ΑΕΛ - Π.Α.Ο.Κ. 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό DimisK » Παρ 13 Μαρ 2009, 09:17

gash04 έγραψε:Με την Λάρισα δεν έχω τίποτα αδερφέ ούτε και με τους Λαρισαίους ούτε και με οπαδούς άλλων ομάδων παρά μόνο φίλους απο κάθε ομάδα.

Ο εν λόγο ''κύριος'' όμως δεν βλέπω τίποτα άλλο απο το να στάζει χολή για ΠΑΟΚ και Ζαγοράκη.


Αυτό λέμε αδελφέ John Taramas. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο.

Και καλωσήρθες στο forum. Κάτι μου λέει ότι οι απόψεις σου έχουν ενδιαφέρον. Χρειαζόμαστε όλες τις φωνές, είτε συμφωνούμε με αυτές, είτε διαφωνούμε...

ΥΓ: Gash τα μυαλά μου πονάνε με τις διαρκείς εναλλαγές των άβατάρ σου...Ζαλίστηκα.. 8)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό johntaramas » Παρ 13 Μαρ 2009, 09:56

Τότε συμφωνούμε φίλε gash.

Αιντε με τη νίκη
johntaramas
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ 12 Μαρ 2009, 16:50

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Παρ 13 Μαρ 2009, 11:54

Μετα απ' αυτα που ποσταρε ο gash04, ειλικρινα δεν ξερω τι να πω.Ρε παιδια εδω μας πολεμανε απο 15 διαφορετικες μεριες.Που θα παει αυτο το κακο?

Αν μιλουσαμε γι αλλο πρωταθλημα θα ελεγα οτι εχουμε ελπιδες , αλλα στο Ελλαδισταν ειναι πολυ δυσκολο να προκοψεις με θεμιτα μεσα.

Δεν βλεπετε τι γινεται?Οι περισσοτεροι που ασχολουντε με το ποδοσφαιρο ειναι αδιστακτοι , αμειληκτοι επιχειρηματιες , οπως ο "κυριος" Πηδαλακης.

Κι εμεις εχουμε το Ζαγορ , που οσο και μαγκας και πονηρεμενος να ειναι , δεν παυει να ειναι ενας πρωην ποδοσφαιριστης με μικρο οικονομικο backround. Σκεφτομαι και απαντηση δεν βρισκω...Με τι εφοδια θα μπορεσει αυτος ο ανθρωπος (Ζαγορ) να πολεμησει ολους αυτους???Γιατι οπως εχουν καταλαβει και οι πετρες ακομα , με το σταυρο στο χερι δεν γινεται τιποτα δυστυχως.

Τελος παντων.Ας ευχυθω καλη επιτυχια στην ομαδα μας και ας κανω και καμια προσευχη στο Γιαραμπη για ολα τα υπολοιπα.





Υ.Γ.:Προς ολους εσας που μπαινετε εδω μεσα μονο για να κραξετε.Τι εγινε ρε μαγκες????Τα φιλαρακια σας εχουν βαρεθει να κραζετε μια ζωη και σας εχουν παρατησει????Δεν εχετε με ποιον να πιειτε φραπε(ή καλυτερα φρεντο , γιατι οπως εχω μαθει οι Ελληνες πλουτισανε απο τοτε που εφυγα εγω απ' την Ελλαδα.Σαν δεν ντρεπομαστε λεω γω) και μπαινετε εδω μεσα να μας ζαλιζετε τον ερωτα????
Αμα εχετε τιποτα επικοδομητικο να πειτε καλως , αλλιως αν θελω να ακουσω μουρμουρα μιλαω με τη γυναικα μου.Ημαρτον πια.Ανοιξτε τα ματια σας και τα μυαλα σας.
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Μαρ 2009, 12:09

η αγαπη μας για την ομαδα και η τρελα και το παθος μας και οι ωρες που αφιερωνουμε απο τη ζωη μας για αυτη την ομαδα που λεγετε ΠΑΟΚ ειναι μερικα απο τα συστατικα της μοναδικοτητας μας.αλλα πρεπει επιτελους να βλεπουμε και λιγο με καθαρο μυαλο τα πραγματα.αυτο το πραγμα που υπαρχει χρονια περασμενο στο πετσι ολων μας ειναι οτι ολοι ασχολουντε με τον ΠΑΟΚ οτι δεν θελουν ο ΠΑΟΚ να σηκωσει κεφαλι,πρεπει να το αποβαλουμε.ε λοιπον εγω σας λεω οτι τα τελευταια 10 χρονια εχουμε παρει τοσα οσα μας αξιζουν με βαση την εικονα της ομαδας και την οικονομικη διαχειρηση του συλογου απο ανθρωπους που ξερετε εσεις καλυτερα απο εμενα.δεν καταλαβαινω τον λογο να δημιουργησουμε κλιμα εναντιον της λαρισας και του ιδιοκτητη της ψαχνοντας πως εκανε περιουσια και ποιος ηταν πριν.του δινουμε αξια δεν το καταλαβενετε.τα πραγματα εχουν μπει σε σωστο δρομο και συντομα θα διεκδικουμε τα ονειρα μας επειδη τα αξιζουμε.εχω γραψει και αλλο ποστ που λεω για τα 6 ματς με τους φλωρους της αθηνας πειτε μου αν αξιζαμε εστω ενα βαθμο παραπανω απο τους 3 που πηραμε?για φετος αυτοι ειμαστε και μακαρι η ομαδα να με διαψευσει και να τους παρει τα σκαλπ στα play-off.και κατι τελευταιο ΥΠΟΜΟΝΗ και για να εξηγησω τι ενοω θυμηθειτε τον περσινο αγωνα με τα χανουμια στην τουμπα.δεν ειναι αρκετα τα βηματα μπροστα που καναμε απο εκεινο τον αγωνα μεχρι σημερα?μακαρι να ερχοταν ενας μεγιστανας ΠΑΟΚΤΣΗΣ και να εφερνε στην τουμπα την μιση αργεντινη και τη μιση βραζιλια αλλα αυτο δεν θα γινει ποτε γιαυτο ας αφησουμε τον θοδωρη και την παρεα του να κανουν οτι μπορουν χωρις να τους δημιουργουμε προβληματα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 13 Μαρ 2009, 12:13

Αδέρφια μην αποπροσανατολίζεστε και μην βλέπετε εχθρούς παντού.

Όλοι κάνουν την δουλειά τους και από την στιγμή που ο ΠΑΟΚ αναγεννήθηκε είναι επόμενο ότι θα τους βρίσκουμε συνεχώς μπροστά μας με οποιονδήποτε τρόπο.

Τα όπλα μας απέναντι σε όλους είναι δύο, έχουν καθοριστεί από την διοίκηση και βρίσκουν σύμφωνους τους περισσότερους από εμάς. Και τα δύο όπλα είναι πυρηνικά.

1ο όπλο: Ομαδάρα. Όσο καλύτερη τόσο πιο ισχυρό όπλο
2ο όπλο: Στήριξη και συσπείρωση κόσμου στην ομάδα. Όσο και όσοι περισσότεροι τόσο πιο ισχυρό όπλο.

Μην τρελένεστε. Συγκεντρωθήτε και ασχοληθήτε μόνο με τον ευατό μας και την ομάδα μας.
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Παρ 13 Μαρ 2009, 12:21

obanebane έγραψε:μακαρι να ερχοταν ενας μεγιστανας ΠΑΟΚΤΣΗΣ και να εφερνε στην τουμπα την μιση αργεντινη και τη μιση βραζιλια αλλα αυτο δεν θα γινει ποτε


Ρε φιλε το ξερεις οτι εχω σπασει το κεφαλι μου απειρες φορες τα τελευταια 10 χρονια , να σκεφτομαι γιατι καποιος που εχει λεφτα (κι ασ μην ειναι και ΠΑΟΚτσης) δεν εχει παρει την ομαδα ως τωρα.

Γιατι σκεφτομαι και λεω....Γωνιακο μαγαζι θα παρεις...Το ξερεις εκ των πρωτερων οτι θα εχεις κοσμο συνεχεια.Παρε την ομαδα , ξεχρεωσε , καν' της γηπεδο , φτιαξε ομαδα και θα σε εχουν θεο για μια ζωη.Και η συνταγη δεν θα χαλασει ΠΟΤΕ , εφοσον η ομαδα παει καλα.Εγω παντως αν ειχα λεφτα δεν υπηρχε περιπτωση να μην το σκεφτομουν να το κανω.

Αλλα μιλαμε για λεφτα ετσι???Τελος παντων...Στο μονο συμπερασμα που εχω φτασει ειναι οτι δεν υπαρχει καποιος που να εχει τοσα πολλα λεφτα και να θελει να ασχοληθει με την ομαδα ταυτοχρονα.Δεν ξερω .... θα ηθελα να ακουσω κι αλλες γνωμες περι αυτου , μονο που δεν ξερω ποιο θα ηταν το καταλληλο τοπικ (για να μη ξεχναμε και τους κανονες)
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό SATANAS » Παρ 13 Μαρ 2009, 12:24

Οι λόγοι που δεν...

α. Δεν θα τον αφηναμε...
β. Δεν θα τον αφήνανε...
SATANAS
 
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 10:30

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Μαρ 2009, 12:49

ειναι τεραστιο θεμα φιλε.καλος η κακος δεν εχουμε μεγιστανα στην ομαδα.και επειδη εγω εχω μαθει στη ζωη μου να πορευομε με αυτα που εχω ετσι πρεπει να γινει και με την ομαδα μας και αυτο που εχουμε ειναι κατι πολυ μεγαλο. προεδρο ΠΑΟΚΤΣΗ και πανω απολα τιμιο και μετα ειμαστε ολοι εμεις που ποναμε την ομαδα αλλα η υπερβολικη αγαπη μας οδηγει να την αγκαλιαζουμε με ολη μας τη δυναμη αρκει αυτη η δυναμη να μην την πνιξει.και το τελευταιο κοιτα ποιοι εχουν μαζευτει στο βαζελο?τι καταφεραν?να διεκδικουν την δευτερη θεση μαζι με τον ΠΑΟΚ τα λεφτα δεν ειναι πανακια μαγκες.η οργανωση η σωστη διαχειρηση τα σωστα ματια στα ταλεντα το αθλητικο κεντρο και τελος το νεο γηπεδο αυτα θα μας κανουν ανταγωνιστικους.και με αυτους τους ανθρωπους καποια απο αυτα τα εχουμε ηδη και τα υπολοιπα θα τα εχουμε στο αμεσο μελλον.αρκει εμεις που τους δινουμε δυναμη να μην τους απογοητευσουμε και σβησουμε τα ονειρα τους γιατι μετα μαζι με τα δικα τους ονειρα θα σβησουν και τα δικα μας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό DimisK » Παρ 13 Μαρ 2009, 13:05

SATANAS έγραψε:Οι λόγοι που δεν...

α. Δεν θα τον αφηναμε...
β. Δεν θα τον αφήνανε...



Πολύ σωστά! Αυτό απαντά στις απορίες σου αδελφέ Ισαάκ. Οι οποίες ήταν και δικές μου απορίες βέβαια...Αλλά όλα έχουν μια εξήγηση. Και αυτή που λέει ο Satanas είναι η πιο κοντινή στην πραγματικότητα.
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Παρ 13 Μαρ 2009, 13:27

Η αποστολή για τον αγώνα της Λάρισας

Ολοκληρώθηκε η τελευταία προπόνηση της ομάδας που διεξήχθη στη Σουρωτή. Ο Sergio Conceicao δεν ξεπέρασε τις ενοχλήσεις στην πλάτη και δεν συμμετέχει στην αποστολή, η οποία αποτελείται από τους:

Χαλκιά, Γλύκο, Αθανασιάδη, Αναστασάκο, Αραμπατζή, Ηλιάδη, Κωνσταντινίδη, Λάκη, Μαλεζά, Μπαλάφα, Χούτο, Bakayoko, Contreras, Lino, Muslimovic, Sorlin, Sznazucner, Veron, Vierinha.

http://www.paokfc.gr/shownews.jsp?newsC ... 3130722156
Ότι κι αν λένε δε μ' ενδιαφέρει , τι είσαι για μένα κανείς δεν ξέρει..
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό fistikis » Παρ 13 Μαρ 2009, 13:54

ρε αδερφια μπορειτε να με πειτε ονειροπαρμενο εκτος χρονου ή πυροβολημενο αλλα προχτες που εβλεπα την manchester αναρωτιομουν πως γινεται να μην μπορει και ο ΠΑΟΚ να βαδισει σε μια τετοια πορεια....???

μπορει να μην ειμαι manager ή να μην εχω ιδεα απο ποδοσφαιρο αλλα μπορω να διακρινω καποια σημεια κλειδια που μπορουν να σε οδηγησουν στην επιτυχια...

α) να δωθει παρα πολυ μεγαλο βαρος στα φυτωρια και στους νεους παιχτες.. εκει οπου μπορεις να δημιουργησεις στρατιες πεινασμενων για δοξα ΕΛΛΗΝΩΝ παιχτων και πανω απο ολα ΠΑΟΚτσηδων

εστω και αν ειναι φανατισμενοι δεν με ενοχλει... αρκει να μην ειναι μιζεροι, να εχουν νοοτροπια νικητη να μην πουλανε την μπαλα και να μην ειναι αδιαφοροι

β) να γινουν εγκαταστασεις προπνητικο κεντρο, γηπεδο

οπως στο εξωτερικο οπου η φιλοξενουμενη ομαδα εχει χασει τον αγωνα και μονο απο το δεος που της προκαλει το γηπεδο....

γ) να μιλησω για τον λαο και την υποστηριξη που αυτος παρχει ??
το sold-out το κανουμε για πλακα και αμα μας την βαρεσει ξεκιναμε και με τα ποδια απο την θεσσαλονικη μεχρι το μακρινοτερο ακρο της γης αρκει να υποστηριξουμε την ομαδα !!!!

δ) μακρια απο ξενους λεγεωναριους συνταξιουχους...που μονο προβληματα προκαλουν...παρε 2-3 καλα παιχτακια... δωσε κατι παραπανω ρε αδερφε και θα το ρεφαρουμε μην σκας καθολου !!!

ε) και πανω απο ολα .... να βλεπουμε μπαλα συγχρονη ποδοσφαιρο ευρωπαικο οχι μιζερο οχι τσουκου τσουκου........και οι ηττες μεσα στο προγραμμα ειναι δεν το συζηταμε αλλα να ερχονται αξιοπρεπως οχι απο την σκεψη και μονο να πηγαινουε να παιξουμε αμυντικα και οτι μας κατσει!!!!

οποιος δεν σε σεβεται πρεπει να σε φοβαται !!!!!
Άβαταρ μέλους
fistikis
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 00:02

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Παρ 13 Μαρ 2009, 14:03

με τη μια η μπαλα φιλε και το διπτυχο κωστικου (ταχυτητα-τεχνικη)....αν βαλεις και τη τελεια φυσικη κατασταση που ειναι προιον δουλειας τοτε οι ακαδημιες που διδασκουν τακτικη τεχνικη ταχυδυναμη μπορουν να βγαλουν παικταραδες.....τι απο ολα αυτα εχει ο αθανασιαδης και ο καθε μπαλαφας......σε πιανει το παραπανω....τα επομενα χρονια θα φανει η δουλεια ή αν ειναι μουφες οι ακαδημιες μας (εννοω μονο για συσπειρωση νεων φιλαθλων )
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Stepas » Παρ 13 Μαρ 2009, 14:24

Δύσκολο ματσάκι αλλά ευελπιστώ τουλάχιστον σε μια ισοπαλία.

Αυτό που κυρίως με ανησυχεί είναι το κέντρο της Λάρισας. Φωτάκης, Ιγκλέσιας, Μετίν είναι πολύ καλό τρίδυμο και εμείς μάλλον θα παίξουμε με Μπαλάφα-Σορλέν που δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Θα δείξει όμως. Ίσως ο Σάντος έχει εκπλήξεις για αυτό το ματς.

Πάντως πρέπει να εκμεταλλευτούμε τουλάχιστον τα κενά τους στην άμυνα. Γι'αυτό θα ήθελα Χούτο βασικό που είναι γρήγορος.
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Παρ 13 Μαρ 2009, 14:54

Πολυ δυσκολο το παιχνιδι αυριο,εχω την εντυπωση οτι θα χασουμε,το γαμωτυρο χρειαζεται τους βαθμους ενω εμεις αφου ολοκληρωσαμε(?) τον στοχο μας θα παιξουμε με πολλες αλλαγες στην βασικη εντεκαδα,δυστυχως προβλεπω ασο...

:?
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Λάρισα - ΠΑΟΚ Σάββατο 14/03 (16:45) Προβλέψεις και σχόλια

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 13 Μαρ 2009, 15:26

Η ΠΑΕ ΑΕΛ 1964 ενημερώνει τους φιλάθλους της ότι από αύριο Τετάρτη 11/03 και ώρα 9π.μ., ξεκινάει από το VISSINI STORE (Μανωλάκη 1) η διάθεση των εισιτηρίων για την αναμέτρηση του Σαββάτου (14/3 – 16:45) με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ, στο στάδιο Αλκαζάρ. Η διάθεση θα γίνεται αυστηρά με την επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας και με δικαίωμα αγοράς έως 2 εισιτηρίων κατ’ άτομο.

Οι τιμές ανά θύρα είναι οι εξής:

Θύρα 3 – STERGIAKI TRAVEL: 75€
Θύρα 2: 40€
Θύρα 4 – ΗΛΕΚΤΡΟΡΑΜΑ: 40€
Θύρα 10Α – WIND: 30€
Θύρα 10Β – WIND: 30€
Θύρα 6: 18€

http://www.ael1964.gr/inside.asp?pid=6&ch=2719

ΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Θύρα 3 λέει stergiaki travel...και θύρα 4 Ηλεκτρόραμα...


Στον αγωνιστικό τομέα επιστρέφει ο Νταμπίζας αλλά θα απουσιάσει και πάλι ο Στέλιος Γιαννακόπουλος.

http://www.e-tipos.com/newsitem?id=80314
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης