Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Zivkovic
12
12%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ingason
11
11%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
9
9%
Misic
41
42%
Mauricio
11
11%
Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
5
5%
Swiderski
9
9%
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Augusto
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 98

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 15:27

theo-drama έγραψε:Εγω βλεπω οτι καποιοι περιμενουν την ευκαιρια,καποιας γκελας και τοτε ειναι λαλιστατοι και γραφουν αβερτα.
Στις νικες ειναι χαμενοι.
Στις γκελες ειναι πρωτοι πρωτοι για φυτιλια.

Ον τοπικ

ΜΒΠ και για μενα ο Μισιτς,ο οποιος ομως,οπως και ο Γιαννουλης χρειαζονται ξεκουραση για το παιχνιδι με τον ΟΦΗ,οι οποιοι ειναι νον στοπ μεχρι τωρα.


Σου βάζω στοίχημα ότι δήθεν ΠΑΟΚτσήδες εδώ μέσα έλιωναν μέρα τη μέρα, βδομάδα τη βδομάδα, μήνα το μήνα, χρόνο το χρόνο που ο ΠΑΟΚ δεν έχανε. Θεωρώ άκρως αναμενόμενο ότι εξερράγησαν. Κομπλεξικά ανθρωπάκια, που αδυνατούν να εκτιμήσουν και να σεβαστούν αυτό, που τους έχει χαρίσει αυτή η ομάδα.
Ναι ρε, έχασαν. Και; Κάθονται και γράφουν εδώ μέσα, υποθέτω όχι αποκλειστικά εδώ μέσα αλλά δε με νοιάζει κιόλας, "ε, θα χάναμε κάποτε αλλά όχι έτσι". Τι όχι έτσι ρε; Συνειδητοποιείτε ότι η ομάδα ηττήθηκε με ευστοχία 100% του αντιπάλου; Με ευθύνες προφανέστατα και παιχτών μας, ουδείς αντιλέγει. Το τελικό σκορ, για αυτό που πραγματικά απέδωσε στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ, είναι ορισμός της μαγικής εικόνας. Αλλά, ναι, ακόμα και αυτό θα συμβεί στο ποδόσφαιρο. Η φύση του αθλήματος αυτού το επιτρέπει. Όπως επέτρεψε πέρσι να φύγουμε εμείς νικητές από το μπορντέλο του Ρέντη.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 15:31

theo-drama έγραψε:Εγω βλεπω οτι καποιοι περιμενουν την ευκαιρια,καποιας γκελας και τοτε ειναι λαλιστατοι και γραφουν αβερτα.
Στις νικες ειναι χαμενοι.
Στις γκελες ειναι πρωτοι πρωτοι για φυτιλια.

Ον τοπικ

ΜΒΠ και για μενα ο Μισιτς,ο οποιος ομως,οπως και ο Γιαννουλης χρειαζονται ξεκουραση για το παιχνιδι με τον ΟΦΗ,οι οποιοι ειναι νον στοπ μεχρι τωρα.
Από τα πιο σωστά σχόλια σε αυτό το topic
+1926
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Κυρ 05 Ιαν 2020, 15:32

Σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι που τους ενδιαφερει η ομαδα να κερδισει μονο και μονο για να πανε κορδωμενοι την αλλη μερα στην δουλεια τους, λες και παιξαν αυτοι μπαλα και φυσικα στην ηττα νευριαζουν οχι γιατι εχασε η ομαδα αλλα γιατι θα τα ακουσουν την επομενη. Σιγουρα υπαρχουν σασταλεγακηδες και βαζουν πανω απο ολα την προσωπικη τους δικαιωση. Σιγουρα υπαρχουν και ανθρωποι που δεν καταλαβαινουν τι βλεπουν. Και φυσικα υπαρχουν και ανθρωποι που καταλαβαινουν μεν αλλα δεν τους αρεσει αυτο που βλεπουν.

Ψυχραιμη κριτικη μπορουν να κανουν μονο οι τελευταιοι δυστυχως.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6355
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 15:34

Pablito έγραψε:Μαζοχίτσα; :opaokara:


για αλλο λογο το θελω ;)
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7336
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ » Κυρ 05 Ιαν 2020, 15:42

εγω προσωπικα ενιωθα απο την αρχη σχεδον του πρωταθληματος οτι ο αμπελ και οι παικτες εχουν τεραστιο αγχος μην τυχον και σπασει το αηττητο. Ισως τωρα απελευθερωθει η ομαδα. Και γιατι οχι να χτισει ενα νεο, ακομη μεγαλυτερο
ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί 16 Ιούλ 2019, 13:42

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 05 Ιαν 2020, 15:54

Εγώ λέω να χωριστούμε σε αληθινούς ΠΑΟΚτσήδες και σε ψεύτικους ΠΑΟΚτσήδες.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό invincible » Κυρ 05 Ιαν 2020, 16:00

Εγώ θα μεταφέρω απλώς τα λόγια ενός φίλου μου αριανου που έχει παίξει και μπάλα πολλά χρόνια και ξέρει μπάλα... και με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο....

Φίλε μου είπε:
''Εμείς μπήκαμε χεσμένοι αν δεν έκανε ο Λαρσον τον τρένο εκείνο να σκοράρει δεν ξυπνούσαμε με τίποτα''

''Εκεί που ο Μισιτς βρέθηκε τετ α τετ με την εστία είπα τελείωσε το παιχνίδι... αν ήταν ο Γ.Χ. εκεί θα είχε σπάσει την μπάλα με προσποίηση και δεν θα εκτελούσε με μία και θα ήταν φάτσα με άδεια εστία όπως στο τελικό κυπέλλου...''

''δεν θα σου πω ψέματα αλλά δεν γίνεται να βάζεις 4 γκολ και να έχεις άγχος μήπως ισοφαριστείς μέχρι το τέλος...λες και παίζεις με τον Αγιαξ''

'' ο Ματος δεν κάνει πλέον για δεξί μπακ πρέπει να τον προωθήσει μπροστά και ο Βιερινια καλύτερα σαν μπακ''

''Γιανούλης περισσότερες ζημιές θα κάνει σαν αριστερό εξτρεμ αλλά είναι παιχταράς''

''Σε εποχές κόκκαλη το κοράκι θα έδινε το πεναλντι και ακύρωνε το γκολ του Ρόουζ το λιγότερο...''

''Ναι μου είπε έπαιξε έδρα το κοράκι μας ωφέλησε στα σπόρια ειδικά αλλά με ξένο διαιτητή ο Ματος θα ήταν με δύο κίτρινες έξω νωρίς''

''σε εμάς μην νομίζεις ότι είναι γατα ο γερμανός προπονητής όλη την δουλεία την κάνει ο βοηθός που είναι έλληνας''

αυτά ;)
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ALEXANDRO_4 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 16:02

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!Για πάνω από μια δεκαετία το paokmania είναι ένα κομμάτι της ζωής μου που με βοήθησε σε διάφορες στιγμές μέσα από τα κείμενα και τις συζητήσεις που διάβαζα εδώ μέσα. Δεν με τραβούσε ποτέ να γράψω για προσωπικούς λόγους αλλά είχα υποσχεθεί ότι θα γράψω στο πρώτο μας πρωτάθλημα. Τελικά αυτό το πρωτάθλημα ήρθε αλλά και πάλι δεν έγραψα. Ο λόγος; Το ότι η ομάδα έπαιζε τέτοιο ποδόσφαιρο με εκείνη την σιγουριά και το μέταλλο του πρωταθλητή που στο τέλος της χρονιάς ακόμη και αν η χαρά μου ήταν τεράστια, με έκανε να θεωρήσω την κατάκτηση του νταμπλ κάτι φυσιολογικό. Έχουν αλλάξει πολλά τα τελευταία δέκα χρόνια και εδώ στο φόρουμ αλλά ακόμη περισσότερα στην ομάδα. 51 ματς αήττητοι.. Ούτε ένας εδώ μέσα θα το πίστευε πριν λίγα χρόνια. Χθες είδαμε γιατί το ποδόσφαιρο είναι είναι ιδιαίτερο και όμορφο με τον δικό του άγριο τρόπο. Δέκα φορές να παίζαμε καπάκι πάνω από 2 γκολ δεν θα μας έβαζαν.Όμως Ανάμεσα σε αυτά τα 51 παιχνίδια είχαμε αρχίσει λιγο να παθαίνουμε ψύχωση με το αήττητο και μέχρι που μπορούμε να το φτάσουμε. Όλοι χάνουν από όλους και δεν παίζουν τα μπάτζετ ποδόσφαιρο, αυτό πρέπει να το χωνέψουμε. Φτάσαμε λοιπόν στο κρίσιμο σημείο που η ομάδα χρειάζεται να μας αποδείξει ότι δεν επηρεάζεται από μια ήττα και θα νικήσει στα επόμενα ματς. Με εκνεύρισε χθες ο Ζιφκο και 2-3 ακόμη. Αλλά πιο πολύ από όλα με πείραξε η εικόνα του αρχηγού. Το ένιωθα από την αρχή ότι δεν θα πάει καλά το ματς και το 0-1 με εξέπληξε. Άσχετα αν παίζαμε καλύτερα και χάσαμε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ. Γενικά ήταν ένα πολύ άσχημο ματς που πήγαν όλα στραβά. Για την διαιτησία έχω σταματήσει να ασχολούμαι εδώ και χρόνια. Τζάμπα μου ανεβαίνει η πίεση. Έτσι μας σφυριζαν και έτσι θα συνεχίσουν να μας σφυρίζουν μέχρι να αλλάξει κάτι δραματικά.
υγ. 1 Συγγνώμη για τα οφ τοπικ και το σεντόνι αλλά πιστέψτε με είναι πολλά που θα ήθελα να γράψω ακόμη μετά από τόσα χρόνια.
υγ. 2 Χθες η 1η Μπαρτσελονα έφερε Χ με την τελευταία Εσπανιολ η οποία σέρνεται. Αυτό πρέπει να αποβάλλουμε σαν οπαδοί. Την αδυναμία μας να καταπιουμε μια ήττα ή μια κακή εμφάνιση. Ο ΠΑΟΚ προχωράει με αργά και δυνατά βήματα προς τα εμπρός και δεν θα τον σταματήσει κανένας κόκκινος,πόσο μάλλον μια γειτονιά. Μέχρι εκεί μπορούν να φτάσουν,αφηστε τους.
υγ4. Κάνε μας την χάρη, κάνε μας την χάρη ΠΑΟΚαρα... Όλοι μια γροθιά για το πιο αδικημένο τμήμα μας!!
ALEXANDRO_4
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 16:03

Μετά την χθεσινή ήττα απορεια της δικής μας και μόνο λάιτ αγωνιστικοτητας, για ένα πράγμα είμαι βέβαιος, το νταμπλ και φέτος είναι δικό μας. Και θα γίνει και με πανηγυρικό τρόπο, εδώ θα μαστε.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 16:53

ALEXANDRO_4 έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!Για πάνω από μια δεκαετία το paokmania είναι ένα κομμάτι της ζωής μου που με βοήθησε σε διάφορες στιγμές μέσα από τα κείμενα και τις συζητήσεις που διάβαζα εδώ μέσα. Δεν με τραβούσε ποτέ να γράψω για προσωπικούς λόγους αλλά είχα υποσχεθεί ότι θα γράψω στο πρώτο μας πρωτάθλημα. Τελικά αυτό το πρωτάθλημα ήρθε αλλά και πάλι δεν έγραψα. Ο λόγος; Το ότι η ομάδα έπαιζε τέτοιο ποδόσφαιρο με εκείνη την σιγουριά και το μέταλλο του πρωταθλητή που στο τέλος της χρονιάς ακόμη και αν η χαρά μου ήταν τεράστια, με έκανε να θεωρήσω την κατάκτηση του νταμπλ κάτι φυσιολογικό. Έχουν αλλάξει πολλά τα τελευταία δέκα χρόνια και εδώ στο φόρουμ αλλά ακόμη περισσότερα στην ομάδα. 51 ματς αήττητοι.. Ούτε ένας εδώ μέσα θα το πίστευε πριν λίγα χρόνια. Χθες είδαμε γιατί το ποδόσφαιρο είναι είναι ιδιαίτερο και όμορφο με τον δικό του άγριο τρόπο. Δέκα φορές να παίζαμε καπάκι πάνω από 2 γκολ δεν θα μας έβαζαν.Όμως Ανάμεσα σε αυτά τα 51 παιχνίδια είχαμε αρχίσει λιγο να παθαίνουμε ψύχωση με το αήττητο και μέχρι που μπορούμε να το φτάσουμε. Όλοι χάνουν από όλους και δεν παίζουν τα μπάτζετ ποδόσφαιρο, αυτό πρέπει να το χωνέψουμε. Φτάσαμε λοιπόν στο κρίσιμο σημείο που η ομάδα χρειάζεται να μας αποδείξει ότι δεν επηρεάζεται από μια ήττα και θα νικήσει στα επόμενα ματς. Με εκνεύρισε χθες ο Ζιφκο και 2-3 ακόμη. Αλλά πιο πολύ από όλα με πείραξε η εικόνα του αρχηγού. Το ένιωθα από την αρχή ότι δεν θα πάει καλά το ματς και το 0-1 με εξέπληξε. Άσχετα αν παίζαμε καλύτερα και χάσαμε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ. Γενικά ήταν ένα πολύ άσχημο ματς που πήγαν όλα στραβά. Για την διαιτησία έχω σταματήσει να ασχολούμαι εδώ και χρόνια. Τζάμπα μου ανεβαίνει η πίεση. Έτσι μας σφυριζαν και έτσι θα συνεχίσουν να μας σφυρίζουν μέχρι να αλλάξει κάτι δραματικά.
υγ. 1 Συγγνώμη για τα οφ τοπικ και το σεντόνι αλλά πιστέψτε με είναι πολλά που θα ήθελα να γράψω ακόμη μετά από τόσα χρόνια.
υγ. 2 Χθες η 1η Μπαρτσελονα έφερε Χ με την τελευταία Εσπανιολ η οποία σέρνεται. Αυτό πρέπει να αποβάλλουμε σαν οπαδοί. Την αδυναμία μας να καταπιουμε μια ήττα ή μια κακή εμφάνιση. Ο ΠΑΟΚ προχωράει με αργά και δυνατά βήματα προς τα εμπρός και δεν θα τον σταματήσει κανένας κόκκινος,πόσο μάλλον μια γειτονιά. Μέχρι εκεί μπορούν να φτάσουν,αφηστε τους.
υγ4. Κάνε μας την χάρη, κάνε μας την χάρη ΠΑΟΚαρα... Όλοι μια γροθιά για το πιο αδικημένο τμήμα μας!!
++++

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 16:57

invincible έγραψε:Εγώ θα μεταφέρω απλώς τα λόγια ενός φίλου μου αριανου που έχει παίξει και μπάλα πολλά χρόνια και ξέρει μπάλα... και με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο....

Φίλε μου είπε:
''Εμείς μπήκαμε χεσμένοι αν δεν έκανε ο Λαρσον τον τρένο εκείνο να σκοράρει δεν ξυπνούσαμε με τίποτα''

''Εκεί που ο Μισιτς βρέθηκε τετ α τετ με την εστία είπα τελείωσε το παιχνίδι... αν ήταν ο Γ.Χ. εκεί θα είχε σπάσει την μπάλα με προσποίηση και δεν θα εκτελούσε με μία και θα ήταν φάτσα με άδεια εστία όπως στο τελικό κυπέλλου...''

''δεν θα σου πω ψέματα αλλά δεν γίνεται να βάζεις 4 γκολ και να έχεις άγχος μήπως ισοφαριστείς μέχρι το τέλος...λες και παίζεις με τον Αγιαξ''

'' ο Ματος δεν κάνει πλέον για δεξί μπακ πρέπει να τον προωθήσει μπροστά και ο Βιερινια καλύτερα σαν μπακ''

''Γιανούλης περισσότερες ζημιές θα κάνει σαν αριστερό εξτρεμ αλλά είναι παιχταράς''

''Σε εποχές κόκκαλη το κοράκι θα έδινε το πεναλντι και ακύρωνε το γκολ του Ρόουζ το λιγότερο...''

''Ναι μου είπε έπαιξε έδρα το κοράκι μας ωφέλησε στα σπόρια ειδικά αλλά με ξένο διαιτητή ο Ματος θα ήταν με δύο κίτρινες έξω νωρίς''

''σε εμάς μην νομίζεις ότι είναι γατα ο γερμανός προπονητής όλη την δουλεία την κάνει ο βοηθός που είναι έλληνας''

αυτά ;)


Υπάρχουν και κάποιοι εξ αυτών που δε διακατέχονται από απύθμενο κομπλεξισμό, ε; Οι ίδιοι μέσα τους ξέρουν πόσο τυχεροί στάθηκαν χτες. Κι ας το έχουν ρίξει στο γύρο του θριάμβου. Τέτοια εξέλιξη σε παιχνίδι τους απέναντι σε αντίπαλο εμφατικά ανώτερό τους θα ξαναζήσουν σε καμιά 20ετία πάλι.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 05 Ιαν 2020, 16:58

ALEXANDRO_4 έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!Για πάνω από μια δεκαετία το paokmania είναι ένα κομμάτι της ζωής μου που με βοήθησε σε διάφορες στιγμές μέσα από τα κείμενα και τις συζητήσεις που διάβαζα εδώ μέσα. Δεν με τραβούσε ποτέ να γράψω για προσωπικούς λόγους αλλά είχα υποσχεθεί ότι θα γράψω στο πρώτο μας πρωτάθλημα. Τελικά αυτό το πρωτάθλημα ήρθε αλλά και πάλι δεν έγραψα. Ο λόγος; Το ότι η ομάδα έπαιζε τέτοιο ποδόσφαιρο με εκείνη την σιγουριά και το μέταλλο του πρωταθλητή που στο τέλος της χρονιάς ακόμη και αν η χαρά μου ήταν τεράστια, με έκανε να θεωρήσω την κατάκτηση του νταμπλ κάτι φυσιολογικό. Έχουν αλλάξει πολλά τα τελευταία δέκα χρόνια και εδώ στο φόρουμ αλλά ακόμη περισσότερα στην ομάδα. 51 ματς αήττητοι.. Ούτε ένας εδώ μέσα θα το πίστευε πριν λίγα χρόνια. Χθες είδαμε γιατί το ποδόσφαιρο είναι είναι ιδιαίτερο και όμορφο με τον δικό του άγριο τρόπο. Δέκα φορές να παίζαμε καπάκι πάνω από 2 γκολ δεν θα μας έβαζαν.Όμως Ανάμεσα σε αυτά τα 51 παιχνίδια είχαμε αρχίσει λιγο να παθαίνουμε ψύχωση με το αήττητο και μέχρι που μπορούμε να το φτάσουμε. Όλοι χάνουν από όλους και δεν παίζουν τα μπάτζετ ποδόσφαιρο, αυτό πρέπει να το χωνέψουμε. Φτάσαμε λοιπόν στο κρίσιμο σημείο που η ομάδα χρειάζεται να μας αποδείξει ότι δεν επηρεάζεται από μια ήττα και θα νικήσει στα επόμενα ματς. Με εκνεύρισε χθες ο Ζιφκο και 2-3 ακόμη. Αλλά πιο πολύ από όλα με πείραξε η εικόνα του αρχηγού. Το ένιωθα από την αρχή ότι δεν θα πάει καλά το ματς και το 0-1 με εξέπληξε. Άσχετα αν παίζαμε καλύτερα και χάσαμε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ. Γενικά ήταν ένα πολύ άσχημο ματς που πήγαν όλα στραβά. Για την διαιτησία έχω σταματήσει να ασχολούμαι εδώ και χρόνια. Τζάμπα μου ανεβαίνει η πίεση. Έτσι μας σφυριζαν και έτσι θα συνεχίσουν να μας σφυρίζουν μέχρι να αλλάξει κάτι δραματικά.
υγ. 1 Συγγνώμη για τα οφ τοπικ και το σεντόνι αλλά πιστέψτε με είναι πολλά που θα ήθελα να γράψω ακόμη μετά από τόσα χρόνια.
υγ. 2 Χθες η 1η Μπαρτσελονα έφερε Χ με την τελευταία Εσπανιολ η οποία σέρνεται. Αυτό πρέπει να αποβάλλουμε σαν οπαδοί. Την αδυναμία μας να καταπιουμε μια ήττα ή μια κακή εμφάνιση. Ο ΠΑΟΚ προχωράει με αργά και δυνατά βήματα προς τα εμπρός και δεν θα τον σταματήσει κανένας κόκκινος,πόσο μάλλον μια γειτονιά. Μέχρι εκεί μπορούν να φτάσουν,αφηστε τους.
υγ4. Κάνε μας την χάρη, κάνε μας την χάρη ΠΑΟΚαρα... Όλοι μια γροθιά για το πιο αδικημένο τμήμα μας!!
Σωστός σε όλα!

Να γράφεις πιο συχνά.
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:15

οι δηλωσεις του Φερειρα μετα το ματς με Ατρομητο

" Δεν σημαίνει ότι σήμερα που κερδίσαμε με πέντε γκολ ότι είμαστε οι καλύτεροι του κόσμου.Είναι ένα μαραθώνιος και σίγουρα θα χάσουμε βαθμούς,....."

ευστοχη δηλωση με σωστη διαισθηση και timing
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:18

navigator11 έγραψε:
invincible έγραψε:Εγώ θα μεταφέρω απλώς τα λόγια ενός φίλου μου αριανου που έχει παίξει και μπάλα πολλά χρόνια και ξέρει μπάλα... και με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο....

Φίλε μου είπε:
''Εμείς μπήκαμε χεσμένοι αν δεν έκανε ο Λαρσον τον τρένο εκείνο να σκοράρει δεν ξυπνούσαμε με τίποτα''

''Εκεί που ο Μισιτς βρέθηκε τετ α τετ με την εστία είπα τελείωσε το παιχνίδι... αν ήταν ο Γ.Χ. εκεί θα είχε σπάσει την μπάλα με προσποίηση και δεν θα εκτελούσε με μία και θα ήταν φάτσα με άδεια εστία όπως στο τελικό κυπέλλου...''

''δεν θα σου πω ψέματα αλλά δεν γίνεται να βάζεις 4 γκολ και να έχεις άγχος μήπως ισοφαριστείς μέχρι το τέλος...λες και παίζεις με τον Αγιαξ''

'' ο Ματος δεν κάνει πλέον για δεξί μπακ πρέπει να τον προωθήσει μπροστά και ο Βιερινια καλύτερα σαν μπακ''

''Γιανούλης περισσότερες ζημιές θα κάνει σαν αριστερό εξτρεμ αλλά είναι παιχταράς''

''Σε εποχές κόκκαλη το κοράκι θα έδινε το πεναλντι και ακύρωνε το γκολ του Ρόουζ το λιγότερο...''

''Ναι μου είπε έπαιξε έδρα το κοράκι μας ωφέλησε στα σπόρια ειδικά αλλά με ξένο διαιτητή ο Ματος θα ήταν με δύο κίτρινες έξω νωρίς''

''σε εμάς μην νομίζεις ότι είναι γατα ο γερμανός προπονητής όλη την δουλεία την κάνει ο βοηθός που είναι έλληνας''

αυτά ;)


Υπάρχουν και κάποιοι εξ αυτών που δε διακατέχονται από απύθμενο κομπλεξισμό, ε; Οι ίδιοι μέσα τους ξέρουν πόσο τυχεροί στάθηκαν χτες. Κι ας το έχουν ρίξει στο γύρο του θριάμβου. Τέτοια εξέλιξη σε παιχνίδι τους απέναντι σε αντίπαλο εμφατικά ανώτερό τους θα ξαναζήσουν σε καμιά 20ετία πάλι.


Ειδικά στο σημείο που λέει για το άγχος, ναι, έκανε μπαμ σε κερκίδα και παίχτες, ότι ακόμα και μετά το 4-2 του Μάτος, το σκ@το είχε πάει στην κάλτσα...! Σαν να φοβόντουσαν το μοιραίο....

Τέλος πάντων, μπάλα είναι και γυρίζει... :D
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:19

παντως σε επιπεδο προιοντος βολευει που την μια χανει ο γαυρος, την αλλη εμεις, που ξανα μπαινει στο παιχνιδι ενας ακομα διεκδικητης, που χαιρεται ενα ακομα κομματι της θεσσαλονικης και θα δωσει εσοδα κτλ
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες