Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Zivkovic
12
12%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ingason
11
11%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
9
9%
Misic
41
42%
Mauricio
11
11%
Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
5
5%
Swiderski
9
9%
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Augusto
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 98

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό g4freeman » Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:24

ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ έγραψε:εγω προσωπικα ενιωθα απο την αρχη σχεδον του πρωταθληματος οτι ο αμπελ και οι παικτες εχουν τεραστιο αγχος μην τυχον και σπασει το αηττητο. Ισως τωρα απελευθερωθει η ομαδα. Και γιατι οχι να χτισει ενα νεο, ακομη μεγαλυτερο


Aυτό αδερφέ μου μας έχει κάνει τεράστια ζημιά. Άκουγα ΠΑΟΚια μικρούς και μεγάλους να μιλάν για αήττητο πρώτο νταμπλ. Ξεχάσαμε κιόλας ότι πήραμε ακόμα ένα όχι αήττητο αλλά παλικαρίσιο και απλά δε μας το δώσαν στα χαρτιά. Ξεχάστηκε σιγά σιγά το Πρωτάθλημα του 2018 και έμεινε ένα περίεργο "αήττητο" που τελικά κατέληξε εμμονή.
Θα προτιμούσα να το σπάσει άλλος, αλλά είμαι ανακουφισμένος που εν τέλει έσπασε για να δούμε πιο καθαρά τα πράγματα.
Χάλια με τον παναθηναϊκό "αλλά κρατήθηκε το αήττητο" λέγαν γνωστοί και φίλοι. Και την ουσία τη χάσαμε.
Σκεπτόμενος το χθεσινό, είναι λίγο το λαίτ της προσέγγισης απέναντι σε έναν άμπαλο αντίπαλο αλλά είναι και η συγκυρία. Ο χθεσινός ΠΑΟΚ γύριζε και το 3-1 ακόμα κι όπως έπαιζε (για νίκη μιλάω). Αλλά το 4-1 που δεν το πίστεψαν ούτε αυτοί, δε γύριζε έυκολα.
Το δε σκηνικό ότι κάνανε σα να πήραν πρωτάθλημα είναι τουλάχιστο γελοίο.
Ελπίζω τα χθεσινά λάθη σε επίπεδο τακτικής και δύναμης να διδάξουν για το κοντινό μέλλον σε κρίσιμους αγώνες που έρχονται γιατί ήταν αρκετά και σημαντικά.
Άβαταρ μέλους
g4freeman
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 07:17

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:28

ALEXANDRO_4 έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!Για πάνω από μια δεκαετία το paokmania είναι ένα κομμάτι της ζωής μου που με βοήθησε σε διάφορες στιγμές μέσα από τα κείμενα και τις συζητήσεις που διάβαζα εδώ μέσα. Δεν με τραβούσε ποτέ να γράψω για προσωπικούς λόγους αλλά είχα υποσχεθεί ότι θα γράψω στο πρώτο μας πρωτάθλημα. Τελικά αυτό το πρωτάθλημα ήρθε αλλά και πάλι δεν έγραψα. Ο λόγος; Το ότι η ομάδα έπαιζε τέτοιο ποδόσφαιρο με εκείνη την σιγουριά και το μέταλλο του πρωταθλητή που στο τέλος της χρονιάς ακόμη και αν η χαρά μου ήταν τεράστια, με έκανε να θεωρήσω την κατάκτηση του νταμπλ κάτι φυσιολογικό. Έχουν αλλάξει πολλά τα τελευταία δέκα χρόνια και εδώ στο φόρουμ αλλά ακόμη περισσότερα στην ομάδα. 51 ματς αήττητοι.. Ούτε ένας εδώ μέσα θα το πίστευε πριν λίγα χρόνια. Χθες είδαμε γιατί το ποδόσφαιρο είναι είναι ιδιαίτερο και όμορφο με τον δικό του άγριο τρόπο. Δέκα φορές να παίζαμε καπάκι πάνω από 2 γκολ δεν θα μας έβαζαν.Όμως Ανάμεσα σε αυτά τα 51 παιχνίδια είχαμε αρχίσει λιγο να παθαίνουμε ψύχωση με το αήττητο και μέχρι που μπορούμε να το φτάσουμε. Όλοι χάνουν από όλους και δεν παίζουν τα μπάτζετ ποδόσφαιρο, αυτό πρέπει να το χωνέψουμε. Φτάσαμε λοιπόν στο κρίσιμο σημείο που η ομάδα χρειάζεται να μας αποδείξει ότι δεν επηρεάζεται από μια ήττα και θα νικήσει στα επόμενα ματς. Με εκνεύρισε χθες ο Ζιφκο και 2-3 ακόμη. Αλλά πιο πολύ από όλα με πείραξε η εικόνα του αρχηγού. Το ένιωθα από την αρχή ότι δεν θα πάει καλά το ματς και το 0-1 με εξέπληξε. Άσχετα αν παίζαμε καλύτερα και χάσαμε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ. Γενικά ήταν ένα πολύ άσχημο ματς που πήγαν όλα στραβά. Για την διαιτησία έχω σταματήσει να ασχολούμαι εδώ και χρόνια. Τζάμπα μου ανεβαίνει η πίεση. Έτσι μας σφυριζαν και έτσι θα συνεχίσουν να μας σφυρίζουν μέχρι να αλλάξει κάτι δραματικά.
υγ. 1 Συγγνώμη για τα οφ τοπικ και το σεντόνι αλλά πιστέψτε με είναι πολλά που θα ήθελα να γράψω ακόμη μετά από τόσα χρόνια.
υγ. 2 Χθες η 1η Μπαρτσελονα έφερε Χ με την τελευταία Εσπανιολ η οποία σέρνεται. Αυτό πρέπει να αποβάλλουμε σαν οπαδοί. Την αδυναμία μας να καταπιουμε μια ήττα ή μια κακή εμφάνιση. Ο ΠΑΟΚ προχωράει με αργά και δυνατά βήματα προς τα εμπρός και δεν θα τον σταματήσει κανένας κόκκινος,πόσο μάλλον μια γειτονιά. Μέχρι εκεί μπορούν να φτάσουν,αφηστε τους.
υγ4. Κάνε μας την χάρη, κάνε μας την χάρη ΠΑΟΚαρα... Όλοι μια γροθιά για το πιο αδικημένο τμήμα μας!!



++
ΕΥΓΕ

Απο τα καλυτερα πρωτα ποστ που εχω δει να γραφονται.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5471
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:49

paokovios1974 έγραψε:Μετά την χθεσινή ήττα απορεια της δικής μας και μόνο λάιτ αγωνιστικοτητας, για ένα πράγμα είμαι βέβαιος, το νταμπλ και φέτος είναι δικό μας. Και θα γίνει και με πανηγυρικό τρόπο, εδώ θα μαστε.

Μακάρι αδερφέ μου αλλά δυστυχώς στα play off θα γίνουν πράγματα και θαύματα, θα προσπαθήσουν να τερματίσουμε κάτω και από τον οαρης για να μας επιστρέψουν εκεί που μας θέλουν.
Φυσικά και δε μιλάω αγωνιστικά, δες τι έγινε με το πέναλτι μαϊμού της αεχ με Παναιτωλικό, αυτό είναι μόνο η αρχή, κάτσε να δεις πως θα μας φέρονται τα κοράκια από εδώ και.περα.
Το μήνυμα στάλθηκε από την εο και παραλληφθηκε από τους υπαλλήλους διαιτητές κανονικότητα.
Με τη βοήθεια και των ΜΜΕ που θα απαξιώνουν συστηματικά το παιχνίδι της ομάδας μας θα το περάσουν ως κάτι φυσιολογικό και εμείς θα προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες...
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Δευτ 06 Ιαν 2020, 08:47

Με τετοια αποδοση τερματοφυλακα δεν κερδιζεις. Κατεστρεψε τη ψυχολογια της ομαδας 2 φορες. Χρειαζομαστε σοβαρο τερματοφυλακα. Βαλαμε 2 γκολ στην αεχ δεν κερδισαμε. Βαλαμε 2 γκολ στους ρουφιανους παλι δεν κερδισαμε. Στα θετικα μου αρεσε η κυκλοφορια της μπαλας στα χαφ Μαου και Μισιτς. Μου αρεσε η αποτελεσματικοτητα του Σβι. Δυστυχως Λημνιος και Αντρε υστέρησαν. Αλλα με τετοια αποδοση τερματοφυλακα δεν πας πουθενα. Συνεχιζουμε. Σκυβουμε το κεφαλι και δουλευουμε. Ολοι μια γροθια.
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Δευτ 06 Ιαν 2020, 09:27

Οκ, ο Ζίφκοβιτς έκανε το χειρότερό του παιχνίδι! Αλλά όπως είπε κι ένας φίλος: "Αν εκτελούσαν 4 βολές, όσες κι οι τελικές που είχαν, ΔΕΝ θα τις έβαζαν και τις 4...."!!!
Έτσι ήθελε ο Θεός ρε παλικάρια! Αυτοί μας έσπασαν το αήττητο κι εμείς τους ρίξαμε στην Α'2...!!!
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOKpanta » Δευτ 06 Ιαν 2020, 12:10

Πιο ηρεμα μετα απο μερικες μέρες.

Για άλλη μια φορα σε ντερμπι δεν καθαρισαμε οσο ειχαμε την ευκαιρια (χανουμι, γαυρος) και μόλις έκτασε η αναποδιά (αδιανόητη γκέλα του τέρμα στο πρώτο) με την κοντρα στη ροη ισοφαριση δειξαμε πολυ κακό πρόσωπο (αδερφιστικη η αντιδραση στο τρίτο που μας καταρρακωσε, γιατι όμως να καταρακώνετε ο αηττητος νταμπλουχος?). Αυτη τη φορά χασαμε όπως θα μπορουσαμε να χασουμε απ το χανουμι η το γαυρο σε ματς που έλεγες στην αρχη παμε για θριαμβους.

Φταίει ο φερειρα που δε σφιγγει την ομαδα στο 0-1? Κι εγω λέω τι φταίει ο φερειρα που δεν κάνουμε καπακι 0-2, 0-3 σε άχαστα ή πεναλντυ και να στείλουμε τους αντιπάλους στο διαλο?

Μεγαλη πικρα της πρώτης ήττας μετα από πόσο καιρό, ίδια θα ήταν από όποιον και αν ερχόταν. Μη δινουμε αξία στα σκουλήκια.
μεγαλε ΠΑΟΚ η δυναμη σου ειμαστε εμεις οι οπαδοι σου
Άβαταρ μέλους
PAOKpanta
 
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιουν 2010, 13:27

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lamosas » Δευτ 06 Ιαν 2020, 12:26

ΠΟΡΚΥ-5 έγραψε:Οκ, ο Ζίφκοβιτς έκανε το χειρότερό του παιχνίδι! Αλλά όπως είπε κι ένας φίλος: "Αν εκτελούσαν 4 βολές, όσες κι οι τελικές που είχαν, ΔΕΝ θα τις έβαζαν και τις 4...."!!!
Έτσι ήθελε ο Θεός ρε παλικάρια! Αυτοί μας έσπασαν το αήττητο κι εμείς τους ρίξαμε στην Α'2...!!!
Πορκαρε δεν εκτέλεσαν 4 βολές. 6 εκτέλεσαν αν βάλεις και το ματς στην Τούμπα. Έγιναν αδιανόητα πράγματα για να χάσουμε 5 βαθμούς από αυτό το κωλοομαδο. Τες πα προχωράμε.
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3567
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Δευτ 06 Ιαν 2020, 12:38

Grigorios_PAOK έγραψε:
paokovios1974 έγραψε:Μετά την χθεσινή ήττα απορεια της δικής μας και μόνο λάιτ αγωνιστικοτητας, για ένα πράγμα είμαι βέβαιος, το νταμπλ και φέτος είναι δικό μας. Και θα γίνει και με πανηγυρικό τρόπο, εδώ θα μαστε.

Μακάρι αδερφέ μου αλλά δυστυχώς στα play off θα γίνουν πράγματα και θαύματα, θα προσπαθήσουν να τερματίσουμε κάτω και από τον οαρης για να μας επιστρέψουν εκεί που μας θέλουν.
Φυσικά και δε μιλάω αγωνιστικά, δες τι έγινε με το πέναλτι μαϊμού της αεχ με Παναιτωλικό, αυτό είναι μόνο η αρχή, κάτσε να δεις πως θα μας φέρονται τα κοράκια από εδώ και.περα.
Το μήνυμα στάλθηκε από την εο και παραλληφθηκε από τους υπαλλήλους διαιτητές κανονικότητα.
Με τη βοήθεια και των ΜΜΕ που θα απαξιώνουν συστηματικά το παιχνίδι της ομάδας μας θα το περάσουν ως κάτι φυσιολογικό και εμείς θα προσπαθούμε να αποδείξουμε πως δεν είμαστε ελέφαντες...


Οτι και να γίνει οτι και αν κάνουν πάλι εμείς θα το σηκώσουμε,ο γίγαντας ΠΑΟΚ εχει ξυπνήσει και στέκεται πλέον γερά στα πόδια του, και για να τα βάλεις με εναν γίγαντα πρέπει να έχεις τεράστια @ρχιδι@, και αυτοί δεν έχουν, μονο πουστιές ξέρουν να κάνουν.Εχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην ομαδαρα μας, η ηττα θα μας πεισμώσει κι άλλο.
Στήριξη και συσπείρωση.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ο. Α.Ρ.Η.Σ. - ΠΑΟΚ 4-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 06 Ιαν 2020, 13:16

Τέλος από εδώ πάμε για κύπελλο
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες