Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
3
6%
Vieirinha
5
10%
Ingason
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
2
4%
Γιαννούλης
2
4%
Augusto
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Misic
12
24%
Λημνιός
3
6%
Λάμπρου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
17
33%
Akpom
5
10%
Matos
1
2%
Biseswar
1
2%
Swiderski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 51

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:25

pisakaipoupoula έγραψε:
nouk_ έγραψε:παιδια συμφωνουμε σε ολα

το περιεργο σημειο ειναι οτι ΔΕΝ ειπαν (λουτς, ιβιτς) ξεκαθαρα ΓΙΑΤΙ εφυγαν

αυτο που καταλαβαινω ειναι στην περιοχη απο το αφελες "...επειδη ο Γιωργης παρεμβαινε πολυ....." μεχρι το συνωμοσιολογικωμικο "....τους βαλανε οι οχτροι το πιστολι στον κροταφο για να φυγουν...."

ΩΣΤΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ

Ότι ο Γιώργης παρεμβαίνει στις μεταγραφές και στις ανανεώσεις είναι ψέματα δηλαδή?ποιος προπονητής θα κάτσει να ανέχεται τέτοια κατάσταση?παμπόνηρος ο Λούτσος δε λέω, αλλά δεν έχει κ άδικο ότι ο κάθε άσχετος παρέμβαινε στο αγωνιστικό


ρε φιλε, λεφτα βαζει, γιατι να μην παρεμβει

εγω θα κατσω να τους μαθω οτι σε μια διαπραγματευση για παικτες εννοειται οτι συμμετεχει οποιος πληρωνει αλλα και οι τεχνικοι που ξερουν ; σε ποια δουλεια δηλαδη δεν λεει και ζητα παραλογα πραγματα το αφεντικο ; δουλεια του διαπραγματευτη δεν ειναι να βαλει ΟΛΕΣ τις επιλογες στο τραπεζι και να θεσει πραγματικα αξιοκρατικα κριτηρια ;
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:29

αν με ρωτουσε κανεις ποιον θες τον Ιβαν ή τον Κλοπ θα ελεγα: λαθος ερωτηση αλλα αν επιμενεις τον ΙΒΑΝ

αν θες και την γνωμη μου εναν καλο τεχνικο διευθυντης με ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΙΚΑ skills, διοικητικες/οικονομικες γνωσεις και μπαλαδοφατσα, ο ΜΙΧΕΛ ηταν αυτος, οχι τελειος αλλα καλος
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:30

nouk_ έγραψε:παιδια συμφωνουμε σε ολα

το περιεργο σημειο ειναι οτι ΔΕΝ ειπαν (λουτς, ιβιτς) ξεκαθαρα ΓΙΑΤΙ εφυγαν

αυτο που καταλαβαινω ειναι στην περιοχη απο το αφελες "...επειδη ο Γιωργης παρεμβαινε πολυ....." μεχρι το συνωμοσιολογικωμικο "....τους βαλανε οι οχτροι το πιστολι στον κροταφο για να φυγουν...."

ΩΣΤΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ

Υπάρχουν δηλώσεις Μιρτσέα, τον Ιούνιο, με αιχμές για τη διοίκηση σχετικά με το μεταγραφικό σχεδιασμό.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:37

Ως τι έκανε δηλώσεις ο Μιρτσέα;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:38

Τι σημασία έχει;
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:41

Πώς δεν έχει. Από τα κίνητρα των δηλώσεων μπορείς να ερμηνεύσεις πολλά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:46

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενετε καποιοι οτι εφυγε για τα λεφτα ο Λουτσεσκου. Ηθελε 5 πραγματα και η ΠΑΕ πιστεψε οτι ηξερε καλυτερα. Δικαιωμα τους. Το προβλημα δεν ειναι γιατι εφυγε, αλλα ποτε εφυγε. Και ακομα και για αυτο δεν ξερουμε αν πραγματικα περιμενε μεχρι τελευταια στιγμη ή το κανε με δολο και εφυγε στην χειροτερη στιγμη. Αμφιβαλω για το δευτερο αλλα το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:49

ΑποστόληςΑ έγραψε:Πώς δεν έχει. Από τα κίνητρα των δηλώσεων μπορείς να ερμηνεύσεις πολλά.

Οπότε για να δικαιολογήσει το γιο του που έφυγε για τα εκατομμύρια της Σ. Αραβίας (ενώ δεν τα είχε ανάγκη), είπε να τα βάλει με τη διοίκηση, ενώ πριν 2 μήνες αγκαλιαζόταν με τον Ιβάν στην Τούμπα;
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 02 Μαρ 2020, 12:50

Ο Μιρτσέα δεν ανήκει στον ΠΑΟΚ. Λογικό είναι να παίρνει το μέρος του γιού του.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 02 Μαρ 2020, 13:00

Λογικότατο είναι να στηρίξει την απόφαση του γιου του, αλλά γιατί να βάλει κατά της διοίκησης; Δε θυμάμαι να τον κατηγόρησε κανείς από τον επίσημο ΠΑΟΚ για κάτι.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό opaloka » Δευτ 02 Μαρ 2020, 13:10

Αλλο το ποτε εφυγε και αλλο το γιατι εφυγε. Ας τα φορτωσουμε ολα στον Λουτσεσκου, αυτος εκανε τον Βιειρινια στοπερ αλλωστε...
Άβαταρ μέλους
opaloka
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Δευτ 02 Μαρ 2020, 13:18

icue έγραψε:Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενετε καποιοι οτι εφυγε για τα λεφτα ο Λουτσεσκου. Ηθελε 5 πραγματα και η ΠΑΕ πιστεψε οτι ηξερε καλυτερα. Δικαιωμα τους. Το προβλημα δεν ειναι γιατι εφυγε, αλλα ποτε εφυγε. Και ακομα και για αυτο δεν ξερουμε αν πραγματικα περιμενε μεχρι τελευταια στιγμη ή το κανε με δολο και εφυγε στην χειροτερη στιγμη. Αμφιβαλω για το δευτερο αλλα το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω.


Το λέτε και το λέτε, αλλά δεν έχετε ποτέ συνειδητοποιήσει το πως λειτουργούν οι προπονητές, που έχουν τεχνικό επιτελείο από πίσω...

Νομίζετε ότι ο Λουτσέσκου πήρε καμια αποφαση μόνος?!?

Νομίζω 6 ατομα πήγαν μαζί του... Εσεις θεωρείτε οτι αυτο δεν επαιξε ρολο?
Γιατί μπορεί ο Λουτσέσκου να έχει εκατομυρια, αλλά οι υπόλοιποι έχουν?

ε?
Εχουν?
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 02 Μαρ 2020, 13:26

flash4 έγραψε:Λογικότατο είναι να στηρίξει την απόφαση του γιου του, αλλά γιατί να βάλει κατά της διοίκησης; Δε θυμάμαι να τον κατηγόρησε κανείς από τον επίσημο ΠΑΟΚ για κάτι.


Ακριβώς. Δεν βγήκε ποτέ η διοίκηση να πει ο φιλοχρήματος Ιούδας που ακούει στο όνομα Λουτσέσκου μας παράτησε και έφυγε, για να βγει ο μπαμπάς να υπερασπιστεί τον γιόκα του.

Όπως και να έχει, αφήστε τον μπαμπά και διαβάστε τον ίδιο τον Λουτσέσκου.


«Υπάρχουν δύο όψεις σε αυτό το θέμα. Η μια πλευρά είναι πως είχα ανάλογη πρόταση στη σεζόν 2016/17 όταν βρισκόμουν στον πάγκο της Ξάνθης. Η πρόταση τότε ήταν 20 φορές μεγαλύτερη σε σχέση με το συμβόλαιο που είχα υπογράψει στην Ξάνθη. Απέρριψα την πρόταση, γιατί ήθελα να συνεχίσω για έναν ακόμη χρόνο στην Ξάνθη, όπως είχα υποσχεθεί εξαρχής. Την δεύτερη φορά που απέρριψα πρόταση από την Σαουδική Αραβία ήταν στο ξεκίνημα των φετινών διακοπών.

Για την ακρίβεια μετά τον τελικό Κυπέλλου με την ΑΕΚ, αρνήθηκα για ακόμη μια φορά την προσφορά που μου έγινε γιατί είχα συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ και ήθελα να το εξαντλήσω. Δεν πήγα αμέσως επειδή η πρόταση ήταν υψηλότερη. Η άλλη παράμετρος είναι πως δεν μπορώ να αλλάξω την γνώμη του κόσμου και πραγματικά δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Έχω την ζωή μου, πήρα την απόφαση μου και πρέπει να ακολουθήσω το ένστικτο μου.

Όπως σου είπα ήταν μια δύσκολη απόφαση, αλλά κατάλαβα πως ήταν η κατάλληλη στιγμή να αποχωρήσω από τον ΠΑΟΚ και να κάνω αυτό το βήμα. Δεν ήταν μια εύκολη κατάσταση, ήμουν πάρα πολύ στενοχωρημένος γιατί θεωρώ αυτά τα δύο χρόνια που πέρασα στον ΠΑΟΚ, ίσως τα δύο καλύτερα χρόνια της ζωής μου. Χάρηκα πολύ την παρουσία μου στον ΠΑΟΚ, είχα την δυνατότητα να δουλέψω με φανταστικούς ποδοσφαιριστές.

Δημιουργήσαμε κάτι ξεχωριστό, κάναμε φανταστικά παιχνίδια, γράψαμε ιστορία στο ελληνικό ποδόσφαιρο, κατακτώντας το νταμπλ αήττητοι, έχοντας ακόμα καλύτερες επιδόσεις από τον Παναθηναϊκό του 1964 όταν κατέκτησαν και εκείνοι το πρωτάθλημα δίχως ήττα.

Εκείνη την στιγμή αντιλήφθηκα πως είχαμε κάπως διαφορετικό τρόπο σκέψης για το μέλλον της ομάδας. Είχαμε μπροστά μας τις αναμετρήσεις για τα προκριματικά του Champions League, τη νέα σεζόν και είχα την αίσθηση πως ήταν η καλύτερη απόφαση που μπορούσα να λάβω. Υπάρχει και μια άλλη παράμετρος.

Πλήρωσα την ρήτρα του ΠΑΟΚ κάτι που έγινε για πρώτη φορά στην ιστορία του ΠΑΟΚ, δηλαδή να κερδίσει χρήματα ο σύλλογος από την αποχώρηση του προπονητή του. Έκανα το παν να καταβληθεί το ποσό της ρήτρας μέσα στις επόμενες εφτά μέρες από την αποχώρηση μου. Ήθελα αυτά τα χρήματα να μπουν αμέσως στον τραπεζικό λογαριασμό του ΠΑΟΚ για να υποστηρίξω οικονομικά αυτή την εξέλιξη. Έκανα ως επαγγελματίας τις σωστές κινήσεις την στιγμή που αποχώρησα για να είναι όλα τέλεια στην ομάδα».

Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 02 Μαρ 2020, 13:38

Maximus έγραψε:
icue έγραψε:Δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενετε καποιοι οτι εφυγε για τα λεφτα ο Λουτσεσκου. Ηθελε 5 πραγματα και η ΠΑΕ πιστεψε οτι ηξερε καλυτερα. Δικαιωμα τους. Το προβλημα δεν ειναι γιατι εφυγε, αλλα ποτε εφυγε. Και ακομα και για αυτο δεν ξερουμε αν πραγματικα περιμενε μεχρι τελευταια στιγμη ή το κανε με δολο και εφυγε στην χειροτερη στιγμη. Αμφιβαλω για το δευτερο αλλα το χερι μου στη φωτια δεν το βαζω.


Το λέτε και το λέτε, αλλά δεν έχετε ποτέ συνειδητοποιήσει το πως λειτουργούν οι προπονητές, που έχουν τεχνικό επιτελείο από πίσω...

Νομίζετε ότι ο Λουτσέσκου πήρε καμια αποφαση μόνος?!?

Νομίζω 6 ατομα πήγαν μαζί του... Εσεις θεωρείτε οτι αυτο δεν επαιξε ρολο?
Γιατί μπορεί ο Λουτσέσκου να έχει εκατομυρια, αλλά οι υπόλοιποι έχουν?

ε?
Εχουν?


Οχι δεν εχουν. Δηλαδη πιστευεις οτι δωσαμε οτι ζητησε ο Λουτσεσκου αλλα αποφασισαν οι συνεργατες του να φυγει; Οτι μπορει να πιεσαν ΑΦΟΥ του δωσαμε ακυρο, φυσικα ειναι το πιο πιθανο. Αλλα μη τα ριχνουμε τωρα και στους μεταφραστες επειδη πηγαμε και πηραμε τον Στοχ χωρις να τον ζητησει κανεις.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 02 Μαρ 2020, 16:06

Μηπως να το κλειδωναμε σιγα σιγα?Αρκετα βασανιστηκαμε
Εχουμε γαυρο την Τεταρτη .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες