Π.Α.Ο.Κ. - Εργοτέλης 1/2 16:45 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Δευτ 02 Φεβ 2009, 07:37

Πολυ καλο παιχνιδι , ετσι οπως εξελιχθηκε......

Κατι που θελω να το βγαλω απο τη μεση πρωτου αρχισω με την δικια μου εκτιμηση για το ματς........Ομαδες οπως ο Εργοτελης , οταν παιζουν με ποιο μεγαλες ομαδες , τεινουν να κλεινονται πισω , με αποτελεσμα να ειναι πολυ δυσκολο για την αντιπαλη ομαδα να κανει ευκαιρια της προκοπης , οπως ειδαμε και την Κυριακη στο 1ο κυριως ημιχρονο....Οταν ομως μια απ' αυτες τις επιθεσεις ξεκιναει με αξιωσεις , αν δεν παιζει ο Ολυμπιακος , αλλα καποια αλλη ομαδα (βλ. ΠΑΟΚ) , ερχεται ο ΜΑ....Σ ο διατητης και τις κοβει με σφυριγμα , οπως και εγινε επανειλημενα στο 1ο ειδικα ημιχρονο.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ , ΠΑΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ!!!!!

Στα του ματς τωρα.....

Η ομαδα αρχισε πολυ χαλαρα , οπως ηταν αναμενομενο αλωστε μετα το ματς κυπελλου με την μαγια τη μελισσα.Σε καμια περιπτωση ομως δεν εδειξε οτι μπορει να κινδυνεψει.Στο 1ο ημιχρονο αρκεστηκε στο να περιμενει να ερθει καποια στιγμη η ωρα που ο Εργοτελης θα ανοιχτει για να κανουμε φαση-γκολ.

Το 2ο ημιχρονο αρχισε ετσι οπως τελειωσε το 1ο , με εξαιρεση μια φαση του Εργοτελη που πηγε να μας αιφνιδιασει.Φυσικο κι επομενο ο Σαντος να θελει να κανει ποιο επιθετικη την ομαδα , ο οποιος μπορει να μην ειναι ο καλυτερος προπονητης στον κοσμο , αλλα εχει κατι πολυ καλο....Μαθαινει γρηγορα απ' τα λαθη του.Ετσι λοιπον κι εγινε....Αφησε τις ατολμιες και τις ανεξηγητες φοβιες κατα μερους , κι εβαλε κι αλλον εναν επιθετικο και τα υπολοιπα ειναι history.

Τα συμπερασματα που βγαινουν απ τον αγωνα ειναι πολυ ενθαρυντικα.

1ον)Η ομαδα μπορει και νικαει παιχνιδια και χωρις τα μεγαλα αστερια της

2ον)Η ομαδα μπορει να σκοραρει και ΧΩΡΙΣ τον Ζλαταν

3ον)Οι μεταγραφες που εγιναν , ηταν ακριβως αυτο που χρειαζοταν ο ΠΑΟΚ την δεδομενη χρονικη στιγμη

4ον)Εαν συνεχισουμε σε αυτο το μοτιβο ο ΠΑΟΚ σε λιγα χρονια δεν θα φοβαται κανεναν στην Ελλαδα κι αυτο γιατι εμεις την ομαδα τη χτιζουμε πρωτα απ τα θεμελια και οχι βαζοντας πολλλλλλλλλα λεφτα μονο και μονο για να εντυπωσιασουμε και του χρονου αντε παλι απ την αρχη και ξανα λεφτα και κοντρα λεφτα και δωστου λεφτα και ..........


Κορυφαιοι για μενα Σορλεν και Ιβιτς για την συνολικη τους παρουσια.Ο Κοντρερας μαλλον θα συλυφθει μεσα στις επομενες ημερες λογο κλοπης των πορτοφωλιων των παικτων του Εργοτελη!!!!!
Ποιος εβγαλε βρωμα οτι ο Λινο ειναι μπακ?????Δηλ. αμα ηταν εξτρεμ τι θα γινοταν?????Θα ετρεχε σαν αλλος Φλας και θα βλεπαμε εμεις το ιχνος της φωτιας απο πισω?????

Συγχαρητηρια σε ολους και παμε γερα για το κυπελλο!!!!!
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό tnaforce » Δευτ 02 Φεβ 2009, 09:24

Νομίζω ότι δικαίος ο Λίνο και Contreras είναι ΟΙ MVP του αγώνα.
:?
Άβαταρ μέλους
tnaforce
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ 24 Οκτ 2008, 21:41

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό cronos » Δευτ 02 Φεβ 2009, 09:44

Μπραβο στα παιδια.
Σημαντικες οι 2 προσθηκες (Λινο,Σορλεν).
Κατευθειαν στην 11αδα και με προσφορα.


:?
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 02 Φεβ 2009, 09:47

Καλημέρα αδέρφια.

Διάβασα τα post με το καφεδάκι και περιττό να σας πω ότι για μία ακόμα φορά νομίζω ότι είμουν σε άλλο παιχνίδι. Τουλάχιστον με κάποιους. Τέλος πάντων.

Για να μην λέμε πολλά οι Ζαγοράκης, Βρύζας και πάνω από όλα στο αγωνιστικό ο Φερνάντο Σάντος δημιουργούν τον καλύτερο ΠΑΟΚ όλων των εποχών. Το ξέρω ότι είμαι αισιόδοξος αλλά μετά από 27 χρόνια μπάλας αυτό βλέπω. Τώρα τι βλέπετε κάποιοι άλλοι ...
Τα δεδομένα σήμερα ήταν:
1. Μισοί βασικοί
2. Τεράστια κούραση
3. Μεγάλο ματς την Τετάρτη

Και τι είδαμε εμείς ?

1. Μία ομάδα θηρίο που πρέσαρε λίγο πιο πίσω από ότι συνήθως αλλά δεν της έγινε ούτε μισή φάση (μία μετά το 2-0 από χαλάρωση)
2. Πανεύκολη νίκη. 2-3 ευκαιρίες στο 'Α, 2-3 στο 'Β και 2-0. Έτσι απλά. Μεγάλη ομάδα
3. Εκπληκτική δουλειά από Φερνάντο και Ζήση, Θόδωρο στο τι χρειάζεται η ομάδα. Η άμεση προσαρμογή και προσφορά των Σορλέν, Λίνο είναι εκπληκτική
4. Προσπάθεια από όλους τους παίχτες χωρίς χαλάρωση εκτός από κάποιες εξαιρέσεις (λέγε με Μπακαγιόκο, Κονσεισάο)

Στην κριτική των παιχτών θα σταθώ στο ότι οι περισσότεροι ήταν καλοί. Κακοί οι δύο παραπάνω.
Καλύτερος από όλους μακράν ο Βλάνταν Ίβιτς. Το καλύτερο του παιχνίδι. Πάρα πολλά χιλιόμετρα με πολλά κοψίματα και πολλές προωθήσεις του παιχνιδιού. Απλά ο καλύτερος.
Εκπληκτικός ο Πάμπλο.
Φοβερός ο Σορλέν.
Ο Λίνο θέλει παιχνίδια αλλά φανταστείτε τι θα κάνει τότε. Πολύ καλός παίχτης με πνευμόνια και ταχύτητα ευρωπαικόυ επιπέδου.
Ο άλλος που με εντυπωσίασε πάλι εχθές αλλά περισσότερο από τις άλλες φορές είναι ο Μαλεζάς. Όχι για τα αμυντικά του καθήκοντα στα οποία ήταν καλός αλλά για τις προωθήσεις του παιχνιδιού που έκανε στο 'Α ημίχρονο κυρίως. Δεν ξέρω που το είδε αλλά το έκανε πρώτη φορά. Μάλλον από τον Πάμπλο. Φοβερή βελτίωση ο μάγκας

Τέλος θα ήθελα να αναφέρω κάποιες εκπληκτικές ποδοσφαιρικές στιγμές εχθές.
1. Τις δύο εκπληκτικές πάσες Σέρζιο και Σορλέν στα δύο ξεκινήματα των γκόλ
2. Τις δύο εκπληκτικές προσπάθειες και σέντρες του Λίνο
3. Τα δύο φοβερά τελειώματα του μικρού και του Αναστασάκου (ιδίως η κεφαλιά). Α ρε Σάντος. Τι μάπα ομάδα είναι αυτή στην οποία σκοράρουν συνεχώς ΟΛΑ τα σέντερ φορ
4. Η εκπληκτική κίνηση του Βερόν κοντά στο κόρνερ που έκλεψε την μπάλα και την έδωσε στον Σέρζιο
5. Τα σταματήματα και ξεμαρκαρίσματα που κάνει ο Πάμπλο. Σαν ποιητής δεν είναι ???????
6. Δυο - τρία ξεμαρκαρίσματα αν θυμάσται των Σορλέν-'Ιβιτς

Αυτά. Πολύ γούσταρα εχθές. Δεν ξέρω τι να πω. Η ομάδα φαίνεται ότι ήδη μας ξεπερνάει εμάς. Χρειαζόμαστε βελτίωση σε όλα τα επίπεδα. Λέτε να πάρουμε προπονητή τον Σάντος ?
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 02 Φεβ 2009, 10:40

team for the next 10 years is under construction... :) :) :)
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Δευτ 02 Φεβ 2009, 12:51

mvp ειμαι εγω....
εφυγα απο το γηπεδο στο ημιχρονο και βαλαμε δυο τεμαχια...
περσυ ειδα σχεδον ολα τα γκολ που βαλαμε και φετος μονο το γκολ στην αεκ.
.....
σας ενημερωνω οτι με θρυνο θα ειμαι μεσα βρεξει χιονισει.... :evil:
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 02 Φεβ 2009, 13:06

μη σε πετυχω..! :)
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό stelyk » Δευτ 02 Φεβ 2009, 13:42

MVP χαλαρα για μενα ο γκαρσια γιατι εχθες ηταν ο πιο φρονιμος γκαρσια απο την αρχη του πρωταθληματος!! ουτε 1 φαουλ δεν εκανε για να μην παρει καμια καρτα. οταν ομως εμαθε οτι δεν ερχεται ο ντιογκο ο ντουμτου και ο γκαλλετι δεν μπορει ολο και σε καποιον θα ξεσπασε!!! :) :) :) :) :) :)

:? :?

συγχαριτηρια για την καινουρια εμφανιση!!!!
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό mastoras » Δευτ 02 Φεβ 2009, 13:57

ηταν καλουτσικη η ομαδα ..ο τελης εχει καλο συνολο.....mvp ο λινο και μετα ο κοντρερας
Άβαταρ μέλους
mastoras
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:13
Τοποθεσία: mpotsari

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Δευτ 02 Φεβ 2009, 14:15

Για να φτασει προπονητης αντιπαλου ομαδας (κι ας ειναι ο Καραγεωργιου) να μιλαει ονομαστικα για παιχτη δικο μας σημαινει οτι και ο ιδιος μαλλον Κοντρερας θα ψηφιζε! Επαναλαμβαναω οπως το ειπε: Ειναι το καλυτερο μπακ του πρωταθληματος!

Φανηκε χθες ποσο σημαντικη ειναι η ταχυτητα στα ακρα και ποσο πιο απλη γινεται η υποθεση γκολ... Οπου ταχυτητα βλ. Φυσικα Λινο! Βεβαια και οι σεντρες του ηταν παρα πολυ καλες.

Ειναι πρωτοφανες για μια ομαδα να εχει στους διακριθεντες τις μεταγραφες του Ιανουαριου τη στιγμη που μολις τωρα μπηκε ο Φεβρουαριος! Μεγαλη μαγκια του Ζηση και του Σαντος!

Εμενα ο Αραμπατζης δε μυ αρεσε και το αποκορυφωμα ηταν οτι του πηρε κεφαλια ο Κουτσιανικουλης μεσα στην περιοχη μας και οχι σε καποια διεκδικηση! Διακρινω μια νωθροτητα και ελπιζω να ειναι η ιδεα μου ...

Για τον Μαλεζα βαρεθηκα να λεω "μπραβο"! Κατι μου λεει οτι η ωρα της εθνικης ομαδας δεν θα αργησει, αν συνεχισει ετσι...

Στα παραλειπομενα, αρνητικη εντυπωση μου εκανε ο Αναστασακος σε καποια φαση στο πρωτο ημιχρονο. Ο τερματο φυλακας του Εργοτελη εχει τη μπαλα στα ποδια εχοντας δικαιωμα να την πιασει (κανοντας φυσικα καθυστερηση) και ο Αναστασακος γυριζει περπατωντας προς τη σεντρα χωρις να κοιταει πισω του. Και ετρεξε ο Κονσεισαο αναγκαζοντας τον να πιασει τη μπαλα και να κανει βολε... Μερικες φορες εχω την εντυπωση οτι νιωθω πιο πολλη αγωνια απο καποιους παιχτες...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό _sleeper » Δευτ 02 Φεβ 2009, 16:56

mvp λίνο για τις ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ πάρε βάλε σέντρες του, αλλά μοιράζεται τη θέση με τον παίκτη ελβετικό σουγιά, που ακούει στο όνομα olivier solrin. παίζει δεξιά, παίζει αριστερά, μαρκάρει σαν μπακ, πιέζει σαν χαφ, βγαίνει σαν κρυφός κυνηγός, κάνει διαγώνιες κινήσεις κ ανοίγει διαδρόμους. το μόνο που δεν έχει κάνει ακόμη είναι να το καρφώσει. μεγάλη παιχτάρα κ χρόνος προσαρμογής 0. ούτε προετοιμασία να είχε κάνει. στα συν, το καλό δέσιμο με τον λίνο, που μοιάζει σα να επαίζαν μαζί στην αριστερή πτέρυγα από πάντα.
fuck you, i won't do what you tell me..
Άβαταρ μέλους
_sleeper
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιούλ 2008, 13:40
Τοποθεσία: fuck

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Δευτ 02 Φεβ 2009, 17:13

savvas53 έγραψε:mvp ειμαι εγω....
εφυγα απο το γηπεδο στο ημιχρονο και βαλαμε δυο τεμαχια...
περσυ ειδα σχεδον ολα τα γκολ που βαλαμε και φετος μονο το γκολ στην αεκ.
.....
σας ενημερωνω οτι με θρυνο θα ειμαι μεσα βρεξει χιονισει.... :evil:




σε παρακαλω μην πας....εως και θεσσαλονικη ανεβαινω για να παω στη θεση σου..... :|
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Δευτ 02 Φεβ 2009, 18:16

Εγω ψηφισα Ιβιτς νομιζω,δε θυμαμαι γιατι μου αρεσαν αρκετοι...
Ξεχωρισαν επισης οι Βερον (ανεβαινει παλι στα τελευταια ματς)...Κοντρερας (κλασικη περιπτωση παικτη παγκοσμιας κλασης)..
Λινο και Σορλεν (δινουν ποιοτητα μπροστα και κρατανε τον αντιπαλο πισω)...Μαλεζας (σταθερα κορυφαιος και χαιρομαι να τον βλεπω βασικο γιατι το παιδι αυτο το παλεψε και διακιωνεται)...
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: 1/2 16:45 ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 03 Φεβ 2009, 02:41

Μετά λοιπόν την ψήφιση του Χαλκιά για MVP για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος και το Άρης - ΠΑΟΚ, για την 20η αγωνιστική και το παιχνίδι ΠΑΟΚ - Εργοτέλης MVP επιλέξαμε τον Λίνο με 1759 ψήφους από το σύνολο των 3.065 και ποσοστό 57.4%!
Οι πρώτες πέντε επιλογές και τα ποσοστά τους:

1. Α. Λίνο 1759 57.4%
2. Π. Κοντρέρας 640 20.9%
3. Ο. Σορλέν 204 6.7%
4. Σ. Αθανασιάδης 203 6.6%
5. Β. Ίβιτς 93 3%
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες