Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 1.3.09 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός πιστεύετε οτι ήτανε ο MVP του αγώνα?

1. Χαλκιάς
1
1%
2. Αραμπατζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
3. Δαρλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
4. Contreras
2
1%
5. Μαλεζάς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
6. Veron
17
11%
7. Μπαλάφας
1
1%
8. Sorlin
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
9. Conceisao
7
5%
10. Muslimovic
3
2%
11. Χούτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
12. Bakayoko
114
75%
13. Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
14. Fernando Santos
8
5%
 
Σύνολο ψήφων : 153

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό tad » Τρί 03 Μαρ 2009, 10:30

Είμαι περήφανος για την ομάδα που δημιουργήτε και περήφανος ως παοκτσής.
Από σεβασμό στην τεράστια χαρά που μας δώσανε την Κυριακή θα ήθελα να γράψω δύο πράγματα και ας είναι Τρίτη.

1. MVP ο Βερόν. Όλοι του κέντρου ήταν μέτριοι εκτός από αυτόν. Αρχηγός, Σορλέν και Μπαλάφας ήταν μέτριοι εκτός από τα τελευταία λεπτά του αγώνα όπου και ανέβηκε ο Σέρτζιο. Πλέον επειδή έχει γίνει πολλές φορές παύει να είναι σύμπτωση. Στο τέλος των αγώνων ανεβαίνει ιδίως όταν δεν κερδίζουμε. Είναι νικητής. Πάντως το συγκεκριμένο δείχνει και το επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Ένας 35χρονος κάνει την διαφορά μέσα σε δύο τρεις στιγμές.

2. Η αμυντική λειτουργία ήταν γενικά μέτρια σε σχέση με άλλα παιχνίδια (εκτός ατομικά του Πάμπλο)

3. Μεγάλη στιγμή η αφιέρωση και των δύο γκολ από Μπάκα σε Σάντος. Το οικοδόμημα έχει γερές βάσεις και αυτό με κάνει περισσότερο αισιόδοξο από οτιδήποτε.

4. Κερδίσαμε χωρίς το καφέ δερμάτινο

5. Ο Μπάκα όταν δεν το σκέφτετε είναι κορυφαίος εκτελεστής μέσα στην περιοχή

6. Συγχαρητηρια σε όλα τα παοκτσάκια που ήταν εκεί. Από τον Ζαγόρ έως και τον τελευταίο παοκτσή που παρά τις ταλαιπωρίες είναι πάντα εκεί

Τέλος θα ήθελα να πω σε όλους τους δύσπιστους ότι οι υπολογισμοί για τον 2ο γύρο μάλλον πάνε προς την μεριά των αισιόδοξων όπως εμένα. Έχουμε ήδη 19 πονταλάκια και έχουμε ακόμα 7 αγωνιστικές (21 πόντοι). Για την δική μου πρόβλεψη χρειαζόμαστε ακόμα 11-13 πόντους από τους 21.

Πλέον επίσημα λέω ότι κάνουμε από φέτος πρωταθλητισμό. Το πλάνο βγήκε νωρίτερα επειδή το επίπεδο είναι πολύ χαμηλό.
Το 6 του Σάντος για την ομάδα πρωταθλητισμού φτάνει για πρωταθλημα στην Ελλάδα. Αν πετύχει το 8 που υποσχέθηκε για του χρόνου τότε το πρωτάθλημα είναι κοντά ότι και αν κάνουν οι γαυροβάζελοι και οι διαιτητές.

Είμαστε πολύ μεγάλη φανέλα. Η μεγαλύτερη. Εμείς το ξέραμε πάντα. Το νοιώθαμε.

Τώρα θα το μάθουν και θα το νοιώσουν και όλοι οι άλλοι
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 03 Μαρ 2009, 10:37

Η νίκη αφιερώνεται στον paok87 που άνοιξε το τόπικ και φάνηκε γουρλής.Dimisk την Τετάρτη είναι η σειρά σου κανόνισε!
Όσο προληπτικός είναι ο Σάντος άλλο τόσο είμαι και εγώ. :lol:

Δεν παρακολούθησα το παιχνίδι ούτε είδα τίποτα πέρα.
Άκουσα μόνο το β ημίχρονο απο ραδιόφωνο και μου έκαναν εντύπωση τα εξής.

3 οπαδοί συνελήφθησαν και 1 αστυνομικός τραυματίας για επεισόδια έξω απο το γήπεδο.
1η αντίδραση ''πάλι μαμακίες κάναμε''?

2000 οπαδοί του ΠΑΟΚ στην εξέδρα
2η αντίδραση '' πω πω αυτά είναι''.....

κλείνω το ράδιο και το ανοίγω μετά απο λίγο σκεφτόμενος θα φάμε γκολ τώρα και γίνεται το 1-0

3η αντίδραση ''fuck @#@%$#$@#''

Δεν γυρνάω τον σταθμό και ακούω αναμετάδοση κάτι άλλο είχε, μάλλον σύνδεση πριν το ματς του GAY-RABBIT.
Μετά απο λίγο έχει σύνδεση ξανά με Ν.Σμύρνη και ακούω αλλαγή Μπακαγιόκο και χαμογελάω.

4η αντίδραση ''θα κερδίσουμε σίγουρα'' με χαμόγελο μέχρι τα αυτιά :P

Ακούω το 1-2 στο 90 φεύγα και εκείνη την ώρα έπεσα μέσα σε έναν υπόνομο που του έλειπε η σχάρα στην μέση του δρόμου με την μούρη του αυτοκινήτου και ψιλοκολλάω!

5η αντίδραση υπο τον ήχο παρατεταμένης κόρνας ''ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ''


Υ.Γ Όλα πήγαν καλά και το αμάξι βγήκε απο θαύμα απο μόνο του χωρίς πρόβλημα και ζημιά άγνωστο το πως.
Τελικά ο ΘΕΟΣ ΠΑΟΚ είναι μεγάλος!

ΠΑΟΚ ΑΚΜΠΑΡ 8)
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό _sleeper » Τρί 03 Μαρ 2009, 14:13

όντως, μεγάλη νίκη κ μεγάλη ανατροπή, την οποία παρεπιπτόντως την είχα σίγουρη με την αλλαγή του μαύρου βέλους. έλεγα στο χρήστο δίπλα μου κ το βρωμοχανούμι το μήτσο, στις καθυστερήσεις θα το καρφώσει ο παικταράς μην τρώτε παραμύθι. όλη η ξάνθη ήταν στην παρέλαση στο καρναβάλι κ εμείς στον κόσμο μας.. :)
fuck you, i won't do what you tell me..
Άβαταρ μέλους
_sleeper
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιούλ 2008, 13:40
Τοποθεσία: fuck

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό costasi » Τρί 03 Μαρ 2009, 14:44

Geia sas,
Tha ithela na katadikasw ena gegonos pou mou synebh to sabbato, mia mera prin to paixnidi me ton panionio, otan phga na parw memonwmena gia mena ena eishthrio tou paixnidiou.Sthn aithousa loipon pou htan kapoioi argosxoloi (panw apo 7 atoma) kai 2 kopeles pou edinan ta eishthria, mou zitithike h tautothta gia na mporw na agorasw ena eishthrio. Teleiws aythaireta h kopela pou tsekare thn tautothta gyrnwntas po thn pisw opsi, fwnazei dynata "Thessaloniki, e?", diabazontas thn polh gennhshs mou. Amesws me rwtane oloi ekei "Paoktzhs, paoktzhs?" kai fysika otan eipe 'NAI' arnithikan proswrina na mou dosoun eishthrio thewrwntas me trampouko! (eimai 39 xronwn kai fantasteitai oti tha hmoun monos se mia thyra me panionious kai paoktzhdes). Ypenthimizw oti menw sthn Nea Smyrnh edw kai 25 xronia kai phgaina sto diplano - me to ghpedo- sxoleio. Meta apo 2-3 logia mou ekanan thn xarh kai mou edwsan ena eishthrio xleyazontas me.Meta apo mena akolouthouse mia kopela pou dhlwse oti htan PAOK otan thn rwthsane kai otan bebaia dhlwse oti thelei na paei na dei to paixnidi me ton arrabwniastiko ths, thn eirwneythkane legontas thn oti tha thn baloune mazi me tous Panionious. Kai fysika psarwmenh apoxwrhse. Aisxra pragmata pou ginontai sta mikra ghpeda en etei 2009 apo mikres omades. Ntroph!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
costasi
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ 27 Απρ 2008, 01:40

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό thrix » Τρί 03 Μαρ 2009, 14:50

Αδερφέ, πονέσανε τα ματάκια μας με τόσο γκρικλις. Δε διαβάζεται ρε παιδιά αυτό το πράγμα.
Στο φινάλε γράφτε τα στα αγγλικά να τελειώνουμε.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 03 Μαρ 2009, 14:56

Στο ματς για το μπάσκετ υπήρξαν πολλοί απο τους Πάνθηρες που προσπάθησαν να βάλουν τα παιδιά απο τον Πανελλήνιο μέσα στο γήπεδο και η διοίκηση του Πανιωνίου δεν άφησε.
Στην Ν.Σμύρνη κυκλοφορείς άνετα με φανέλα του ΠΑΟΚ και δίπλα στον σύνδεσμο τους μάλιστα και αν σε πειράξουν θα είναι στα όρια του χαβαλέ και της πλάκας.
Αν κυκλοφορήσεις με φανέλα του Gay όμως δύσκολα να την βγάλεις καθαρή.

Πιστεύω πως το πρόβλημα έγινε λόγο του ότι δώσανε εξ αρχής ελάχιστα εισιτήρια.

Η παραπάνω ιστορία αδερφέ μου προκάλεσε αηδία και σε αυτό σίγουρα την ευθήνη την έχει η διοίκηση του Πανιώνιου για να είμαστε και δίκαιοι.
Ήταν σίγουρα προκλητικό απο την πλευρά τους.
Αν και δεν θυμάμαι γήπεδο φέτος και πέρσι που να σέβεται τους οπαδούς μας.
Καλό θα ήταν αυτά να τα μάθουν και οι οπαδοί του Πανιωνίου έστω και απο φόρουμ δικό τους ή δικό μας αν και κατά βάθος γνωρίζουν τι συμβένει.
Στο μπάσκετ τουλάχιστον βρίζανε την διοίκηση τους και κάνανε προσπάθειες να βάλουν 50 ΠΑΟΚτσήδες σε συζητήσεις με την αστυνομία.
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τρί 03 Μαρ 2009, 15:09

απιστευτα πραγματα....ρε σεις μη δηλωνετε οταν παιρνετε ειητηρια την ομαδα μας, θελει και λιγο τακτ :wink: ... .......πες νεοσμυρνιοτητς ειμαι και μενω παρα κατω και τελος......ΠΑΟΚ να σαι φιλε και μη φοβασαι....κριμα για τη κοπελιτσα.....δεν ντρεπονται που ψαρωσανε τη κοπελα.......ΑΔΕΡΦΕΣ
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Τρί 03 Μαρ 2009, 15:12

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Παπασταμάτης Κ. ΣΔΠ Αθηνών βαθμολογία 7,20
ΒΟΗΘΟΣ Δάλλας Κ. ΣΔΠ Ηπείρου βαθμολογία 8,20
ΒΟΗΘΟΣ Καρσιώτης Μ. ΣΔΠ Κορίνθου βαθμολογία 7,30
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Δασκαλόπουλος Γ. ΣΔΠ Κορίνθου βαθμολογία 7,80

Παραπέμφθηκε ο Παπασταμάτης που «σφύριξε» στην αναμέτρηση Πανιώνιου-ΠΑΟΚ και τρεις βοηθοί.

απο sportdog...

Γιατι τοσο χαμηλη βαθμολογια??

:?
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 03 Μαρ 2009, 15:36

Μάλλον για τις προηγούμενες σφαγές που μας είχε κάνει στο παρελθόν. :lol:

Πέρσι πέρδισε ο λαγός σήμερα το θυμήθηκε :lol:


Με ποια αιτιολογία εφόσον οι άριστοι σαίνια παρατηρητές τον βαθμολόγησαν με υπέροχη βαθμολογία?


Πρόταση θα κάνω στην ΚΕΔ να γράφει και στο τόπικ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. :P
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Giannisk » Τρί 03 Μαρ 2009, 17:51

Καλησπέρα & απο εμένα.
Θα ήθελα να γράψω για την Κυριακή που πήγα στο γήπεδο να δω την ομαδάρα μας.

Την Κυριακή πήγα με την γυναίκα μου που υποστηρίζει τον Πανιώνιο και μια φίλη από την δουλειά Νεοσμυρνιώτισα Αεκτζού, που σαν β'ομάδα υποστήριζε και αυτή Πανιώνιο.
Η ψυχή μου ήθελε να είμαι με τα αδέρφια μας, αλλά λόγω της γυναίκας μου + φίλης μας, έκανα την καρδιά μου πέτρα και πήγαμε στην θύρα 4, αριστερά των επισήμων.΄
Τρια είναι τα αξιομνημόνευτα περιστατικά:

1. Πριν το αγώνα μπαίνουν 2 τυποι γύρω στα 45, με τα παιδιά τους. Ήταν φίλοι μεταξύ τους. Το ένα παιδάκι φορούσε μπλουζάκι πανιωνίου και το φιλαράκι του, μπουφάν με τον Δικέφαλο μας. Καθίσαν ήσυχοι, μιλούσαν μεταξύ τους και κανένας από του πανιώνιους δεν έδινε σημασία.
Κάποια στιγμή, σκάει μπάτσος, φωνάζει τον πατέρα του Παοκιού και άρχισε να του μιλάει έντονα.
Ο πατέρας αναγκάστηκε να βγάλει το μπουφάν του και να το φορέσει το παιδάκι του, για να μην φαίνεται ο Δικέφαλος.
Με χάλασε πολύ το σκηνικό. Η εικόνα όλοι μαζί να δούνε το ματσάκι, μου φάνηκε στην αρχή, πολιτισμός.
Ενω κανένας δεν ασχολιότανε, ο μπάτσος έπρεπε να δημιουργήσει θέμα..

2. Πριν αρχίσει το παιχνίδι, μπαίνει ένας δικός μας, περίπου στα 42 με το παιδί του, φορόντας κασκόλ και κρατώντας καραμούζα. Φυσικά έγινε σκηνικό, του την είπανε κάποιοι πανιώνιοι, αλλά μέχρι εκεί.
Εντάξει και έμενα στην Τούμπα, δεν θα μου άρεσε απροκάλυπτα να έμπαινε κάποιος, ας πούμε στην 5, φορόντας κασκόλ του πανιωνίου.
Είναι προκλητικό.

3. Στο τέλος στο 93, με το που μπαίνει το γκολ, ξαφνικά 200 άτομα στον αέρα πανυγιρίζοντας στην θύρα των πανιωνίων.
Τελικά, ήμασταν πολλά αδέρφια...!!!!!! :) :)
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ...!!
Άβαταρ μέλους
Giannisk
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 21:50
Τοποθεσία: Dubai, UAE

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό contreras » Τρί 03 Μαρ 2009, 20:59

για μια ακομα φορα νικησαμε την διαιτησια.

καθαρο πεναλτι στον μπαλαφα κ εκανε τα στραβα ματια ο κομπλεξικος

Αθηνα γα.............. ο παοκ δεν πεθενει.

παοκαραααααααααααααααααααααα
Άβαταρ μέλους
contreras
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 14:52

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Τρί 03 Μαρ 2009, 23:13

Μόνο εγώ ψήφισα Μπαλάφα MVP; Σωστές μεταβιβάσεις (αν και ένα χοντρό λάθος), πολλά κοψίματα και κυρίως ΟΧΙ ΚΑΡΤΑ!
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό eleos » Τρί 03 Μαρ 2009, 23:32

Άντε ρε εσυ ήσουν??!
Και λέω μπαίνει ο Σωτηράκης στο φόρουμ και αισθάνθηκα άσχημα να ψηφίζει μόνο αυτός τον εαυτό του.. :lol:

Δε ήταν και τόσο κακός αλλα MVP παραπάει.. 8)
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό _sleeper » Τετ 04 Μαρ 2009, 00:30

εμένα πάντως ο μπαλάφας μου άρεσε προχθές.
fuck you, i won't do what you tell me..
Άβαταρ μέλους
_sleeper
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιούλ 2008, 13:40
Τοποθεσία: fuck

Re: Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 1.03.09 Σχολια και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Johnys » Τετ 04 Μαρ 2009, 00:37

Άντε μεγαλώνει το fanclub το σωτήρη...
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης