ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
1
2%
Βιεϊρίνια
2
4%
Μιχάι
34
62%
Βαρέλα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μάτος
1
2%
Μαουρίσιο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μίσιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ελ Καντουρί
5
9%
Μπίσεσβαρ
2
4%
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άκπομ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ροντρίγκο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Εσίτι
6
11%
Πέλκας
2
4%
Τζόλης
2
4%
Σφιντέρσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 55

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 08 Ιουν 2020, 13:30

Επειδή σε κάποια sites ΠΑΟΚτσήδικα είδα κάποιους δήθεν ΠΑΟΚτσήδες να ασπάζονται απόψεις της χαβούζας περί μύδρων κατά του Προέδρου που μας έκανε περήφανους θα πω αυτό μόνο:
Στήριξη στον Ιβάν 1000%. Δεν θα δαγκώσουμε το χέρι που θρέφει τον ΠΑΟΚ και τα όνειρά μας. Το μόνο που κατά την άποψή μου πρέπει να κάνει ο Πρόεδρος είναι το να τραβήξει τον Γιώργη από το να χώνεται σε αποτυχημένες μεταγραφές τύπου Χατσερίδη και Μουλέν και να δώσει τις αρμοδιότητες στις μεταγραφές και πωλήσεις στον νέο Τ.Δ. και ελπίζω και άλλον προπονητή, δίνοντάς τους και συγκεκριμένο προϋπολογισμό χρημάτων. Έτσι κάνουν όλες οι σοβαρές ομάδες σε όλη την Ευρώπη και, δυστυχώς για μας και πρέπει να το παραδεχθούμε, το ίδιο έκανε και ο gayρος, δίνοντας τα κλειδιά σε Καρεμπέ και Μοντεστό.
Όσο για το ποδοσφαιρικό τμήμα: δύσκολο δυστυχώς το βλέπω το να γίνει αλλαγή κόουτς αν δεν φύγει μόνος του (ναι καλά, που θα βρει δύο χαρτιά τον χρόνο;), αφού η σεζόν λήγει 20 Ιουλίου και οι προετοιμασίες θα ξαναρχίσουν γύρω στις 10 Αυγούστου. Πότε θα έλθει νέος προπονητής, πότε θα μάθει την ομάδα, πότε θα καταλάβει τι χρειάζεται και τι όχι. Όσο για τους βαδιστές ακριβοπληρωμένους στο υπερδιπλάσιο της προσφοράς τους παίκτες μας: πρόστιμο ίσο με το 30% των αποδοχών τους για την εικόνα που παρουσιάζουν που θα επανεξεταστεί μόνο αν πάρουν τη δεύτερη θέση και το κύπελλο.
Τελευταία επεξεργασία από Γερασίμου και Δευτ 08 Ιουν 2020, 13:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4974
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 08 Ιουν 2020, 13:45

Σωστός. Αυτοί εκεί κάτω μέσω της αναμπουμπούλας που υπάρχει θα προσπαθήσουν να χτυπήσουν για ακόμη μια φορά τον Ιβαν. Θα είναι τραγικό ο ΠΑΟΚτσης να αποτελέσει δεκανίκι τους στην προσπάθεια τους να ΄΄φάνε΄΄ τον άνθρωπο που έχει βάλει 150 εκατομύρρια στον ΠΑΟΚ. Ναι στην καλοπροαίρετη κριτική αλλά όχι στην ισοπέδωση.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 08 Ιουν 2020, 14:12

seaman έγραψε:Ο σβαρδάγκαλος ο Ροντρίγκο πως στον κόρακα έκανε καλή χρονιά στην Πορτογαλία? Μόνο που τον βλέπω να τρέχει με πιάνουν τα γέλια. Όχι ότι ήταν κακός απόψε.

Δεν ήταν κακός ο Rodrigo. Ούτε χειρότερος του Matos, παρ' όλο που δεν έχει καθόλου παιχνίδια στα πόδια του.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90045
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Δευτ 08 Ιουν 2020, 15:06

[quote="paokovios1974"]Περίπου 38 χρόνια αναμνήσεις από ΠΑΟΚ-απόγονοι στην Τούμπα, όσο και να σπάσω το κεφάλι μου χειρότερη εμφάνιση δεν θυμάμαι. Μεγάλος υπεύθυνος γι αυτή την ταπείνωση σαφώς αυτός που παριστάνει τον προπονητή στον πάγκο, ούτε το όνομα του δεν θέλω να πω. Με σαλμον και Γκονζάλες πολύ πιο ανταγωνιστικοι ήμασταν και ο κόσμος χειροκριτησε πάρα την ήττα γιατί είδε φανέλα να ματώνει, όσο μπορούσαν έπαιξαν. Χθες όμως? 2ος υπεύθυνος ο Ιβάν διότι του επιτρέπει να κάθεται ακόμα στον πάγκο. Τι να πω τέτοιο ξενερωμα ούτε με Τζαβέλα.

Αυτο....



"goran 64"]Συνέβη κι αυτό και δυστυχώς,
ζήσαμε για να το δούμε...
Το πιο εύκολο απόγευμα
του πουστόγαυρο
μέσα στην Τούμπα...
Πίκρα και θλίψη...
Τίποτε άλλο...

....και αυτο!!!!!
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prist64 » Δευτ 08 Ιουν 2020, 15:30

ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- έγραψε:
paokovios1974 έγραψε:Περίπου 38 χρόνια αναμνήσεις από ΠΑΟΚ-απόγονοι στην Τούμπα, όσο και να σπάσω το κεφάλι μου χειρότερη εμφάνιση δεν θυμάμαι. Μεγάλος υπεύθυνος γι αυτή την ταπείνωση σαφώς αυτός που παριστάνει τον προπονητή στον πάγκο, ούτε το όνομα του δεν θέλω να πω. Με σαλμον και Γκονζάλες πολύ πιο ανταγωνιστικοι ήμασταν και ο κόσμος χειροκριτησε πάρα την ήττα γιατί είδε φανέλα να ματώνει, όσο μπορούσαν έπαιξαν. Χθες όμως? 2ος υπεύθυνος ο Ιβάν διότι του επιτρέπει να κάθεται ακόμα στον πάγκο. Τι να πω τέτοιο ξενερωμα ούτε με Τζαβέλα.

Αυτο....



"goran 64"]Συνέβη κι αυτό και δυστυχώς,
ζήσαμε για να το δούμε...
Το πιο εύκολο απόγευμα
του πουστόγαυρο
μέσα στην Τούμπα...
Πίκρα και θλίψη...
Τίποτε άλλο...

....και αυτο!!!!!


συνεταξαμην
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7025
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Δευτ 08 Ιουν 2020, 15:43

Είχα την αίσθηση ότι η ομάδα θα είναι στα ίδια και χειρότερα χάλια απ' ότι ήταν πριν την διακοπή του διαγωνισμού μηνύσεων και δεν διαψεύστηκα.

Η φετινή ομάδα (διοίκηση, παίκτες, προπονητές, δικηγόροι, tv, ακόμα και τα καρεκλάκια του γηπέδου) δεν αξίζει ούτε το ευρώ μου, ούτε τον χρόνο μου, ούτε κομμάτι από την υγεία μου.

Βάζεις μόνο από βίτσιο livetv.sx (που η εικόνα του σε μερικές περιπτώσεις είναι καλύτερη από το ίδιο το paoktv), τα 8 ευρώ τα δίνεις στα παιδιά για παγωτό (δεν υπάρχει λόγος να ακούνε τα καντήλια) και στο 60' χωρίς ενοχές για τα λεφτά που πέταξες το κλείνεις και κανείς καμιά γυμναστική.

Στο 95' που τελειώνει ο θίασος της συμφοράς, είσαι ήδη έξω με φιλαράκια (αλλόθρησκα και μή) και σε 15' μέσα, συνειδητοποιείς πως για 98 ημέρες είχες βρει την υγεία σου.

Αυτή την ομάδα, την βλέπει ο Αρι Χάαν, ο Άγγελος, ο Μπάγεβιτς, ο Κολομπούρδας, ο Φρατζέσκος, ο Μαραγκός, ο Γεωργιάδης, ο Οκκάς, ο Γιασεμάκης, ο Γιώτης, ο Μπάτμαν, ο Ομάρ, ο Βενετίδης, ο Ουντέζε, εγώ, οι σαρδέλες και τα τσιμέντα του γηπέδου και γελάμε για να μη κλάψουμε.

Κάποτε το πρόβλημα ήταν ότι η ομάδα είχε @@ και δεν είχε λεφτά και τώρα ότι έχει λεφτά αλλά δεν έχει @@.

Αλλά.... τι να ξέρουμε και εμείς από ΠΑΟΚ....
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 08 Ιουν 2020, 15:57

Και τώρα που το θυμήθηκα,

PAOK TV βλέπαμε χτες ή κάτι άλλο...

Είναι δυνατόν επί πέντε λεπτά να μου δείχνει τα μούτρα του γιου , του "σφύρα το να φύγουμε", αντί να μας δείχνει τη φάση ξανά και ξανά του οφσάιντ με τη γραμμή του καναλιού έστω;

Ήμαρτον ...
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 08 Ιουν 2020, 16:38

SunAce16 έγραψε:Είχα την αίσθηση ότι η ομάδα θα είναι στα ίδια και χειρότερα χάλια απ' ότι ήταν πριν την διακοπή του διαγωνισμού μηνύσεων και δεν διαψεύστηκα.

Η φετινή ομάδα (διοίκηση, παίκτες, προπονητές, δικηγόροι, tv, ακόμα και τα καρεκλάκια του γηπέδου) δεν αξίζει ούτε το ευρώ μου, ούτε τον χρόνο μου, ούτε κομμάτι από την υγεία μου.

Βάζεις μόνο από βίτσιο livetv.sx (που η εικόνα του σε μερικές περιπτώσεις είναι καλύτερη από το ίδιο το paoktv), τα 8 ευρώ τα δίνεις στα παιδιά για παγωτό (δεν υπάρχει λόγος να ακούνε τα καντήλια) και στο 60' χωρίς ενοχές για τα λεφτά που πέταξες το κλείνεις και κανείς καμιά γυμναστική.

Στο 95' που τελειώνει ο θίασος της συμφοράς, είσαι ήδη έξω με φιλαράκια (αλλόθρησκα και μή) και σε 15' μέσα, συνειδητοποιείς πως για 98 ημέρες είχες βρει την υγεία σου.

Αυτή την ομάδα, την βλέπει ο Αρι Χάαν, ο Άγγελος, ο Μπάγεβιτς, ο Κολομπούρδας, ο Φρατζέσκος, ο Μαραγκός, ο Γεωργιάδης, ο Οκκάς, ο Γιασεμάκης, ο Γιώτης, ο Μπάτμαν, ο Ομάρ, ο Βενετίδης, ο Ουντέζε, εγώ, οι σαρδέλες και τα τσιμέντα του γηπέδου και γελάμε για να μη κλάψουμε.

Κάποτε το πρόβλημα ήταν ότι η ομάδα είχε @@ και δεν είχε λεφτά και τώρα ότι έχει λεφτά αλλά δεν έχει @@.

Αλλά.... τι να ξέρουμε και εμείς από ΠΑΟΚ....



Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά κάπου κάνεις ένα λάθος.. Η ομάδα αυτή μια χαρά αρχ..δια είχε και το έδειξε τρία συναπτά έτη. Μια χαρά αρχ..ίδια είχε και ο ποηγούμενος προπονητής που τα έβαζε με θεούς και δαίμονες.. Δεν είναι κακό να κάνεις λάθη.. και ο Αμπέλ δυστυχώς αποδείχτηκε λάθος επιλογή... Θες η χρονική στιγμή , θες οι καλές συστάσεις και περγαμηνές, καλώς ή κακώς έγινε. Το έγκλημα δυστυχώς ήταν που τον κράτησες.. Για μένα η χρονιά μπορούσε να είχε σωθεί στο χαριλάου.. εκεί έπρεπε να φύγει.. μετά στο βάζελο.. κι εκεί έπρεπε να φύγει.. στην Τούμπα με βόλο... δυστυχώς δεν έφυγε και έπαιξε το ματς μισή χρονιά με γάβρο.. έχασε 0-1 με κάτω τα χέρια, δήλωσε ότι ο γάβρος είναι καλύτερη ομάδα και όμως παρέμεινε ξανά.. κάπου εκεί τελείωσε η χρονιά για μας, θεωρώ ότι στο κύπελλο έχουμε ελπίδες μόνο αν παίξουν οι παίκτες για την πάρτη τους, και δυστυχώς θέτουμε πλέον σε κίνδυνο και την επόμενη χρονιά κρατώντας αυτόν τον άνθρωπο στον πάγκο.. Δεν αξίζει ούτε να αξιολογήσει το υπάρχον ρόστερ ούτε φυσικά να κάνει επιλογές παικτών..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 08 Ιουν 2020, 19:15

Ακριβώς, το αργότερο θα έπρεπε να είχε μπει στο αεροπλάνο και χωρίς εισιτήριο επιστροφής μετά την ήττα και την τραγική εμφάνιση στο ΟΑΚΑ με βάζελο. Το θέμα της απόλυσης πάντα παραμένει η υπέρογκη αποζημίωση επειδή όπως φαίνεται έχει καθήσει στο συμβόλαιό του.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4974
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Δευτ 08 Ιουν 2020, 21:12

Το παιχνίδι θα μπορούσε να έχει μια παρόμοια κατάληξη απλά και μόνο λόγω της διακοπής με τον ιό.

Αυτό που κυρίως προβληματίζει, πέρα από την εμφάνιση, είναι ό,τι έχει προηγηθεί, και μια αίσθηση αδυναμίας για ό,τι έπεται
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica
 
Δημοσιεύσεις: 1125
Εγγραφή: Πέμ 02 Απρ 2020, 21:14

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Τρί 09 Ιουν 2020, 10:56

Η ομαδα ηταν λες και επαιζε φιλικο προετοιμασιας
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 09 Ιουν 2020, 11:02

Μπορεί και να'παιζε
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 09 Ιουν 2020, 12:19

Αλγεινή η εντύπωση της ύπαρξης, άνω των 50 κιόλας, ψήφων, για MVP, μετά από τέτοια ήττα, με κάτω τα χέρια!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Τρί 09 Ιουν 2020, 15:45

Ο Μιχάι που έπαιξε αρκετά έως πολύ καλά και έκανε και το 1ο του ματς στο πρωτάθλημα, θα ήταν άδικο να μην ψηφιστεί.
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: ΠΑΟΚ-Ε.Ο. 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 09 Ιουν 2020, 16:36

Το λέω με την έννοια ότι δεν μπορεί να υπάρχει "πολύτιμος" παίχτης, σε τέτοια ήττα, πόσο μάλλον πολυτιμότατος!

Πέραν τούτου, όμως, μια απλά ελπιδοφόρα εμφάνιση έκανε, κάτι που το έγραψα, χθες και στο τόπικ του...
Στο γκολ τους αργεί να πάει στον (γι)αραμπί και στο ακυρωμένο τους γκολ δεν μπορεί να πάρει την 1η κεφαλιά...
Χρειάζεται πολλά ψωμιά να φάει ακόμα, όπως φαίνεται, για να παίξει, βασικός, στον ΠΑΟΚ που ονειρευόμαστε...
Δεν ξέρω αν κάνουν και πόσο καλό, στα νέα παιδιά, τέτοια "μαγικά βραβεία", ιδίως κάτω απ αυτές τις συνθήκες!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης