ΑΕΛ - Π.Α.Ο.Κ. 18/3/09 - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό vanroy » Δευτ 16 Μαρ 2009, 02:08

Πόσο δίκαιο έχουν οι admin που έγραψαν το κεντρικό άρθρο..
Μια ομάδα που για 10 χρόνια περιπλανήθηκε σε Γ' και Β' εθνική και η πλειοψηφία των Λαρισαίων υποστήριξε τις ομάδες των Αθηνών. Τώρα προσπαθούν να ξανασυσπειρώσουν τον κόσμο τους εφευρίσκοντας εχθρούς και κατα φαντασίαν αντιπάλους.
Στο παιχνίδι αυτό βέβαια και οι φυλλάδες ( viewtopic.php?f=15&p=162895#p162895 ) και προφανώς ο μεγαλομέτοχος τους που χτίζει και γήπεδο και θέλει κάθε δυνατή συσπείρωση γύρω από την ομάδα. Είπαμε έτσι δουλεύει το ποδόσφαιρο μπίζνες και φυσικά τα πρόβατα (αναφέρομαι σε αυτούς φώναξαν αντεθνικά ,πέταξαν κροτίδες κτλ) ακολουθούν.
Άβαταρ μέλους
vanroy
 
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 03:26
Τοποθεσία: Salonica Outskirts

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 16 Μαρ 2009, 02:48

επειδή δεν είδα το ματς στην tv, έπαιξε ραδιάκι, θα μου επιτρέψετε ένα γενικότερο σχόλιο με τίτλο:

Γιατί είμαι ανισσόροπος.

Είμαι ανισσόροπος γιατί φέρνω Χ στην έδρα μου με το πρωταθλητή και νιώθω σα να με κέρδισε η τελευταία ομάδα.
Είμαι ανισσόροπος γιατί μια εβδομάδα μετά φέρνω Χ εκτός έδρας με μια ομάδα 10 πόντους πίσω μου και είμαι σχεδόν ευχαριστημένος.

Τι θέλω για να έχω την ηρεμία μου του χρόνου;
Τις ομάδες που είναι από κάτω μου να τις κερδίζω. Οι ομάδες που είναι από πάνω μου να μην μπορούν να με κερδίσουν. Εντός ή εκτός έδρας δε με νοιάζει, δεν το αναλύω.
Αυτά τα ολίγα και καληνύχτα σας.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Δευτ 16 Μαρ 2009, 13:02

ΑΛΛΑΓΕΣ:46’Γκουέλα αντί Σαρμιέντο,66’Χούτος αντί Μουσλίμοβιτς,69’Ιλιτς αντί Μετίν,82’Τσίγκας αντί Ιγκλέσιας,85’Μπακαγιόκο αντί Ηλιάδη,90+Κωνσταντινίδης αντί Λάκη

ΚΙΤΡΙΝΗ: Μπουκουβάλας, Νταμπίζας - Μαλεζάς, Λάκης, Χαλκιάς, Βιεϊρίνια

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Η.Σπάθας (Πειραιά) 7
ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: 4611-ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ: 57.710 ΕΥΡΩ
ε ρε κονομα ο τυραδακης
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 16 Μαρ 2009, 13:43

vanroy έγραψε:Πόσο δίκαιο έχουν οι admin που έγραψαν το κεντρικό άρθρο..
Μια ομάδα που για 10 χρόνια περιπλανήθηκε σε Γ' και Β' εθνική και η πλειοψηφία των Λαρισαίων υποστήριξε τις ομάδες των Αθηνών.


τι θα περιμενατε να υποστηριζουν τη στιγμη που την ομαδα τους την αγορασε ο Μπατατουδης και τους ειχε στην απαξιωση τοσα χρονια την ιδια στιγμη που ξοδευε αλογιστα για να κανει ομαδα σε μας;ΠΑΟΚ;το οτι φιλαθλος τους σκοτωθηκε απο φιλαθλο μας δεν ειναι λογος αντιπαθειας;

να τα λεμε ολα..οχι μονο ποσο τους υποστηριξαμε..

τα τυρια μπορουν να υποστηριξουν οτι εχουν λογους να μας αντιπαθουν..αν και το ποδοσφαιρο δεν ειναι χωρος για αντιπαθειες,ειναι γιορτη.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 16 Μαρ 2009, 14:42

Καλημέρα αδέρφια.

Την εφορία για τον αγώνα με την Λάρισα δεν την καταλαβαίνω. Αν δεν κάνω λάθος φέραμε χ και περάσαμε στην τρίτη θέση ενώ μας πλησίασε η ΑΕΚ.

Ειλικρινά όλοι πρέπει να βελτιωθούμε στην νοοτροπία μας. Λένε πολλοί μεταξύ τους και δημοσιογράφοι που σεβόμαστε ότι κάναμε καλή και σοβαρή εμφάνιση. Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορείτε να κρίνεται στο ένα ματς με το αποτέλεσμα και στο άλλο με την εμφάνιση.

Λέτε κάποιοι ότι παίξαμε καλά με τους αναπληρωματικούς. Διαφωνώ κάθετα γιατί η σοβαρότητα του ΠΑΟΚ έχει φανεί σε όλα τα παιχνίδια μέχρι σήμερα. Σε πάρα πολλά παιχνίδια παίξαμε με πολλές απουσίες και δεν φάνηκε καμία διαφορά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παραμυθιαζόμαστε μόνοι μας.
Ο ΠΑΟΚ είναι σοβαρός και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μειώνουμε μόνοι μας τα καλά που έχουμε και από την άλλη τα αρνητικά μας τα βάζουμε κάτω από το χαλάκι.

Η ομάδα έχει στόχους και μπράβο της που καταφέρνει να μάχεται με ομάδες με πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ. Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι πανηγυρίζουν κάποιοι (έστω και λίγο) με μία σοβαρή εμφάνιση με Χ.

Περιπιπτόντος σήμερα διάβασα ότι είμαστε πολύ κοντά σε ρεκόρ ιστορίας του ΠΑΟΚ όσο αφορά την αμυντική επίδοση σε γκολ. Το ρεκόρ μας είναι 17 γκολ τη σεζόν του '76 με το πρωτάθλημα. Μεγάλη υπόθεση να επιτευχθεί αυτό το ρεκόρ. Μπράβο σε όλους

Όσο αφορά το ματς και την ατομική απόδοση να συμφωνήσω για τους Μπαλάφα, Σορλέν και Βιερίνια. Ο Μπαλάφας έδειξε ότι έχει αρχίσει να μαθαίνει από Πάμλπο σε κάποιες κινήσεις του αλλά θέλω πολύ περισσότερα για να έχει αυτοδικαίως το δικαίωμα να φοράει την φανέλα. Ο Σορλέν είναι πολύ καλός παίχτης αλλά παραμένει τρανό παράδειγμα όταν ένας απλά καλός παίχτης της Γαλλίας που δεν έπαιζε τελευταία πως ξεχωρίζει σαν την μύγα μες στο γάλα στην Ελλάδα. Θέλουμε πολλή δουλειά ακόμα. Ο Βιερίνια πρέπει να μείνει. Έχει πολλά να προσφέρει σε εμάς και στην Πόρτο απλά δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Αν έχετε δει τελευταία κάποιοι τον Xulk τον βραζιλιάνο δεξί εξτρέμ της Πόρτο καταλαβαίνετε τι λέω. Παιχταράς που θα κέρδιζε τους πάντες στην Ελλάδα μόνος του.

Οι υπόλοιποι απλά ήταν ανεκτοί όντας μέλη μίας πολύ σοβαρής ομάδας δουλεμένης πολύ στην προπόνηση. Δυστηχώς δεν προσπάθησαν κάποιοι για το γκολ παραπάνω. Ακόμα μία απόδειξη ότι δεν είμαστε έτοιμοι για πρωταθλητισμό.

Τέλος θα ήθελα να πω ότι όλα τα τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος αν και κάποιοι τα θεωρούν αδιάφορα εγώ λέω ότι είναι τα πιο σημαντικά. Είναι μάχες με τον ίδιο μας τον ευατό και το κτίσιμο νοοτροπίας πρωταθλητή. Η ομάδα είναι σε καλό δρόμο αλλά δεν έχει φτάσει εκεί που πρέπει στο θέμα νοοτροπίας.

Όσο αφορά εμάς τον κόσμο είμαστε εντελώς ανώριμοι και ανάξιοι για πρωταθλήματα. Κοτσομπολιά για να κάτσουμε να χάσουμε, κράξιμο σε Σάντος για βλακείες, δικαιολογίες και μπράβο για ένα Χ, κλπ κλπ Γενικά ότι να 'ναι ...

Αδέρφια κατά την ταπεινή μου γνώμη πρέπει όλοι να αναρωτηθούμε τι θέλουμε ... Ξέρω ότι δεν μπορούν 15χρονοι να έχουν την ωριμότητα αλλά συγχρόνως βλέπω 40χρονους να λένε ότι ναι.

Ζαγοράκη έχεις πολύ δουλειά ακόμα.
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 16 Μαρ 2009, 15:03

+1
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 16 Μαρ 2009, 15:07

Εγώ σαν δεκαπεντάχρονος που δεν έχω την ωριμότητα, θα συμφωνίσω μαζί σου... Δεν μπορούμε να πανυγιρίζουμε για ένα απλό χ... Που έτσι πως είναι το σύστημα των play-off πιο πολύ μας σύμφερε να χάσουμε... παρα το χ... ΑΛΛΑ ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ... Τώρα άμα δεν έρθουν μόνο νίκες λογο rotation, θα πω χαλάλι μόνο αν το rotation πιάσει τόπο στα play-off και μας δώσει την πολυπόθητη θέση που οδηγεί στο Τσου Λου...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 16 Μαρ 2009, 15:29

15χρονε Gika τα περί δεκαπεντάχρονων είναι σχήμα λόγου για να τονιστούν τα επιχειρηματα για τους μεγαλύτερους. Δεν είναι θέμα ηλικίας η ωριμότητα.

Γενικά επειδή είσαι 15 και από ότι φαίνεται είσαι καλό δρόμο να σου πω και να σου ευχηθώ τα εξής:

1. Τα επόμενα χρόνια να σκέφτεσαι, να σκέφτεσαι, να σκέφτεσαι όλο και περισσότερο. Να ακούς και να σκέφτεσαι. Να τα φιλτράρεις όλα και περισσότερο να ακούς παρά να μιλάς.

2. Να περάσεις με τον ΠΑΟΚ καλύτερα από εμάς τα επόμενα 20 χρόνια όταν και θα φτάσεις στην ηλικία μας. Εμείς φάγαμε στην μάπα μεγάλες πίκρες

3. Να είσαι σε 20 χρόνια πολύ καλύτερος από ότι εμείς. Αν ακούς και κρίνεις χαμηλόφωνα είναι σίγουρο ότι θα το πετύχεις.

Τέλος να σου πω ότι η επίτευξη του CL δεν είναι αυτοσκοπός. Η ανάπτυξη της ικανότητας του ΠΑΟΚ με όλους τους τρόπους για να το διεκδίκήσει είναι πολύ πιο σημαντική. Είμαστε πολλά χρόνια μακριά από την ψυχολογία εξίσου διεκδίκησης και αυτό είναι πολύ σημαντικό.
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 16 Μαρ 2009, 16:02

tad έγραψε:Καλημέρα αδέρφια.

Την εφορία για τον αγώνα με την Λάρισα δεν την καταλαβαίνω. Αν δεν κάνω λάθος φέραμε χ και περάσαμε στην τρίτη θέση ενώ μας πλησίασε η ΑΕΚ.

Ειλικρινά όλοι πρέπει να βελτιωθούμε στην νοοτροπία μας. Λένε πολλοί μεταξύ τους και δημοσιογράφοι που σεβόμαστε ότι κάναμε καλή και σοβαρή εμφάνιση. Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορείτε να κρίνεται στο ένα ματς με το αποτέλεσμα και στο άλλο με την εμφάνιση.

Λέτε κάποιοι ότι παίξαμε καλά με τους αναπληρωματικούς. Διαφωνώ κάθετα γιατί η σοβαρότητα του ΠΑΟΚ έχει φανεί σε όλα τα παιχνίδια μέχρι σήμερα. Σε πάρα πολλά παιχνίδια παίξαμε με πολλές απουσίες και δεν φάνηκε καμία διαφορά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παραμυθιαζόμαστε μόνοι μας.
Ο ΠΑΟΚ είναι σοβαρός και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μειώνουμε μόνοι μας τα καλά που έχουμε και από την άλλη τα αρνητικά μας τα βάζουμε κάτω από το χαλάκι.

Η ομάδα έχει στόχους και μπράβο της που καταφέρνει να μάχεται με ομάδες με πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ. Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι πανηγυρίζουν κάποιοι (έστω και λίγο) με μία σοβαρή εμφάνιση με Χ.


Τέλος θα ήθελα να πω ότι όλα τα τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος αν και κάποιοι τα θεωρούν αδιάφορα εγώ λέω ότι είναι τα πιο σημαντικά. Είναι μάχες με τον ίδιο μας τον ευατό και το κτίσιμο νοοτροπίας πρωταθλητή. Η ομάδα είναι σε καλό δρόμο αλλά δεν έχει φτάσει εκεί που πρέπει στο θέμα νοοτροπίας.

Όσο αφορά εμάς τον κόσμο είμαστε εντελώς ανώριμοι και ανάξιοι για πρωταθλήματα. Κοτσομπολιά για να κάτσουμε να χάσουμε, κράξιμο σε Σάντος για βλακείες, δικαιολογίες και μπράβο για ένα Χ, κλπ κλπ Γενικά ότι να 'ναι ...



Ζαγοράκη έχεις πολύ δουλειά ακόμα.



ρε συ tad, μέσα στο μυαλό μου είσαι. Σε ένα θα διαφωνήσω δεν είμαστε ανώριμοι, ανισσόροποι είμαστε, και μάλιστα με την ψυχιατρική έννοια του όρου.
Το σύνθημά μας για το υπόλοιπο της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος είναι ένα: Δε χαλαρώνουμε ποτέ, δε χαλαρώ, δε χαλαρώνουμε ποτεεεεέ.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό dolphinto » Δευτ 16 Μαρ 2009, 16:09

αλογακι, αντε και γ@@ εσυ και τα τυρογαλα που βρισκοντε στην κερκιδα σου...
Πηλαδακη, να σε δω να τιμωρης την κ@@φοραδα σου τωρα...αλλα σιγα μην εχεις τα @@ να το κανεις...αν τα ειχες, δεν θα εισουν ο δουλος του λιμανιου, και οχι μονο...
Ηλιαδη, γιατι αγορι μου????? οταν ξεκιναμε να μαθουμε μπαλλα, πρωτα σου μαθαινουν κοντρολ...εσυ ελλειπες απο το μαθημα????
Μπαλαφα, με ξαφνιαζεις!!!!! ευχαριστα...
Σαντος, στειλε προσκληση στον Ουζουνιδη να παρακολουθηση κανενα σεμιναριο προπονητικης...

τυρογαλα...δεν τελειωσαμε...συντομα μαλλον θα σας ξαναδουμε... ετσι και αλλιως ενα απο τα 3 κακα θα το ξαναδουμε (οι 2 ρουφιανοι των γαυρων και ο τριτος ρουφιανος ολων)
dolphinto
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 16:50

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 16 Μαρ 2009, 16:43

tad έγραψε:Τέλος να σου πω ότι η επίτευξη του CL δεν είναι αυτοσκοπός. Η ανάπτυξη της ικανότητας του ΠΑΟΚ με όλους τους τρόπους για να το διεκδίκήσει είναι πολύ πιο σημαντική. Είμαστε πολλά χρόνια μακριά από την ψυχολογία εξίσου διεκδίκησης και αυτό είναι πολύ σημαντικό.


Θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω σ' αυτό... Πέρσυ η ομάδα ήταν έτη φωτός πίσω απο την φετινή ομάδα... Και του χρόνου πιστεύω θα γίνουν κι άλλες τέτοιες εντυποσιακές κινήσεις... Και δεν μιλάω μόνο για τα αγωνιστικά... Εννοώ και για τους υπόλοιπους τομείς όπως παίκτες απο την μικρή ομάδα, την ψυχολογία και την νοοτροποία των παικτών μας και φυσικά και αλλού... Αν όλοι δουλέψουν όπως πρέπει θα τα καταφέρουμε, όπως έγινε και φέτος... Ποιό πάνω έκανες παράπονα για την ψυχολογία. Συμφωνώ πως δεν είναι σωστή αλλα αγάλι, αγάλι γίνετε η αγουρίδα μέλι... Θυμίσου την ομάδα πέρσυ και δες την ομάδα φέτος. Εγώ κάθε φορά που σκέφτομαι τις αλλαγές που έγιναν δεν έχω όρεξη να κράξω, ούτε καν για τον Μπαλάφα! Δεν λέω ότι φτάσαμε ταβάνι και σταματάμε... Έχουμε μέλλον μπροστά μας για να φτάσουμε ταβάνι... Αλλά όλα θα γίνουν ένα ένα... Δεν χρειάζεται να διαμαρτυρόμαστε γι' αυτά που δεν έχουν γίνει ακόμα... ¨Ολα με την σειρά τους!

ΥΓ: Ευχαριστώ για τις συμβουλές...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Λάρισα-ΠΑΟΚ 18/3/09 - Απολογισμός, κριτική, σχόλια

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 16 Μαρ 2009, 16:53

Tad κέντησες. Συμφωνώ με όλα όσα γράφεις...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης