Λεβαδειακός - Π.Α.Ο.Κ. 14.02.09 MVP Σχόλια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιος πιστεύετε ότι ήταν ο mvp του Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ;

Χαλκιάς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αραμπατζής
5
2%
Κοντρέρας
1
0%
Μαλεζάς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λίνο
9
4%
Γκαρσία
5
2%
Βερόν
2
1%
Ίβιτς
89
39%
Κονσεϊσάο
77
33%
Σορλέν
40
17%
Μουσλίμοβιτς
2
1%
 
Σύνολο ψήφων : 230

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό trobonaras » Κυρ 15 Φεβ 2009, 21:21

Βασικα ο φιλος νομιζω πως ηθελε να πει πως ψιλοειναι αδικο να αποθεωνουμε παικτες που δεν εχουν προσφερει ακομα στην ομαδα σε αντιθεση με αλλους που εχουν προσφερει τα μεγιστα και δεν εχουν ακουσει το ονομα τους απο την κερκιδα.
Και βασικα δεν εχει και πολυ αδικο..
πχ το ονομα του Μαλεζα δεν το εχω ακουσει εγω φετος.πιστευει κανεις οτι δεν το αξιζει? περισσοτερο απο τον χουτο τουλαχιστον (για αυτη τη στιγμη)
Οι γονεις σε βοηθανε να ξεπερασεις τα προβληματα που ΔΕΝ θα ειχες αν ησουν ορφανος!!

Αρκας Χαμηλες Πτησεις Σπουργιτι εισαι και φαινεσαι.
Άβαταρ μέλους
trobonaras
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:46
Τοποθεσία: Toumba city

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό maikopoulos » Κυρ 15 Φεβ 2009, 21:29

Σωστό κι αυτό, αν και το χτεσινό δεν μπορείς να το πεις "αποθέωση" όπως γίνεται π.χ. στον Ζλάταν λόγω της απόδοσής του, αλλά "εμψύχωση" λόγω ντεμπούτου και των προσδοκιών που έχουμε από τον Χούτο εν όψει και των επερχόμενων αγώνων. Τέσπα, next time να φωνάξουμε και για τον Στελάρα να μην νιώθει ριγμένος (είναι και ψάρακας τώρα - να τον ανεβάσουμε).
Go Village!
Άβαταρ μέλους
maikopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:25

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Δευτ 16 Φεβ 2009, 00:52

maikopoulos έγραψε:
Dj_timo έγραψε:Ρε σεις μονο εμενα χαλασε το Λαμπρος Χουτος οεοεοε???


Γιατί να μας χαλάσει αδερφέ; Παίκτης με το Δικέφαλο στο στήθος είναι στην πρώτη του εμφάνιση, του φωνάζουμε να τον εμψυχώσουμε. Τα περί περάσματος από γαύρο και δεν ξέρω γω τι άλλο (που πιθανολογώ ότι υπονοείς με το σχόλιό σου και που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ από άλλους - διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) τ' ακούω βερεσέ, καθώς θεωρώ ότι αυτές οι επόχές που μετρούσε το οπαδιλίκι των παικτών περάσανε ανεπιστρεπτί, χρόνια τώρα...



Λαθος κανεις γιατι δεν ειμαι απο τους τυπους που ασχολουνται με το ποιες ηταν οι προηγουμενες ομαδες παικτων μας. Απλως μου τη δινει για τον συγκεκριμενο γιατι εχει γινει τοσος ντορος για το οτι πουλαει μουρη και μια αποθεωση χωρις να εχει κανει ακομα τιποτα εκτος απο το να τον εμψυχωσει μπορει να του φουσκωσει ηδη τα μυαλα.

Πρεπει να νιωσει οτι ηρθε σε μια ομαδα που πρεπει να λιωσει για να ακουσει το ονομα του και οχι να νιωθει βασιλιας με το καλημερα.
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό koupa10 » Δευτ 16 Φεβ 2009, 02:27

Μπράβο στην ομαδάρα μας, αλλά έχω μια απορία... αυτόν τον "καημένο" τον Βερόν πότε θα τον ξεκουράσει; Πόσο να αντέξει αυτός ο παίκτης; Πως θα παίξει στα πλέι οφ; Τον Ηλιάδη γιατί δεν του δίνει μια ευκαιρία αφού είσαι μπροστά με 0-3 και κάνει 2 αλλαγές στο 80φεύγα; Τέλος πάντων... πέρα από αυτό δεν έχω κανένα άλλο παράπονο από τον Σάντος. :D
Ελπίζω να δω πολλά τέτοια παιχνίδια από την ομαδάρα μας! :)
Άβαταρ μέλους
koupa10
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:25
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό paranoid65 » Δευτ 16 Φεβ 2009, 02:46

Dj_timo έγραψε:
maikopoulos έγραψε:
Dj_timo έγραψε:Ρε σεις μονο εμενα χαλασε το Λαμπρος Χουτος οεοεοε???


Γιατί να μας χαλάσει αδερφέ; Παίκτης με το Δικέφαλο στο στήθος είναι στην πρώτη του εμφάνιση, του φωνάζουμε να τον εμψυχώσουμε. Τα περί περάσματος από γαύρο και δεν ξέρω γω τι άλλο (που πιθανολογώ ότι υπονοείς με το σχόλιό σου και που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ από άλλους - διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) τ' ακούω βερεσέ, καθώς θεωρώ ότι αυτές οι επόχές που μετρούσε το οπαδιλίκι των παικτών περάσανε ανεπιστρεπτί, χρόνια τώρα...



Λαθος κανεις γιατι δεν ειμαι απο τους τυπους που ασχολουνται με το ποιες ηταν οι προηγουμενες ομαδες παικτων μας. Απλως μου τη δινει για τον συγκεκριμενο γιατι εχει γινει τοσος ντορος για το οτι πουλαει μουρη και μια αποθεωση χωρις να εχει κανει ακομα τιποτα εκτος απο το να τον εμψυχωσει μπορει να του φουσκωσει ηδη τα μυαλα.

Πρεπει να νιωσει οτι ηρθε σε μια ομαδα που πρεπει να λιωσει για να ακουσει το ονομα του και οχι να νιωθει βασιλιας με το καλημερα.


Το μόνο μελανό σημείο στο ματς. Ποιός είναι ο Χούτος για να φωνάζουμε το όνομα του από την πρώτη εμφάνιση;

Εχεί και το προηγούμενο ότι εύκολα παίρνουν τα μυαλά του αέρα, αυτός αν βάλει και γκόλ, θα τον κάνετε "θεό". Μην τρελαθούμε κι όλας.

Χούτος οεο; Γιατί μια φορά δεν ακούστηκε όλη τη χρονιά το Μπαλάφας οεο; Το παληκάρι αυτό δεν χρειάζεται εμψύχωση; Κι ενα δύο καλά ματς έχει παίξει, κι ένα άψογο πέναλτι εκτέλεσε με το σκουλήκι, και είναι δηλωμένος ΠΑΟΚτσης, αλλά όλο στη γιουχα τον έχουμε.
Κι ο Χούτος με το που μπήκε άκουσε επεφημίες. ¨Ας είμαστε σοβαροί. Απλά εύχομαι να παίξει την μπάλα που ξέρει, και να μην δημιουργήσει προβλήματα.
paranoid65
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2008, 16:03

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kareena4ever » Δευτ 16 Φεβ 2009, 03:49

Boreios4 έγραψε:Είτε κερδίσει είτε χάσει η ομάδα, το forum γεμίζει με προσωπικές φραστικές επιθέσεις ορισμένων μελών σε βάρος άλλων μελών, με ειρωνικά σχόλια και αφορισμούς. Όσο κουράζουν και ενοχλούν (ακόμη και αισθητικά!) τα συνεχή ποσταρισματα με μορφή κραξίματος, άλλο τόσο το κάνουν κι εκείνα που επιτίθεντε στους "κράχτες". Για παράδειγμα, προσωπικά θεωρώ τον Santos τον καλύτερο προπονητή που θα μπορούσαμε να έχουμε αυτή τη στιγμή και τον έχω υπερασπιστεί στο παρελθόν. Αλλα με ενοχλεί όταν ένας μέλος που εκφράζει μια διαφορετική άποψη γίνεται θύμα προσωπικών επιθέσεων από άλλους. Άλλωστε η κριτική είναι καλύτερο να γίνεται στις νίκες, που όλοι είναι πιο ήρεμοι. Αντίστοιχα είναι πολύ εκνευριστικό μετά από ήττα και με την πικρα που έχουμε όλοι μας, να διαβάζεις είκοσι post από το ίδιο μέλος που τα χώνει σε προπονητή και παίχτες!

Προσωπικά έχω αραιώσει τις επισκέψεις μου στο forum και έχω την αίσθηση πως και αρκετά αλλα μέλη με πολύ ενεργή και δημιουργική συμμετοχη στις κουβέντες (δεν εννοώ εμενα!!) κάνουν το ίδιο. Και δε νομίζω να είναι τυχαίο...

Ίσως οι υπεύθυνοι του site θα έπρεπε να εξετάσουν το ενδεχόμενο να περιορίζουν τον αριθμό ποσταρισματων ενός μέλους σε μια ημερα σε ένα συγκεκριμένο topic. Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν, δεν αντιλαμβάνομαι γιατί κάποιοι αισθάνονται την ανάγκη να απαντούν "επί προσωπικού" σχεδόν σε κάθε διαφορετική άποψη που εκφράζεται!

Τέλος πάντων, αυτά εντελώς φιλικά, καλή συνεχεια σε όλους και πάνω απ'όλα στον ΠΑΟΚ μας..

Πολυ ενδιαφερουσες σκεψεις και συμφωνω μαζι σου, φιλε Βορειε.
Αποτελει παντα απολαυση να διαβαζω τα ποστ σου.
Εικόνα
Lost in a dream of mirrors, i only dream in black and white to save me from myself. When they arrive i'm gone, when they find me i'm someone else. प अ ओ क
Άβαταρ μέλους
Kareena4ever
 
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Παρ 11 Ιαν 2008, 18:17
Τοποθεσία: PAOKISTAN

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Δευτ 16 Φεβ 2009, 03:57

Αυτο ακριβως εννοουσα φιλε εντελως καλοπροαιρετα. Να μας αναγκασει με την αποδοση του να φωναξουμε Χουτος οεοε και οχι μονο και μονο επειδη κανει δηλωσεις.
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kareena4ever » Δευτ 16 Φεβ 2009, 03:59

Hideguti έγραψε:Περι αποδοσης παικτων

Xαλκιας: Περασε ενα ηρεμο απογευμα και τις λιγοστες φορες που χρειαστηκε ηταν εκει. Ελπιζω να αρχισει να χτιζει ξανα εκεινο το momentum που τον οδηγησε στις πολυ μεγαλες εμφανισεις του με Ρουλη και Gay, γιατι η ομαδα θα τον χρειαστει πολυ στο παλουκι προγραμμα που ακολουθει.

Αραμπατζης: Βοηθησε αρκετα επιθετικα αν και τα ειχε τα μικροπροβληματακια του με τον Λεοναρντο, ειδικα στο πρωτο μερος. Ενα πραγμα στο οποιο σιγουρα θα πρεπει να βελτιωθει ειναι στις αποκρουσεις του οταν η ομαδα δεχεται πιεση. Watch how Miro does it...

Λινο: Oι τεχνικες αρετες αυτου του παικτη φουσκωνουν τα ονειρα μας. Ταχυτητα, τριπλα και σεντρες που μπεκαμιζουν διεστραμενα. Μια απο αυτες κατεληξε και στο πρωτο γκολ. Το θεμα ειναι ομως οτι σαν μπακ εχει προβλημα. Καλως ή κακως το πρωτο προσον που πρεπει να εχει ενα ακραιο μπακ ειναι να σου δημιουργει την εμπιστοσυνη οτι δεν θα τρυπηθεις απο την πλευρα του. Δυστυχως δεν βλεπω κατι τετοιο απο τον Λινο. Χθες ειχε προβληματα με καποιον Μπιεχνιακ. Αν παιξει μπακ και με τον Gay, τοτε με τον Γκαλετι θα υπαρχει ζητημα.

Κοντρερας: Εξαιρετικος μεχρι το 0-3. Δεν αφησε περιθωρια αμφισβητησης για το ποιος ειναι ο Αρχοντας στην περιοχη του ΠΑΟΚ. Σωστα διωξιματα της μπαλας σε ενα πολυ δυσκολο τερεν, διοχετευση ηρεμιας απο τα μετοπισθεν. Μετα και το τριτο γκολ ομως χαλαρωσε, αδικαιολογητα κατ'εμε, με συνεπεια να κανει 2 τσαφ. Δεν ψαχνω αφορμη για γκρινια. Απλα οι απαιτησεις μου απο τον σπουδαιοτερο στοπερ που εχω δει να φοραει τον Δικεφαλο στο στηθος δεν ειναι απλως μεγαλες, αλλα πολυ μεγαλες.

Μαλεζας: Καλος σε γενικες γραμμες. Χρειαζεται ομως νομιζω βελτιωση στο physical game. Απο τον Κοντρερας εχει αφομοιωσει σε σημαντικο βαθμο την ηρεμια στο παιχνιδι του. Καιρος ειναι να παρει και κατι απο το animal spirit του Κλεοπατρινου που δαγκωνει οταν παει σε διεκδικηση.

Γκαρσια: Οτι και να πει κανεις για αυτον τον παικτη, που καταφερνει να ειναι το καλυτερο 6αρι του πρωταθληματος ταυτοχρονα με το να ειναι ισως ο πιο αργος παικτης του πρωταθληματος ειναι λιγο. Ο ανθρωπος οχι μονο ενσαρκωνει το πνευμα του ΠΑΟΚτση μεσα στο γηπεδο, αλλα ειναι και παικταρας. Για αλλη μια φορα, ο ρολος του στην αναπτυξη του παιχνιδιου εχθες ηταν καιριος, με τις πολυαριθμες πασες ακριβειας του. Το μονο παραπονο μου απο αυτον ειναι οτι ενω του ειχα αφησει “μηνυμα” στο φορουμ πριν απο κανα δυο βδομαδες να με παρει τηλεφωνο να βγουμε για τεκιλες εκεινος με εγραψε. Τελος παντων. Το προσπερνω.

Βερον: Μια μεταβατικη θα την χαρακτηριζα εμφανιση μετα τις τελευταιες μετριες παρουσιες του. Με λαθη στο πρωτο μερος, ανεβηκε σημαντικα στο δευτερο Πρωτη φορα στην καριερα του κανει σαιζον με τοσα πολλα παιχνιδια, οποτε αυτο ειναι εν μερει λογικο. Παρ'ολα αυτα ο ΠΑΟΚ θα χρειαστει συντομα τον Βερον του πρωτου γυρου

Κονσεισαο: Eκανε ενα απο τα καλυτερα του ματς με τον ΠΑΟΚ, θυμιζοντας μου τις εμφανισεις του με Γρια και Πανιωνιο στον πρωτο γυρο, οπου και ηταν φανταστικος. Μοιρασε δυο ωραιοτατες Βιερινικες σακουλες στο 5, πλασαρε με αυτοπεποιθηση ηγετη στο 9, εστρωσε σωστα την ασιστ στον Γαλλο στο 51. Μοναδικη παραφωνια το γεγονος οτι πηγε και ανοιξε κουβεντα με κατι ταλαιπωρημενους της κερκιδας στο πρωτο ημιχρονο. Ειναι βεβαια πλεον στα 35 και καποια πραγματα δεν αλλαζουν.

Σορλεν: Ενας χαφ που δινει την μπαλα σωστα, που μπορει να συνεργαστει με τον μπακ πισω του οταν παιζει στα ακρα και να δημιουργησουν ρηγματα, που θα κανει τα τρεξιματα που πρεπει οταν η ομαδα αμυνεται και που (αμην επιτελους) ΠΑΤΑΕΙ ΠΕΡΙΟΧΗ. Τεραστια υποθεση αυτο το χαρακτηριστικο και κραυγαλεο μειονεκτημα του φετινου ΠΑΟΚ η ελλιψη του, μεχρι την ελευση του Γαλλου. Ανοιξε λογαριασμο εχθες και ερχονται και αλλα.

Ιβιτς: Ενας αρτιστας της μπαλας, ο οποιος δυστυχως ακομα δεν εχει την καθολικη αποδοχη των οπαδων του ΠΑΟΚ, ισως γιατι το μαλλι του ειναι πολυ 80'ς και η μοδα εχει αλλαξει προ πολλου, ποιος ξερει?. Τωρα πως γινεται να θεωρειται αυτος ο παικτης, απο μια σημαντικη μειοψηφια οπαδων του ΠΑΟΚ, εκπροσωπος της περιπατητικης σχολης, οταν καταφερνει να βρισκεται σχεδον παντου στο γηπεδο ή οταν κανει εξαιρετικα παιχνιδια ακομα και ως αμυντικο χαφ, μονο ενας ΠΑΟΚ το ξερει... Χθες στον κλασικο του ρολο πισω απο τον Μουσλι, ηταν ο κορυφαιος του γηπεδου με ομορφοτερη ζωγραφια του την εκπληκτικη τακουνια του στον Βοσνιο λιγο πριν απο τον πρωτο μας γκολ, σε μια ευκαιρια που τελικα πηγε χαμενη. Κριμα που εχασε και αυτος με την σειρα του εκεινη την ευκαριαρα στο Β' μερος. Θα ηταν ενα απο τα ωραιοτερα γκολ του πρωταθληματος.

Μουσλιτρελιμοβιτς: Ο ΠΑΟΚ εβαλε 3 γκολ και εσυ κανενα???? Οh Jesus! (For Kareena only: Οh Shiva!) . Εκανε ολα αυτα που μονο εκεινος ξερει να κανει εκτος απο το να σκοραρει. Αυτο ειχε σαν συνεπεια να λυσσαξει απο το 60 και μετα, γιατι ο ανθρωπος ειναι ψυχακιας. Εφυγε πεινασμενος χθες απο την Λιβαδεια και του τρεχουν τα σαλια με τα επομενα “πιατα” που ερχονται...

Μπαλαφας, Χουτος, Βιερινια: Μια τυπικη παρουσια απο τον Μπαλαφα. Χουτος και Βιερινια επαιξαν ελαχιστα για να κριθουν.

Γενικοτερα σχολια: Φοβαμαι πως δεν θα συμφωνησω με τον ενθουσιασμο που βλεπω να κυριαρχει μετα την χθεσινη νικη και πολυ καλη εμφανιση. Ο Λεβαδειακος ετσι οπως τον ειδα εχθες ηταν μια ομαδα που και πολλους χωρους μας αφησε για να αναπτυχθουμε και σε καμμια περιπτωση δεν θυμισε ομαδα που παλευει για το τομαρι της (δεν θυμαμαι ουτε ενα σκληρο φαουλ απο την μερια τους). Στα εκτος εδρας που επονται (Πανιωνιος, Λαρισα, Τριπολη, Ξανθη) η κατασταση θα ειναι πολυ διαφορετικη σε οτι αφορα ην αμυντικη λειτουργια των αντιπαλων μας. Με δεδομενη την χθεσινη εμφανιση του Λεβαδειακου λοιπον, ο ΠΑΟΚ νομιζω μονο να χασει ειχε απο αυτο το παιχνιδι και οχι να κερδισει. Εξηγουμαι. Μια ηττα ή και ισοπαλια με εναν τετοιον αντιπαλο θα πυροδοτουσε αντιδρασεις μετα την 3αρα της περασμενης Κυριακης. Η νικη που τελικα ηλθε, και με τον τροπο που ηλθε, δεν ηταν παρα μια συμβατικη εκπληρωση τυπικης υποχρεωσης απο τους παικτες και τον προπονητη και ως τετοια δεν μου λεει πολλα πραγματα. Καλο θα ειναι ως οπαδοι να μην ξεχασουμε τις ηττες απο Κουλα και Πολυμετοχικο, και οχι απλως τις ηττες σαν ηττες, αλλα κυριως τον τροπο με τον οποιο προεκυψαν. Εκεινα ηταν ματς που πρεπει να γινουν μαθημα σε ομαδα και οπαδους, οχι το χθεσινο.

Θα ηθελα να τελος να πω και μερικα πραγματα για τον Βιερινια. Η ανυπαρξια του αντιπαλου και η πολυ καλη δικη μας εμφανιση καλυψαν το προβλημα ταχυτητας που θα αντιμετωπισει ο ΠΑΟΚ στο κοντινο μελλον, αν δεν ενσωματωθει γρηγορα ο μικρος ξανα οχι απλως στην ομαδα, αλλα στην βασικη ενδεκαδα. Τον θεωρω κομβικο παικτη, και η απουσια του πιστευω πως μας εχει στοιχησει πολλους βαθμους, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει παικτης με τα χαρακτηριστικα του στην ομαδα (πλην ισως του Λινο). Ιδωμεν...

Οπως συνηθως, μεστος σε περιεχομενο λογος.
Εισαι ξεκαθαρα ο Jesus Quintana των αναλυσεων αγωνων που ξερει να βρισκει το στοχο ειτε με ευθειες βολες, ειτε με τρελα spin.
Εχεις την εμπιστοσυνη του Σιβαιτη dude ο,τι κι αν γραψεις.
Εικόνα
Lost in a dream of mirrors, i only dream in black and white to save me from myself. When they arrive i'm gone, when they find me i'm someone else. प अ ओ क
Άβαταρ μέλους
Kareena4ever
 
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Παρ 11 Ιαν 2008, 18:17
Τοποθεσία: PAOKISTAN

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Δευτ 16 Φεβ 2009, 05:14

εμεις στο αστερι στην φωτο σου ρε καρινα ποτε θα βρουμε στοχο???


:) :) :) :) :)
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 16 Φεβ 2009, 06:32

[/quote]Λαθος κανεις γιατι δεν ειμαι απο τους τυπους που ασχολουνται με το ποιες ηταν οι προηγουμενες ομαδες παικτων μας. Απλως μου τη δινει για τον συγκεκριμενο γιατι εχει γινει τοσος ντορος για το οτι πουλαει μουρη και μια αποθεωση χωρις να εχει κανει ακομα τιποτα εκτος απο το να τον εμψυχωσει μπορει να του φουσκωσει ηδη τα μυαλα.

Πρεπει να νιωσει οτι ηρθε σε μια ομαδα που πρεπει να λιωσει για να ακουσει το ονομα του και οχι να νιωθει βασιλιας με το καλημερα.[/quote]

Το μόνο μελανό σημείο στο ματς. Ποιός είναι ο Χούτος για να φωνάζουμε το όνομα του από την πρώτη εμφάνιση;

Εχεί και το προηγούμενο ότι εύκολα παίρνουν τα μυαλά του αέρα, αυτός αν βάλει και γκόλ, θα τον κάνετε "θεό". Μην τρελαθούμε κι όλας.

Χούτος οεο; Γιατί μια φορά δεν ακούστηκε όλη τη χρονιά το Μπαλάφας οεο; Το παληκάρι αυτό δεν χρειάζεται εμψύχωση; Κι ενα δύο καλά ματς έχει παίξει, κι ένα άψογο πέναλτι εκτέλεσε με το σκουλήκι, και είναι δηλωμένος ΠΑΟΚτσης, αλλά όλο στη γιουχα τον έχουμε.
Κι ο Χούτος με το που μπήκε άκουσε επεφημίες. ¨Ας είμαστε σοβαροί. Απλά εύχομαι να παίξει την μπάλα που ξέρει, και να μην δημιουργήσει προβλήματα.[/quote]

Σε ποιο όνειρο είναι ΠΑΟΚτσης ο μπαλάφας???Το παιδί ξέω από κοντοχωριανή του είναι φόλα χαννούμι...

:?
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό tsipaoktsi » Δευτ 16 Φεβ 2009, 10:13

Κονσεϊσάο.Παίχτης βαράμετρο για τον ΠΑΟΚ,όποτε τραβάει, ο ΠΑΟΚ κερδίζει.Κι ας τον λένε συνταξιούχο, και νευρικό , και γιατί πήρε απόβολή στο βικελίδης και ξέρω γω ξέρω γω εντάξει...
Ξεκολλάτε με χούτους και με πρωσοπολατρείες....όλοι τους περαστικοί είναι.Εμείς θα΄μαστε για πάντα εδώ , πιστοί θεματοφύλακες της ιστορίας μας,γιατί , ο ΠΑΟΚ είμαστε εμείς...
...όταν θ΄αγαπήσεις το γέλιο σου και την αναπνοή σου...
Άβαταρ μέλους
tsipaoktsi
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 23:27
Τοποθεσία: athens

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 16 Φεβ 2009, 10:40

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την αντίδρασή της στον προχθεσινό αγώνα.

Είναι φανερό ότι βελτιωνόμαστε αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει υπεραισιοδοξία. Παίζαμε με τον Λεβαδειακό και είναι σημαντικό ότι απένταντι σε μία ομάδα που μάχεται για τον υποβιβασμό κάναμε το καλύτερο εκτός έδρας παιχνίδι. Ο Λεβαδειακός ήταν πάντως γενικά αφελής στον αγώνα αφήνοντάς μας πολλούς χώρους και επιπρόσθετα δεν μας έκανε πολλά φάουλ.

Περιμένω να δείξουμε την βελτίωσή μας στα επόμενα πιο δύσκολα παιχνίδια.

Ανάλυση για παίχτες δεν κάνω. Καλύφτηκα από προηγούμενους και από την κορυφαία ανάλυση του Hideguti (καλή αρχή στην κεντρική σελίδα-βλέπεις μπάλα αυτό είναι φανερό).
Θα ήθελα μόνο να κάνω ιδιαίτερη μνεία στον Ϊβιτς ο οποίος ήταν μακράν ο καλύτερος παίχτης. Κλασικός Σέρβος με κακή γενικά νοοτροπία αλλά τεράστιο ταλέντο. Με είχε εκνευρίσει αφάνταστα στο παρελθόν αλλά πλέον φαίνεται με τον πιο χαρακτηριστικό τρόπο γιατί του έχει μεγάλη εμπιστοσύνη ο Σάντος και όλοι όσοι ξέρουν μπάλα. Μακάρι να συνεχίσει να παίζει με την καλή τωρινή νοοτροπία για όσο θα φοράει την φανέλα μας. Τέτοιος παίχτης είναι ενδεκαδάτος παρά την ελλειπή ταχύτητά του.

Όσο αφορά τις γκρίνιες πολύ γέλιο. Όταν τελειώσε το ματς έλεγα από μέσα μου πόσο κρίξιμο θα ρίξουν κάποια αδέλφια στον Σάντος για τις αργοπορημένες αλλαγές !! Δεν παιζόμαστε τελικά. Αν δεν γκρινιάξουμε δεν μπορούμε ...

Έχουμε ακόμα 8 αγωνιστικές και σύμφωνα με αυτά που συζητούσαμε εδώ μέσα δεν θα μπορούσαμε στον 2ο γύρο να μαζέψουμε 30 πόντους. Έχουμε ήδη 13 πόντους. Εμένα η πρόβλεψή μου ήταν για 60 + πόντους συνολικά. Το πλάνο πάει καλά. Αν και οι εκτός έδρας αναμετρήσεις είναι δύσκολες η ομάδα δείχνει ότι μπορεί να πάρει αποτελέσματα. Προβλέπω ότι θα τα καταφέρουμε τελικά να κάνουμε ρεκόρ συγκομιδής πόντων ...

Αν το καταφέρουμε πιστεύω ότι το πλάνο της ομάδας βγήκε περίπου ένα χρόνο νωρίτερα. Για πρωταθλητισμό εννοώ. Οι 60+ πόντοι είναι για πρωτάθλημα σε κανονικές συνθήκες.

Τέλος συγχαρητήρια στον Ηρακλή για την ισοπαλία με ΠΑΟ, καλώς να ορίσει αλλά θα το κερδίσουμε
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 16 Φεβ 2009, 11:38

Δικαιώθηκα που έκραξα τον Σάντος στο ματς με τον Λεβαδειακό γιατί έβαλε μέσα τον Χούτο και δεν τον έβγαλε έξω στο αμέσως επόμενο λεπτό!
Ορίστε τώρα που φτάσαμε.
Οι μισοί να λένε Χούτος Χούτος οε οε οε και οι άλλοι μισοί να λένε για τον Μπαλάφα πάλι. :lol:

Αστειεύομαι φυσικά καθότι ιδιόρυθμος ώρες ώρες.
Ο Βόρειος έκανε ένα πολύ σοβαρό ποστάρισμα.
Θα διαφωνήσω με το να υπάρχει περιορισμός 3-5 10 100 φορές ποστάρισμα απο κάποιο μέλος.
Θα συμφωνήσω όμως με τα λεγόμενα του σχετικά με αναφορές απο κάποιο μέλος σε κάποιο άλλο.
Όλοι οι Σαντικοί κάναμε κατά μέτωπο επίθεση μη προμελετημένη στους ΑντιΣαντικούς.
Η συμπεριφορά μας πρέπει να είναι ποιο ψύχραιμη είτε ο ένας έχει μια άποψη είτε ο άλλος κάποια άλλη.
Το θέμα όμως είναι ότι είναι εκνευριστικό μετά απο ήττες μόνο να μπαίνει κάποιος να σχολιάσει κατόπιν εορτής κάτι και για αυτό πέρνει τέτοιες απαντήσεις κατόπιν.

Διαβεβαιώνω πώντως πως η γκρίνια αρχίζει να μετατοπίζεται όπως πρόβλεψα σε άλλους.
Σύμφωνα ακούω κλαψιάρηδες βάζελους να λένε πως σας βγήκανε αυτοί οι παίχτες κλπ.
Σε εμάς δεν παίζουν με τίποτα και αυτός ο Βραζιλιάνος δεν παίζει και γιατί και πως και δεν ξέρω και εγώ τι είναι αυτά και όλοι στον ΠΑΟΚ παίζουν.

Εχω καταλάβει τι φταίει και με τους ΑντιΣάντος που και αυτοί πολύ ΠΑΟΚ είναι.
Το πρόβλημα τους είναι ότι κοιτάνε ποιο ψηλά μόνο που θέλουν άμεσα να φτάσουν στην κορυφή (πρωτάθλημα χθες).
Πράγμα που δεν υφίσταται στην παρούσα φάση για ευνόητους λόγους και καλό θα ήταν να το συνηδητοποιήσουν αργά ή γρήγορα για να μπορέσει η ομάδα να δουλέψει ήσυχα χωρίς μουρμούρες και πίεση μέχρι να βρεί τον δρόμο της ξανά και γιατί όχι να μας τρελάνει στο τέλος.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Δευτ 16 Φεβ 2009, 12:07

gash04 έγραψε:Εχω καταλάβει τι φταίει και με τους ΑντιΣάντος που και αυτοί πολύ ΠΑΟΚ είναι.
Το πρόβλημα τους είναι ότι κοιτάνε ποιο ψηλά μόνο που θέλουν άμεσα να φτάσουν στην κορυφή (πρωτάθλημα χθες).
Πράγμα που δεν υφίσταται στην παρούσα φάση για ευνόητους λόγους και καλό θα ήταν να το συνηδητοποιήσουν αργά ή γρήγορα για να μπορέσει η ομάδα να δουλέψει ήσυχα χωρίς μουρμούρες και πίεση μέχρι να βρεί τον δρόμο της ξανά και γιατί όχι να μας τρελάνει στο τέλος.



Τα ειπες ολαααα κι εφυγες...... :wink:

Το χω ξαναπει σε προηγουμενο ποστ..."Απο το Α δεν γινεται να πας κατευθειαν στο Ω....Μεσολαβουν αλλα 22 γραμματα."

Καταρχην παιδες ειμαι πολυ χαρουμενος που μπορω και συμμετεχω και παλι στο φορουμ....Μου πηρε 10 μερες να δω στην κεντρικη οτι πρεπει να σβησω τα κουκις(!)...Οξεια γκαβομαρα βλεπετε.

Οσο για το ματς εμεινα πολυ ευχαριστημενος....Ακριβως οτι πρεπει να κανει μια σοβαρη ομαδα...Γενικα αυτα τα ματς πρεπει να τα παιρνουμε με συνοπτικες διαδικασιες και θα ειμαι ακομα πιο χαρουμενος εαν στο τελος της σεζον εχουμε κερδισει ολα τα παιχνιδια με τις μικρες ομαδες μεσα εξω..

εΜ Βι Πι ψηφισα τον Ιβιτς....Το ξερω οτι ημουν απ τους πρωτους που τον κραζανε (οχι ομως για το οτι ειναι αμπαλος αλλα γιατι ηταν τεμπελης , ή τουλαχιστον ετσι εδειχνε στον πρωτο γυρο) αλλα εχει μεταμορφωθει πληρως.Σαν να καναμε αλλη μια μεταγραφη τον Ιανουαριο...Δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος (οχι μονο παιχτης) μπορει να αλλαζει συμπεριφορα τοσο ευκολα (οχι οτι με χαλαει , μιας και αλλαξε προς το καλυτερο).

Ευχαριστω την γρια για το Χ με το βαζελο και για την ητα με τον ΠΑΟΚ το ερχομενο Σαββατο.Αληθεια ρε παιδια...Αυτος ο Αγριτης θα βαλει ποτε κανενα γκολ?Τι σοι στραικερ ειναι αυτος δεν μπορω να καταλαβω.

Το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι , βλεπωντας πως παιξαν ΠΑΟ και ΑΕΚ , πως και δεν πηραμε κατι καλυτερο απ' αυτους.

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ Η ΓΡΙΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΘΥΜΗΘΕΙ ΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΗΣ ΜΕ ΕΜΑΣ
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Λεβαδειακος - ΠΑΟΚ 14.02.09 Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Platon » Δευτ 16 Φεβ 2009, 12:36

Καλλιο αργα παρα ποτέ αδερφε Ισαακ... :)

Οπως βλεπεις, παρ' ολες τις προσπαθειες του σερβερ να μας αποσυντονισει και να μας διχασει, εμεις συνεχιζουμε να ειμαστε παντα εδω...με τα καλα και τα κακα μας...
Μια φταει ο Σαντος που κανει αλλαγες χωρις πρωτα να εχει συνεννοηθει μαζι μας, μια ο Μπαλαφας που δεν εφαγε καρτα κι αρχισε να χαλαει το image του, λιγο ο Χουτος που δηλωνει ΠΑΟΚτσης απο την κουνια του, μετα ο Βερον που κουραστηκε και δεν αποδιδει πια τα αναμενομενα...εμεις μυαλο δε βαζουμε ποτέ μας!!!!! Η διαθεση για γκρινια ειναι μεσα στο DNA μας κι αποτελει την πρωτη προϋποθεση του γιατι γινομαι/ειμαι ΠΑΟΚ...

Καλημερα σε ολους...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης