ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
2
3%
Μάτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρέλα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ίνγκασον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
1
1%
Εσίτι
9
12%
Καντουρί
20
26%
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λάμπρου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπίσεσβαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ακπόμ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ροντρίγκο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαουρίσιο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
10
13%
Τζόλης
36
46%
Σφιντέρσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 78

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 12:35

BlackFriday έγραψε:Μα εσύ ειρωνεύτηκες την άποψη κάποιων εδώ μέσα. Το "ακόμα γελάω από χθες" δεν ήταν ειρωνεία?

Δεν πήγε πίσω, όμως και το αρχικό ποστ, τσουβαλιάζοντας-χαρακτηρίζοντας ως "άμπαλους" και λέγοντας ότι δεν νιώθουν, όλους όσους δεν είδαν-ψήφισαν τον Στοχ για MVP, για να τα λέμε και όλα και με το συμπάθιο...Έτσι?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 12:56

gpap έγραψε:όποιος νιώθει από μπάλα,
εχθές κορυφαίος δεν μπορεί παρά να ψηφιστεί μόνο ο Στόχ.
Game Changer, 2-3 κινήσεις που έκαναν την διαφορά.
Σαφώς και υπήρξε ο μονόφθαλμος σε μια ομάδα τυφλών, και δεν μπορεί επ'ουδενί να θεωρηθεί μεγάλος παίχτης,
αλλά στην ψηφοφορία για τον κορυφαίο της ομάδος μας στο χθεσινό παιχνίδι, είναι και πρέπει να είναι ο πρώτος.

Ο πιτσιρικάς λαμβάνει ψήφους για το γκολ (πραγματικά ωραίο τελείωμα), αλλά δεν γίνεται κορυφαίος να βαπτίζεται
κάποιος επειδή σκοράρει.
Με το ίδιο σκεπτικό, η σέντρα του Γιαννούλη, που ήταν μισό (και παραπάνω) γκολ, από δικό του κλέψιμο, σε πίεση στον αντίπαλο που έφευγε για αιφνιδιασμό, θα έπρεπε να τον αναγάγει σε κορυφαίο.

Γενικά, αυτή η ψηφοφορία στο paokmania πολλές φορές αναδεικνύει και πόσο δεν γνωρίζουμε από μπάλα.

Ο Πιτσιρικάς βγήκε mvp επειδή στα 18 του και ενώ η μπάλα "καίει " είχε τα κακκαλα η το "ψυχρό" αίμα αν προτιμάς να κάνει τελείωμα Benzema και όχι επιπεδου 18χρονου Έλληνα.....Για εμένα κορυφαίος ο El Kaddouri που ήταν πανταχού-παρών και τον οποίο έχουμε σταυρώσει πολλάκις εδώ μέσα. Άλλες φορές δικαίως άλλες αδίκως.Ακολουθησαν σε εμφάνιση Stoch και Esiti οι οποίοι ήταν πολύ καλοί και το ζιζανιο Λάμπρου ο οποίος έχει πάντως θέμα στο να τελειώνει τις φάσεις.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 13:31

Panagos612 έγραψε:το θεμα ειναι να καταλαβαινουμε πρωτα τι γραφει καποιος στην συνεχεια να διαβαζουμε σε τι μηνυμα απανταει και μετα να πεταμε αυτα τα τσιτατα περι ασεβιας στην αποψη του αλλου α λα καρτ και ειρωνείες περι ευθυμιας...


Αλλο ματς ειδες
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 13:32

Panagos612 έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Ευτυχώς που μας διαβάζεις ρε Παναγο και ευθυμείς. Πού θα βρεις καλύτερη παρέα;


επειδη μπορει να βλεπω αλλο ματς , πες μας τι εκανε ο στοχ για να βγει μβπ ...


:lol:
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 14:11

gpap έγραψε:όποιος νιώθει από μπάλα,
εχθές κορυφαίος δεν μπορεί παρά να ψηφιστεί μόνο ο Στόχ.
Game Changer, 2-3 κινήσεις που έκαναν την διαφορά.
Σαφώς και υπήρξε ο μονόφθαλμος σε μια ομάδα τυφλών, και δεν μπορεί επ'ουδενί να θεωρηθεί μεγάλος παίχτης,
αλλά στην ψηφοφορία για τον κορυφαίο της ομάδος μας στο χθεσινό παιχνίδι, είναι και πρέπει να είναι ο πρώτος.

Ο πιτσιρικάς λαμβάνει ψήφους για το γκολ (πραγματικά ωραίο τελείωμα), αλλά δεν γίνεται κορυφαίος να βαπτίζεται
κάποιος επειδή σκοράρει.
Με το ίδιο σκεπτικό, η σέντρα του Γιαννούλη, που ήταν μισό (και παραπάνω) γκολ, από δικό του κλέψιμο, σε πίεση στον αντίπαλο που έφευγε για αιφνιδιασμό, θα έπρεπε να τον αναγάγει σε κορυφαίο.

Γενικά, αυτή η ψηφοφορία στο paokmania πολλές φορές αναδεικνύει και πόσο δεν γνωρίζουμε από μπάλα.


Από αυτό το post άρχισε η όλη κουβέντα, και ίσως ο Πανάγος το έχασε με την ειρωνία, αλλά πιστεύω πως στη βάση του σκεπτικού του έχει δίκιο.

Δεν γίνεται ρε φίλε να λες ο Στοχ είναι MVP και όποιος δε συμφωνεί δεν ξέρει από μπάλα. Στο paokmania ο Τζόλης είναι MVP με διαφορά, η ίδια η ΠΑΕ έβγαλε τον Τζόλη MVP, ενώ και στη ψηφορορία του κόσμου ο Τζόλης έρχεται 2ος, πίσω από τον Μπίσεσβαρ που είναι troll vote. Αν ήσουν ποδοσφαιράνθρωπος, ας έλεγες "ο κόσμος δεν είδε αυτό που είδα εγώ γιατί δεν ξέρει να κρίνει". Αν έβαζες και μερικά επιχειρήματα θα συμφωνούσα και εγώ και ο καθένας. Αλλά το να θεωρείς την άποψή σου ΑΠΟΛΥΤΑ σωστή ενώ βλέπεις το ματς υπό το ίδιο πρίσμα με τους υπόλοιπους από εμας, δηλαδή ως φίλαθλος, είναι λάθος.

Μετά πάμε στο game changer. Game changer είναι εξορισμού αυτός που αλλάζει το παιχνίδι, και το παιχνίδι αλλάζει με τα γκολ. Χάναμε, μπήκε ο Τζόλης, έβαλε γκολ --> game changer. Simple as that. Ο Στοχ γιατί είναι game changer? Στο γκολ της ισοφάρισης δεν είχε μπει, στο πέναλτι που πήραμε ήταν στο κέντρο του γηπέδου, ενώ στο 3ο γκολ τη δύσκολη κάθετη πάσα τη βγάζει ο Τζόλης, όχι ο Στοχ. Δεν μπορώ να καταλάβω από που προκύπτει πως ο Στοχ ήταν game changer, και όποιος μπορεί ας απαντήσει.

Ο Γιαννούλης με το κλέψιμο και την ασσίστ βοήθησε και ήταν σημαντικός, αλλά όχι ο πιο πολύτιμος. Γιατί; Γιατί δεν ήταν καλός σε όλο το ματς και οι σέντρες βγαίνουν πιο εύκολα απ'ότι μπαίνουν τα γκολ.

Ο game changer δεν είναι πολλές φορές mvp. Ένα γκολ/ασσίστ δε σε κάνει αυτομάτως υποψήφιο για mvp (πχ ο Άκπομ έβαλε νικητήριο γκολ στο 89, κι όμως δε θα μπορούσε να βγει mvp). ΟΜΩΣ, είναι ίσως τα σημαντικοτερα κριτήρια για την ανάδειξη κάποιου ως ο πιο πολύτιμος. Ποιοι είναι υποψήφιοι για MVP λοιπόν; Εγώ θα πω ο Τζόλης (game changer) και ο Ελ Καντουρί (υψηλή απόδοση σε ΌΛΟ το ματς, γκολ).

Ο Στοχ έκανε ένα καλό παιχνίδι, μέχρι εκεί. MVP πιστεύω δεν ήταν σε καμία περίπτωση, και όποιος θέλει να με πείσει για το αντίθετο, ας αραδιάσει πρώτα λίγα επιχειρήματα αντί να μου πει πως δεν ξέρω μπάλα και αυτός ξέρει. Και αυτό δεν πάει μόνο στο gpap, με τον οποίο έχω συμφωνήσει σε πολλά άλλα πράγματα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7708
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 21 Ιουν 2020, 14:29

Κακη η ομαδα σε γενικες γραμμες, αχρωμη, προβλεψιμη, επιθετικα και καθολου σιγουρη αμυντικα.

Απο τις λιγες φορες που οι αλλαγες του προπονητη αλλαξαν το παιχνδι προς το καλυτερο και οχι προς το χειροτερο.

Ωραιος ο μικρος, αλλα προσωπικα μου εκανε μεγαλη εντυπωση ο Στοχ, για τον λογο οτι δεν περιμενα καθολου να δω τοσο πολυ ενεργεια απο εναν θεωρητικα ξενερωμενο, παραγκονισμενο παικτη.

Με το που μπηκε δεν σταματησε να ζηταει μπαλα και οταν την επαιρνε, περα απο το κακο σουτ που πηρε απο μακρια, ειχε κατι καλο στο μυαλο του να κανει προς τα μπροστα. Δεν ξερω αν μπορει να βγαλει 60-70 ποιοτικα λεπτα, αλλα βλεποντας Λημνιο-Λαμπρου-Μπισε τοσο κακους και ακινδυνους ειναι κριμα να μην παρει τουλαχιστον στα τελευταια παιχνιδια που απομενουν αρκετα λεπτα.

Με στεναχωρει πολυ ο Ακπομ που φαινεται σε κακη κατασταση. Δευτερος συνεχως στις μπαλες, ακινδυνος, μηδενικη συμμετοχη στην αναπτυξη και απιστευτα κακα κοντρολ, γενικα η επαφη του με την μπαλα αντι να βελτιωθει εχει χειροτερεψει για καποιο λογο που μαλλον μονο αυτος και οι προπονητες μας ξερουν.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 21 Ιουν 2020, 14:43

Μ αρέσει που ψάχνετε ποδοσφαιρική νότα σε αυτό που βλέπουμε.

Και τσακώνεστε αν ο στοχ ήταν mvp ή όχι...

Παίκτες επιπέδου φαίνονται παιχτακια της σειράς και σεις τσακώνεστε ποιος κάνει και τι κάνει...

Αν θυμάμαι τέτοιο πράγμα έχω να δω από εποχή τουντορ. Όλοι φαίνονταν μέτριοι και μετά μεταμορφωθηκαν.

Ότι βγαίνει προς το παρόν εμένα μου δείχνει μια αναρχία, μια σοβαρή έλλειψη πλάνου.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 14:51

Ο Φερειρα ειναι μπερδεμενος και εχει χασει τη μπαλα, αυτο φαινεται ξεκαθαρα.
Το οτι ριχνει Στοχ μεσα ενω τον εχει παροπλισμενο ολη τη χρονια χωρις κανενα δειγμα δικαιης διαχειρισης, δειχνει πως εφτασε σε σημειο απελπισιας και αφησε στην ακρη οτι σκεπτικο ειχε.
Αυτο και μονο δειχνει πως πρεπει να φυγει.
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 15:05

Ακόμη και στο πρώτο πολύ κακό μας ημιχρονο, εγώ προσωπικά δεν είδα απ' τους παίχτες έλλειψη θέλησης ή προσπάθειας.
Μια χαρά πίεζαν και στα τρία τέταρτα του γηπέδου και στους αντιπάλους.
Απλά ετρεχαν χωρίς να να ξέρουν τι θέλει η ομάδα να κάνει στο γήπεδο.
Εννοείται ότι κάποιοι υστερησαν και κάνα δυο ήταν πολύ κακοί αλλά για μένα κυρίως υπεύθυνος είναι ο προπονητής που αντί να βοηθήσει την ομάδα, την μπερδεύει περισσότερο. Καμία εξέλιξη σε τόσους μήνες.

Ο Τούντορ όταν ξεκίνησε έπαιζε με παρόμοιο τρόπο με τον Φερέιρα. Ήθελε να βάλει τριάδα πισω, είδε ότι όταν αμυνομασταν είχαμε πρόβλημα στο τρανζισιον και το γυρισε σε τετράδα με τον Κίτσιου από δεξι μπακ-χαφ σε καθαρό μπακ. Και του έβγαινε στα πρώτα Ευρωπαϊκά..
Ακόμη και αυτός όμως τόσο κολλημένος δεν ήταν..Είδε οτι δεν τραβούσε η ομάδα και τα άλλαξε και αυτό αργότερα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από thanasakiss4 και Κυρ 21 Ιουν 2020, 16:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1969
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 21 Ιουν 2020, 15:53

Για να ευλογήσω τα γένια μου,
ποτέ δεν άνοιξα τόπικ αγώνα, στον οποίο το αποτέλεσμα να ήταν αποτυχημένο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90091
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 16:45

Διαβάζω για game changer κλπ. Σωστά όσα γράφονται, αλλά να παραδεχτούμε και μία αλήθεια ότι δεν θα χρειαζόμασταν game changer εάν ο τερματοφύλαξ δεν έκανε αυτό που έκανε. Μιλάμε για μία ευκαιρία και μόνο μία που είχε ο ΟΦΗ (άν λογίζεται σαν ευκαιρία ένα σούτ από τα 30 μέτρα). Και αυτή η τελική μεταφράστηκε σε γκόλ από τεχνικό λάθος του τερματοφύλακα.

Νομίζω ότι αυτό που λέγαμε και πέρυσι ότι η ομάδα θέλει τερματοφύλακα που να έχει την απαιτούμενη τεχνική, έξοδο και χειρισμό μπάλας, ισχύει. Δεν πάς πουθενά έτσι. Δεν έχω τίποτα με τα παιδιά που παίζουν αυτή τη θέση, αλλά νομίζω ότι άν υπάρχει ποδοσφαιρική λογική, η νέα ομάδα του ΠΑΟΚ θα πρέπει να βρεί έναν κανονικό τερματοφύλακα.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Κυρ 21 Ιουν 2020, 17:45

sourmenetes έγραψε:Μ αρέσει που ψάχνετε ποδοσφαιρική νότα σε αυτό που βλέπουμε.

Και τσακώνεστε αν ο στοχ ήταν mvp ή όχι...

Παίκτες επιπέδου φαίνονται παιχτακια της σειράς και σεις τσακώνεστε ποιος κάνει και τι κάνει...

Αν θυμάμαι τέτοιο πράγμα έχω να δω από εποχή τουντορ. Όλοι φαίνονταν μέτριοι και μετά μεταμορφωθηκαν.

Ότι βγαίνει προς το παρόν εμένα μου δείχνει μια αναρχία, μια σοβαρή έλλειψη πλάνου.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όπως τα λεει ο σουρμε είναι . ακριβως. την ομαδα την εχει διαλύσει και έχει καψει τους παίχτες
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Κυρ 21 Ιουν 2020, 18:19

Ελ καντουρι συνδυαζει και ποιοτητα και τσαμπουκα. Ελειψε κι αυτος τον χειμωνα
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 21 Ιουν 2020, 20:03

Να μην μας ξεγελάει το 3-1. Δεν παίξαμε καλά στα 75 από τα 99 λεπτά του αγώνα. Κι αν δεν έκανε ο Νάστος το κεφαλοκλείδωμα στον Άκπομ ο αγώνας θα είχε τελειώσει ισοπαλία.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90091
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 21 Ιουν 2020, 20:09

+31
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες