ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
4
6%
ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ
1
2%
ΒΑΡΕΛΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΙΝΓΚΑΝΣΟΝ
2
3%
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ
37
60%
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΝΤΟΥΡΙ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΟΥΡΙΤΣΙΟ
3
5%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
4
6%
ΤΖΟΛΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΚΠΟΜ
2
3%
ΤΣΙΓΓΑΡΑΣ
4
6%
ΣΤΟΧ
3
5%
ΜΑΤΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΣΒΙΝΤΕΡΣΚΥ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΗΜΝΙΟΣ
2
3%
 
Σύνολο ψήφων : 62

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:25

Αν αφήσω τους γέρους θα μιλήσω και για κάποιες χτυπητές αδυναμίες κάποιων άλλων. Οι οποίες είναι νομίζω εμφανείς.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:25

makispaspartou έγραψε:Ένα καλό ημίχρονο με κούλα και ένα ημίχρονο με γάβρο. Στα υπόλοιπα είδαμε τα ίδια ακριβώς. Όταν το ρόστερ είναι ποιοτικό και ίσως το καλύτερο στην Ελλάδα είναι λογικό να πηγαίνει πρωτο δευτερο ακόμη και χωρίς προπονητή. Στο τέλος όμως που κρίνονται οι στόχοι δυστυχώς η γύμνια του προπονητή με την έλλειψη πλάνου και έντασης βγάζει μάτια. Αν απομονώσεις τα παιχνίδια με τους 5 πρώτους δεν περιμέναμε και κάτι διαφορετικό από αυτό που βλέπουμε τώρα. Ο τύπος δεν κάνει και το έχει αποδείξει.. Αλλά δυστυχώς είναι πολλά τα λεφτά navi.. Εγώ δε θα συμμετέχω στην αποδόμηση των αήττητων νταμπλούχων. Για μένα με Λουτσέσκου ή κάποιον σοβαρό προπονητή και φέτος νταμπλ θα έπαιρναν. Εκτός κι αν νομίζεις ότι μεχρι το χαριλάου παρέμειναν αήττητοι λόγω Φερέιρα και όχι του μετάλλου τους..


Εντάξει, ο καθένας είναι ελεύθερος να τα ερμηνεύει όπως θέλει τα πράγματα. Εσύ το βλέπεις έτσι. Ότι είχαν πλεόνασμα σε μέταλλο μέχρι τον Γενάρη. Εγώ θεωρώ ότι 5 μήνες κοντά αγώνων ως τότε κάποια συμμετοχή θα είχε κι ο προπονητής στην ... αυτονόητη πορεία. Ο οποίος πρέπει να είναι και ο μόνος επί εποχής Σαββίδη, που Γενάρη μήνα παρέμεινε ουσιαστικά πλήρως αβοήθητος μετεγγραφικά. Εκτός κι αν αμφισβητείται και αυτό. Η όλη κουβέντα εν πάση περιπτώσει δεν πρόκειται να οδηγήσει πουθενά. Συμφωνούμε ότι στην ομάδα οφείλει να γίνει εκκαθάριση/ανανέωση. Η έκταση αυτής ας αποφασιστεί από τον Ρέμπε. Δε γίνεται η νέα σεζόν να ξεκινήσει με όλους τους παίχτες του τρέχοντος ρόστερ απλά με διαφορετικό προπονητή. Για μένα δε θα είναι αρκετό κάτι τέτοιο. Ημιτελές εγχείρημα και επίφοβο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:29

Εσύ είπες ότι επειδή γέρασα οι παίκτες καταρρευσαμε.

Και σου λέω...

Με την προπόνηση αλλά και όσα δοκιμαζει ο τύπος όλους τους ξέσκισε. Πες μου για ποιο λόγο ο Ματος φέτος δεν προωθήθηκε σχεδόν όλη τη χρονιά;;


Τι βρήκε επιθετικα από το. Λημνιο ;;

Τα στημένα που σου δίνανε τόσα γκολ που είναι;;

Οι συνδυασμοί, ο έλεγχος της μπάλα, η κατοχή, το pressing ψηλά, το μέταλλο της νίκης..

Που είναι οεο;;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:30

GoMaRoS έγραψε:
renegade έγραψε:
GoMaRoS έγραψε:Μακριά από Ουζουνίδη και τον μάνατζερ του, μην τυχόν, αφήστε τον Ρεμπε να φέρει προπονητή

Αφήστε την επιλογή του μιχελ να έρθει να μας κάνει ομάδα ρε


Δεν υπάρχει χειρότερο τρύπημα αυτή τη στιγμή, ή Γκαρσία ή προπονητή επιλογή του Ρεμπε βορειοευρωπαιος

Ο Ρέμπε έχει 0% επιτυχία στους προπονητές. Δεν κατάφερε να βρει τον κατάλληλο ούτε στην Βόλφσμπουργκ που ήταν χρόνια...θα τον βρει για εμάς?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό markos4 » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:31

Με αυτά που είδα φέτος όλη την σεζόν...με αυτά που έγιναν και με αυτά που τελικά δεν έγιναν...
Είμαι πλέον πεπεισμένος ότι ο μπαμπάς λουτσεσκου είχε απόλυτο δίκαιο για τον γιο του...
Ότι δεν έφυγε για τα λεφτά ,αλλά γιατί η οικογένεια Σαββίδη δεν ικανοποιούσε τον γιο του στις μεταγραφές που ζητάτε για την νέα σεζόν...

Κάτι ήξερε το γατονι και έφυγε...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2920
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:35

Να προσθεσω, για το επίπεδο της ΣουπερΛιγκ πολυ καλος στοπερ ο Σενκεφελντ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29866
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:36

renegade έγραψε:Ο Ρέμπε έχει 0% επιτυχία στους προπονητές. Δεν κατάφερε να βρει τον κατάλληλο ούτε στην Βόλφσμπουργκ που ήταν χρόνια...θα τον βρει για εμάς?


Μακριά από τον Ουζουνίδη και τον μάνατζερ του

Ας φέρει Γερμανό προπονητή και μια χαρά θα είμαστε
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:36

Γιατι ψαχνουμε να διαφωνησουμε με το ζορι;
Φταινε και οι παιχτες και ο προπονητης.
Δικαιολογιες δεν υπαρχουν.
Ο προπονητης ηρθε απο την αρχη της χρονιας και εκανε προετοιμασια.
Του πηραν δυο παιχτες σε καθε θεση για να υπαρχει ανταγωνισμος.
Ειχε το πλουσιοτερο ροστερ που ειχε ποτε ο ΠΑΟΚ.
Δεν ειδαμε μπαλα παρα μονο καποια ημιχρονα φετος, ενω χαθηκε η κατοχη.
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΕΛΟΣ
Πολλοι παιχτες επαναπαυτηκαν . Μπισεσβαρ,Πασχαλακης, Βαρελα, κλπ.
Αλλοι χαθηκαν λογω προπονητη(Στοχ,Εσιτι, κλπ.)
Αλλοι ηταν και αδιαφοροι.
ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΔΕ ΘΕΛΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.
Συνεπως αρχιζει το ξεκαθαρισμα φετος με οσο το δυνατον περισσοτερες αποχωρησεις και 4-5 καλες μεταγραφες+προωθησεις νεων, και ολοκληρωνεται του χρονου με 4-5 ακομη μεταγραφες+ νεοι. Του χρονου διεκδικουμε τιτλους και του παραχρονου τους κατακταμε.
Φετος ή του χρονου, Μπισε, Βαρελα, Μαουρισιο, Βερνμπλουμ, Βιειρινια, Ματος,Πασχαλακης, Πελκας, Ελ Καντουρι,Στοχ τελος.
ΑΡΑ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΕΛΟΣ
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Τετ 08 Ιούλ 2020, 23:44

Έγραφα ότι δε μου κάθεται καλά ο πολυλογάς όπως κ γενικά αυτοί που λένε πολλά λόγια με λίγο νόημα για τον προπονητή ακόμα όταν είμασταν πρώτοι ...
Πλέον κ μ αυτό π βλέπω σαν εικόνα από τους παίκτες αρχίζω να σκέφτομαι ότι τελικά αποτελεί μέγα άλλοθι για αυτούς να τα βάζουμε με τον προπονητή ...έχουμε άθλιο υλικό σε καίριες θέσεις ...κ άλλοι είναι να μπαίνει ο μισθός κ όλα καλά!
Ειδικά δε στη νευραλγική θέση τ φορ σήμερα τραβούσα τα μαλλιά μου ακπομ για κλάματα σβιντερσκι το ίδιο ..
Δε γίνεται μ αυτό το υλικό τίποτα
Μας πέρασε πλέον ποιοτικά κ η κουλα ..κεντρο κ επίθεση σίγουρα
Για κλάματα οι παίκτες σε βαθμό εκνευριστικό που κανένας προπονητής δεν αποτελεί δικαιολογία
ariskatiforos
 

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 00:05

rainmaker έγραψε:Ρε σεις γιατί αρνείστε να δείτε οτι υπάρχουν ευθύνες σε όλους;

Ναι ο Αμπελ φταίει για τα συνεχή πειράματα, φταίει και για τις χαλαρές (όπως γραφόταν) προπονήσεις και την έλλειψη δυναμισμού της ομάδας.

Αλλά από εκεί και πέρα το ρόστερ ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΡΑΦΑΜΕ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ έχει σοβαρά κενά στον μεσοεπιθετικό τομέα. ΝΤΕΜΕΚ ταλέντα στα εξτρέμ, ΝΤΕΜΕΚ ταλέντα στα φορ, ΝΤΕΜΕΚ μάγοι ως δεκάρια.

Σε αυτά προσθέστε και την έλλειψη πνευμονιού στα χαφ (ημιθανείς όλοι), η ομάδα δε μπορεί να τρέξει με τίποτα και δεν έχει καθαρό μυαλό.

Και τέλος βάλτε και τους απίστευτα πολλούς σοβαρούς τραυματισμούς.

Ε πως να πας μπροστά ετσι;



Τα προηγούμενα χρόνια ο Ρουμάνος είχε καλύψει ΟΛΑ τα μειονεκτήματα μας (γι αυτό ΤΣΙΡΙΖΕ για μπάλανς, γιατί ήξερε οτι δε μπορεί να επιτεθεί δυναμικά) και επιπλέον και πιο νέο ήταν το ρόστερ, και πολύ λιγότερους τραυματισμούς είχε, αλλά και βέβαια είχε Πρίγιοβιτς και οχι τα σημερινά ταλέντα. Αν ξεκινούσε η περυσινή χρονιά χωρίς πρίγιοβιτς και χωρίς Βιερίνια, χειρότερα από φέτος θα πηγαίναμε.

Βλεπεις μπαλα και φαινεται!

Συμφωνω 100%


Pellaios έγραψε:Μιας και ήρθε η συζήτηση σε αυτό ας θυμηθούμε τα εξής. Ο Αμπελ παρέλαβε μία ομάδα με ποδοσφαιριστές που για δύο σεζόν τους είχαν όλους για πλάκα κέρδισαν ντάμπλ, γνώρισαν την αποθέωση και οι αντίπαλοι τους φοβόντουσαν σε σημείο που να κάνουν τα πάντα για να μην κατέβουν στο γήπεδο. Πάμε τώρα.. πελκας: τον βάζει δεύτερο φορ χάνει τις ευκαιρίες με τον Άγιαξ λέει εμένα μου αρέσει να παίζω με δύο φορ ο Πελκας τρώει πάγκο. Λημνιός: Κάνει φοβερό ξεκίνημα ξεσκίζει με την Εθνική αλλά τον βάζει να παίζει μπουκαδορος γιατί θέλει να παίζει με Γιαννούλη ψηλά από αριστερά. Ο Λημνιός καίγεται.. Μάτος: Ολη την χρονιά του έχει σπάσει τα νεύρα γιατί τον βάζει στην τριάδα των μπακ και δεν το αφήνει να προωθηθεί... Ποιόν;; Τον Μάτος..Ακπομ: Τον πετάει με την μία έξω και βάζει την Τιτίκα τον Πολωνό Βιέρι: Μόνο τερματοφύλακα δεν τον έβαλε να παίξει.. Μάου: Το εξέθεσε ανεπανόρθωτα αφήνοντας τον χωρίς βοήθεια στο κέντρο λες και είναι 20 χρονών.. Πασχαλακης: Μισή σεζόν πάγκο για να παίζει ο Ζιφκο. Είναι εύκολο να λέμε για έναν ποδοσφαιριστή φάε πάγκο για να μάθεις αλλά δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα...


Σωστη η αναλυση σου φιλε για τους παικτες.

Η αληθεια ειναι μια, ο προπονητης δεν ταιριαζει με τους παικτες που υπαρχουν αυτη την στιγμη στην ομαδα. Ειναι τοσο απλο.

Το ποδοσφαιρο που θελει να παιξει ο τυπος με ραν ν γκαν τακτικη, μπορουν να το παιξουν ο γιαννουλης, ο λημνιος, ο πελκας, ο μισιτς και ισως ο ακπομ. Ολοι οι αλλοι ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 σκαλι κατω σε εκρηξη και τρεξιματα για να υποστηριξουν το πλανο.

Το θεμα ειναι πως δεν δοκιμασε καν να αλλαξει τακτικη και να δοκιμασει λιγο πιο αργο τεμπο η να δουλεψει την ομαδα με αυτοματισμους σε συγκεκριμενα κομματια του γηπεδου και στημενα. Οταν στο ποδοσφαιρο ενα τεραστιο ποσοστο γκολ μπαινουν απο στημενα, δεν γινεται να τα αγνοεις.

Ακομη, πιστευω πως ειναι και ατυχος, γιατι σε αυτο που θελει να παιξει ο δευτερος φορ ειναι το κλειδι, αλλα ο μοναδικος απο ολο το ροστερ που εχει δοκιμαστει εκει και αποδιδει ειναι ο Πελκας και αυτος ειναι στα πλειοφφ τραυματιας.

Η ομαδα εχει 2 δρομους. 1 τον κραταει και του φερνουν παικτες να παιξει αυτο που ονειρευεται, 2 φερνει εναν ρεαλιστη κοουτς που θα παιξει μπαλα με οτι εχει.

Δεν γινεται ρε συ αμπελ να χεις μακαρονια και κιμα και αντι να φτιαξεις τα καλυτερα μακαρονια με κιμα που μπορεις, ν δοκιμαζεις ν φτιαξεις παστιτσιο....

Sent from my LG-G6 using Tapatalk
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dragon » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 00:18

η ομαδα θυμιζει κλαους στην τελευταια του χρονια
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 00:40

Τα παιδιά ήταν αποπροσανατολισμενα λόγω μαρουπα
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15429
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 01:17

Τρίτο σερί ματς που δεν βλέπω. Μακάρι να μπορούσα να πάρω και refund για το paoktv. Θετική έκπληξη το ότι δεν χάσαμε σήμερα. Δύο ματς σερί αήττητη η ομάδα. Βρίσκει το μέταλο της. Αγωνιστικά είμαστε παρωδία, το αποδέχτηκα.

Η διοίκηση τι κάνει; Μήπως δεν βλέπουν ούτε αυτοί τα παιχνίδια; 0 αντίδραση; Και με γουμενο πάλι κάτι θα γινόταν. Τι φάση;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 02:57

Λοιπόν, ντερβισάκια, απ όσα είδα εγώ, απόψε και μετά από ενάμισι μπουκάλι ουίσκι, τώρα πλέον, γιατί έσκασα πια και δεν αντέχω άλλο, ένα έχω να πω, στην κατάσταση μου κι ας είμαι σαν ζόμπι...Ζωντανός νεκρός, δηλαδή:

Γαμώ όποιους καργιόληδες καταντήσανε την ΠΑΟΚάρα μου, τόσο τετραμπούρδελο, που δεν μπορεί-θέλει να κερδίσει την ολυμπιακή ομάδα του βάζελου, με τα 8/11 ανήλικα της...Όποιος δεν είδε ότι, απόψε, ακόμα κι ο Γιαννούλης, π.χ., δεν ήθελε να κερδίσουμε, ας έρθει να δούμε, όλο τον αγώνα, λεπτό προς λεπτό, παρέα...


Από αύριο, μόνο κυνήγι, σε όλους, μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα, μπας και ο Π.Α.Ο.Κ. ξαναγίνει, πια, Π.Α.Ο.Κ.!!
Στα παπάρια μου, ακόμα κι αν αυτό είναι το τελευταίο μου ποστ, σ αυτό το φόρουμ...Δεν παίρνω πίσω ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!

Τέλος με την υπομονή, τέλος και με την στήριξη, στους λακέδες, που νομίζουν τον Π.Α.Ο.Κ. μαγαζάκι τους, ΓΤΠ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-παο 0-0,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 06:47

Γράφουνε ορισμένοι ότι σαφώς και φταίει ο Φερέιρα αλλά έχουν ευθύνη και οι παίκτες καθώς ο Λουτσέσκου έκρυβε λέει τις αδυναμίες τους και το ρόστερ έχει γεράσει...
Πέρασε ένας χρόνος... Ποδοσφαιρικά γέροι είναι μόνο ο Μάτος και ο Βιειρίνια (και Βέρνμπλουμ αλλά αυτός δεν έπαιξε ποτέ σε μας)... Το κορμί του Μάτος δε δείχνει με τίποτα την ποδοσφαιρική του ηλικία. Οι μόνοι που αντικειμενικά περιμέναμε μετά από ένα χρόνο να είναι χειρότεροι είναι οι Βιειρίνια και Μαουρίτσιο και όχι γιατί γέρασαν αλλά επειδή προέρχονταν από σοβαρούς τραυματισμούς και έχρηζαν ειδικής διαχείρισης. Ποιοι άλλοι γέρασαν? Ο Κρέσπο και ο Βαρέλα στα 32? Ο Μπίσεσβαρ στα 32?Ο Πασχαλάκης? Ο Ελ Καντουρί? Μη γράφετε ό,τι να ναι. Γιαννούλης, Λημνιός, Σβιντέρσκι, Άκπομ, Μίσιτς, Πέλκας , Ίνγκασον, Λέο Ζαμπά ανήκουν στην κατηγορία παικτών που τους περιμένεις καλύτερους μετά από ένα χρόνο που πέρασε... Άρα η ηλικία δεν είναι δικαιολογία για την έλλειψη έντασης και αντοχής.
Γράφουν επίσης ότι ο Λουτσέσκου κάλυπτε αδυναμίες... Πού? Στο τελευταίο 1/3? Τους έκανε ως δια μαγείας να μπορούν να κάνουν κοντρόλ και να σουτάρουν καλύτερα? Αμυντικά τι ? Τους έκανε καλύτερους αμυντικούς? Προφανώς και ο Λουτσέσκου σαν καλός προπονητής είχε πρώτα από όλα συνεργάτες που έκαναν καλή προπόνηση. Επίσης δούλευε πολύ τη φυσική κατάσταση, την ψυχολογία και τη νοοτροπία της ομάδας. Είχε αυτοματισμούς, στημένα, πλάνο σαφές πού το είχαν αποδεχτεί οι παίκτες και ταίριαζε στα χαρακτηριστικά τους, γενικά είχε κερδίσει τους παίκτες έχοντας να διαχειριστεί ένα δύσκολο γκρουπ από άποψη προσωπικοτήτων. Μην ξεχνάμε ότι έβαλε τον Βιειρίνια αριστερό μπακ που δεν το ήθελε ο παίκτης, διαχειρίστηκε ειδικά τον Μπίσεσβαρ, άφησε στον πάγκο τον Πρίγιο όταν έπρεπε, άφησε ακόμη και Ολιβέιρα και Μίσιτς στον πάγκο γιατί Σακχόφ και Κάνιας εξυπηρετούσαν καλύτερα το πλάνο.. Μπήκα σε λεπτομέρειες για να δείξω ότι ο Λουτσέσκου δεν κάλυψε αδυναμίες, απλά ανέδειξε τα θετικά των παικτών και τη δυναμική τους. Ήταν προπονητής κανονικός και ΟΧΙ μάγος.
Ο φταίχτης είναι ένας και έχει ονοματεπώνυμο αλλά δυστυχώς τριετές κλειστό με μεγάλη αποζημίωση....
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4060
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης