Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 12-4-09 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

MVP του αγωνα Ξανθη-ΠΑΟΚ

Χαλκιας
4
2%
Σναουτσνερ
1
1%
Λινο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπιζερα
1
1%
Κοντρερας
11
6%
Γκαρσια
12
6%
Ιβιτς
37
20%
Σορλεν
113
60%
Κονσεϊσαο
3
2%
Μπακαγιοκο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χουτος
1
1%
Αναστασακος
4
2%
Λακης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 187

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 13 Απρ 2009, 12:48

Boreios4 έγραψε: Είπαμε, σε καταστάσεις "παράγκας" και με ατέλειωτες "θεωρίες συνομωσίας" (που έχουν καταντήσει το εθνικό σπορ πολλών Ελλήνων), έχει χαθεί το μετρο. Κανονικά θα έπρεπε να κλείσουν όλα τα topic αυτού του forum και να συζητάμε για κάθε θέμα μονο στο topic του "Ο,τι νά'ναι"!



Πολύ μεγάλη κουβέντα αδελφέ μου. Και πολύ σοφή...Μα πάρα πολύ σοφή....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 13 Απρ 2009, 12:54

Πολύ σωστά ΝτίμιΚ έχουμε έφεση σε μεγάλες παπαριές και πρέπει να έχουμε σοβαρότητα μέχρι τέλους.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό mike » Δευτ 13 Απρ 2009, 13:14

άντε να πω κι εγώ το μακρύ και το κοντό μου ...
γράφηκαν πολλά, αλλά μιας και ήμουν και μέσα είπα να γράψω κι εγώ το κατιτίς μου, λίγα πράγματα για κάποια στοιχεία που σημάδεψαν το ματς

- Σορλέν ---> όλα τα λεφτά, τον χάρηκα, τον θαύμασα, τον εμπιστεύτηκα - ήσυχο παιδί, αθλητής, δουλευταράς
είμαστε πολύ τυχεροί που τον έχουμε στην ομάδα μας

- Ξάνθη & Ξανθιώττες ---> διάβασα διάφορα σήμερα σχετικά με το σκύλιασμα της ομάδας της Ξάνθης, καθώς και των οπαδών της σε σχέση με μας και τις ομάδες του ΠΟΚ.
Με κάποιους διαφωνώ κάθετα και θα ήθελα να ανεβάσουν λίγο το επίπεδό τους κι όχι να ξαναγυρνάμε στις παλιές μαλακίες του στυλ: φταίνε οι διαιτητές, όλοι με τον ΠΑΟΚ σκυλιάζουν και άλλα τέτοια ωραία
Η Ξάνθη (πόλη που ζω) πάλεψε όλα τα παιχνίδια με τις ομάδες της Αθήνας - ακόμα και στο μάτς με το γαύρο που ήταν στις πρώτες αγωνιστικές, ενώ ήταν ασύνδετη το πάλεψε καλύτερα, αλλά τελικά έχασε - και τέλος οι μισοί Ξανθιώτες είναι ΠΑΟΚια

- κριτική παιχτών
διάβασα για καλούς Γκαρσία, Ίβιτς και κακό Μπάκα
ο Μπακαγιό για μένα ήταν ο καλύτερος του Α' ημιχρόνου (ασχέτως της χαμένης ευκαιρίας)
η "ταχύτητα" των Ίβιτς και Πάμπλο (ενώ η μεγάλη τεχνική κατάρτισή τους φωνάζει από μακριά) φρέναρε όλη την ομάδα
ο αδύναμος κρίκος για μένα ήταν ο Μπιζέρα, που άφηνε τον Αγκάλι να κάνει πάρτι

- πέναλτυ
ήταν δεν ήταν μου άφησε μια πικρή γεύση (ήθελα να κερδίσω διαφορετικά)

- CL
μακάρι να πάμε στα προκριματικά και να περάσουμε (μεγάλη σφαλιάρα η αποτυχία τότε με Άγγελο - Εβραίους - μηδενικές μεταγραφές)
θέλουμε ενίσχυση, καθαρό μυαλό και τη σταθερότητα που ευτυχώς απολαμβάνουμε από τα πρόσωπα των Ζαγοράκη, Βρύζα, Σάντος κλπ

όπως και να έχει το Ξάνθη - ΠΑΟΚ είναι παρελθόν
πάμε για τα καλύτερα
είμαστε μεγάλη ομάδα, μεγάλη οικογένεια, μεγάλη περηφάνεια :D
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 909
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Δευτ 13 Απρ 2009, 13:28

Λίγα πράγματα για το χθεσινό παιχνίδι. Προτιμώ τον ΠΑΟΚ στο 4-4-2 κι ας η άμυνά μας μπάζει. Τα προβλήματα πίσω ξεκινούσαν από το γεγονός ότι τα 2 χαφ που ήταν προορισμένα να μαρκάρουν και να καλύπτουν, το εξής 1 Γκαρσία, αφού ο Ίβιτς δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτόν τον ρόλο, δεν ανταπεξήλθαν ως θα έπρεπε. Ο Πάμπλο παίζει με μυαλό, παίζει ακριβώς όσο χρειάζεται για να μην κουράζεται, αλλά δεν μπορεί η ομάδα να στηριχτεί πάνω του για να γεμίσει αυτός το κέντρο. Και φαίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις η απουσία του Βερόν, που κάνει όλη την υπόλοιπη δουλειά κι έτσι ο Ουρουγουανός όχι μόνο δεν εκτίθεται αλλά γίνεται και μπλουζάκι και σύνθημα και κ.λ.π και κ.λ.π. Ταυτόχρονα με την επιθετική προδιάθεση του Λίνο, όπου οι απαραίτητες προωθήσεις του, αφήνουν ακάλυπτη την πλευρά του, αλλά και με την μη σταθερότητα (σε πρόσωπα) του κέντρου άμυνας, ήταν λογικό κι είναι ο ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει προβλήματα και να καρδιοχτυπά, σε περιπτώσεις. Όμως επειδή δεν πρέπει να κοιτάμε μόνο το πίσω αλλά και το μπροστά, έτσι κι από πεποίθηση κι ιδιοσυγκρασία, όσες φορές έχουμε δει τον ΠΑΟΚ να αγωνίζεται με αυτό τον σύστημα, ε πώς να το κάνουμε, βλέπουμε κι αυτό που είναι και το ζητούμενο του αθλήματος…μπάλα ρε γαμώτο. Εντάξει, καλό και το «σκοπός αγιάζει τα μέσα», το χαμόγελο την φετινή σεζόν είναι αρκετό, αλλά η μπάλα είναι αυτή που πραγματικά μας ζεσταίνει. Κι έτσι όλοι(?) θέλουμε τον ΠΑΟΚ, αλλιώς δεν νομίζω ότι υπάρχει και κανένας ιδιαίτερος λόγος να ασχολούμεθα με το σπορ. Ξέφυγα, λίγο επιστρέφω. Μπροστα λοιπόν και στην Ξάνθη ο ΠΑΟΚ, αρκετά παραγωγικό, απειλή διαρκής κι από τις δύο πλευρές, όπου επέλεξε να κινηθεί( αν και πολλές ανορθόδοξα) και με έναν ηγετικό Σορλέν, ο οποίος μέρα με την μέρα γίνεται ακόμη καλύτερος, αν και σε στυλ δεν σε πείθει, με την αλά Πρέλεβιτς φαινομενική ραθυμία, δείχνοντας ότι μπορεί να επωμιστεί το οργανωτικό βάρος( και τον Λίνο να ανεβαίνει εκεί που πρέπει). Μιλάω για πιο επιθετικό παιχνίδι, τα γκολ χθες δεν προήλθαν από αυτήν την γραμμή, αλλά δεν πειράζει, είμαι από αυτούς που υποστηρίζω την παραμονή και του Μπακαγιόκο αλλά και του Χούτου, ο οποίος δείχνει λίγο έξω από τα νερά του αλλά και πεπεισμένος και με την ακατάλληλη προετοιμασία, θα αρπάξει θεωρώ την τελευταία ευκαιρία της καριέρας του. Και χθες ακόμη είχε μία παρολίγον ασίστ και μία αμφισβητούμενη φάση για γκολ. Εντάξει δεν ξέρω κι εγώ τι σκάλωμα έχω φάει ενώ δεν το γουστάρω…άβυσσος. Για να μην το κουράζω κι όλας με δεδομένη την αποτυχημένη τακτική των ντέρμπι στο πρωτάθλημα, ενδεχωμένος ο ΠΑΟΚ, θα πρέπει να ακολουθήσει μία άλλη λογική στα play off, που πάνω από όλα, στο μέτρο του δυνατού για Σάντος, να αιφνιδιάσουν τον αντίπαλο. Το καρτερικό παιχνίδι του Δικεφάλου δεν απέδωσε, οπότε πάμε να χτυπήσουμε τα ματς στα ψιλοίσια. Δεν τρέχει και τίποτα, αφού There is nothing left to loose…
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό araya4 » Δευτ 13 Απρ 2009, 13:29

Πραγματικα ρε μαγκες, ελεος με αυτο το πεναλτυ ! Απο την πρωτη σελιδα κιολας και πριν δουμε αθλητικες εκπομπες (αλλωστε εμενα δε με ενδοιαφερουν οι γνωμες τους, εχω ματια και κρινω), ειπαμε οτι ειναι πεναλτυ. Δλδ ποσο...τι να πω...πρεπει να ειναι καποιος, για να μην μπορει εστω να δει την επαφη. Και καθεστε εδω και......μοιρολατρια, γκρινια....να ΕΜΕΙΣ δεν ειμαστε τετοιοι, δε θελουμε ετσι. Δλδ απο το 0 βγαζεις προβληματα, μετα οι εφημεριδες και οι εκπομπες μας φταινε......

Ρε σεις, ομορφα ρε !
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Stepas » Δευτ 13 Απρ 2009, 13:41

Έκατσα και διάβασα όλες τις σελίδες του θέματος και ειλικρινά πέφτω από τα σύννεφα με κάποια από τα σχόλια. Μου φαίνεται ώρες-ώρες βάζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας. Είναι δυνατόν ρε αδέρφια να έχετε αμφιβολίες για αυτό το πέναλτυ; Έλεος!! Οι περισσότεροι απο δω μέσα βλέπετε μπάλα τόσα χρόνια. Δεν ξέρετε ότι είναι ΝΟΜΟΣ ότι όταν ο επιθετικός κάνει ντρίμπλα στον τερματοφύλακα και αυτός την τρώει και πέφτει στα πόδια του τότε είναι ΠΑΝΤΑ πέναλτυ; Τι να συζητάμε τώρα; Ακόμη και ο Βαρούχας είπε ότι ήταν πέναλτυ. Ποιός; Ο Βαρούχας! Κι εμείς ακόμα αναρωτιόμαστε. Κι επειδή κάποιοι είπαν για Τσιάρτα, ρε αδέρφια τι κάθεστε και ασχολείστε με αυτόν ρε; Ο άνθρωπος δεν πάει καλά. Πέρα από εγωισμό απίστευτο και αλαζονεία, έχει και εμπάθεια απέναντι στον ΠΑΟΚ και νομίζω το απέδειξε όλη τη χρονιά.

Είναι δυνατόν να ντρεπόμαστε ή να μην χαιρόμαστε τη νίκη μας επειδή ήρθε με πέναλτυ στο τελευταίο λεπτό; Μου φαίνεται τόσα χρόνια ο γαύρος έχει δημιουργήσει κόμπλεξ σε όλους τους υπόλοιπους οπαδούς επειδή αυτός όταν είναι στην ισοπαλία παίρνει το ματς με πέναλτυ στο τελευταίο λεπτό. Είναι δυνατόν να στεναχωριόμαστε ΜΗΠΩΣ και ευνοηθήκαμε απέναντι σε μια ομάδα που έχει τον Κασναφέρη στον πάγκο της; Που βγάζει σε κάθε ματς ανακοίνωση για τη διαιτησία από το ημίχρονο; Που δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές πέρασε ο γαύρος από την έδρα της και πόσους παίκτες του έδωσε;

Ξεκαθαρίζω κάτι. Κι εγώ δεν γουστάρω με τίποτα να ευνοούμαστε. Ούτε στο ελάχιστο. Αλλά χτες ρε αδέρφια δεν ευνοηθήκαμε. Απλά επιτέλους ο διαιτητής έδωσε αυτό που είδε κι ας ήταν στο τελευταίο λεπτό. Πόσες φορές δεν έχουμε ευχηθεί οι διαιτητές να σφυρίζουν όσα βλέπουν και τίποτε παραπάνω ή παρακάτω; Και τώρα που έγινε γκρινιάζουμε; Μην φτάσουμε στο άλλο άκρο και θεωρούμε ότι όταν δεν αδικούμαστε τότε ευνοούμαστε!

Έχουμε μια ονειρική χρονιά φέτος. Έχουμε κάνει απίστευτα βήματα προοδου. Ας το χαρούμε όσο γίνεται περισσότερο. Τόσα χρόνια τρώγαμε κάτι τεσσάρες ακόμη κι από τον Ιωνικό στα εκτός έδρας. Φέτος τέλος αυτά. Ας το χαρούμε παιδιά! :)
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό eleos » Δευτ 13 Απρ 2009, 13:44

Έχουμε συνηθίσει ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ να αδικούμαστε που όταν μας παίζουν δίκαια νοιώθουμε ευνοημένοι...

Και αφού η τύχη ευνοεί τους δυνατούς, θα την έχουμε απο εδώ και πέρα με το μέρος μας.
Τυχεροί είμασταν αλλα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ευνοημένοι.
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Johnys » Δευτ 13 Απρ 2009, 14:03

Πάει αυτό το mats πάμε τώρα για το τελευταίο πριν τα play of που θα είναι ένα μικρό party για μια ήδη πετυχημένη χρονια.

Όλοι τούμπα λοιπόν με σέρρες. :)
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Fantomas » Δευτ 13 Απρ 2009, 14:21

Ο Αναστασάκος σπάει την μπάλα αριστερά μακριά από τον τερματοφύλακα.
Ο Λυμπερόπουλος (τερματοφύλακας της σκόντα) πέφτει με τα δύο πόδια πάνω στον Ανάστασάκο.
Το αριστερό πόδι του τερματοφύλακα βρίσκει το δεξί πόδι του Αναστασάκου και αργότερα από την φόρα που έχει ο τερματοφύλακας βρίσκει και με το δεξί του πόδι το αριστερό πόδι του Αναστασάκου.

Δείτε την φάση στο βίντεο και παγώστε την.

http://www.youtube.com/watch?v=4oQFQnXTBq0

Είναι δυνατόν να μην βλέπετε ...ότι είναι καθαρό πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα!

Καλά είναι δυνατόν μερικοί εδώ μέσα να πέφτετε τόσο εύκολα θύματα της Αθηναϊκής Κυριακής και του κάθε ραδιοφωνατζή και του κάθε Τσιάρτα!

Δηλαδή επειδή έχει τα τηλεοπτικά η Ξάνθη στην ΝΕΤ ...

Δηλαδή επειδή επέλεξε η Αθηναϊκή Κυριακή πρώτα να δείξει την παράλληλη κάμερα (για να βάλει το πέναλτι στις αμφισβητούμενες φάσεις) και μετά στο τέλος (αφού μιλήσαν για κλοπές και δημιούργησαν εντυπώσεις)....
....να δείξει μετά την κάθετη κάμερα και να πει ο κύριος Μπαρούχας ότι ήτανε πέναλτι και ότι ο διαιτητής ήταν στην ευθεία (στα 5 μέτρα) και όχι παράλληλα....Και ήταν πέναλτι και κίτρινη κάρτα!


Τελικά είχε δίκιο εδώ μέσα ένας φίλος που σας έλεγε ότι μερικοί εδώ μέσα δεν βλέπετε ποδόσφαιρο και περιμένετε να σας πει ο κάθε ραδιοφωνατζής αν είναι πέναλτι ή δεν είναι.

Βγήκε χθες ο κύριος ΠΑΟΚτσης Καμόρας και είπε ότι δεν ήταν πέναλτι και ότι ο Αναστασάκος ξεγέλασε τον διαιτητή. (το κέρδισε ο Αναστασάκος)!

Απίστευτο ...και βλέπεις μερικούς να λένε τα ίδια την άλλη μέρα! :lol:

Είναι αυτοί που δεν βλέπουν ποδόσφαιρο και τους ενδιαφέρει μόνο το οπαδικό και η καφρίλα των ελληνικών γηπέδων και πόσοι πυρσοί ανάψαν στο γήπεδο κτλ.

Πως σας έχουν καταντήσει έτσι ρε! :(

Καλά σας κάνουν αφού τσιμπάτε! :lol:

Πάντε τώρα το βραδάκι και στείλτε μηνύματα στο κύριο Ραπτόπουλο και πείτε ότι ήταν πέναλτι! :lol:
Άβαταρ μέλους
Fantomas
 
Δημοσιεύσεις: 682
Εγγραφή: Σάβ 08 Νοέμ 2008, 00:41

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Peja 4 » Δευτ 13 Απρ 2009, 14:38

Χαιρετώ το forum και θα πω και εγώ την γνώμη μου για το παιχνίδι και τα όσα σήμαινε αυτή η νίκη.

Ο ΠΑΟΚ φέτος είναι bulletproof που λένε και οι Αμερικάνοι και στο 90+ το έβλεπα χαλαρά το ματς και ήμουν σίγουρος ότι κάτι θα γίνει και έγινε.

MVP Ivic λόγο των 2 goal αλλά σίγουρα ο καλύτερος στο γήπεδο ο Sorlen που πρέπει να μείνει και ας δώσουμε και 200.000 τα αξίζει και με το παραπάνω.

Το πέναλτυ ήταν ρε μάγκες γιατί το κουράζουμε ο Ηλίας άνοιξε την μπάλα από αριστερά και το άλλο ταγάρι έσκασε πάνω του χωρίς να βρει μπάλα τελείωσε δεν υπάρχουν τραβηγμένα πέναλτυ ή είναι ή όχι και αυτό ήταν, πώς να το κάνουμε τώρα δεν αλλάζουν οι κανόνες επειδή ήταν στις καθυστερήσεις. Και αν δείτε ο τέρμας τους βγαίνει με κλειστά μάτια και σκάει στον Αναστασάκο.

Και για το τέλος ευχαριστώ την ΠΑΕ και το τεχνικό team γιατί την υπόσχεση για πορεία πρωταθλητισμού που δώσανε για του χρόνου την κάνανε πράξη φέτος και αν ήμασταν σε μια σοβαρή χώρα και δεν είχαμε τα play-off στο goal του Ivic θα πανηγυρίζαμε μια ακόμα ιστορική στιγμή για την ΠΑΟΚΑΡΑ μας και τη συμμετοχή μας στα προκριματικά του CL που θα ερχόταν μετά από μία πανηγυρική νίκη στην Τούμπα. Τέλος πάντων δεν απογοητεύομαι γιατί πιστεύω ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε και στα play-off με σοβαρότητα και πλάνο που έχουμε σίγουρα.

Υ.Γ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΑ ΤΩΡΑ η αναλογία goal – λεπτά συμμετοχής - φράγκα αυτό δείχνουν. Μέγας μαχητής και καυλωμένος πάντα!!

Υ.Γ Τι ωραία που τεντώνει μες την Τούμπα το σεντόνι!!!

:D
:D :D :D :D :D :D
Π.Α.Ο.Κ Θρησκεία Τρομοκρατία!!
Άβαταρ μέλους
Peja 4
 
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Πέμ 28 Φεβ 2008, 16:50
Τοποθεσία: Athina - Patisia

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Δευτ 13 Απρ 2009, 14:40

Είπα δε θα ξανασχοληθώ με το πέναλτι αλλά με τρων τα χέρια μου...

Όχι, εγώ θέλω έτσι να είμαστε, να αμφιβάλουμε για κάθε ευνοϊκό σφύριγμα! Δε γουστάρω νοοτροπία "είμαστε μεγάλοι, ας παίρνουμε σφυρίγματα", το έγραψε κι ένας αδερφός πιο πάνω...

Αυτή τη φορά ήταν πέναλτι, αν όμως την επόμενη κάνει καμιά βλακεία ο διαιτητής υπέρ μας, όπως με τον Πανιώνιο (βέβαια ξεχνάτε ότι στο Β ημίχρονο του ίδιου παιχνιδιού έπαιξε 80-20 τον Πανιώνιο, μέχρι και ο πρόεδρός τους το είπε) τότε πρέπει να κράζουμε όπως θα κράζαμε αν δινόταν αβαβά πέναλτι εναντίον μας.

Όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα, χαρείτε το! Γιατί είμαστε εδώ που είμαστε με την αξία μας και την επιμονή μας! Δεν το χρωστάμε σε κανέναν.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό axl4 » Δευτ 13 Απρ 2009, 14:42

Peja 4 έγραψε:...

Υ.Γ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΑ ΤΩΡΑ η αναλογία goal – λεπτά συμμετοχής - φράγκα αυτό δείχνουν. Μέγας μαχητής και καυλωμένος πάντα!!


:D
:D :D :D :D :D :D


+100000000000
Άβαταρ μέλους
axl4
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:11
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 13 Απρ 2009, 14:51

eleos έγραψε:Έχουμε συνηθίσει ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ να αδικούμαστε που όταν μας παίζουν δίκαια νοιώθουμε ευνοημένοι...
[/b]


Πολύ σωστή παρατήρηση....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Δευτ 13 Απρ 2009, 15:23

"Το παιχνίδι όδευε προς την ισοπαλία όμως ο διαιτητής Κύρκος μάλλον είχε διαφορετική γνώμη. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων... βάφτισε πέναλτι την βουτιά του Αναστασάκου και έδωσε την ευκαιρία στον Ιβιτς να πετύχει από τα έντεκα βήματα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στον ΠΑΟΚ."

http://www.novasports.gr/default.asp?aid=175518

Το παραπανω κειμενο ειναι απο το σάιτ του συνδρομητικού. εγω παντως χθες ακουσα με τα αυτακια μου τον "αναλυτη" φασεων του συνδρομητικου, Περικλη Βασιλακη, τον ανθρωπο που εσφαξε τον ΠΑΟΚ σε εναν ημιτελικο με τον βαζελο στην Τουμπα, να λεει οτι ειναι καθαρο πεναλτυ.( Ειχε προηγηθει βεβαια η "εμβριθης" αναλυση (μην αφοδευσω) του Βασιλακη του Τσιαρτα, που μιλησε για καλπικο πεναλτυ)

Επομενως αυτοι οι κυριοι αναιρουν τον "ειδικο" τους για αυτα τα θεματα.

Αληθεια: Ποσο ποναει οταν ο ΠΑΟΚ...
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό axilleas4 » Δευτ 13 Απρ 2009, 15:55

vanroy έγραψε:Για να κρατήσουμε το +3 στα play off πρέπει να κερδίσει η Λάρισα(τραγική ειρωνεία). Αν δεν κερδίσει τότε και ο Βάζελος θα φτασει στο +3 ,αλλά έστω και έτσι αν στο τέλος των play off ισοβαθμήσουμε εμείς βγαίνουμε στο τσαμπιονς λιγκ γιατί στην κανονική διάρκεια θα έχουμε τερματίσει πάνω από αυτόν.


Τελευταία αγωνιστική με αδιάφορο το λεβαδιακό παίζουν λεβαδιακός-λάρισα. Σε αυτό εμείς θέλουμε νίκη της λάρισας και...βάζελος-άεκ-ρούλης θέλουν νίκη του αδιάφορου λεβαδιακού.Να δούμε αν θα γίνει μπουγαδιά.
Εμείς μαζί για μια ζωή αετέ,αετέ δικέφαλε
Άβαταρ μέλους
axilleas4
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2008, 21:42
Τοποθεσία: copACABana

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης