Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 08/03/09 19:00 Σχολια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό khaledfreepaok » Τετ 11 Μαρ 2009, 04:14

+1000000000000000000
εγω συμφωνω με τη βουλγαρικη σημαια(συμφωνω ομως περισσοτερο με τον ηλιο της βεργινας που ειπε καποιος) απο την αποψη οτι επιτελους δειχνουμε και στο γηπεδο(ισως με χοντροκομενο τροπο) οτι ειμαστε διαφορετικοι απ αυτους.αυτον τον τροπο διαμαρτυριας πρεπει να τον αναπτυξουμε λιγο περισσοτερο στα προτυπα της καταλονιας.

επισης πιστευω οτι δεν πρεπει να ανεχομαστε πλεον την δημοσιογραφικη καλυψη-σπιλωση της ομαδας μας απο τα Μεσα Αθηναικης Ενημερωσης.
ΖΑΡΟΡΑΚΗ ΓΥΡΝΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΑΜΕ
Άβαταρ μέλους
khaledfreepaok
 
Δημοσιεύσεις: 1111
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό SATANAS » Τετ 11 Μαρ 2009, 11:19

Πολύ καλα καναν τα αλανια της 4 με τη σημαια.
Κανείς μας δεν νοιωθει μη ελληνας ή βούλγαρος, δεν εχει να κανει με εθνικισμους και τετοια πολιτικα σκατα.

Ειναι μια μανιφεστική κινηση που δειχνει πού τους εχουμε γραμμενους αυτους, το σαπιο κρατος τους και τα σαπια μυαλά τους. Τους επιστρεφουμε το συμπλεγμα που πανε να μας φορτώσουν στα μούτρα. Ας το παρερμηνευουν οπως θελουν οι κατω, κλάιν. Η γνώμη τους, ο επαινός τους, ό ψογος τους, έχει παψει να με ενδιαφερει εδώ και χρόνια.
Λες και αλλιως δε σε κοροιδευουν βούλγαρο.
Λες και αλλιώς δε σε απαξιώνουν τα ΜΜΕ τους.
Λες και αλλιώς σε θεωρούν έλληνα πολίτη.
Σου το έδειξαν την κυριακη.

Οπως λεει και το πανο μας ''...ποτε τους δε θα καταλαβουνε πως νοιωθουμε για σενα.''
:twisted:
SATANAS
 
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 10:30

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό paokovia » Τετ 11 Μαρ 2009, 12:16

+1
Άβαταρ μέλους
paokovia
 
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 14:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Τετ 11 Μαρ 2009, 12:17

+100000000000000000000

:?
Ότι κι αν λένε δε μ' ενδιαφέρει , τι είσαι για μένα κανείς δεν ξέρει..
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό fran » Τετ 11 Μαρ 2009, 14:49

Οκ αλλα να μην κλαιγονται καποιοι μετα για το Βουλγαροι που θα σε φωναζουν. Απλα το νομιμοποιησες εσυ. Το Βουλγαρος εγινε οτι ειναι και το γαυρος, βαζελος, χανουμι.
Εγω αυτης της αποψης ειμαι αλλα υπαρχουν καποιοι που μυξοκλαινε και μιλανε για οχετους, ντροπες κλπ. Στο κατω κατω οσο δειχνεις οτι σε ενοχλει τοσο περισσοτερο το χρησιμοποιουνε.
Ετσι μπορει να γυρισει και αναποδα η δουλεια και να ακουσουμε και Αθηναιους να λενε "καθηστε καλα ρε σεις ολοι Ελληνες ειμαστε μην ακουω χαζα"
fran
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 22:27
Τοποθεσία: Κιτρινόμαυρο Ρετζίκι

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό vanroy » Τετ 11 Μαρ 2009, 18:50

M.X. δεν διαφωνώ σε τίποτα απόσα έγραψες και είμαι ΠΑΟΚ για όλα αυτά που είπες.
Να ολοκληρώσω το σκεπτικό μου:
Επιχειρηματίες που χρησιμοποιούν τις ομάδες του κέντρου (παλιότερα και ο ΠΑΟΚ έπεσε στα χέρια τέτοιων) για να εξασφαλίσουν το λαικό έρεισμα στις απατεωνιες τους, δημαρχοι και βουλευτές που πουλανε οπαδηλίκι για να εκλεγούν, ΜΜΕ που πολώνουν το κλίμα στα αθλητικά για να αποπροσανατολίσουν, φανατισμός των οπαδών με σκοπό το διαίρει και βασίλευε ,σώματα ασφαλείας που έρχονται με διαταγή να σε πνίξουν στα χημικά ,παράγκες και διαιτησίες που μοιράζουν κάλπικους τίτλους κατ’εντολή των αφεντικών ώστε τα πρόβατα οπαδοί των ομάδων του δημοσίου να ζουν την ψευδαίσθηση του δυνάστη.

Πως τους χτυπας όλους αυτούς;Πως αποκαθιστάς την αδικία; Με κόλαση των γήπεδων; Νομίζω ότι είναι οι πρώτοι που χαίρονται γιατί έτσι εξυπητερούνται τα συμφέροντα τους και ο αποπροσανατολισμός των οπαδών. Αυτοί σε άλλη γλώσσα καταλαβαίνουν, στο χρήμα(εμπάργκο) ,στις ψήφους, και ίσως με το να δεις τον οπαδισμό σαν πάρεργο ,στερώντας τους ένα όπλο προπαγάνδας και αποπροσαναταλισμού.

Αυτά ήθελα να προτείνω ως λύση στη γηπεδική και κοινωνική αδικία. και όχι να απομυθοποιήσω τον ΠΑΟΚ ή να τον εξομοιώσω με άλλες ομάδες αφού αποτελεί σημαντικό μέρος της ζωής μου αυτός ο σύλλογος εδώ και πολλά χρονια για τους λόγους που προανέφερες M.X..
Διαβάζοντας τα ποστ της ιστορίας μας από gash και praktorino βλέπω ότι τίποτα δεν αλλάζει και οι κατά καιρούς αντιδράσεις του κόσμου του ΠΑΟΚ δεν τους κάνει να ιδρώνει το αυτί τους ούτε στο ελάχιστο. Όλοι το ίδιο έχουμε τρελαθεί αυτή τη βδομάδα και αναζητούμε ο καθένας με τον τρόπο του πως χτυπιέται αυτό το βρώμικο «κατεστημένο» στα γήπεδα και στη κοινωνία.
Άβαταρ μέλους
vanroy
 
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 03:26
Τοποθεσία: Salonica Outskirts

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό ta_myala_mas_ponane » Τετ 11 Μαρ 2009, 18:58

SATANAS έγραψε:Πολύ καλα καναν τα αλανια της 4 με τη σημαια.
Κανείς μας δεν νοιωθει μη ελληνας ή βούλγαρος, δεν εχει να κανει με εθνικισμους και τετοια πολιτικα σκατα.

Ειναι μια μανιφεστική κινηση που δειχνει πού τους εχουμε γραμμενους αυτους, το σαπιο κρατος τους και τα σαπια μυαλά τους. Τους επιστρεφουμε το συμπλεγμα που πανε να μας φορτώσουν στα μούτρα. Ας το παρερμηνευουν οπως θελουν οι κατω, κλάιν. Η γνώμη τους, ο επαινός τους, ό ψογος τους, έχει παψει να με ενδιαφερει εδώ και χρόνια.
Λες και αλλιως δε σε κοροιδευουν βούλγαρο.
Λες και αλλιώς δε σε απαξιώνουν τα ΜΜΕ τους.
Λες και αλλιώς σε θεωρούν έλληνα πολίτη.
Σου το έδειξαν την κυριακη.

Οπως λεει και το πανο μας ''...ποτε τους δε θα καταλαβουνε πως νοιωθουμε για σενα.''
:twisted:


+100000
ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΪΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ....ΝΕΑ ΤΟΥΜΠΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ....
Άβαταρ μέλους
ta_myala_mas_ponane
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Τετ 05 Μαρ 2008, 05:10
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 11 Μαρ 2009, 19:32

fran έγραψε:Οκ αλλα να μην κλαιγονται καποιοι μετα για το Βουλγαροι που θα σε φωναζουν. Απλα το νομιμοποιησες εσυ. Το Βουλγαρος εγινε οτι ειναι και το γαυρος, βαζελος, χανουμι.
Εγω αυτης της αποψης ειμαι αλλα υπαρχουν καποιοι που μυξοκλαινε και μιλανε για οχετους, ντροπες κλπ. Στο κατω κατω οσο δειχνεις οτι σε ενοχλει τοσο περισσοτερο το χρησιμοποιουνε.
Ετσι μπορει να γυρισει και αναποδα η δουλεια και να ακουσουμε και Αθηναιους να λενε "καθηστε καλα ρε σεις ολοι Ελληνες ειμαστε μην ακουω χαζα"


μαθε την ιστορια σου φιλε το ετσι αγαπαει η βουλγαρια το λεω απο μικρο παιδι στον τελικο του 1981 με αεκ ειχαμε δεκαδες βουλγαρικες σημαιες
ΕΤΣΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΤΣΟΥΖΕΙ .....ΜΑΣ ΘΕΛΕΤΕ ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ ? ΟΚ
ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ....ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ Η ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ?
ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΓΕΛΟΙΟΙ......
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό nikos55 » Τετ 11 Μαρ 2009, 20:15

Μια διορθωση σε προηγουμενο post μου. Τα χημικα οπλα (τετοια ειναι τα δακρυγονα) απαγορευονται απο παλαιοτερη συνθηκη της Γενευης 1925 και την προσφατη συνθηκη του Παρισιου 1993 να χρησιμοποιηθουν σε πολεμο. Περιεργως και υποκριτικα ακομα επιτρεπεται να χρησιμοποιηθουν στα εσωτερικα των χωρων για καταστολη διαδηλωσεων.
Αλλαγη θεματος. Με αφορμη post του fran να πω οτι η διαχρονικη υποθεση ανισης συμπεριφορας απεναντι στον ΠΑΟΚ συγκεκριμενα, ειχε παντα "εθνικη χροια". Η ελλαδα ηταν και ειναι ενα υποαναπτυκτο βαλκανικο κρατος χωρις ομοσπονδιακους προσανατολισμους. Το κεντρο παντα ενιωθε ανασφαλεια απεναντι στη διακριτοτητα ή διαφορετικοτητα (οπως θελετε πειτε το) της Μακεδονιας. Ποια ηταν η αντιδραση του? Κηνυγι, απαγορευση τοπικων διαλεκτων, βασανιστηρια, σφαγες του ΠΑΟΚ (το ποδοσφαιρικο καμαρι του βορρα) στο ποδοσφαιρο. Και στη νοοτροπια πολυ κοσμου εχει περασει οτι πανω ειμαστε κατι το ξενο.
Στο στρατο ειχα γνωρισει ενα συνδεσμιτη βαζελο, καναμε παρεα. Μολις πηγε να μου πεταξει το "Βουλγαρε" για να δει πως θα αντιδρασω εγω του κοτσαρα το "Αλβανε" και πλεον ετσι φωναζαμε ο ενας τον αλλο. Δεν ειχαμε προβλημα καναμε καλη παρεα. Αλλα αυτο εξαρταται και απο την κοσμοθεωρια του καθενος ποσο ευαισθητος ειναι. Για μενα τα εθνη ειναι ως ενα σημειο τεχνητα δημιουργηματα και δεν πολυδινω σημασια σε τετοια.
Αλλες προτασεις για εθνικο πικαρισμα των νοτιων ειναι "αρβανιτες" και "αιγυπτιοι", καθοτι ο στρατος του Ιμπραημ ποτε δεν αποχωρησε και οι πολλες χιλιαδες αιγυπτιοι αφησαν πληθος απογονων στην πελοποννησο και στη στερεα. Ολα αυτα μου φαινονται βεβαια τελειως μαλακιες και καραγκιοζιλικια.

Και να ξερετε, οτι αν σε site ομαδων μπαινουν μπατσοι μια φορά για να παρακολουθουν τι γινεται στου ΠΑΟΚ ειμαι σιγουρος μπαινουν 10 και για αυτους τους λογους. Φανταζομαι ακροδεξιους μυστικους καθισμενους σε pc να παρακολουθουν τις συζητησεις στα forum την ωρα που η γυναικα τους σπιτι γαμιεται απ'τον κωλο με το φοιτητη του πανω οροφου... :) :) :)
Γενικα να ξερουν οσοι θελουν να κανουν "πονηρες" συνενοησεις μακρια απο ιντερνετ,τηλεφωνα -ειδικα τα κινητα- και λοιπες τεχνολογιες. Ο πιο ασφαλης και αγνος τροπος ειναι ο παλιος προσωπο με προσωπο. Γιατι απιστευτα πραγματα ειπωθηκαν στα site τις τελευταιες μερες. Αλλο που δε θελανε αυτοι να στειλουνε ολοκληρο στρατο να μας βομβαρδισει με τα χημικα του.

Παντως αν γυρισει η ιστορια οπως λες fran θα χει πολυ γελιο...Μεχρι και σικε πρωταθληματα θα αρχισουν να μας δινουν..Θα δεις...
:? :? :?
Άβαταρ μέλους
nikos55
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ 25 Σεπ 2008, 23:36

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Dimotikos » Τετ 11 Μαρ 2009, 20:45

Παιδιά...

Είμαι ήρεμος άνθρωπος γενικά, κόσμιος, αγαπώ τον πολιτισμό, αγαπώ την ειρήνη και τον αθλητισμό...

Συγνώμη που θα το πω.....αλλά με τους πουστόγαυρους...δεν μπορείς να έχεις ούτε υπομονή, ούτε πολιτισμό, ούτε ηρεμία...!

Κανονικά.....αυτά που έγιναν απο το 85 και μετά....θα έπρεπε να έχουν γίνει ...στο 5' !

Όμως, πλην του Σέρτζιο...που γυάλιζε το μάτι του...τα υπόλοιπα παιδιά..μπήκαν να παίξουν ένα παιχνίδι σαν όλα τα άλλα...λες και παίζμε με το Λεβαδειακό !!!

Επειδή ήμουν μέσα στη Ρεβάνς του Καραισκάκης....ένιωθα και νιώθω Μίσος και Αηδία για οτιδήποτε γύρω απο τους Gay..!

Την πιο αδερφίστικη και ρουφιανοομάδα στην Ευρώπη...!

Τι συστήματα και μαλακίες !!!

Αυτά τα ματς...τα παίρνεις μέσα σε 10 λεπτά...!

Στο 10' ρίχνεις 5 χριστοπαναγίες σε όλους τους παίχτες του γαύρου....
...κάνεις το παιχνίδι Πουτάνα.....και πετάς φλόγες...!

Οι δικοί μας παίχτες...σαφώς επηρεασμένοι απο την ψυχοσύνθεση και τα μούτρα του προπονητή τους....μπήκαν να παίξουν 4-4-2 στην ευθεία...με σεντρούλες και το σταυρό στο χέρι.....

.....και...πέρασαν....83 λεπτά...για να κάνουμε μια φάση...!
Μπορεί να ήταν αρκετή εκείνη η φάση....αλλά.....δεν τα παίρνεις έτσι αυτά τα ματς....και δεν εκθέτεις 40.000 κόσμο που ήταν στο γήπεδο....και αλλους 1.960.000 που περίμεναν 'Εκδίκηση' για τα αίσχη της προηγούμενης Τετάρτης...!

Οι πουστόγαυροι....είναι καθηγητές διδακτορικού....στο πως να κάνεις΄πουστιές
- πρίν,
- στη διάρκεια,
- και μετά το παιχνίδι...!

Οπότε...αν δεν έχεις τσαμπουκά, θράσος και πυγμή.....τα 4-4-2 και τα 4-3-3....πάνε ΠΑΝΤΑ περίπατο μαζί τους....!

Προσωπικά, αυτό το αποτέλεσμα με χάλασε...γιατί...ο ΠΑΟΚ δεν διεκδήκησε ποτέ το παιχνίδι έτσι όπως Αρμοζει και Προστάζει ο βρώμικος και ελεεινός αντίπαλος.....με παίχτες κερατάδες και αδερφές όπως ο Τζόλε, ο κηπουρός, ο Πάτσα, ο Ντίογο, ο Τοροσίδης...και άλλα κουνιστά αγόρια απο τον πειραιά.....

...αλλά...άμα βλέπεις εδώ και 18 μήνες....αυτά τα μούτρα...τι να κάνεις....!
Άβαταρ μέλους
Dimotikos
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 11:51

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Τετ 11 Μαρ 2009, 22:03

Διάσημοι Βούλγαροι:
Kώστας Ζουράρις (σε τηλεοπτική εκπομπή) <τι μεγαλίτερη ηδονή απο το να φωνάζω στην Τούμπα <<ετσι γαμάει η Βουλγαρία>>
Γιάννης Ιωαννίδης (απαντώντας σε ερώτηση αν είναι πεισματάρης -συνέντευξη σε εφημερίδα) <ναι, έχω Βουλγάρικο κεφάλι>
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό khaledfreepaok » Τετ 11 Μαρ 2009, 23:21

SATANAS έγραψε:Πολύ καλα καναν τα αλανια της 4 με τη σημαια.
Κανείς μας δεν νοιωθει μη ελληνας ή βούλγαρος, δεν εχει να κανει με εθνικισμους και τετοια πολιτικα σκατα.

Ειναι μια μανιφεστική κινηση που δειχνει πού τους εχουμε γραμμενους αυτους, το σαπιο κρατος τους και τα σαπια μυαλά τους. Τους επιστρεφουμε το συμπλεγμα που πανε να μας φορτώσουν στα μούτρα. Ας το παρερμηνευουν οπως θελουν οι κατω, κλάιν. Η γνώμη τους, ο επαινός τους, ό ψογος τους, έχει παψει να με ενδιαφερει εδώ και χρόνια.
Λες και αλλιως δε σε κοροιδευουν βούλγαρο.
Λες και αλλιώς δε σε απαξιώνουν τα ΜΜΕ τους.
Λες και αλλιώς σε θεωρούν έλληνα πολίτη.
Σου το έδειξαν την κυριακη.

Οπως λεει και το πανο μας ''...ποτε τους δε θα καταλαβουνε πως νοιωθουμε για σενα.''
:twisted:

+1000000000
ΖΑΡΟΡΑΚΗ ΓΥΡΝΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΑΜΕ
Άβαταρ μέλους
khaledfreepaok
 
Δημοσιεύσεις: 1111
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό khaledfreepaok » Τετ 11 Μαρ 2009, 23:34

nikos55 έγραψε:Μια διορθωση σε προηγουμενο post μου. Τα χημικα οπλα (τετοια ειναι τα δακρυγονα) απαγορευονται απο παλαιοτερη συνθηκη της Γενευης 1925 και την προσφατη συνθηκη του Παρισιου 1993 να χρησιμοποιηθουν σε πολεμο. Περιεργως και υποκριτικα ακομα επιτρεπεται να χρησιμοποιηθουν στα εσωτερικα των χωρων για καταστολη διαδηλωσεων.
Αλλαγη θεματος. Με αφορμη post του fran να πω οτι η διαχρονικη υποθεση ανισης συμπεριφορας απεναντι στον ΠΑΟΚ συγκεκριμενα, ειχε παντα "εθνικη χροια". Η ελλαδα ηταν και ειναι ενα υποαναπτυκτο βαλκανικο κρατος χωρις ομοσπονδιακους προσανατολισμους. Το κεντρο παντα ενιωθε ανασφαλεια απεναντι στη διακριτοτητα ή διαφορετικοτητα (οπως θελετε πειτε το) της Μακεδονιας. Ποια ηταν η αντιδραση του? Κηνυγι, απαγορευση τοπικων διαλεκτων, βασανιστηρια, σφαγες του ΠΑΟΚ (το ποδοσφαιρικο καμαρι του βορρα) στο ποδοσφαιρο. Και στη νοοτροπια πολυ κοσμου εχει περασει οτι πανω ειμαστε κατι το ξενο.
Στο στρατο ειχα γνωρισει ενα συνδεσμιτη βαζελο, καναμε παρεα. Μολις πηγε να μου πεταξει το "Βουλγαρε" για να δει πως θα αντιδρασω εγω του κοτσαρα το "Αλβανε" και πλεον ετσι φωναζαμε ο ενας τον αλλο. Δεν ειχαμε προβλημα καναμε καλη παρεα. Αλλα αυτο εξαρταται και απο την κοσμοθεωρια του καθενος ποσο ευαισθητος ειναι. Για μενα τα εθνη ειναι ως ενα σημειο τεχνητα δημιουργηματα και δεν πολυδινω σημασια σε τετοια.
Αλλες προτασεις για εθνικο πικαρισμα των νοτιων ειναι "αρβανιτες" και "αιγυπτιοι", καθοτι ο στρατος του Ιμπραημ ποτε δεν αποχωρησε και οι πολλες χιλιαδες αιγυπτιοι αφησαν πληθος απογονων στην πελοποννησο και στη στερεα. Ολα αυτα μου φαινονται βεβαια τελειως μαλακιες και καραγκιοζιλικια.

Και να ξερετε, οτι αν σε site ομαδων μπαινουν μπατσοι μια φορά για να παρακολουθουν τι γινεται στου ΠΑΟΚ ειμαι σιγουρος μπαινουν 10 και για αυτους τους λογους. Φανταζομαι ακροδεξιους μυστικους καθισμενους σε pc να παρακολουθουν τις συζητησεις στα forum την ωρα που η γυναικα τους σπιτι γαμιεται απ'τον κωλο με το φοιτητη του πανω οροφου... :) :) :)
Γενικα να ξερουν οσοι θελουν να κανουν "πονηρες" συνενοησεις μακρια απο ιντερνετ,τηλεφωνα -ειδικα τα κινητα- και λοιπες τεχνολογιες. Ο πιο ασφαλης και αγνος τροπος ειναι ο παλιος προσωπο με προσωπο. Γιατι απιστευτα πραγματα ειπωθηκαν στα site τις τελευταιες μερες. Αλλο που δε θελανε αυτοι να στειλουνε ολοκληρο στρατο να μας βομβαρδισει με τα χημικα του.

Παντως αν γυρισει η ιστορια οπως λες fran θα χει πολυ γελιο...Μεχρι και σικε πρωταθληματα θα αρχισουν να μας δινουν..Θα δεις...
:? :? :?


εισαι μεγαλος παιχταρας ρε φιλε.τα ειπες παρα πολυ ωραια.συμφωνω πολυ μαζι σου.ειδικα για την προσεγγιση σου για τα πιο προχωρημενα θεματα που εχουν ειπωθει.και επισης συμφωνω και γ αυτο που ειπες στο τελος.θα τους παει το σκατο στην πατουσα αμα κανουμε κανα μπαπ(οπως χεζονται οι ισπανοι με καταλανους και βασκους).
πολυ ωραιες αποψεις και πολυ σωστες και επιτελους καποιος ξεφευγει απο το καθαρα ποδοσφαιρικο κομματι,το πως επαιξε ο σαντος,το οτι φταινε αυτοι που πεταξαν μπουκαλια κτλπ.σε παραδεχομαι ρε φιλε γιατι ειπες αυτα που λεω και εγω χωρις την φανατιλα και τις υπερυπερβολες μου
ΖΑΡΟΡΑΚΗ ΓΥΡΝΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΑΜΕ
Άβαταρ μέλους
khaledfreepaok
 
Δημοσιεύσεις: 1111
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Kostas85 » Πέμ 12 Μαρ 2009, 00:17

Δεν τρελαίνομαι να βλέπω βουλγάρικες σημαίες στη Τούμπα αλλά δέχομαι την παρουσία τους για να θυμίζουμε πόσο διαφορετικός είναι ο λαός του ΠΑΟΚ. Ο τρόπος που εκλαμβάνω την παρουσία τους είναι ότι υπάρχουν εκεί για αντίδραση σε αυτό που πρεσβεύει το μονοπολικό Ελληνικό κράτος και ένα στίγμα ότι ο λαός του ΠΑΟΚ είναι διαφορετικός και δεν ταιριάζει στα καλούπια του κράτους αυτού.

Για κάποιους άλλους είναι μια απλή σκωπτική απάντηση σε αυτούς που μας λένε βούλγαρους. Όπως και το έτσι γ@μα@ει η βουλγαρία.

Και εάν ακόμα τις καταργήσουμε δε θα στεναχωρηθώ, θα υπάρχουν πολλά για να θυμίζουν πόσο διαφορετικοί είμαστε. Π.χ.

Πόσο τρέλα έχουμε με την ομάδα που όντας 9οι γεμίζουμε την Τούμπα με 35000 άτομα.
Πόσο γκάου είμαστε που μαζέυουμε 10000 μετόχους που δίνουν το υστέρημά τους σε δύσκολες οικονομικές συγκυρίες χωρίς να έχει κάποιο αντίκρυσμα πέρα από ελπίδες.
Που υποδεχόμαστε στο αεροδρόμιο στις 2μμ τους 9 παίκτες που προσπάθησαν απέναντι στους 14 την περασμένη Τετάρτη.
Και πολλά ακόμα που ξεφεύγουν από το καλούπι που θέλουν να μας επιβάλουν.
Άβαταρ μέλους
Kostas85
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 16:36
Τοποθεσία: Ilioupoli

Re: ΠΑΟΚ-γαυρος 08/03/09 19:00 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Πέμ 12 Μαρ 2009, 16:39

Δείτε τι λένε οι μπάσταρδοι γαμώ το σπίτι τους!!!

Από μια σοβαρότατη καταγγελία που θα προκαλέσει αίσθηση και αντιδράσεις σημαδεύτηκε η απολογία του Ολυμπιακού και του Αντώνη Νικοπολίδη ενώπιον της Πειθαρχικής Επιτροπής της Σούπερ Λιγκ.

Συγκεκριμένα ο δικηγόρος του Ολυμπιακού και του ποδοσφαιριστή, Γιάννης Βούλτσης, ισχυρίστηκε κατά την αγόρευσή του ότι ο φίλαλος που επιτέθηκε στον Αντώνη Νικοπολίδη έχει άμεση σχέση με τη διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Αναλυτικά είπε ότι "αυτό που έκανε συνδέεται άμεσα με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Δεν φορούσε τυχαία το μαντήλι στο πρόσωπο και γι' αυτό όταν τον έπιασαν δεν το συνέβαλαν και τον άφησαν αμέσως γιατί δεν ήθελαν να αποκαλυφθεί η ταυτότητά του. Ο οπαδός αυτός συνδέεται απολύτως με τον ΠΑΟΚ. Ήθελαν να αποκρύψουν το ποιος είναι και για αυτό δεν συνελήφθη".

Όσον αφορά την υπερασπιστική γραμμή του Αντώνη Νικοπολίδη τονίστηκε πως "δεν υπάρχει καμία παράβαση, καθώς κινδύνευε η σωματική του ακεραιότητα".

Ο ίδιος ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού, ο οποίος έδωσε το παρών στον Αθλητικό Δικαστή, σημείωσε: "Η ενέργειά μου δεν με τιμά ούτε ως άνθρωπο ούτε ως αθλητή Αναγκάστηκα να έρθω σε αυτήν την κατάσταση αμυνόμενος. Έκανα αυτό που έκανα αυθόρμητα και ενστικτωδώς. Ο μοναδικός άλλος τρόπος που είχα ήταν να κάτσω και να δεχθώ το χτύπημα".

Ο Σάββας Θεοδωρίδης, που κατέθεσε ως μάρτυρας, τόνισε από την πλευρά του ότι "στην Τούμπα ζήσαμε μαύρη νύχτα. Γινόταν πόλεμος. Οι φίλαθλοι ήταν πολλοί και όχι μόνο ένας που πήγαν κατά πάνω του. Ο Αντώνης άπλωσε το πόδι για να προστατεύσει τον εαυτό του. Με κανέναν άλλο τρόπο δεν μπορούσε να το κάνει".

Ο αντιπρόεδρος του Ολυμπιακού αποκάλυψε ότι πριν από τη σέντρα ζήτησε την αναβολή του αγώνα, κάτι το οποίο αρνήθηκαν οι άλλες εμπλεκόμενες πλευρές.

Η υπερασπιστική γραμμή του ΠΑΟΚ κινήθηκε στην κατεύθυνση του να χαρακτηριστούν τα επεισόδια μεμονωμένα και όχι εκτεταμένα, σημειώνοντας πως "ήταν μεμονωμένα περιστατικά τόσο η ρίξη ενός γυάλινου μπουκαλιού όσο και την επίθεση στον Αντώνη Νικοπολίδη".

Ο δικηγόρος του ΠΑΟΚ, Αχιλλέας Μαυρομάτης, υποστήριξε ότι "επρόκειτο για ένα άτομο και όχι για 30, όπως γράφει στο φύλλο αγώνος ο διαιτητής και το οποίο απομακρύνθηκε άμεσα χάρη στην επέμβαση των ανθρώπων ασφαλείας. Ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό, ενώ και ο φίλαθλος δεν πρόλαβε να το χτυπήσει".

Ισχυρίστηκε δε ότι δεν υπάρχει τραυματισμός του Τζόρτζεβιτς στο χέρι, καθώς το αντικείμενο που έπεσε βρήκε την μπάλα και όχι το χέρι. Κατέθεσε μάλιστα βίντεο και φωτογραφίες ως αποδεικτικό υλικό.

Από τον ΠΑΟΚ κατέθεσε ως μάρτυρας ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ, Ηλίας Βιολίδης.

Η απόφαση αναμένεται αργά το απόγευμα της Πέμπτης

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 33433.html
Ότι κι αν λένε δε μ' ενδιαφέρει , τι είσαι για μένα κανείς δεν ξέρει..
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης