ΑΕΛ - Π.Α.Ο.Κ. 18/3/09 - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

ΑΕΛ - Π.Α.Ο.Κ. 18/3/09 - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Σάβ 14 Μαρ 2009, 17:28

Ανοίγω τούτο το τόπικ όσο είναι ακόμα σε εξέλιξη το ματς. Θέλω να καταθέσω ένα σχόλιο για τον Πηλαδάκη, το οποίο μου ζήτησε ο Gash στο τόπικ για τις προβλέψεις του αγώνα. Δεν πρόλαβα όμως γιατί κλειδώθηκε. Οπότε το καταθέτω εδώ:

Να υπενθυμίσω ότι μερικά ποστ νωρίτερα στο ίδιο topic, είχα επισημάνει την ανάγκη να αφήσουμε τις φήμες περί επεισοδίων και τις στημένες διαιτησίες και να κοιτάξουμε την ομάδα μας και την πορεία μας. Αφορμή στάθηκε η αναπαραγωγή απο έναν αδελφό μιας φήμης που ακούστηκε για επεισόδια στο Αλκαζάρ.
Αγαπητέ Gash θα το πω πολύ πολύ απλά. Ο Πηλαδάκης είναι ένας άνθρωπος που απλά δεν χρειάζεται να ασχολήσε μαζί του. Σαφέστατα και αποτελεί υπηρέτη της παράγκας και σαφώς δεν πηγαίνει με τίποτα τον ΠΑΟΚ. Και σαφώς είναι κατάπτυστος.
Αυτό όμως τι σημαίνει; Ότι θα του κάνουμε την τιμή να ασχολούμαστε συνεχώς μαζί του; Ότι διαρκώς θα γράφουμε γι' αυτόν σε τούτο το τόπικ και θα τον βρίζουμε; Ότι θα αναπαραγάγουμε διαρκώς σχόλια περί στημένων διαιτησιών που μας έκλεβαν, μας κλέβουν και θα μας κλέβουν; Ότι θα γράφουμε συνέχεια "Ελάτε στην Τούμπα" να σας σκίσουμε; Αναφερόμενοι σε αντίπαλες ομάδες, διαιτητές και τον Πηλαδάκη; Ότι θα βρίζουμε τη Λάρισα ως ομάδα, οπαδούς και πόλη;
Δεν κουράστηκες τόσα χρόνια να πιπιλάς την καραμέλα του αδικημένου, εκείνου που τον κυνηγάει η διαιτησία, η παράγκα, τα αλλότρια επιχειρηματικά συμφέροντα των Αθηνών;
Ασχολούμαστε διαρκώς μόνο με αυτά και δεν πήραμε χαμπάρι ότι η ομάδα μας είχε φτάσει στο χείλος του γκρεμού. Της αγωνιστικής και της οικονομικής απαξίωσης. Τι βγήκε τόσα χρόνια που αντιδρούσαμε άσχημα; Τιμωρίες παικτών, υπέρογκα πρόστιμα, τιμωρίες της έδρας, αφαίρεση βαθμών.
Ο Πηλαδάκης απλά τη συγκεκριμένη στιγμή είναι το φερέφωνο του Κόκκαλη. Αύριο θα είναι κάποιος άλλος.
Εκείνο που πρέπει εμείς να κάνουμε είναι να ενισχύσουμε την ομάδα μας τόσο πολύ σε όλα τα επίπεδα που κανείς να μην μπορεί να της κάνει κακό. Να φτιάξουμε ισχυρή ομάδα που θα τη σέβονται όλοι. Να αποκτήσουμε μια διοίκηση που θα κρατούν γερά τα ηνία του συλλόγου σε όλα τα επίπεδα, ενώ θα έχουν τις άκρες τους και στο παρασκήνιο.
Κουράστηκα τόσα χρόνια να βρίσκω έναν Πηλαδάκη και να του φορτώνω μεταξύ άλλων και τις δικές μου αδυναμίες. Δεν θέλω πλέον να στρουθοκαμηλίζω.
Πρέπει να παίξω με τους κανόνες του παιχνιδιού, διαφορετικά θα είμαι πάντα εγκλωβισμένος στην παγίδα του αδικημένου. Και τότε είναι σίγουρο ότι θα γίνω γραφικός Κώστα.
Αν η ομάδα μας γίνει δυνατή παντού, με έναν ισχυρό κόσμο στο πλευρό της, ακόμα και τα επιχειρηματικά συμφέροντα θα συμβιβαστούν με την ιδέα ότι ο ΠΑΟΚ είναι πλέον ΕΔΩ και δεν μπορούν να του κάνουμε κακό.
Θα μου πεις, "θα γίνουμε σαν κι αυτούς"; Σαν κι αυτούς δεν θα γίνουμε ποτέ γιατί δεν είναι στο DNA μας. Και γιατί δεν ζούμε και δεν αναπνέουμε για να πάρουμε 10 σερί πρωταθλήματα. Χεστήκαμε. Η ίδια μας η φύση μας προστατεύει από το να γίνουμε ίδιοι μ' αυτούς.
Ο Πηλαδάκης είναι πολύ μικρός για να κάνει κακό στον ΠΑΟΚ. Μόνο γρατζουνιές μπορεί να μας κάνει, αλλά τίποτα περισσότερο.
Ο Πηλαδάκης Κώστα μου είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ για να ασχοληθώ μαζί του. Τον αγνοώ.
Εγώ κοιτάζω πρώτα τι μπορώ να κάνω για την δική μου ομάδα και μετά κοιτάζω το τι μου κάνουν οι απέξω εναντίον της. Εμείς σήμερα κάνουμε το αντίθετο. Φτάνει πια..
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Σάβ 14 Μαρ 2009, 17:38

λοιπον στο ημιχρονο η ομαδα ελεγχει το ρυθμο, παιζει αρκουντως καλα, οι παικτες ειναι σε καλη ψυχολογικη κατασταση αν και δεν πολυβαζουν τα ποδια τους....
δε μαρεσει ο πολωνος ο οποιος ομως θα κριθει απο το περιορισμο της επιθετικοτητας του βενετιδη που ειναι η Νο 1 απειλη απο τα πλαγια ελλειψει γιανακοπουλου...οι λοιποι ειναι καλοι αν και κοντρερας και χαλκιας δειχνουν νωχελικοι....ωραιος ο βιερινια, το παλευει ο λακης, καλη η τριπλετα στα χαφ συνολικα....λιγο προσοχη θελει και το διπλο μπορει να ερθει....εκει στο δοκαρι μετα στην σεντρα δεν εγινε εμφανες πεναλτυ στο μουσλι???ριπλει γιατι δεν ειδαμε???γενικα το παιδι παλι τρωει πολυ ξυλο.....
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 14 Μαρ 2009, 17:41

για το ριπλει ειχα απορια και γω..μπορει να μας το δειξουν αργοτερα,φαινοταν να υπαρχει σπρωξιμο παντως
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 14 Μαρ 2009, 17:42

DimisK το θέμα δεν είναι ο Πηλαδάκης.
Επίσης δεν ασχολούμαστε εμείς με αυτούς.
Ότι έδωσα είναι απο της μεγαλύτερες εφημερίδες ραδιόφωνα των Αθηνών και αθλητικά sites.
Δεν υπάρχει καμία απολύτως σελίδα του ΠΑΟΚ που να ασχολείται με τον ''αξιότιμο'' εκλεκτόν κύριον Κώστα Πηλαδάκη και να κάνει κάποια αναφορά στο πρόσωπο του.
Επίσης αυτό που ρώτησα είναι ποια η γνώμη σου για αυτόν όπως και ποια η γνώμη των ΠΑΟΚτσήδων.
Πουθενά δεν έγινε καμία αναφορά για επεισόδια όπως επίσης στο Αλκαζάρ είναι γεμάτο απο φανέλλες προφανών κάποιων δικό μας οπαδών στο πέταλο.

Πάλι οι ΠΑΟΚτσήδες προκάλεσαν?
Πάλι εμείς ασχολούμαστε μ αυτούς?
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 14 Μαρ 2009, 17:43

Λοιπον...εγω θα πω κατι για τον αγωνα ως τωρα...Εχουμε ημιχρονο και πιστευω οτι ο αγωνας παει για "X"...
Η Λαρισα ειναι ακινδυνη μπροστα, το κεντρο ειναι δικο μας, αλλα η επιθεση μας ειναι ανυπαρκτη...
Αν δε συμβει τιποτε "τρελο" (Αλλαγη παικτη, γκολ απο το "πουθενα") θα μεινουμε στο 0-0...

ΥΓ 1 Εβαλε Ηλιαδη ο Σαντος :shock: :o !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ 2 Ωραιο σουτ του Λακη, αλλα ατυχος, μονο δοκαρι !!!!!

ΥΓ 3 ΟΙ παικτες παιζουν απελευθερωμενοι, χωρις αγχος ή μου φαινετε???
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό DimisK » Σάβ 14 Μαρ 2009, 17:51

Πλάτων πράγματι οι παίκτες παίζουν απελευθερωμένοι. Το παρατήρησα κι εγώ...
Gash την άποψή μου για τον Πηλαδάκη την είπα. Πάμε για άλλα!!!
Η γενικότερη φιλοσοφία μου στη ζωή είναι πάντως να κοιτάζω πρώτα τον εαυτό μου, να κάνω την αυτοκριτική μου και μετά να κοιτάξω τους απέξω...Την ίδια φιλοσοφία περνάω και στον ΠΑΟΚ. Τον ΠΑΟΚ ΜΟΥ. Τον ΠΑΟΚ ΣΟΥ. Τον ΠΑΟΚ ΜΑΣ!
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 14 Μαρ 2009, 17:58

Άντε να δώσει και πέναλτι στην ΑΕΛ..
Καλά τι οφ σάιντ έδωσε?
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό DimisK » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:01

Ελα ρε Μπαλάφα... :) :) :)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό GEO PAOK » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:03

Ρε σεις τι ΠΑΝΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ειναι εκεινα στην θυρα των Τυριων μπορει να μου πει κανεις .???????
GEO PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Κυρ 03 Αύγ 2008, 11:20

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό DimisK » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:05

Α ρε Μούσλι...Πάλι το έχασες...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:06

Νταμπίζα ψόφα :)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:25

MVP του αγωνα: alekakius!! :) :) :) :)
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό gash04 » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:31

ΠΑΟΚτσήδες ρίχνουν αντικείμενα στα κόρνερ! :)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό tsiki76 » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:39

Γουσταρω πολυ Χαλκια!!!ετσι πρεπει να γινονται τα χασομερια.Δεν πρεπει να ανεβασε παραπανω απο 90 σφυγμους σ ολο το παιχνιδι μιας κ δεν κινδυνεψε καθολου!ΠΟλυ πολυ πολυ καλος ο ΠΑΟΚ με καλοκαιρινη 11 αδα.Χαραμιεται ο Λινο εκει πισω αλλα ποιον να βαλεις κιολας.Μουσλι..wake up!
Ότι είναι να ρθει θε να ρθει και αν δεν ερθει…μαγκιά του!!!
Άβαταρ μέλους
tsiki76
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 20:39

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 14 Μαρ 2009, 18:43

Δικαιο το Χ ετσι οπως εξελιχθηκε ο αγωνας!!!

Πιστευω οτι πηραμε αυτο που επιδιωξαμε, αλλα καπου το θεωρω λιγο, γιατι ενω δειχναμε οτι το "εχουμε" το παιχνιδι, δεν το κυνηγησαμε λιγο παραπανω!!!

Καλη εμφανιση σε γενικες γραμμες, σαν συνολο...

Να δουμε αν τιμωρηθουν τα τυρια για τη ριψη αντικειμενων ή αν η συγκεκριμενη αντιδραση ισχυει μονο για τον ΠΑΟΚ...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης