ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Zivkovic
12
9%
Matos
3
2%
Ingason
16
12%
Varela
7
5%
Γιαννούλης
6
5%
Misic
6
5%
Esiti
43
33%
Λημνιός
8
6%
Vieirinha
23
18%
Biseswar
2
2%
Swiderski
4
3%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
1
1%
Mauricio
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 131

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:10

Σωστά όλα αυτά κι επίσης κατέβηκες με 2 αξιόμαχα half και οτι υπηρχε σε παγκο ηταν ψιλο ανετοιμο.
Το πως έπαιξε η αεχ, δε με απασχολεί, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Εμείς παίξαμε καλά ή άσχημα, κερδίσαμε, τελος
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:12

Εγω παντως θα περιμενω να δω την ομαδα να ξαναπαιξει το ωραιο ποδοσφαιρο που επαιζε. Δεν μάρεσει που ο Abel θυσιαζει την φιλοσοφια του και παιζει κατι εντελως ξενο σε αυτον και για την ομαδα. Η φοβικοτητα που βγαλαμε χθες και η πιεση αν συνεχιστει σε αλλα ματς μονο κακο θα μας κανει πρεπει να παιξουμε οπως μπηκαμε με Αρη και μεγαλυτερη συγκεντρωση απλως στις επιστροφες μας.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:27

Δεν βγαλαμε φοβικοτητα στο χτεσινο παιχνιδι.Απλα ειτε λογω τραυματισμων,ειτε λογω επιλογων, κατεβηκαμε με ενα σχημα που ηταν βαρυ μεσοαμυντικα λογω παρουσιας Εσιτι και Βαρελα αντι Κρεσπο και σοφτ μεσοεπιθετικα λογω μη συμμετοχης Ακπομ αντι του Σφιντερφσκι.Καπως ετσι απεναντι σε μια ομαδα που κατεβηκε με αποκλειστικα αμυντικο πλανο το παιχνιδι εξελιχθηκε σε ενα ωραιοτατο πονοματο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 13:53

Είναι αλήθεια ότι στην είσοδο των τερματοφυλακων νωρίς από δοκιμάστηκε ο ζιφκοβιτς; αν έγινς είναι σοκαριστικο και δείγμα της ανωριμότητας αφέλειας πολλών οπαδών.... Τι κερδίζεις κραζοντας προκαταβολικά έναν παίκτη σου;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 13 Ιαν 2020, 14:09

sakis_the_fraud έγραψε:Θα ευχεστε να ειχε μετρησει!

Παμε τωρα στα του ματς.

Αρχιζει να καταλαβαινει πραγματακια ο Αμπελ και να μπαινει στο κλιμα του πρωταθληματος, αλλα θελει δουλεια ακομη.

Και εξηγω, η χαρτινη ειναι μια αγκρεσιβ ομαδα που παιζει σκληρα και παει στην επαφη. Απο την στιγμη που ο μαου αποδεδειγμενα δεν μπορει να παιξει σε αυτο το τεμπο την δεδομενη χρονικη στιγμη (οπως ειδαμε στο ματς με ρουλη) και ο αογκουστο δεν εχει επανελθει στο 100% η επιλογη του εσιτι ειναι μονοδρομος. Ο παικτης επαιξε καλα με βαση τα δικα του δεδομενα. Ειναι ενα σκληρο 6αρι με καλη κοντινη πασα, ογκο και μετρια διαγωνια μπαλια. Οποιος περιμενε να κρατησει μπαλα, να ελεγξει τον ρυθμο και να μοιρασει σωστα την μπαλα, περιμενε πολλα περισοτερα απο αυτα που μπορει να κανει ο παικτης. Ο εσιτι εκλεψε μπαλες, πηρε κεφαλιες απο γιομες και μοιρασε την μπαλα με ασφαλεια στον πιο κοντινο του συμπαικτη.

Στα των στοπερ, μονο ο κρεσπο μπορει να βγαλει καλα την μπαλα απο την περιοχη. Ειδαμε χθες εναν βαρελα να κανει γεμισματα στο πουθενα. Μπορει και να ειχε 0% στις μακρινες μεταβιβασεις.

Στα του κεντρου με μπισε βιερινια και πελκα το σεναριο ειναι απλο. Μπορει να την παλεψει ο αρχηγος; Οριακα θα πω εγω με βαση αυτα που ειδα, αρα ξεκινησε. Ο μπισε ειναι πιο ποιοτικος παικτης απο τον πελκα και για αυτο ξεκινησε αυτος. Παντως αν και ειχε ξεκινησει να παιζει καλα, οι διακοπες τον πηγαν πισω.

Στα των φορ, εγω προσωπικα σε τετοιο ματς θα ξεκινουσα με ακπομ, αλλα ισως το πλανο ηταν οπως και στο πρωτο ματς να ψαξουμε τον σβιντερσκι με πασες στην πλατη της αμυνας, κατι που δεν εγινε.

Κλεινοντας θα πω πως πιστευω οτι αρχιζει να μπαινει στο κλιμα ο κοουτς και να βρισκει τα ορια των παικτων του αλλα θεωρω πως δεν εχει τους παικτες για να παιξει αυτο που εχει κατα νου.

Ελπιζω να παρουμε τουλαχιστον εναν παικτη, θεωρω πως αυτος θα ειναι 8αρι η σεντερ φορ.

Sent from my LG-G6 using Tapatalk


σα να τα έγραψα εγώ. Περίμενα να δω το ματς και από την tv για να γράψω το σχόλιό μου, αλλά ο συμφορουμίτης με εκφράζει απόλυτα.

Όσον αφορά στην κερκίδα, τα πράγματα ήταν πολύ υποτονικά και μετά το γκολ υπήρχε ΜΕΓΑΛΗ γκρίνια.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό alp920 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 14:12

eorptol1 έγραψε:Είναι αλήθεια ότι στην είσοδο των τερματοφυλακων νωρίς από δοκιμάστηκε ο ζιφκοβιτς; αν έγινς είναι σοκαριστικο και δείγμα της ανωριμότητας αφέλειας πολλών οπαδών.... Τι κερδίζεις κραζοντας προκαταβολικά έναν παίκτη σου;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι λέγεται,αν και εγώ δεν το κατάλαβα από το γήπεδο παρόλο που ήμουν μέσα όταν βγήκε για ΄ζεσταμα.
Λογικά εφόσον έγινε κάτι τέτοιο θα έγινε από ελάχιστους στις θύρες 1-2 για να μην το αντιληφθώ εγώ στην 6
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 13 Ιαν 2020, 14:15

Απο την TV ακουγαμε μουρμουρα για λαθος πασες κλπ απο το πρωτο λεπτο. Ειχα χρονια να το δω αυτο. Υπομονη μηδεν.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6334
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 15:52

.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10828
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 19:42

Κλείστε το, να μιλήσουμε για τον ΟΦΗ μια ομαδα που τουλ προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 13 Ιαν 2020, 22:43

να πω ότι σχολιάσαμε τις χαιρετούρες του Μπάρκα στο τέλος, οι οποίες αν το καλοσκεφτείς θα έπρεπε να ήταν κάτι κανονικό και συνηθισμένο. Αυτή την τοξικότητα του ελληνικού ποδοσφαίρου, όλα είναι μάχη και πόλεμος, όσο περνά ο καιρός τόσο πιο δύσκολα την ανέχομαι.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Ιαν 2020, 00:47

Δηλαδή; Τι χαιρετούρες;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τρί 14 Ιαν 2020, 01:01

Αγκαλιες φιλια τέτοια πράγματα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Ιαν 2020, 01:13

Με παίκτες μας;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Τρί 14 Ιαν 2020, 01:29

Ναι ρε συ, συμπαίκτες στην Εθνική είναι.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3798
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: ΠΑΟΚ - χάρτινη 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Ιαν 2020, 01:42

Α, ε καλά έκανε... Έστω και αργά, γιατί κάποτε θυμάμαι πουλούσε τρελίτσα στο Insta με κάτι μπουγάτσες...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες