Ξάνθη - Π.Α.Ο.Κ. 12-4-09 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

MVP του αγωνα Ξανθη-ΠΑΟΚ

Χαλκιας
4
2%
Σναουτσνερ
1
1%
Λινο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπιζερα
1
1%
Κοντρερας
11
6%
Γκαρσια
12
6%
Ιβιτς
37
20%
Σορλεν
113
60%
Κονσεϊσαο
3
2%
Μπακαγιοκο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χουτος
1
1%
Αναστασακος
4
2%
Λακης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 187

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό adam04 » Δευτ 13 Απρ 2009, 16:12

Του Παγωνη,στο gazzeta.gr


Η ισοπαλία του Παναθηναϊκού σε συνδυασμό με τη νίκη της Λάρισας φέρνει τους Θεσσαλονικείς σε σχέση ισχύος ενόψει του μίνι Πρωταθλήματος που θα ξεκινήσει τον μήνα Μάιο. Γι’ αυτό το τρίποντο στα Πηγάδια είναι ιδιαίτερα σημαντικό. Τα όσα ειπώθηκαν από τους γνωστούς τηλεκριτικούς για το αν ήταν ή δεν ήταν πέναλτι η φάση του Ηλία Αναστασάκου να κοιτάξουν καλύτερα τις δικές τους ομάδες που γίνονται σήμερα περίγελος στα καφενεία, στα σχολεία, και όπου μπορεί κανείς να φανταστεί.

Άλλωστε υπάρχουν αρμόδια όργανα και θα αποφασίσουν αν ο κ. Κύρκος θα παρακαμφθεί ή όχι στα πειθαρχικά όργανα της ΚΕΔ. Ο ρέφερι από την Ήπειρο ήταν πολύ κοντά στην φάση το δείχνει πολύ καθαρά ο τηλεοπτικός φακός. Ελέγχει την φάση και αποφάσισε πως ο Λυμπερόπουλος ανατρέπει καθαρά τον Αναστασάκο. Θα πρέπει κάποια στιγμή αυτό το μένος που βγάζουν κάποιοι κατά του ΠΑΟΚ να σταματήσει. Γιατί το μόνο που κάνουν είναι να διασύρουν το όνομα τους και την ιστορία που έγραψαν στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.
Κατω τα χερια απο τον Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
adam04
 
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Πέμ 16 Οκτ 2008, 17:17
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Δευτ 13 Απρ 2009, 17:36

ημουν στο ματσακι και εχω να κανω επι τροχαδην μερικα σχολια......
-μετρια προς καλη η ομαδα, αλλα συγχρονως αποφασιστικη, χητησε τη νικη μεχρι το τελος και δικαιωθηκε
-ο χουτος ταλαντουχος αλλα ενω εχει σφυριξει ο ρεφ το λαθος οφσαιντ το παιζει τρελιτσα
-ο κονσεισαο μετριοτατος και στο λαθος μπυ κανει δεν γυρναει καν πισω
-ο γκαρσια ψυχραιμος συμπαγης αλλα βαρυς πολυ....οι υπολοιποι ηταν πανω απο το μεσο ορο ειδικα κοντρερας, λινο, χαλκιας, ινιτς
-η ομαδα εχει πιστη αλλα θελει και καλυτερα εξτρεμ....
-ο σορλεν ειναι παντου....
-τοσα χρονια στη ξανθη δεν ειδα ποτε την ομαδα να κερδιζει.....ο διαιτητης κακος και το πεναλτυ δε θα το εδινα εγω (αν και ητανε)

οπωσδηποτε αγορα σεντερ μπακ πολυ πολυ πολυ ψηλου και δυνατου....ο αγκαλιτσας ηταν μονος του

:?
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό stephanos » Δευτ 13 Απρ 2009, 17:56

Ρε παιδιά, κάποια πράγματα πρέπει να τα παραδεχόμαστε, όσο κι αν δεν μας αρέσουν. Βλέπω και ξαναβλέπω την φάση, από όλες τις κάμερες. Βλέπω το πόδι του Αναστασάκου να σπάει την μπάλα αριστερά, τον Λυμπερόπουλο να βγαίνει, αλλά δεν βλέπω επαφή μεταξύ των δύο παικτών. Δεν είναι πέναλτι.

Α, μην το ξεχάσω. Χθες το βράδυ, έχασα τα γυαλιά μου, όποιος τα βρήκε παρακαλείται να επικοινωνήσει άμεσα, γιατί έχω και 6 βαθμούς μυωπία...!

:) :) :)
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Johnys » Δευτ 13 Απρ 2009, 17:58

Δεύτερο παιχνίδι φέτος δηλαδή που το παίρνουμε αν όχι κάλπικο αμφισβητούμενο πέναλντυ.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 13 Απρ 2009, 19:01

Επειδή η συζήτηση για το πέναλτυ συνεχίζεται προτείνω να ακολουθήσουμε τη θέση της διοίκησης στο θέμα. Οι αποφάσεις των διαιτητών δεν χωράνε σχολιασμό. Το πέναλτυ δεν είναι εκ των πραγμάτων κάτι αντικειμενικό είναι η απόφαση ενός ανθρώπου !
Δεν ξέρω αν το σκέφτεστε έτσι αλλά για μένα αυτή είναι η πραγματικότητα. Τι θα πει ακούμπησαν, είχε αρχίσει να πέφτει από πριν, δεν ήταν μέσα στην περιοχή και άλλα τέτοια. Αν ο διαιτητής σφυρίξει και δείξει τη βούλα είναι πέναλτυ και δεν μπορείς ούτε στα δικαστήρια να το πας.
Θέλω να ασχοληθώ ντε και καλά με τη διαιτησία; Μπορώ να κρίνω το παράστημα του διαιτητή, την ταχύτητα και την αποφασιστικότητα στις αποφάσεις του, το αν ακολουθεί από κοντά τις φάσεις, το αν προσπαθεί να ενισχύσει το θέαμα και τη ροή του αγώνα. Αν πέρασε η μπάλα τη γραμμή ή όχι δεν μετράει, αυτό που έχει σημασία είναι τι αποφασίζει ο διαιτητής.

Αλλά αν δε σουτάρεις προς το τέρμα ο διαιτητής δε θα δείξει ποτέ τη σέντρα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:16

Περί απόδοσης παικτών

Χαλκιάς : Προσέθεσε ακόμη μία πειστική εμφάνιση στο φετινό βιογραφικό του, με την επέμβαση του στο 78 στο σουτ του Αγκάλι να είναι καθοριστική για τη συνέχεια του ματς.

Σνάουτσνερ : Μεστό ματς από τον λιγότερο τραγουδισμένο ήρωα του φετινού ΠΑΟΚ. Παρουσίασε την γνώριμη σιγουριά στα μετόπισθεν και αναγκάστηκε κάμποσες φορές να καλύψει και τα λάθη του δεξιού στόπερ, Μπιζέρα. Πέραν τούτου ανέβαινε και ψηλά αρκετές φορές, αλλά δυστυχώς ο μπροστινός του Κονσεισάο ήταν σε μετριότατη μέρα. Τέλος είχε και μία πολύ καλή προσπάθεια για γκολ (!) στο 49 όταν και εξαπέλυσε ένα δυνατό ευθύβολο με το δεξί, με τον Μπακαγιόκο να χάνει τεράστια ευκαιρία στην επαναφορά της μπάλας.

Λίνο : Κράτησε καλά την πλευρά του στο Α' μέρος και όσες φορές ανέβηκε εκσφενδόνισε “ενδιαφέρουσες” σέντρες.. Στο Β' μέρος, και ιδίως μετά το 1-1, ήταν ψηλά σε μόνιμη βάση κάνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι της ομάδας μαζί με τον Σορλέν από τα αριστερά, με το οποίο είχε πολύ καλή συνεργασία. Αυτό είχε ως συνέπεια βέβαια να μένει ακάλυπτος ο Κιντάνα σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά ο ΠΑΟΚ ήθελε το διπλό, ο Σάντος ρίσκαρε και καλώς έπραξε.

Μπιζέρα : Δυστυχώς, και για πρώτη φορά, έκανε τραγική εμφάνιση κινούμενος στο cyberspace του γηπέδου. Στις περιπτώσεις που “είχε” τον Αγκάλι, ο Νιγηριανός τον έφαγε ζωντανό μαζί με την κοτσίδα, ενώ και ο Πόι τον ταλαιπώρησε επίσης. Στην φάση τέλος του πολύ ωραίου γκολ της Ξάνθης, που ξεκινάει από απαράδεκτο λάθος του Κονσεισάο, ο Κοντρέρας σαν αριστερό στόπερ πάει σωστά προς τον Αργεντινό και η ευθύνη για την κάλυψη του Αγκάλι ανήκει στον Μπιζέρα, ο οποίος βέβαια αποτυγχάνει παταγωδώς, αν και η μπαλιά του Κιντάνα ήταν εξαιρετική.

Κοντρέρας : Αν είχα το συγγραφικό ταλέντο του Eduardo Galeano θα συνέθετα μία ωδή για τον Χιλιάνο με την κονδοριανή μύτη. Το αφήνω προς το παρόν για την (όχι μακρινή) στιγμή που θα το αποκτήσω.

Τι να πει κανείς για αυτή τη μορφή. Εγώ πάντως δεν θα πάψω να λέω ότι είναι ο σπουδαιότερος κεντρικός αμυντικός που έχω δει με τα ματάκια μου να φοράει τον αυθεντικό (και όχι τον ιμιτασιόν) προσφυγικό Δικέφαλο στο στήθος. Ο τρόπος με τον οποίο αυτός ο ποδοσφαιριστής αντιπαρέρχεται στο πρόβλημα του ύψους του με τις εγκεφαλικές τοποθετήσεις του σώματος του είναι σεμιναριακού επιπέδου

Μετά την ισοφάριση λύσσαξε πραγματικά, όπως πρέπει να κάνουν δηλαδή οι ηγέτες, και εκμεταλλευόμενος την άψογη τεχνική του, κουβάλησε μπάλα, βγήκε μπροστά, πάσαρε σωστά και αν σε δύο περιπτώσεις ο Ίβιτς και ο Κονσεισάο ήταν προσεκτικότεροι, τότε θα είχε μπει με την μπάλα στα δίχτυα. Δεν υπάρχει στόπερ σε αυτό το πρωτάθλημα με τις ικανότητες του Πάμπλο. Τέλος...

Γκαρσία : Μία μεταβατική, μετά την μακροχρόνια απουσία, εμφάνιση του έτερου μεγάλου Πάμπλο του ΠΑΟΚ. Η γνωστή άνεση με την μπάλα στα πόδια και η ευχέρεια στο πάσινγκ γκέιμ σε κοντινό χώρο, αλλά και στην μακρινή μεταβίβαση έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους. Έλλειπε όμως το χαρακτηριστικό του “δάγκωμα” στον χώρο του κέντρου ενώ δεν απέφυγε και κάποια λαθάκια στο Β' ημίχρονο. Αξιοσημείωτο πάντως είναι ότι στην φάση του 0-1 πέρα από το ωραίο του “στρώσιμο” στον Ίβιτς, ο Ασύστολος Παύλος ήταν μέσα (!) στην αντίπαλη περιοχή. Άντε και με γκολ στα πλέι οφ εύχομαι.

Ίβιτς : Ο φιλόσοφος της περιπατητικής σχολής, που βρίσκεται (περπατώντας άραγε;) σε κέντρο άμυνα και επίθεση, αγωνίστηκε για μία ακόμα φορά ως αμυντικό χαφ και στο πρώτο ημίχρονο ήταν μάλλον ο κορυφαίος του ΠΑΟΚ, με πολύ τρέξιμο και άριστη κυκλοφορία της μπάλας. Το “γλυκό” του τεμάχιο όμως με το εξωτερικό φάλτσο μου άφησε μια πικρή γεύση, όταν το Μαγυάρικο μυαλό μου ταξίδεψε σε ένα άλλο ματς όπου απέτυχε σε δύο πολύ πιο εύκολα σουτ από το χθεσινό. Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε κάπως η απόδοση του και σε κάποιες περιπτώσεις που βρέθηκε έξω από την περιοχή τους με την μπάλα στα πόδια θα περίμενα καλύτερες επιλογές.

Εν τούτοις, στο λυκόφως του αγώνα, δική του ήταν η έμπνευση με την πολύ δύσκολη “κάθετη” στον Αναστασάκο, δικό του και το δεύτερο γκολ (με μία σαφώς κακή εκτέλεση πέναλτυ πάντως). Μαζί με Σορλέν και Κοντρέρας, ο κορυφαίος κατά την άποψη μου.

Κονσεισάο : Πολύ άσχημο παιχνίδι και μία εμφάνιση περυσινού τύπου. Δεν νομίζω, κατ' αρχήν, να έχει κάνει παιχνίδι φέτος με τόσες (εκνευριστικά) πολλές λανθασμένες μεταβιβάσεις. Πέραν τούτου, η απροθυμία του να γυρίσει πίσω και να μαρκάρει συντέλεσε πολλές φορές στο να βγαίνει η Πανοπουλάνθη με δύο παίκτες από την πλευρά του. Τέλος φέρει μεγάλη ευθύνη και για το γκολ τους. Ένα-δυο λεπτά πριν την ισοφάριση ακούσαμε το post modern είδωλο της ΠΑΟΚτσήδικης δημοσιογραφίας να αναγγέλλει πως ο Σάντος ζητάει από τους παίκτες του να αφήσουν τις περιττές ενέργειες στο κέντρο για να μην βγαίνουν οι “Οκταβιανοί” στην αντεπίθεση. Ο Σέρτζιο μάλλον δεν άκουσε και έκανε τον ορισμό της περιττής ενέργειας με ένα τακουνάκι ποδοσφαίρου πασαρέλας και ενώ η ομάδα είχε ανέβει ψηλά.

Εύχομαι να είναι απλώς μια κακή παρένθεση σε έναν κατά τα άλλα εξαιρετικό δεύτερο γύρο.

Σορλέν : Νομίζω ότι στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά έκανε μεγαλειώδη εμφάνιση. ´Ηταν ο φυσικός πνεύμονα της ομάδας με ατελείωτο τρέξιμο και με συνεχή δημιουργία ρηγμάτων στην άμυνα τους εκμεταλλευόμενος τόσο την τεχνική του όσο και την αντοχή του. Πιθανότατα η κομβικότερη, για την συνέχεια του πρωταθλήματος, μεταγραφή του Γενάρη.

Χούτος : Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί τα ματς του πηγαίνουν στραβά και δεν μπορεί να προσφέρει αυτά που μπορεί. Σωστά αντικαταστάθηκε από τον Σάντος, γιατί στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά πελαγοδρομούσε. Θα μπορούσε βέβαια να ανοίξει λογαριασμό με τον ΠΑΟΚ αν στο 37 δεν δεν υποδεικνυόταν λανθασμένα σε θέση οφσάιντ. Ελπίδα για το μέλλον πάντως είναι η ενέργεια Γιόχαν Κρόιφ (ιεροσυλία!!!) που έκανε στο 19 όταν ξεκίνησε από το κέντρο, τους πήρε όλους παραμάζωμα και έβγαλε εκπληκτική κάθετη στον Μπακαγιόκο. Μία ενέργεια για την οποία δεν μπορώ να φέρω στο μυαλό μου άλλον επιθετικό του ΠΑΟΚ να την πραγματοποιεί.

Μπακαγιόκο : Ο Bakapanther εμφάνισε τα συνήθη συμπτώματα της ασθένειας “Ξεκινάω στην Ενδεκάδα” που τον ταλαιπωρεί και για την οποία ο Σάντος θα πρέπει να βρει επιτέλους το εμβόλιο. Τσαπατσουλιά σε πολλές μεταβιβάσεις, τρίπλες στον εαυτό του κτλ. Όλα αυτά βέβαια θα ήταν μικρά γράμματα αν στο 19 και στο 49 κάρφωνε τα τεμάχια ως όφειλε. Σωστά αντικαταστάθηκε και αυτός.

Αναστασάκος : Έχει αρχίσει και γίνεται καλτ φαινόμενο. Μπήκε στο 70 και πρόλαβε να κάνει δύο φάσεις τουλάχιστον για γκολ. Η κάθετη κίνηση του στο 93 ήταν πολύ όμορφη και σεντερφορίσια, το δε πέναλτυ που κέρδισε ήταν ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ( άσχετα αν πολλοί, μεταξύ των οποίων και ο “αναλυτής” φάσεων με κύκλους, βελάκια και ισοσκελή και σκαληνά τρίγωνα του συνδρομητικού, έβγαλαν χολή με την νίκη του ΠΑΟΚ. Αλλά όπως λέει και το γνωστό νανούρισμα των Ινδιάνων Ναβάχο : “Πόσο πονάει όταν ο ΠΑΟΚ τραγουδάει”...)

Λάκης : Θετική παρουσία από τον Λάκη ως δεξί εξτρέμ με μια πολύ ωραία σέντρα για γκολ στον Αναστασάκο στο 80 και ένα πολύ επικίνδυνο σουτ (ξανά με το αριστερό όπως και στο δοκάρι του Αλκάζαρ) ένα λεπτό αργότερα.

Γενικότερα σχόλια : To 4-4-2 που παρουσίασε ο Σάντος έκανε τον ΠΑΟΚ πιο ελκυστικό οπτικά μεν, πιο ευάλωτο στα μετόπισθεν δε. Ο Χούτος δεν μαρκάρει σαν τον Μούσλι, ο Κονσεισάο απείχε από οποιοδήποτε αμυντικό καθήκον ενώ και το δίδυμο Γκαρσία-Ιβιτς στα αμυντικά χαφ σου δίνει τον έλεγχο της κυκλοφορίας, αλλά δεν σε εξασφαλίζει απέναντι σε αντεπιθέσεις όπου χρειάζονται γρήγορες επιστροφές. Γνώμη μου πάντως είναι ότι ο Σάντος καλώς έπραξε και αν ο Μπακαγιόκο ήταν προσεκτικότερος θα το είχαμε καθαρίσει το ματσάκιο νωρίτερα.

Στα συν βέβαια του Πορτογάλου είναι και το ότι άλλαξε τελείως το σύστημα της ομάδας ( και όχι απλώς τα πρόσωπα) σε 4-3-3 για να χτυπήσει το ματς. Θα πει κανείς ότι με πέναλτυ στο 93 στάθηκε τυχερός. Θα απαντήσω, ότι θα μπορούσε να καθαρίσει το ματς με 4-3-3 νωρίτερα αν ο Αναστασάκος ήταν λίγο πιο τυχερός στην τελική προσπάθεια.

Τέλος θα ήθελα να αναφερθώ στην κλάψα των Ξανθιωτών για τις πληγωμένες ψυχές των (ομολογουμένως πολύ ελπιδοφόρων) νέων παικτών της Ξάνθης που είδαν την ομάδα τους να στερείται τον χρυσό βαθμό της ισοπαλίας από τον Δρακουμέλ διαιτητή. Θα ήθελα να συστήσω στα παιδιά αυτά να μην ασχοληθούν με το καθαρό πέναλτυ του ΠΑΟΚ, ούτε με τα τετ α τετ του ΠΑΟΚ που έκοψαν τα “κοντάρια”, αλλά να βάλουν να ακούσουν μια κασέτα που λέει μια διδακτική ιστορία για θείους, περίεργους και λοιπούς δοξασμένους ήρωες της Ινδονησιακής μυθολογίας και στην συνέχεια να δουλέψουν σωστά και να αξιωθούν να παίξουν κάποια στιγμή στον ΠΑΟΚ.

Αυτά...
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Nigrita4 » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:20

Εσείς που λέτε ότι δεν ήταν πέναλτυ, αν δεν το έδινε, θα είσασταν οι πρώτοι που θα βρίζατε γιατί δεν το δώσε....
Εγώ απορώ γιατί γίνεται συζήτηση για μια πεντακάθαρη φάση;;;;
Ο τερματοφύλακας βγαίνει κ ανατρέπει τον επιθετικό, χωρίς να βρεί μπάλα...... ΤΕΛΟΣ
Πότε πρέπει να δώσει πέναλτυ, όταν έρθει το φορείο;;;;
Ήρθαμε σκαστοί, απο την Κλινική, ΠΑΟΚΑΡΑ μου
δεν το ξέρουν οι γιατροί....

http://www.paoknuremberg.de
Άβαταρ μέλους
Nigrita4
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 20:38
Τοποθεσία: Νυρεμβέργη

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:23

Δεν άκουσα απο κανέναν για ένα πέναλτι που έπνιξε στον Κονσεισάο καθώς επίσης και για ένα όφ σάιντ που αν ο δικός μας την έκανε προς το τέρμα Παναζία μου μετά!
:evil:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:26

Τριτο συνεχομενο τοπικ, στο οποιο ειμαι ευχαριστα αναγκασμενος να αποδωσω τα ευσημα στον Nigrita4.
(Τα προηγουμενα τοπικς ειναι του Μουσλιμοβιτς και του Γκαρσια).
Τελευταία επεξεργασία από Hideguti και Δευτ 13 Απρ 2009, 20:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό eleos » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:27

Johnys έγραψε:Δεύτερο παιχνίδι φέτος δηλαδή που το παίρνουμε αν όχι κάλπικο αμφισβητούμενο πέναλντυ.


Τα είδες τα ριπλέι φίλε? Ειδικά απο την κάμερα απο πίσω ειναι ΑΚΤΑΦΑΝΕΣΤΑΤΟ πεναλτι και μάλιστα του βρίσκαι και τα 2 πόδια...

Τα αυτιά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό Nigrita4 » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:28

Hideguti έγραψε:Τριτο συνεχομενο τοπικ, στο οποιο ειμαι ευχαριστα αναγκασμενος να αποδωσω τα ευσημα στον Nigrita4.
(Τα προηγουμενα τοπικ του Μουσλιμοβιτς και του Γκαρσια).


Είμαι υπο το βλέμμα του Hideguti...
Ήρθαμε σκαστοί, απο την Κλινική, ΠΑΟΚΑΡΑ μου
δεν το ξέρουν οι γιατροί....

http://www.paoknuremberg.de
Άβαταρ μέλους
Nigrita4
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 20:38
Τοποθεσία: Νυρεμβέργη

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:28

Το ενδιαφερον ειναι πως η αλητικη κυριακη και το παμε γηπεδο-πακετο ειπαν πως ηταν πεναλντι ενω η εκπομπη του ετ3 ειπε πως δν ηταν...

:?
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:30

stephanos έγραψε:Ρε παιδιά, κάποια πράγματα πρέπει να τα παραδεχόμαστε, όσο κι αν δεν μας αρέσουν. Βλέπω και ξαναβλέπω την φάση, από όλες τις κάμερες. Βλέπω το πόδι του Αναστασάκου να σπάει την μπάλα αριστερά, τον Λυμπερόπουλο να βγαίνει, αλλά δεν βλέπω επαφή μεταξύ των δύο παικτών. Δεν είναι πέναλτι.

Α, μην το ξεχάσω. Χθες το βράδυ, έχασα τα γυαλιά μου, όποιος τα βρήκε παρακαλείται να επικοινωνήσει άμεσα, γιατί έχω και 6 βαθμούς μυωπία...!

:) :) :)



Θα ειδες απ τη λαθος καμερα που δε φαινεται.......αυτη που εδειξε το Σταρ
και μιλησε για εφευρεση. Αν τη δεις απ την αλλη φαινεται πεντακαθαρα οτι ειναι.....Μη τους δινουμε πατημα για αδικιες εις βαρος μας αργοτερα......
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:34

Χθες μαλώναμε στο καφενείο με αδέρφια για το αν ήταν ή δεν ήταν.
Μέχρι και οφ σάιντ λέγαμε για να τους την σπάσουμε ότι είχε προηγηθεί.
Στην κάμερα απο πίσω φάνηκε 5κάθαρα (αλητική Κυριακή) ότι ήταν ενώ αρχικά είχα σπαστεί και έλεγα δεν θέλω τέτοια.
Πέρα τούτου ας πουν κάτι και τα αδέρφια για τον κύριο Ακριβό αν δεν κάνω λάθος που ήταν επόπτης. :evil:
Τον θυμάται κανείς σας στο ιστορικό του? :evil:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 12-4-09/Σχόλια, απολογισμός, παραλειπόμενα,MVP

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 13 Απρ 2009, 20:36

gash04 έγραψε:Χθες μαλώναμε στο καφενείο με αδέρφια για το αν ήταν ή δεν ήταν.
Μέχρι και οφ σάιντ λέγαμε για να τους την σπάσουμε ότι είχε προηγηθεί.
Στην κάμερα απο πίσω φάνηκε 5κάθαρα (αλητική Κυριακή) ότι ήταν ενώ αρχικά είχα σπαστεί και έλεγα δεν θέλω τέτοια.
Πέρα τούτου ας πουν κάτι και τα αδέρφια για τον κύριο Ακριβό αν δεν κάνω λάθος που ήταν επόπτης. :evil:
Τον θυμάται κανείς σας στο ιστορικό του? :evil:



Gash και να θελει κπς να τον ξεχασει τον μον-ακριβο θα τον αφησει ο Μινος???? :) :)
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης