βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
3
3%
Vieirinha
6
6%
Ingason
2
2%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
1
1%
Misic
3
3%
Mauricio
7
8%
Λημνιός
7
8%
Biseswar
1
1%
Πέλκας
60
65%
Swiderski
1
1%
Λάμπρου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μιχαηλίδης
2
2%
 
Σύνολο ψήφων : 93

Re: βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 13 Φεβ 2020, 10:00

Πολύ χάρηκα με τη νίκη αλλά και με την εμφάνιση. Η οποία εμφάνιση είχε ένταση , πράγμα που μας έλειψε τόσο καιρό. Τρέξαμε , μοχθήσαμε , παλέψαμε στις μονομαχίες. Δε κατεβήκαμε να παίξουμε σαν τιτίκες

Από ποδόσφαιρο πάλι κλωτσοσκούφι βέβαια. Πολύ μέτρια κυκλοφορία , κάκιστες επιλογές και ο βάζελος πάλι φάνηκε καλύτερα δουλεμένη ομάδα από τη στιγμή που στις περισσότερες περιοχές του γηπέδου νόμιζες έπαιζαν πιο πολλοί αυτοί. Ακόμα και στο γκολ μας είναι 3 ΠΑΟΚτσήδες με 6 λαγούς. 2 πέρασε ο Λημνιος , 2 ο Πέλκας και 2 μαρκάρανε το Σβι μέσα στη περιοχή. Η ατομική ποιότητα έβγαλε αυτό το γκολ , δε δημιουργήσαμε δα και καμιά υπεραριθμία από εκεί , ούτε ανέβηξε κάποιο μπακ για συνεργασία , ούτε συμμετείχαν τα χαφ.

Για να ξαναγυρίσω στα θετικά είμαι πολύ θυμωμένος με το Πασχαλάκη και θα έπρεπε να είναι και ο ίδιος με τον εαυτό του. Δε γίνεται να μη παίζει βασικός , είναι αδιανόητο.

Επίσης θετικό είναι ότι με Βιερίνια σε οποιαδήποτε θέση μπακ , κερδίζουμε πολύ σε στρωτό ποδόσφαιρο από πίσω , καλές επιλογές . Κοντά σε αυτόν παίζει καλά κι εκάστοτε εξτρεμ, γιατί ξέρει ότι μπορεί να κινηθεί στο χώρο και να πάρει σωστά τη μπάλα , μπορεί να συνεργαστεί μαζί του... Αυτή την αίσθηση έχω , για αυτό χτες ο Λημνιός ήταν σχετικά καλός.

Και κλείνω με γκρίνια. Μπίσεσβαρ. Γιατί βρε μανάρι μου τον παίζεις με τέτοιο πάθος; Σταμάτα να μαλακίζεσαι γιατί θα μας στείλεις όλους στα τρελάδικα. Απίστευτα κακό παιχνίδι , σε φάσης να γελάς όχι να θυμώνεις.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9438
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Πέμ 13 Φεβ 2020, 10:10

Απλα μπηκα να ψηφισω το Παοκτσακι για mvp γιατι με το κραξιμο που εχει φαει αλλος θα κατουριοταν ανα 5 λεπτα στο γηπεδο...
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 13 Φεβ 2020, 11:25

Το ΠΑΟΚσακη πληρώνεται πολύ καλά για να καταπίνει τον πόνο του.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Πέμ 13 Φεβ 2020, 11:28

Ποτε ειναι η κληρωση;
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5523
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 13 Φεβ 2020, 13:42

Εμφάνιση του περσινού νταμπλούχου είδαμε χθες και νομίζω ότι αυτό μας κάνει αισιόδοξους. Μετά από καιρό παίξαμε σε ντέρμπι όπως πέρυσι , με εμφάνιση που σου έδειχνε ότι είμαστε ανώτεροι σαν ομάδα και πως με κάθε τρόπο θα σκοράρει η ομάδα και θα πάρει τη νίκη.
Η μετατόπιση του Βιειρίνια στα μπακ προσφέρει ποιοτική αναβάθμιση στο build up και στο παιχνίδι από την πίσω ζώνη. Πλέον είναι φανερό ότι Μάτος, Βιειρίνια πρέπει να εναλλάσσονται στο rotation όσο αντέχει ο Γιαννούλης, ενώ μπορεί να ξεκουραστεί κι αυτός σε κάποιο ματς με Βιειρίνια σαν αριστερό μπακ. Βέβαια ελπίζω να το αποδεχθεί αυτό ο Μάτος γιατί το ότι μένει εκτός αποστολής μου δίνει την εντύπωση ότι σε παιχνίδια που δε θα ξεκινάει βασικός δε θέλει να κάθεται στον πάγκο. Και αυτό σαν νοοτροπία θυμίζει Γκαρσία στα τελειώματα και μόνο κακό θα κάνει. Από την αρχή της χρονιάς πολλοί από εμάς που γράφαμε εδώ μέσα είχαμε την άποψη ότι η ομάδα χρειάζεται ιδανικά αριστερό μπακ και όχι δεξί με τη λογική ότι δεξιά θα μπορούσαν να εναλλάσσονται οι Μάτος και Βιειρίνια. Δυστυχώς αποκτήθηκε δεξιός μπακ και μάλιστα μέτριας ποιότητας. Ένα από τα πολλά λάθη του καλοκαιρινού σχεδιασμού καθώς από νωρίς κυκλοφορούσε ελεύθερος ο Σταφυλίδης, που και θα ταίριαζε στο πλάνο και θα αύξανε τους γηγενείς Έλληνες και δε θα στερούσε την ευκαιρία του Γιαννούλη να είναι βασικός.
Παρατήρησα επιπλέον ότι ο Μαουρίσιο άρχισε να ανεβαίνει. Δεν ξέρω πραγματικά όμως τι πρέπει να γίνει με το θέμα ανανέωσής του. Με τη λογική ότι ο Μίσιτς είναι ο ένας, ο Ντάγκλας είναι επένδυση μεν, άπειρος δε ακόμη και ασταθής, ο Εσιτί είναι μέτριος και ο Βερνμπλουμ δε βλέπω ότι θα ξαναπαίξει, εγώ θα τον ανανέωνα, αποδεσμεύοντας βέβαια Βέρνμπλουμ και πουλώντας ή δίνοντας δανεικό τον Εσιτί.
Ο Πέλκας για μένα ήταν κορυφαίος, με πολύ καλές επαφές μετά από πολύ καιρό με τη μπάλα, ενώ Λημνιός και Σβιντέρσκι τον ακολούθησαν σε απόδοση. Ο Μπίσεσβαρ αν και δεν ήταν κακός αθλητικά και τακτικά ,συνεχίζει παρ'όλα αυτά να έχει πολύ κακές επιλογές δείγμα του ότι είτε έχει κακή ψυχολογία είτε δεν έχει κίνητρο. Προβληματίζει σε κάθε περίπτωση πάντως.
Κακός ο Γιαννούλης χθες που ξέχωρα από τα ανεβάσματά του δεν είχε καλές επιλογές στις πάσες και στις σέντρες ενώ έκανε και αρκετά αμυντικά λάθη. Θεωρώ πως χρειάζεται ξεκούραση και καλό θα ήταν να τον δούμε μόνο στο ματς με τον γάβρο.
Πασχαλάκης για μένα πρέπει να είναι ο νούμερο ένα καθώς συγκριτικά με Ζίβκο είναι αυτός που μπορεί να σου δώσει βαθμούς με τις αποκρούσεις του.
Γενικά η ομάδα δείχνει να επανέρχεται στα περσινά στάνταρ, ελπίζω ο Αμπέλ να ξεκολλήσει ακόμη περισσότερο, να βάλλει περισσότερο στο rotation και τον Ντάγκλας, ίσως και τον Μιχάι, και συνολικά να διατηρήσει το παιχνίδι κυριαρχίας στο πλάνο της.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 13 Φεβ 2020, 14:06

Τελικά κερδίζουμε και ντέρμπι ε.....και αυτό το ΟΑΚΑ το καταραμένο έγινε εξοχικό......

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: βάζελος - ΠΑΟΚ 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 14 Φεβ 2020, 09:57

Τέλος από εδώ πάμε παρακάτω .
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης