Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 25/1 19:00 MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:06

Greeklish και ΚΕΦΑΛΑΙΑ απαγορεύονται! Σας παρακαλώ τηρείστε τους κανόνες!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό IKARIA_G4 » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:10

η ομαδα σταθηκε πολυ καλα παρα το οτι επαιζε τα 3/4 του αγωνα με 10 παικτες,απεναντι σε μια κομπλεξικη ομαδα που νομιζε οτι επαιζε τελικο τσου-λου...

για εμενα,ο καλυτερος ηταν ο Χαλκιας. διαχειριστηκε το παιχνιδι οπως επρεπε,ηταν παντα παρων και σταθερος οταν επρεπε,εδινε σιγουρια.
παιξαμε με ομαδικοτητα και σταθερα.ειμαι ικανοποιημενος απο τους καινουριους Λινο και Σορλεν.
μπορω να πω οτι δεν χαλαστηκα τοσο με το Χ αφου ημασταν με 10.αν παιζαμε πληρεις,θα το θεωρουσα απωλεια βαθμων...

το πιο σημαντικο που πρεπει να μας διδασκει...
τελικα πολυ ''μπανιεροτρομοκρατες'' αυτοι οι εβραιοι...με οτι εκαναν εκοψαν το ρυθμο ,και παρα λιγο να διακοπει οριστικα το παιχνιδι,ισως και να το εχαναν,ενω η τιμωρια ειναι σχεδον σιγουρη..πραγματικα τους εβλεπα και γελουσα με τις βλαχομαγκιες τους..
ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΝΑΟ!
μονο ο ΠΑΟΚ ζημιωνεται απο αντιστοιχες καταστασεις στην Τουμπα.
οποιος τα προκαλει σε εμας λοιπον αυτα,μονο ως εχθρος του ΠΑΟΚ πρεπει να λογαται.συγνωμη για την παρενθεση...

τωρα παμε για το διπλο την τεταρτη.ο πιο σημαντικος αγωνας αφου δινει προκριση...
ΠΑΟΚ ΓΕΡΑ! ΔΙΠΛΟ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ!! :?
IKARIA_G4
 
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Σάβ 19 Απρ 2008, 00:09
Τοποθεσία: ΙΚΑΡΙΑ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:15

seon4 έγραψε:
simosdr έγραψε:Αντρέ Βιερϊνια
Αντικαταστάθηκε νωρίς, αφού δεν ανταποκρινόταν στις οδηγίες του Σάντος

φιλε hulk4teo για αυτο...


αδερφε, andelino τον λενε τον βιειρινια αλλα ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ :lol: :lol: :)


Προσπαθειτε να μου εξηγεισετε για ποιο λογο βγηκε ή το ονομα του? :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό johnboy4 » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:16

Κατα την αποψη μου ξεχωρισαν Χαλκιας,Γκαρσια,Βερον,Σορλεν και λιγο ο Ζλαταν για τον τρεξιμο που εριξε.. Ο Λινο παιδια σε τετοια παιχνιδια καλυτερα να παιζει χαφ η σε 3-5-2 να ειναι στα φτερα, διοτι αμυντικα δν το εχει(για τα ντερμπι μιλω..). Παμε τεταρτη να τα σκισουμε!! :)
johnboy4
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 13:53

Δημοσίευσηαπό simosdr » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:16

Παρε το ονομα του ΠΡΩΤΑ Freitas Vieirinha Adelino André
Και για να τον εβγαλε κατι θα ξερει...
ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ Α.Μ.Κ.
Άβαταρ μέλους
simosdr
 
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 11:23
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ-ΠΛΑΤΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό Olorin » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:17

Λοιπον...

1. Μου αρεσε η νοοτροπια της ομαδος μετα την αποβολη του Σερτζιο. Ατομικα ξεχωρισα Σορλεν και Χαλκια. Ο Λινο ειναι πηγη κινδυνου. Ολη η πλευρα εμπαζε. Δεν κανει για μπακ.

2. Κατι πρεπει να γινει με τις "μανουρες" εντος αγωνιστικου χωρου. Καθε φορα βγαινουμε χαμενοι. Γινεται μανουρα στο κορνερ στην Τουμπα, χαμενοι. Γινεται το ιδιο στη σκουληκοφωλια, χαμενοι. Νομιζω ο Κονσεισαο με την εμπειρια που εχει επρεπε να εκμεταλευτει την κατασταση.

3. Πολυ γελιο ο Σκορδας. Μπορει να ειναι σκουληκι, αλλα ειναι μορφη.
Τελευταία επεξεργασία από Olorin και Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Olorin
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 03:35
Τοποθεσία: The Source

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:21

ΟΚ ευχαριστω kos.Εγω παντως στο τελος κραταω οτι ηταν απο τα ματς που θα θυμαμαι.Μεσα στους διακεκριμενους δεν βαζω ποτε μουσλι και σναουτσερ γιατι τα παιδια μεχρι τωρα δεν αφηνουν φαση.
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:21

που να ηξερε οτι θα φαει κοκκινη.......αντε να επερνε κιτρινη...αλλα κοκκινη???
πειτε μου σε ποια αλη ομαδα θα εβγενε τετοια καρτα...οχι πειτε μου.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό comealot » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:26

nasostriumph έγραψε:Τι θα γίνει με παιδιά με τους απροσάρμοστους παίκτες μας ??? θα παίξουμε ποτέ κανα ντέρμπι με 11 και να τελειώσουμε με 11 ? Τι δικέφαλους στο στήθος έδειχνε ο Κονσεισάο στα σκουλήκια και τρίχες λέτε ορισμένοι. Τι παρίστανε σε εκείνη τη στιγμή ? τον νταή ? έκανε τη τρισμέγιστη μα@$#%α να αφήσει την ομάδα με 10 στο σημείο που είχε κάπως ισορροπήσει και μετά τι ? απειλούσε να δείρει όλα τα σκουλήκια ? ποιος είσαι ρε Σέρτζιο ? ο ΧΟΥΛΚ ????


άντε να σοβαρευτούμε γιατί στα play off θα παίξουμε 3 εντός με 11 και στα 3 εκτός με 10 πάλι, άμα δεν τους βάλει ο Θόδωρας κωλοδάκτυλο...


Συμφωνώ απόλυτα μάγκα μου

Falegkos έγραψε:που να ηξερε οτι θα φαει κοκκινη.......αντε να επερνε κιτρινη...αλλα κοκκινη???
πειτε μου σε ποια αλη ομαδα θα εβγενε τετοια καρτα...οχι πειτε μου.


Αντικειμενικός είσαι Falegko...χαχαχαχαχαχαχαχχ
Τελευταία επεξεργασία από comealot και Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
comealot
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 04:35
Τοποθεσία: APWTDUM

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:26

Castillo,Labriakos,Lyberopoulos..Εχουν κανει το ιδιο..αλλα κοκκινη δεν εχω δει
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:27

Aκόμα ένα ματς και η ομάδα παίζει με 10.Ειλικρινά το έχω βαρεθεί αυτό και δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι.
Οπου κι αν παίζουμε, είτε εντός είτε εκτός, είτε κάνουν επεισόδια οι αντίπαλοι οπαδοί είτε οι δικοί μας, είτε κάνουν αντιαθλητικά οι αντίπαλοι παίκτες είτε οι δικοί μας, ΕΜΕΙΣ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΣΤΕ,ΕΜΕΙΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ 10,ΕΜΕΙΣ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΑΣ.
Μιλάμε μας έχουν μάθει όλοι πλέον και οι αντίπαλοι παίκτες και οπαδοί και οι διαιτητές.ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΙΘΑΝΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.Και φυσικά ο διαιτητής έβγαλε ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ την κόκκινη.
Για τον Σέρτζιο όπως και για τους άλλους βέβαια για μένα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ???ΕΙΔΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΕΙ ΕΤΣΙ???
Μιλάμε ότι η ομάδα δεν έχει ούτε την εξυπνάδα να μπορέσει να εκμεταλλευτεί κάτι τέτοια.Λες και παίζουν παιδάκια 18 χρονών που δεν έχουν βγεί έξω απ' το χωριό τους.Κρίμα ειλικρινά πολύ κρίμα.Αυτόν τον τσαμπουκά καλά θα κάνουν να τον βγάζουν ποδοσφαιρικά και όχι έτσι.
Και ο Μούσλι τα ίδια και πήρε και αυτός μιά κουτή κίτρινη.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ.
Φταίμε και εμείς που αποθεώνουμε τέτοιες καταστάσεις .
Φταίει και η διοικηση που δεν έχει τραβήξει τα λουριά απ'την αρχή και τώρα το πράγμα έχει ξεφύγει.Ο μόνος που τιμωρήθηκε είναι ο Μπάκα-και καλώς- αλλά τέτοιες βλακείες έχουν περάσει πολύ στο ντούκου.
Αγωνιστικά και πριν την αποβολή η ομάδα ήταν κακή,αργή,και χωρίς πάθος.Πολλές κακές μπαλλιές και πάντα 2οι στην μπάλλα.Νομίζω ότι η επιθετική ανάπτυξη της ομάδας έχει αφεθεί στην μοίρα της και στο θεό.Ο Σάντος έχω την εντύπωση ότι κοιμάται με την φωτογραφία του Ρεχάγκελ κάτω απ' το μαξιλάρι του.
Μετά την αποβολή προσπάθησε να κρατήσει το 0 πίσω και το κατάφερε.
Βέβαια μην ξεχνάμε ότι παίζαμε με την πιό ακίνδυνη επιθετικά ομάδα του πρωταθλήματος.
Εν ολίγοις ο ΠΑΟΚ σήμερα έδειξε χαρακτήρα μικρής ομάδας και με την αποβολή και τα νεύρα αλλά και με την μπάλλα που έπαιξε μέχρι την αποβολή.Μπήκαν στο γήπεδο να παίξουν με μιά επιεικώς μέτρια ομάδα-αυτά τα περί ποιοτικών παικτών του ερπετού δεν είναι ούτε για ανέκδοτο-και στο μυαλό τους είναι πως θα κλέψουν την νίκη με κανα στημένο,με καμμιά κόντρα και τέτοια...Μπορεί σε κάποιους να αρέσει αυτό γιατί "πέρυσι ήσουν ένατος και φέτος 2ος" αλλά εγώ δεν θα πάρω....
Και εντάξει προπονητές δεν είμαστε αλλά νομίζω δεν χρειάζεται και ιδιαίτερες προπονητικές γνώσεις για να καταλάβεις ότι ο ΛΙΝΟ πίσω είναι πηγή κινδύνων ενώ μπροστά μπορεί να κάνει αξιόλογα πράγματα.....
Τελευταία επεξεργασία από PABLO GARCIA2 και Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

Δημοσίευσηαπό chris8 » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:29

Αν δεν υπήρχε η αποβολή πιστεύω ότι αυτήν την ομάδα (ο Θεός να την κάνει!) την είχαμε... Δεν πειράζει όμως τα παιδιά έπαιξαν με ψυχή δείχνοντας ότι ξέρουν ποια φανέλα φοράνε!

Όλοι πολύ καλοί αλλά ξεχώρισα τον Σορλέν... Ο Λίνο πιστεύω ότι πρέπει να παίζει αριστερό χαφ γιατί ως μπακ έχει αρκετά μειονεκτήματα!

Υ.Γ.: Μήπως ο Κόκε πρέπει να μπει στο poll ως υποψήφιος mvp του ΠΑΟΚ;
Εμείς μαζί για μια ζωή αϊτέ αϊτέ δικέφαλε οο οο οο!
Άβαταρ μέλους
chris8
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ 30 Ιαν 2008, 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό comealot » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:31

ΠΑΟΚ,θρησκεία,λαϊκισμός και βία...
comealot
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Παρ 05 Σεπ 2008, 04:35
Τοποθεσία: APWTDUM

Δημοσίευσηαπό gcool1 » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:33

Οχι πανηγυρια για το χ στη σκουληκοφωλια.Βασει της εξελιξης του ματς το αποτελεσμα ειναι επιτυχημενο,αλλα το σκουληκι ειχε 2-3 ευκαιρειες που μπορουσε να μας κανει τη ζημια.Για αυτο την τεταρτη θελει περισσοτερο παθος και ποδοσφαιρικο θρασος,αλλα θα παιξει ρολο και το στησιμο του Σαντος.Γνωμη μου ειναι οτι αν παιξει ενα 4-4-2 σε ρομβο με Χαλκια Σναουτσερ,ΔαρλαΚοντρερας και Μαλεζα αμυνα,στο κεντρο κλασσικος κοφτης ο Παμπλο,Βερονκαι Σορλεν δεξια και αριστερα του αντιστοιχα ,με τον Ιβιτς στν κορυφη του ρομβου τον Βιερινια περιφερειακο επιθετικο να βγαινει στην κοντρα και τον Ζλαταν στην κορυφη.Κλεινεις το κεντρο και με με δυο επιθετικους μπροστα που ειναι ιδιαιτερα ποιοτικοι ποδοσφαιστες κυνηγας το γκολ και θα το βαλεις.
gcool1
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 17 Απρ 2008, 19:53

Δημοσίευσηαπό stephanos » Κυρ 25 Ιαν 2009, 22:39

Τα πιο πολλά τα είπατε. Καλύτεροι για μένα ο σταθερότατος Χαλκιάς και ο Σορλέν. Αλλά όλη η ομάδα έπαιξε σαν μια γροθιά, γι'αυτό φάγαμε την κόκκινη.

"Ασφαλώς και ήταν λάθος του Κονσεϊσάο που επέστρεψε στην εξέδρα ένα από τα δεκάδες αντικείμενα που του πετούσαν οι αρειανοί. Δεν γινόταν όμως να τους τα επιστρέψει όλα."
Από τον Μανώλη Γρηγοράκη στο Contra.

Περιμένω την ανάλυση του αδερφού Περουβιανού πρώην ποδοσφαιριστή και νυν χορευτή.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 08-09

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης