ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP ΠΑΟΚ - Ajax

Paschalakis
1
1%
Matos
12
7%
Varela
1
1%
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Giannoulis
16
10%
Esiti
6
4%
El Kaddouri
29
18%
Jaba
1
1%
Biseswar
16
10%
Pelkas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
77
48%
Limnios
1
1%
Augusto
1
1%
Stoch
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 161

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 07 Αύγ 2019, 17:46

nickgg έγραψε:
aquila έγραψε:Για μένα το παιχνίδι το φοβήθηκε πρωτα ο προπονητής κ μετά η ομάδα. Στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου δείξαμε πως μπορούμε να παίξουμε.
Είπαμε να δώσουμε κατοχή στον αντίπαλο αλλά όχι κι έτσι όπως κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Άγιαξ ανέβηκε μεν στο β αλλά του δώσαμε κ χώρο και αυτό ήταν εντολή Φερέιρα λανθασμένη κατά τη γνώμη μου.
Γενικά δε μου άρεσε που πατούσαν εύκολα περιοχή όπως επίσης κ ότι το πλάνο επίθεσης στο β ήταν απλά γιομες.
Το αποτέλεσμα δίκαιο.
Ο διαιτητής καλός με κάποια λάθη χωρίς πρόθεση.
Αν θέλουμε πρόκριση πρέπει να παίξουμε με μεγαλύτερη αυτόπεποίθηση όπως αρμόζει σε μια μεγάλη ομάδα μέσα στην Ολλανδία.


συμφωνω.
Εγώ το μόνο που θέλω στην Ολλανδία είναι να κρατήσουμε μπάλα εμείς κι όχι τόσες γιομες.
Στα υπολοιπα δείξαμε ότι έχουμε καλή ομάδα.


Για να μην παίξουμε με γιόμες και να κρατήσουμε μπάλα με ομάδες όπως ο Άγιαξ μας λείπουν μόνο 50-60 εκατομμύρια ακόμα.
Παίδες να έχουμε και μια συναίσθηση ποιον έχουμε απέναντι, κανένα χώρο δεν "έδωσε" ο ΠΑΟΚ, τον πήρε με το έτσι θέλω μόνος του ο Άγιαξ αλλάζοντας 300 πετυχημένες πάσες γύρω από την περιοχή μας.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 07 Αύγ 2019, 17:58

:mrgreen:

Έτσι είναι αλλά, 'ντάξ', ΠΑΟΚ είσαι. Να τους πάρουμε τσαμπουκά κι εμείς την κατοχή εκεί μέσα. Γιατί δηλαδή να μην το κάνουμε; Όλα θέμα τακτικής σχεδίασης είναι. Δεν υπάρχει δεν μπορώ ...
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nickgg » Τετ 07 Αύγ 2019, 18:23

Tolaros έγραψε:
nickgg έγραψε:
aquila έγραψε:Για μένα το παιχνίδι το φοβήθηκε πρωτα ο προπονητής κ μετά η ομάδα. Στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου δείξαμε πως μπορούμε να παίξουμε.
Είπαμε να δώσουμε κατοχή στον αντίπαλο αλλά όχι κι έτσι όπως κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Άγιαξ ανέβηκε μεν στο β αλλά του δώσαμε κ χώρο και αυτό ήταν εντολή Φερέιρα λανθασμένη κατά τη γνώμη μου.
Γενικά δε μου άρεσε που πατούσαν εύκολα περιοχή όπως επίσης κ ότι το πλάνο επίθεσης στο β ήταν απλά γιομες.
Το αποτέλεσμα δίκαιο.
Ο διαιτητής καλός με κάποια λάθη χωρίς πρόθεση.
Αν θέλουμε πρόκριση πρέπει να παίξουμε με μεγαλύτερη αυτόπεποίθηση όπως αρμόζει σε μια μεγάλη ομάδα μέσα στην Ολλανδία.


συμφωνω.
Εγώ το μόνο που θέλω στην Ολλανδία είναι να κρατήσουμε μπάλα εμείς κι όχι τόσες γιομες.
Στα υπολοιπα δείξαμε ότι έχουμε καλή ομάδα.


Για να μην παίξουμε με γιόμες και να κρατήσουμε μπάλα με ομάδες όπως ο Άγιαξ μας λείπουν μόνο 50-60 εκατομμύρια ακόμα.
Παίδες να έχουμε και μια συναίσθηση ποιον έχουμε απέναντι, κανένα χώρο δεν "έδωσε" ο ΠΑΟΚ, τον πήρε με το έτσι θέλω μόνος του ο Άγιαξ αλλάζοντας 300 πετυχημένες πάσες γύρω από την περιοχή μας.



ρε συ δε λέω να πάρουμε κατοχή στο γήπεδο. 5 πάσες αν μπορείς να αλλάξεις να τους κόψεις το ρυθμό λέω.
1 λεπτό κράτα μπάλα.
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 07 Αύγ 2019, 18:28

Αν μπορέσουμε θα το κάνουμε, άμα δεν το κάνουμε σημαίνει δεν μπορούσαμε
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 07 Αύγ 2019, 18:29

Σόρρυ παιδιά, αλλά δεν δύναμαι να διαβάσω όλες τις σελίδες, οπότε θα γράψω την π@π@ριά μου κατευθείαν...

Από την ομάδα είμαι 101% ευχαριστημένος και πιστευω ότι όποιος μιζεριαζει αυτή την στιγμή, ας το κοιτάξει...
Οκ, μετά Χριστόν προφήτες δεν θα γίνουμε, αλλά εγώ προσωπικά είδα μία ομάδα, η οποία στο peak απόδοσης, ειλικρινά μπορεί να φτάσει σε top επίπεδο και να κοντράρει οποιαδήποτε ευρωπαική ομάδα στην έδρα της...

Πρώτο επισημο ματς της ομάδας ήτανε, με καινούριο προπονητή, με καινούριους ρόλους στους παίχτες, με καινούριο χαφ, που μασαει σίδερα στο κέντρο, με πάγκο, που τον κοιτάς και λες παναγία μου, ποιον να πρωτοβάλω μέσα....

Αυτή η ομάδα λοιπόν χτες, με λίγο τύχη παραπάνω, θα είχε κρατήσει το 2-1 και σήμερα θα μιλούσαμε σε άλλη βάση.
Αλλα οπως και να' χει, όλα ακόμα είναι ανοιχτά...

Θα βγάλουμε γούστα φέτος. Και αν δεν είναι Τσου Λου, θα είναι μία γαμάτη και τρελή πορεία στο Γιουροπα και θα το δείτε...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 07 Αύγ 2019, 18:32

Απο ενα σημειο και μετα συνειδητοποιησα χθες πως δεν ειναι τυχερος ο αζαξ...
1 φορα τυχερος οκ 2 φορες τυχερός οκ, αλλα σε καποια φαση η μπαλα πηγαινοερχοταν στα ποδια τους μηχανικα και υδραυλικα!
Στα δικα μου ματια ειναι η καλυτερη ομαδα που εχουμε αντιμετωπισει σε επιπεδο προκριματικων ever!
Απλα επειδη εμεις καναμε το μαγικο 25λεπτο που τους πηραμε παραμαζεμα και βαλαμε 2 αντι για 4, κλασικα τους απαξιωσαμε και θεωρουμε πως παιζαμε μεκανα χωριο που μας πήρε το x κατα λαθος.
Οποιαδηποτε αλλη ομαδα του ελλαντα εκανε το χθεσινο ματς και επαιρνε ισοπαλια απο αυτον τον αζαξ σημερα θα μας ειχαν ζαλισει τα κακαλα για το διαστημικο ποδοσφαιρο που επαιξε απεναντι σε υπερομαδα κλπ...
Βεβαια οποιον αλλο βαλεις απεναντι στον αζαξ θα μαζευε 3 γκολακια ανετα, και το ξερουν κατω γ αυτο και κρυφτηκαν...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 07 Αύγ 2019, 18:38

Ανανέωσε ο Νέρες
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 07 Αύγ 2019, 18:49

Νεραξία Νέρες :lol: :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:00

obanebane έγραψε:Μια χαρά ήταν ο διαιτητής,παίζαμε με μια πολύ βαριά φανέλα απέναντι,οκ τους χάρισε μια δύο κάρτες,μέχρι εκεί.
Agree
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:05

giapas έγραψε:
kos έγραψε:Το δεύτερο που φάγαμε πασχαλακης. Θα σταματήσει την μπάλα και δεν θα έχει πιάσει σέντρα με τα δύο χέρια. Είναι κακός τερματοφύλακας. Μακάρι να πουληθεί. Δεν είναι κράξιμο, είναι άποψη ποδοσφαιρική.

Μάλλον συμφωνώ
Διαφωνώ.
Έβγαλε 3 πολύ δύσκολες φάσεις, μια του χουντικού στο τέλος, ένα στο γάμα και την καραμπόλα στο πόδι του Βαρέλα.
Οκ έχει αδυναμίες αλλά γενικά στο πρόσωπο του βρήκαμε μετά από πολλά χρόνια έναν πολύ καλό τερματοφύλακα για το επίπεδο μας.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gaius Baltar » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:07

Μια χαρά η ομάδα, το μπορούμε. Ψήφισα Γιαννούλη γιατί έβγαλε πολύ ώριμη αντίδραση μετά το "λάθος" και έπαιξε καλά την πλευρά του παρά τις περί του αντιθέτου προβλέψεις
Gaius Baltar
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ 06 Μαρ 2019, 17:49

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:14

TwoDoubles έγραψε:Είσαι νταμπλούχος,έχεις πρόεδρο που τα χώνει χοντρά και δεν μπορείς να φέρεις 2 μεγάλα χαφ που να κάνουν την διαφορά?

Διαφορά με τον Άγιαξ κάνουν τα χαφ που κοστίζουν 50 μύρια έκαστος.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:16

Αν η ομάδα καταφέρει αυτό το χθεσινό εντυπωσιακο 20 λεπτό που έπαιξε να το κάνει 70 λεπτό με τις γρήγορες εναλλαγές το σύστημα να κλεινουνε μέσα οι εξτρεμ και να παίζουνε τόσο ψηλά οι μπακ θα κάνει πλάκα στην Ελλάδα και στην Ευρώπη με ομάδες Europa θα τα πάει πολύ καλά.Θυμηθειτε αυτό που σας λέω είναι ακόμη αρχές Αυγούστου και παίζει έτσι ένα 20 λεπτό αν παίξει παραπάνω ετοιμαστείτε για Γούστα!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:20

Ο ΠΑΟΚ του πρωτου ημιχρονου αν κ βρεθηκε πολυ νωρις πισω στο σκορ καταφερε να γυρισει το σκορ (νομιζω ειναι το πιο ομορφο ημιχρονο που εχω δει να παιζει η ομαδα απο τοτε που βλεπω ποδοσφαιρο) απεναντι σε μια ομαδα που το 70% των παικτων της ανεβασαν την χρηματιστηριακη τους αξια πανω απο 300% κ το υπολοιπο 25% πανω απο 1000%.... μεσα μολις μια χρονια.

Φυσικα μερικοι θα μου πουνε οτι πουλησε 2 παικταραδες τους οποιους δυσκολα αντικαθιστας κ δεν ειναι η ιδια ομαδα με περυσι αλλα πολυ απλα θα τους πω οτι οι μεταγραφες της ομαδας αυτης ειναι σε κοστος 57+ μυρια ευρω οσα δλδ δεν εχει δωσει ο ΠΑΟΚ σε μεταγραφες την τελευταια 20ετια.....

Ενω λοιπον η ομαδα μας εχει προπονητη με εντελως διαφορετικη φιλοσοφια κ αποψη γενικα για το ποδοσφαιρο απο οτι ο προκατοχος του κ μαλιστα μη εχοντας ξεκαθαρη αποψη για το συνολο των παικτων που θα εχει στην διαθεση του, πηρε την ομαδα κ σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα καταφερε μεταφερει το πλανο του που το ειδαμε απλοχερα στο πρωτο ημιχρονο,εμεις προσπαθουμε να βρουμε τι δεν πηγε καλα κ δεν νικησαμε τον Αγιαξ,που σε οποιαδηποτε κληρωση κ αν μπει το ονομα του απεναντι σε ολες τις ομαδες του πλανητη θα ειναι ΝΟΥΜΕΡΟ 1 ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ εμεις σκαμε γιατι δεν καταφερε ο προπονητης κ οι παικτες που γνωριζονται κατι πιο πολυ απο 1 μηνα να νικησει τον Αγιαξ...

Δεν θα σκασω αν δεν περασω αυτον τον αγιαξ λοιπον γιατι πλεον ανακαλυψα οτι αυτο το ποδοσφαιρο θελω να βλεπω απο την ομαδα μου αυτο του πρωτου ημιχρονου αυτο που κατι αστερια υπερλαμπρα στον ποδοσφαιρικο ουρανο εμοιαζαν μικρα κ σαν κοκκοι αμμου μπροστα στους παικτες με τα ασπρομαυρα χωρις ονοματα χωρις νουμερα χωρις τιποτα...εβλεπα το ματς κ ειχα μεσα μου ηδονη/γκαυλα/ευτυχια πως το λενε ρε παιδι αυτο που νιωθουν τα παιδακια που μολις εχουν ανακαλυψει αυτο που θελουν να εχουν για παντα κ το κοιτανε μπροστα τους κ δεν το πιστευουν με εκεινα τα ματια γουρλωμενα κ να λαμπουν.

Ε αυτο.
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: ΠΑΟΚ - Ajax 2-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:22

Κι οποιος μ.πει οτι ο αγιαξ πούλησε δυο παιχταραδες οποτε δεν ειναι ίδια ομαδα, θα του πωπω2 εχω δυο παιχταραδες μην σου πω και τρεις, τραυματιες οποτε δεν μου λεει κατι αν ο αγιαξ πουλησε και ποιον...
Ας ειχα Βιειρινια και Μαου και θα βλεπαμε ποσο θα τελειωνε το χθεσινο!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης