει με το τακτικό κομμάτι; Έχει να κάνει μόνο με ένα πράγμα, με συγκέντρωση και με υπευθυνότητα στη δουλειά που έχει να εκτελέσει ο κάθε παίκτης. Το ίδιο συμβαίνει και στο επιθετικό κομμάτι. Με τον ίδιο τρόπο που επιδίδω κάποιες ευθύνες στους παίκτες που είναι στην άμυνα, με τον ίδιο τρόπο, απαιτώ στους παίκτες που είναι στην επίθεση να τελειώσουν καλύτερα τις φάσεις και να αξιοποιήσουν καλύτερα. Θεωρώ πως η ομάδα θα έπρεπε να πετύχει σήμερα παραπάνω γκολ και αυτό έχει να κάνει επίσης με την συγκέντρωση στην τελική ενέργεια. Υπάρχει πάντα και ένας παράγοντας που δεν μπορείς να ελέγξεις και είναι η τύχη.
Για παράδειγμα, στα τελευταία 15λεπτά δεν μπορούσαμε να υπολογίζουμε στον Αουγκούστο ο οποίος τραυματίστηκε, ο οποίος θα μπορούσε να μας δώσει σουτ έξω από την περιοχή, πατήματα στην περιοχή και άλλα. Για να καταλάβουμε πόσο δυνατά ψυχικά είναι αυτή η ομάδα, βρήκε το σθένος να πετύχει και ένα τρίτο γκολ και είχαμε την ευκαιρία του Σφιντέρσκι με την κεφαλιά για το 4-2 και την τελευταία ευκαιρία που είχε ο Λημνιός στα τελευταία δευτερόλεπτα και η μπάλα χτύπησε στο πρόσωπο του πορτιέρε τους. Τι μπορώ να πω στους ποδοσφαιριστές μου; Για την προσπάθεια που έκαναν όσο και να μας κοστίζει, αυτό είναι το ποδόσφαιρο».
Για την επόμενη μέρα στον ΠΑΟΚ: «Είναι καλό καταρχάς να αισθάνεσαι αυτές τις ήττες, και να πληγώνεσαι από αυτές. Αν ήσασταν κάτω στα αποδυτήρια, θα βλέπατε την σιωπή που επικρατούσε, γιατί όλοι μας πιστεύαμε ότι μπορούσαμε να περάσουμε. Σίγουρα όλοι μαζί θα πονέσουμε από αυτή την διαδικασία. Στη ζωή και στο ποδόσφαιρο, ένας τρόπος υπάρχει για να ανατρέψεις την κατάσταση. Είναι όταν ξυπνάμε το πρωί να κοιτάμε τον καθρέπτη και να δίνουμε πάντα τον καλύτερο μας εαυτό, να συνεχίσουμε, έτσι είναι, η επόμενη ημέρα θα πρέπει να μας βρει πιο δυνατούς σε όλους τους τομείς. Και αυτό θα κάνουμε».
Για την έλλειψη συγκέντρωσης και αν σκέφτεται να προβεί σε αλλαγές στο επόμενο παιχνίδι: «Εμείς θα συνεχίσουμε να κάνουμε αυτό που ξέρουμε, να βρούμε ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές και λύσεις όσον αφορά τα πρόσωπα και τα σχήματα, ώστε να μπορέσουμε να κερδίσουμε το επόμενο παιχνίδι. Αυτό που θέλω να πω ξεκάθαρα, είναι πολύ σκληρό, είναι σκληρό και δύσκολο και για τους οπαδούς μας, πολύ σκληρό για τους παίκτες μας, είναι σκληρό και δύσκολο για την διοίκηση της ομάδας, αλλά πιστεύω στους μεγάλους συλλόγους, όλοι χάνουμε μαζί και όλοι κερδίζουμε μαζί».
Για την εικόνα του ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος: «Η πρώτη φάση ήταν από στατιτική φάση αν θυμάστε. Εμείς είχαμε προετοιμαστεί πως μπορεί να παίξει ο αντίπαλος με πέντε παίκτες πίσω, όπως και έγινε, μαζί με μια τετράδα αφήνοντας μόνο έναν παίκτη μπροστά, έτσι ώστε να προσπαθήσουν να μας κλείσουν όλους τους διαδρόμους προς την εστία τους. Η αλήθεια είναι πως καταφέρανε να το κάνουν σε ένα ικανοποιητικό βαθμό, όσο είχαν την δύναμη και την φυσική κατάσταση να ακολουθούν τον ρυθμό που προσπαθούσαμε να επιβάλλουμε, με γρήγορες επιθέσεις και εναλλαγές από τις πλευρές. Εμείς από την δική μας πλευρά, συνεχίσαμε να ψάχνουμε τους διαδρόμους έτσι όπως το είχαμε σχεδιάσει και πραγματικά στο 2ο μέρος, φάνηκε ότι καταφέραμε να δημιουργήσουμε πολλές ευκαιρίες, αξίζαμε παραπάνω γκολ ώστε να πάρουμε την πρόκριση. Είναι σκληρό για εμένα και εγώ έχω έρθει εδώ για να κερδίσω, είμαι φιλόδοξος, θέλω να πετύχω πράγματα, ωστόσο όσο δύσκολο να είναι και για μένα είναι μια δύσκολη βραδιά, και θεωρώ ότι με βάση αυτά που κάναμε στο 2ο μέρος, η ομάδα άξιζε την πρόκριση».
Για το αν θα άλλαζε κάτι αν μπορούσε να παίξει ξανά τα 4 ευρωπαϊκά ματς: «Είναι εύκολο να λέμε μετά τι μπορούσαμε να κάνουμε πριν, ωστόσο το ποδόσφαιρο και η ζωή δεν λειτουργούν έτσι. Εμείς πρέπει να κάνουμε ανάλυση για το τι θα μπορούσαμε να κάνουμε καλύτερα, όλοι μας. Από την αρχή. Ωστόσο η ζωή έτσι είναι, σου διδάσκει πράγματα, σου δίνει χαρές αλλά και λύπες, εγώ δεν είμαι εδώ για να κρυφτώ, αναλαμβάνω κάθε ευθύνη που με αναλογεί, είμαι εδώ για να κερδίσω, ωστόσο μερικές φορές αυτά συμβαίνουν. Στις μεγάλες ομάδες όλοι χάνουμε μαζί και όλοι κερδίζουμε μαζί».

Μόνο στην τελευταία παράγραφο λέει κάτι για "ευθύνη που του αναλογεί". Από προπονητή των 2 εκατομμυρίων περιμένω κάτι περισσότερο. Καμία δήλωση για το ανεπιτυχές σύστημα που εφαρμόστηκε στο α΄ ημίχρονο, για τον Καντουρί που είναι λέει ο καλύτερος που προπόνησε ποτέ (!), ο καλύτερος και πρώτος σε θλάσεις, σίγουρα. Τι παίκτες είχε δηλαδή στην Μπράγκα; Όπως φυσικά και από παίκτες που αμείβονται πλουσιοπάροχα, αλλά ρίξανε χθες ευθύνη στην ατυχία (!!!), βλ. δήλωση Βαρέλα που διπλασίασε το συμβόλαιό του.
Φυσικά δεν φταίει για τον αποκλεισμό ο προπονητής, κατά 90% φταίει ο κάκιστος και πάλι προγραμματισμός του καλοκαιριού, οι άλλες αντί άλλων μετεγγραφές και ας πει επί τέλους κάποιος στον Γιωργάκη τον Σαββίδη ότι δεν είναι μάνατζερ και καλά θα κάνει να το βουλώσει στο instagram, γιατί πρώτα από όλα τον ΠΑΟΚ εκθέτει.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 30 Αύγ 2019, 11:08

Γιατί δεν του τα γράφεις ο ίδιος στο ινσταγκραμ του ... Γιωργάκη;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 30 Αύγ 2019, 11:12

Jeremy4 έγραψε:Θα μοιραστώ κι εγώ τη δική μου, μη δημοφιλή, άποψη.

Πρέπει ο οργανισμός ΠΑΟΚ (διοίκηση, τεχνική ηγεσία, παίχτες, φίλαθλοι, οπαδικοί δημοσιογράφοι) να αλλάξει τη νοοτροπία που απέκτησε μετά το τέλος της προηγούμενης σεζόν. Ναι, ο ΠΑΟΚ έκλεισε την προηγούμενη σεζόν ως ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΟΣ, αλλά πάνω σε αυτή την τεράστια επιτυχία πρέπει να χτίζεις για να πας ακόμη πιο ψηλά και όχι να μένεις σε αυτή και να περιμένεις (ή ακόμη χειρότερα να "απαιτείς") παρόμοιες και μεγαλύτερες επιτυχίες χωρίς την ανάλογη προσπάθεια.

Στον ΠΑΟΚ δεν πρέπει να υπάρχει έπαρση και αλαζονεία για κάτι που πέτυχε την προηγούμενη σεζόν. Όλοι μα όλοι αναφέρονται στον ΠΑΟΚ ως αήττητο νταμπλούχο (που όντως ήταν την προηγούμενη σεζόν) λες και αυτός ο "τίτλος" από μόνος του εγγυάται την επιτυχία για την τρέχουσα σεζόν.

Επίσης, όσο θα τα ρίχνουμε ΟΛΑ στην ατυχία, στη διαιτησία, στην UEFAMAFIA, τόσο θα αποπροσανατολιζόμαστε από τους στόχους μας και θα βρίσκουμε άλλοθι για αποτυχίες σαν τη χτεσινή. Όλα τα παραπάνω εννοείται ότι έχουν μεγάλο μερίδιο στην τελική κατάληξη όπως η ατυχής κλήρωση με τον Άγιαξ, το χειρουργείο του Άγγλου ρέφερι (λες και πρέπει να πέσουμε από τα σύννεφα που σπρώχτηκε έτσι ένα "όνομα", μια φανέλα όπως ο Άγιαξ που δυστυχώς είμαστε μικροί μπροστά της για την Ευρώπη), τα αυτογκόλ, τα "δοκάρια και έξω" κ.α.

Όμως αν μένουμε μόνο σε αυτά δύσκολα θα προχωρήσουμε μπροστά.

Μερίδιο έχουμε και όλοι οι άλλοι που ανήκουμε στον οργανισμό ΠΑΟΚ:


- Η διοίκηση και ο τεχνικός διευθυντής που δεν ενίσχυσαν αρκετά την ομάδα απ' όσο φαίνεται ως τώρα
- Ο προπονητής με την εμμονή του σε ένα σύστημα που δεν το "κατέχει" η ομάδα ακόμα, με κάποιες "ατυχείς" επιλογές και αλλαγές του κτλ.
- Οι παίχτες που κάποιοι παίζουν για αυτοπροβολή, άλλοι παίζουν "ψηλωμένα", άλλοι είναι ντεφορμέ, άλλοι "δε μπορούν παραπάνω"
- Ο κόσμος που μέσα στο γήπεδο δε δημιουργεί την ατμόσφαιρα που δίνει ώθηση και "πνίγει" τον αντίπαλο όταν χρειάζεται (η χτεσινή ατμόσφαιρα δε συγκρίνεται με τίποτα με αυτό που είχε γίνει σε αντίστοιχη κατάσταση με την Ουντινέζε το 2000, όταν είχαμε να ανατρέψουμε 1-0), ή που έξω από αυτό ασχολείται (συμπεριλαμβανομένου κι εμένα) με την ποιότητα εικόνας του PAOK TV, με τον ρούλη, με την κούλα, με τον Κούλη

Ο αήττητος νταμπλούχος της ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΣΕΖΟΝ δεν έχει υπογράψει κανένα συμβόλαιο με την επιτυχία για τη συνέχεια. Γι'αυτό καλύτερα να προσγειωθούμε, να αναγνωρίσει ο καθένας μας τις ευθύνες του, να δουλέψουμε σκληρά, να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με ότι δε μπορούμε να ελέγξουμε και να είμαστε προσηλωμένοι στους εναπομείναντες στόχους για τη φετινή χρονιά.

Σ ευχαριστώ πολύ αδερφέ, που μ έβγαλες απ τον κόπο να τα γράψω, αφού συμφωνώ σε όλα, μέχρι τελείας...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Παρ 30 Αύγ 2019, 11:19

navigator11 έγραψε:Γιατί δεν του τα γράφεις ο ίδιος στο ινσταγκραμ του ... Γιωργάκη;


Δεν έχω instagram αδελφέ, δεν με εκφράζει. Αν τον δω κατά πρόσωπο, δεν έχω πρόβλημα να του το πω, άλλωστε πάντα η προσωπική επαφή είναι το άριστο.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Παρ 30 Αύγ 2019, 11:43

Πόρο αχώνευτο το γεγονός ότι η Τούμπα έχει καταντήσει εξοχικό για πας φύσεως αντιπάλους στην Ευρώπη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2659
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: ΠΑΟΚ - Slovan Bratislava 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 30 Αύγ 2019, 11:49

pxp920 έγραψε:Πόρο αχώνευτο το γεγονός ότι η Τούμπα έχει καταντήσει εξοχικό για πας φύσεως αντιπάλους στην Ευρώπη


Sent from my iPhone using Tapatalk


πραγματικά πάσης φύσεως. όποιος θέλει έρχεται και παίρνει αυτό που θέλει. άλλη μια χρονια ευρωπαικης φαπας και ξεφτιλας
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2203
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης